Keresés

Részletes keresés

rohit12 Creative Commons License 4 napja -1 0 17674

Be rest assured and get the best home appliances reviews, best electronic reviews site, best gadgets review sites.  best product review sites

bereljitt.hu Creative Commons License 4 napja 0 0 17673

Mi is ezt használjuk, és hihetetlenül jó, halk szív hosszú a kábele, nincs rajta semmi vacak állító szabályzó, csak egy bekapcsológomb. Mondjuk a zsákból az ipari 4000 Ft(ezt ajánlom nálunk bevált: https://www.zsakos.hu/termek/ipari-karcher-t12-1-t15-1-t17-1-mikroszalas-porzsak-5db-csomag-5-retegu ), de legalább így biztonságban van a motor

Előzmény: apci500 (17645)
apci500 Creative Commons License 2021.05.18 0 0 17672

Az ipari porszívót nem feltétlenül malter, törmelék hulladék felszívására tervezték. Van szállodaipar, ott is ipari porszívót használnak. Ugyanazt a koszt szívja fel mint egy lakásban csak többet, az alkatrészei cserélhetők, strapabírók, nem metálfényben csillognak. Használati eszközök, munkalovak. Sokszor nem is drágábbak, mint a hölgyvevőknek tervezett édibédi csillámpónik.  

Pl. https://www.kaercher.com/hu/professional/porszivok/szarazporszivok/szarazporszivok.html

Előzmény: tisztavíz_ (17668)
tisztavíz_ Creative Commons License 2021.05.16 0 0 17670

Itt találtam Scheppach márkájúkakat (Aldi), nem tűnnek bíztatónak.

Az Einhell után a Makita és Nilfisk portszívóit néztem meg alaposabban, de nem győztek meg. Szűkös 120 ezer forintból már lenne elfogadható, annyit nem szánok rá. Úgy tűnik 80 ezer forintból képtelenség venni nagyobb hátrányoktól mentes porszívót, amely legalább jóindulattal megközelíti egy Miele (C1, C3) szívóteljesítményét, minden funkciója jól működik és strapabíró. Tényleges szívóteljesítményben minimum 21 kPa-t szeretnék, 80 ezer forintig ez a jellemző. Nedves porszívózásra nem kell, csak tudjon cementport és hasonló finom port szívni, hogy a porszívót ne tegye tönkre.

Előzmény: farkas-j (17669)
farkas-j Creative Commons License 2021.05.16 0 0 17669

Esetleg a Lidl-is vagy az Aldi-s porszívókat nézd meg, ha éppen kaphatók.

Előzmény: tisztavíz_ (17668)
tisztavíz_ Creative Commons License 2021.05.16 0 0 17668

Tovább informálódtam az Einhell TE-VC 2340 SA-t illetően. A hasznalati útmutatója szerint nem ipari jellegű használatra szánják. Vásárlói értékeléseket olvasva egy vásárló állítása szerint gyengének találva a szívóerejét, két mérőórával is 160 mbar szívóteljesítményt mért a 230 mbar helyett, amely összhangban van azzal, hogy többen gyenge szívóteljesítményre panaszkodnak ennél és más hasonló Einhell gépeknél. Egy másik típusnál egy vásárló egy nem részletezett Miele porszívóját sokkal erősebbnek találta. Többen szinte azonnali és állandó jellegű szívócső és szűrő eltömődést említenek ennél és a SAC végződésű (HEPA szűrős) típusnál. Nem vásárolom meg a gépet.

Más alternatívát esetleg tudnátok ajánlani az említett felhasználási célra? Egy Miele C1 szívóereje is elegendő lenne, de ilyen jellegű használatot meddig bírna? Úgy tudom a nagyon finom por (gipsz, cement, stb.) átmegy a porzsákon és a szűrőkön, bejutva a motorba.

Esetleg valamilyen olcsó, kavics felszedésére alkalmas porszívót vennék,  kidobom, ha tönkremegy. Kb. 10 éve az Intersparban 5 ezer forintért vásárolt porszívóm 6-8 évet bírt, kímélve nem volt. Sajnos ott már hasonlót sem lehet kapni.

Előzmény: tisztavíz_ (17667)
tisztavíz_ Creative Commons License 2021.05.16 0 0 17667

Sziasztok!

Vakolat-, tégla- és betonpor, illetve törmelék felszívása, beltéri koszosabb helységek (lépcsőház), terasz és betonjárda porszívózása céljából vásárolnék gépet. A Kärcher WD 3 Premium modellt hasonló célra és autó takarítására 2017-ben megvásároltam és visszavittem az üzletbe, mert nem találtam használhatónak. Leginkább az alábbiak zavartak: alapvető tartozékok hiánya, a hozzáadott tartozékok használhatatlanul gyenge minősége, a padlókefe lefelé nyomásakor az összetoldásnál nagyon hajlongó, szétesni akaró szívócső, elektrosztatikus feltöltődés, a kerekein irányíthatatlanul össze-vissza guruló, sürgő-forgó gép, a fülem bedugulasát eredményező hangnyomás és az iszonyatosan erős műanyagpernye szag, amellyel teleszórta a teljes légteret. Két éven belül felújítási munka miatt, rátudva minden hátrányára, újra beszereztem. A kifújt levegővel távozó műanyagszag ennél is elviselhetetetlen volt, ezért megváltam tőle.

Az igényeimmel felkerestem (nem személyesen) egy nagyobb üzletet, ahol többek között az Einhell TE-VC 2340 SA száraz-nedves készüléket ajánlották 62 ezer bruttó magyar forintért, amelyre munkagép is köthető. Kipróbálták, nem éreztek a kifújt levegőn büdös szagot. Fém tartálya és szívócsöve van, masszívnak néz ki. Papíron 230 mbar, azaz 23 kPa a szívóteljesítménye. Elegendő ez borsószem méretű kavics, betontörmelék felszívásához? Egy 1400W-os Miele C3 készülékhez képest jobb vagy gyengébb ez a szívóteljesítmény? Esetleg fel tudtok hozni bármilyen negatívumot a géppel szemben vagy tudtok hasonló áron jobb alternatívát?

Csizi V4 Creative Commons License 2021.05.05 0 0 17666

Sziasztok!

Porszívó vásárlás előtt állunk, 2 napja böngészem itt a fórumot meg az egész internetet tapasztalatok, vélemények után kutatva. Az igényeinket és minden egyebet figyelembe véve multiciklonos porszívó mellett döntöttem, és ezzel kapcsolatban kérnék tanácsot tőletek, tudok-e ajánlani ebben a kategóriában egy jó készüléket. A büdzsé amit az akcióra szánunk, az 60 ezer HUF magassága. Laminált padló, járólap és szőnyeg a takarítandó felület. 

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv, Csizi

nycs71 Creative Commons License 2021.04.19 0 0 17665

Köszi. :-)

Előzmény: Zeki_ (17664)
Zeki_ Creative Commons License 2021.04.17 0 0 17664

Benyúlsz egy vízes bottal mögé, aztán jól megmozgatod...

Előzmény: nycs71 (17662)
JD-és Creative Commons License 2021.04.16 0 0 17663

gisowatt vagy numatic márkáról van valakinek tapasztalata? Takarítógép érdekel, főként kárpittisztítás.

nycs71 Creative Commons License 2021.04.15 0 0 17662

Amit most írok az lehet, hogy egy kicsit kicsit off, de van egy beépített szekrényünk (a kép jobb oldalán, lakással együtt vettük annak idején), ami mögött kb 3 cm széles és 80 cm mély rés van tele pókhálóval és porral, fogalmam sincs, hogy ilyet mivel lehetne kiporszívózni (vagy kitörölgetni?). Ha valakinek esetleg lenne valamilyen ötlete azt szívesen venném. Talán egy teleszkópos pormágnessel ki lehet nagyjából takarítani, de az ideális az lenne, ha lenne a Miele fugatisztítójából 80 cm, vagy annál hosszabb változat.

Előzmény: nycs71 (17661)
nycs71 Creative Commons License 2021.04.15 0 0 17661

Meg még az is jó ennél, hogy kiegészítők széles választékát lehet hozzá venni. Például fugatisztítót.

Az ilyen rések tisztításához jobb nem jut eszembe (esetleg pormágnes, de az szerintem az első ilyen takarítástól használhatatlanságig elkoszolódik.

Előzmény: nycs71 (17660)
nycs71 Creative Commons License 2021.04.15 0 0 17660

Meggyőztetek. :-) Nem csak ti, de ti is.

Most egy Miele Compact C2 Powerline SDCF4-el szemezünk.

Én még nézegettem a Kärcher-eket is, de a nejem Miele párti. :-)

Előzmény: tomtyi (17658)
Torlonia Pyrandus Creative Commons License 2021.04.15 0 0 17659

Ujoncként üdv a hasznos topikot!

HOOVER Space Exp. nevű gépről érdeklődöm. Kösz.

tomtyi Creative Commons License 2021.04.15 0 0 17658

Ahogy nagya2 írta: NEHOGY! Régebben volt aktív itt a fórumon tündérlala, a családjukban 3-4 porallergiás. Egy Mielét vett HEPA szűrő nélkül. A gyári sima porzsákja (a garanciaidő alatt mindenképp ezt kell használni, de utána is erősen javallott) megfogott annyi portatka maradványt, hogy utólag sem volt szükségük HEPA-ra. Neked is ezt javaslom elsőre. Ha mégis kell nektek ilyen, utólag is megveteted. De nem csak a HEPA szűrő megléte számít, hanem hogy az adott porszívó tömített-e, azaz a levegő csak ott jön ki a gépből, ahová ezt a funkciót tervezték, nem pedig kisebb-nagyobb kifúvásokkal a gép „orrán-száján”. A Miele mindegyik típusa tömített, sehol máshol nem jön ki a levegő. Az én gépem lassan öt éves, de abban a részében, ahol a porzsák van, egy szem por nincs. A gyári porzsákokat pedig extrém módon tele lehet szívni, én az elsőt öt hónap után szinte medicinlabda formában és súllyal dobtam ki, 955 grammos volt.

Előzmény: nycs71 (17654)
nagya2 Creative Commons License 2021.04.14 0 0 17657

HAli!

Légtisztító terén nem vagyok képbe.....

Üdv Nagya

Előzmény: raider (17656)
raider Creative Commons License 2021.04.13 0 0 17656

Bár ez itt némileg off, de légtisztítóban van valami konkrét tapasztalat, mit érdemes?

Előzmény: nagya2 (17655)
nagya2 Creative Commons License 2021.04.13 0 0 17655

Hali!

Nehogy bedőlj egy lux ügynöknek!!!!!!

Vegyél egy bármilyen csúcskategóriás porszívót aminek Hepa 13-as szürője van(50-80k ért kapsz jó minőséget), vegyél egy légtisztítót cca 50k, a többi háromszázat meg éld fel, költsd a gyerekeid oktatására.

Azóta utálom a lux ügynököket, mióta bepalizták anyámat, még egy ilyen drágán árult fost nemhordott hátán a föld, mondja anyám, hogy a püspökségen is ilyet használnak......., émmeg mondtam neki, hogy ott sokan is imádkoznak, hogy tiszta legyen a szőnyeg, lehet azért jó ott.

Kiporszívoztam azzal a zsarral, majd utána az én 44ezres szerény multiciklon Samsungommal, aztán vót csodálkozás, hogy a drágalátos lux után még mi ki nemjött a szőnyegből.

NE DÖLJ BE A lux-nak , egy szar-fos.

Üdv Nagya

Előzmény: nycs71 (17654)
nycs71 Creative Commons License 2021.04.13 0 0 17654

Szervusztok!

Nemrég volt nálunk egy porszívóügynök, aki a LUX S115-öt szeretné eladni nekünk 400+ ezer Ft-ért. Erősen ingadozunk, hogy vegyük, vagy ne vegyük.

Azért vettünk egyáltalán fontolóra egy ilyen magas kategóriát, mert én is, a fiam is feltehetően allergiások vagyunk (én valszeg - többek között - porra) és elég meggyőző volt a bemutatón a kiszívott pormennyiség.

Gondoltam kissé utána guglizok, hogy mégis lássam, hogy a net mit tud erről, hol szerepel a különféle porszívó teszteken és így tovább.

Ami meglepett, hogy nem találtam róla árat (még irányárat sem) még a cég saját oldalán sem. A tartozékai ott vannak, szépen beárazva, de a porszívó nincs, csak az hogy adjam meg az adataimat és majd visszahívnak. Van ennek objektív, nyilvánosan tudható ára egyáltalán? Vagy annyiba kerül, amennyiért az ügynök el tudja adni? (Egyetlen olyan oldalt találtam ahol ár is szerepelt: a Vaterán, ahol 370000-ért kínálja valaki).

Másik, hogy az aránylag friss (egy évesnél nem régebbi) porszívó teszteken ilyen porszívót nem találtam. Rowenta, Dyson, Shark, Miele: ezek ott vannak mindenütt, de Lux-ot sehol nem láttam. Pedig ha annyira jó, ennek is ott kéne lennie a BestOf 10-ben legalább a tesztek felénél. Csak a Lux International/Lux Hungária BullShit szerű reklámjait találtam meg mindenütt.

Tud ezekre valaki valamilyen értelmes magyarázatot? Hogy-hogy nincs a porszívónak nyilvános ára? Akár az amit az ügynök arra az esetre mondott, ha csak később veszem meg a készüléket? (millió feletti árat említett)  És hogy-hogy nincs ott a neten sehol sem az összehasonlító teszteken? A helyükben küldeném mindenhová, akár ingyen, hogy teszteljétek gyerekek! Aztán ha ott van mindenütt az első tízben, az akár sokkal meggyőzőbb is lehet, mint az ügynökök bemutatója.

Illetve ha tudtok olyan porszívót, ami ki tudja szívni ágyból, matracból, szőnyegből a port, és jó minőségű azaz 10-15 évet jó eséllyel kibír (ha nincs is annyi garancia rá)? Háziállat nincs, csak két kis gyerek, aki mászkál mindenhova (udvarról mezítláb be a kanapéra, meg krémes, morzsálódós kajával a szőnyegre).

www.octinfo.com Creative Commons License 2021.03.28 0 0 17653

Frissítettem az emlékeimet...

Fő szempontjaim: interlock-os tartozék csatlakozás, résszívó+bútor+porecset fej legyen.

A Miele C1 és az Elux drágább gépei interlock-osak, a többi sajnos nem.

A Rowenta gégecsövére panaszkodnak hogy túl merev, pedig amúgy jó lenne, ráadásul olcsó hozzá a gégecső is meg a teleszkópos cső is (4300 Ft).

A Samsungnak van 25e körül ciklonszűrős porszívója, ahhoz nincs bútor fej, de lehet hogy nem túl drága.

A Thomas meg 18e körül van most és mindent tud, amit kell kivéve hogy nem interlock-os. Viszont a kezelésijében van egy tipp, lehet emiatt esik le az Elux Easygo széria (meg a Zanussi két gépének) feje a csőről? Azt írják a Thomas-nál hogy tartozékot és a gégecső végét is csavaró mozdulattal tegyük fel a teleszkópos csőre.

Van valakinek erről tapasztalata? Jelenleg 2 db EasyGo van a családban. Az egyiknél nem jellemző hogy lejön a fej a csőről, a másiknál igen. De egyéb Elux konszern modelleknél is panaszkodnak erre.

A Thomas maga mennyire jó? 2,5 év gari van rá, olcsóbb mint az Elux EasyGo és annak a garija is kevesebb.

www.octinfo.com Creative Commons License 2021.03.18 0 0 17652

Hát úgy látom ennek is az a baja mint az Eluxnak: a padlófej szőnyegen lejöhet a csőről mert odaszívja magát a szőnyeghez. Melyik az a legolcsóbb készülék ahol Miele módon összekattannak a tartozékok?

Előzmény: www.octinfo.com (17651)
www.octinfo.com Creative Commons License 2021.03.18 0 0 17651

Esetleg ha már Electrolux akkor Zanussi? Az most 15e a Media-ban. Gondolom s-bag kell abba is.

Előzmény: www.octinfo.com (17650)
www.octinfo.com Creative Commons License 2021.03.18 0 0 17650

Fa parkettás, járólapos 40 nm-es albérletbe (2 db kárpitos bútor van meg 1 db szőnyeg) meg lehet kockáztatni ilyen Sencor és társai porszívót?

Vagy ne adjam Electrolux alá?

oAk2 Creative Commons License 2021.03.15 0 0 17649

Sziasztok! Miele Blizzard CX1 Powerline 890W vs EcoLine 550W között szívóerőben van jelentős teljesítmény különbség? Vagy ezek az új motorok már vmiféle EU-s irányelvek mentén születnek, hogy kevesebbet fogyasszanak?

www.octinfo.com Creative Commons License 2021.03.09 0 0 17648

Sziasztok!

Miele C1-et érdemes még megvenni?

Vagy tudtok esetleg azóta (2,5 év telt el mióta Eluxot vettem) minőségromlásról, problémákról vagy bármi ilyesmiről ami miatt inkább ne?

Csak mert lehet vennem kell még egy gépet és momentán több, mint 2 db Media-s akciós Elux EEG42EB árából jön ki egy C1.

Liebherr1500 Creative Commons License 2021.02.24 0 0 17647

VISION Porszívóhoz keresnék forgókefét és lapos szíjat a típus száma VCU10P a válaszokat előre is köszönöm 

gy53 Creative Commons License 2021.02.17 0 0 17646

Szervusztok!

Érdeklődni szeretnék, lenne-e valakinek ilyen alátét, ami a képen szerepel. Ez egy AEG vampyr 5030-as porszívó motorjában a csapágyat rögzíti a helyén. Kellene még a csapágy és a ház közötti hullámos lemez is. (arról most nincs képem). Előre is köszönöm, ha valaki tud foglalkozni  a gondommal. Az alátét mérete, ( külső átmérő ) 23 mm, bármi jó ami ilyen és ekkora, nem muszáj a szóban forgó porszívóból származnia.

apci500 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 17645

Megbízhatóság: családunk ipari Karcher T12-e elmúlt 12 éves. A mai napig minden csavart, műanyagot olcsón lehet hozzá venni ha kell, de egyébként nem kell. Több lakást és irodát takarít vele az akinek éppen az a dolga.

Hátha van akit érdekelt a hír ...

Előzmény: Zeki_ (17643)
nagyanyo5:0 Creative Commons License 2021.02.14 0 0 17644

Bezzeg A Rowenta, múltkor ki kellett húzni belőle 1 szönyeget!!!! Persze, hogy tiszta por lett:DDDD

Előzmény: Zeki_ (17643)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!