Keresés

Részletes keresés

reverenda Creative Commons License 2002.03.02 0 0 10
Nem rendelkezek szeles latokorrel itt de szerintem meg a forradalom elott vagyunk!

Az SMS-hez hasonlo WAP-os robbanast valoban nem lehetett meg tapasztalni es talan nem is lesz :( (SMS-es volt, mert sok kulonbozo koru/nemu/beallitottsagu emberrol tudom, hogy szokott ilyet irni :)

Az ok szerintem a sikert elhozni kepes alkalmazasok hianya volt, ami oka meg a kliens keszulek korai erotlensegeben keresheto. De pl. a Java kepes mobilok mar vannak olyan komplexek a kliens oldalon, hogy az erre epito alkalmazasok is sikeresebbek lehetnek.

Pl. el tudom kepzelni, hogy egy olyan halozati jatek, mondjuk egy labirintus, ahol nagyon sok ember jatszik on-line egyutt nagyon izgalmas lehet. (Kis reklam: egy ilyen kliens lehet majd pl. a Midletcentral.com-on a Games-ben a WALLS :)

Előzmény: nadamhu (8)
nadamhu Creative Commons License 2002.03.01 0 0 9
Gyakorlatilag mar ma is barmit megtehetsz egy internetre kotott laptoppal.
A vezeteknelkuli savszelesseg novekedestol, illetve arcsokkenestol fugg az, hogy ezt mennyire fogjak hasznalni. (Ebben drasztikus valtozasra nem szamitok.)
A kis kutyuk hatranya a kis kijelzo, es a kenyelmetlen adatbeviteli lehetoseg. Ez egy konstans gatat jelent a mobilok, es a PDA-k tovabbfejlodeseben.

nadamhu Creative Commons License 2002.03.01 0 0 8
Szerintem ugyanugy, ahogy az urraketa laznak, a telekom-dotkom laznak is vege van.
A telekom a nagy visszeses utan elfoglalja az ot megilleto REALIS szerepet. (Lasd WAP bukasa, dotkom csodok, 3G keslekedese)
Nem lesz mar itt kulonosebb 'mobil forradalom', a fejlodes lelassult, a befektetesek racionalisabbak.
Hogy mi lesz a kovetkezo nagy laz? Ezt nem tudom, de jo lenne tudni.:)
reverenda Creative Commons License 2002.03.01 0 0 7
Miert gondolod? Ez egy teljesen gyakorlatias dolog. Ma mar a piacon vannak olyan keszulekek, amik elofutarai lehetnek egy a kozeli jovoben mindennapos "mobil ugynoknek" (ezt hivom en teleköldök-nek).

Pl. a MOT A008 mar java kepes telefon, azaz birtokaban mar kepesek vagyunk eletet adni mindenfele Java objektumnak.

itt elnek az objektumok, kvazi
ez itt a mobil OO vilag

- - - - - - - - - - - - - - - - - -
JVM (Java Virtualis Gep)
------------------------------------
itt mindenfele konkret fizikai
hordozo: PC, Javas telefon
valami chip az ember fejeben :)

Előzmény: Csepü (6)
Csepü Creative Commons License 2002.03.01 0 0 6
Szerintem ez a temetika nem ide a "Tudoma'ny" hanem a "Filozofia" ta'rgyko"rbe tartozik.
Csepü
Előzmény: reverenda (5)
reverenda Creative Commons License 2002.03.01 0 0 5
Indult egy ilyen topic Csend nevvel a Torzsasztalban :)
Előzmény: NevemTeve (4)
NevemTeve Creative Commons License 2002.03.01 0 0 4
A ket legelso hozzaszolas volt a legjobb...
magoslajos Creative Commons License 2002.03.01 0 0 3
Agyrém!

Civilizációnk megérett a halálra. A modern ember mindent felszabadított..., most a kommunikációt veszi célba. Azt hiszi, azzal, hogy jobb kommunik eszközöket hoz létre, közelebb hozza egymáshoz az embereket. Tévedés. Az egyének közötti megnemértés magyarázata máshol van...

KOmmunikálunk, de nem beszélgetünk. Sőt, az egymástól való elidegenedés csak egyre erősebb.

Tömérdek olyan információ terjeng, amelyet senki nem fog megnézni, meghallgatni, elolvasni. Hiperemberünk magányában maga elé mered: TEHETETLENEK vagyunk.

Előzmény: reverenda (1)
lizardatomANTi Creative Commons License 2002.03.01 0 0 2
Ha ez fenomenalis.
Egyeb?
Előzmény: reverenda (1)
reverenda Creative Commons License 2002.03.01 0 0 1
Gyerekkent meg urraketak epiteserol almodoztunk, a fejlodes viszont kicsit mas iranyba szervezte meg onmagat. Figyelmunk a kifele helyett mar befele fordul... a bolygot fedi be szovodo kommunikacios halonk.

Mit szoltok a gondolathoz?

Előzmény: NevemTeve (0)
NevemTeve Creative Commons License 2002.02.28 0 0 0
reverenda Creative Commons License 2002.02.28 0 0 topiknyitó

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!