Keresés

Részletes keresés

NevemTeve Creative Commons License 2013.08.08 0 0 133
NevemTeve Creative Commons License 2012.11.15 0 0 132

> bele kell menni a konfigfájlba, és megsejteni, hogy melyiket 'imap'-ot kell kézi erővel átírni 'pop3'-ra.

 

~/.thunderbird/randomszemét.default/prefs.js -ben a serverN.type lesz az, ha már így beszélgetünk.

Előzmény: NevemTeve (95)
clonee Creative Commons License 2012.06.01 0 0 131

fogalmam sincs ....

csak szeretném ha elundulna a distrom az USB-ről

Előzmény: kisbetu (130)
kisbetu Creative Commons License 2012.06.01 0 0 130

Most, hogy írtál bele, a másik is ugyanilyen friss.

Csak annak még a címe is jó.

 

Mit szeretnél lefordítani? Vagy felordítani?

Előzmény: clonee (129)
clonee Creative Commons License 2012.06.01 0 0 129

sziasztok,...eztalán egy frisseb topic....:)

 

remélem tudtok segíteni.....csináltam egy LIVE creator segítségével egy USB-re egy Fedora-17-x86_64-Live-Desktop.iso-ból egy indítható valamit, ami nem indul, hanem ezt irja ki bootolás után: dracut warning: unable to process initqueue

dracut warning: /dev/disk/by-uuid/40B5-B740 does not exist

dracut warning: dev/mapper/live-rw does not exist

 

droping to debug shell

 

dracut:/#_(...és itt villog a kurzor)

 

ez egy w7 alatt szerettem volna elinditani...szóval az USB-n rajta a fedora, boot az USB-ről...és ez az eredmény...egyelőre....tudtok ebben segíteni?

 

előre is köszi

 

NevemTeve Creative Commons License 2012.05.29 0 0 128

Relax, egyelőre nem fordul, mert az assemblerem is túl régi. Vagy legalábbis nem érti ezt:

 

ENTRY(STRCAT)
<------>.type<->STRCAT, @gnu_indirect_function

 

Előzmény: NevemTeve (127)
NevemTeve Creative Commons License 2012.05.29 0 0 127

glibc-2.15 fordításához a 3.3.7-es kernelen csináltam egy ilyen symlinket:

 

/usr/include# ls -l asm-generated
lrwxrwxrwx 1 root root 39 2012-05-29 17:26 asm-generated -> ../src/linux/arch/x86/include/generated

 

, és a CPPFLAGS-ba betettem azt, hogy -I/usr/include/asm-generated.

 

Az elmélet szerint ez után esélyem lesz a legújabb bluez-t fordítani. Vagy újratelepíteni a gépet. Majd meglátjuk.

locsemege Creative Commons License 2010.10.25 0 0 126
Az a sanda gyanúm, hogy a libXi vagy libX11 környékén lesz valami disznóság, vagy a numlockx-ben alkalmazott megoldás helyett valami mást kell csinálni.
Előzmény: NevemTeve (124)
locsemege Creative Commons License 2010.10.25 0 0 125
A debianos változat azt teszi, amit a forrásból fordított verzióm. Tehát a Num Lock státuszt változtatja, ám a LED-et nem kapcsolja át.
Előzmény: NevemTeve (124)
NevemTeve Creative Commons License 2010.10.25 0 0 124
Esetleg próbáld ki a debianos numlockx-et: http://packages.debian.org/lenny/numlockx
locsemege Creative Commons License 2010.10.25 0 0 123
A korábbinál frissebb X-szerverrel sem jobb a helyzet:

xorg-x11-server 1.9.1-2.fc14
Előzmény: locsemege (122)
locsemege Creative Commons License 2010.10.25 0 0 122
unsigned int xkb_mask_modifier( XkbDescPtr xkb, const char *name )
    {
    int i;
    if( !xkb || !xkb->names )
        return 0;
    for( i = 0;
         i < XkbNumVirtualMods;
         i++ )
        {
        char* modStr = XGetAtomName( xkb->dpy, xkb->names->vmods[i] );
        if( modStr != NULL && strcmp(name, modStr) == 0 )
            {
            unsigned int mask;
            XkbVirtualModsToReal( xkb, 1 << i, &mask );
            return mask;
            }
        }
    return 0;
    }


Nagyon úgy tűnik, hogy a vastagon szedett függvényhívás mindig 0-t ad a mask változónak. A debugger ezt mondta.
Előzmény: locsemege (120)
locsemege Creative Commons License 2010.10.24 0 0 121
Lefordult, csomagot csinált az rpmbuild, feltelepült, működik.

A probléma egyébként az volt, hogy a spec file-ban volt hivatkozás macro-ra, aminek nem is tudom, hol kellett volna definiálódni. Az a kisebbik baj, hogy én nem tudtam, a nagyobb az, hogy az rpmbuild sem. Így aztán szépen leállt a feltételes fordítási, telepítési opcióknál.

Megoldásként azt ötlöttem ki, hogy a feltételes opciók közül választok egy nekem tetszőt, s így elmulasztom a feltételeket. Konstans döntésekhez nem kell if. Így is lett, de éppen rosszat választottam. Nevezetesen a custom függvényekben nem voltam megengedő, így a libek közül letörölte a spec file script-je a már lefordított library-t, ettől függetlenül persze a calc bináris még hivatkozott rá, meg persze az rpm csomagban, mint szükséges lib, ez szerepelt.

A megoldás az lett, hogy a feltételes fordítási, telepítési opciók közül azt választottam, amelyik megengedi ezen custom library létezését.
Előzmény: NevemTeve (118)
locsemege Creative Commons License 2010.10.24 0 0 120
off

Nem értek az X-hez - sem -, ugyanakkor van egy nyúlfarknyi program, a numlockx, amiben az a nagyon jó, hogy shell script-ből lehet a Num Lock státuszt változtatni. Fedora 14 igen friss X-et használ:

xorg-x11-server 1.9.0-15.fc14

Na most a fenti program a Num Lock státusz változtatására képes, ugyanakkor a LED státuszt nem változtatja meg. Ezt is magamnak kellett csomaggá tennem, mert amit a fedorások fordítottak, az olyan szinten nem működik, hogy egyiket sem képes módosítani, tehát lényegében semmit sem csinál.

Valóban ennyire bonyolult ezt megoldani, az X API-ja nem biztosít erre lehetőséget, vagy vajon mi lehet a probléma lényege? Mert így a partvonalról azért ez nem tűnik egy Holdra szállás szintű feladatnak.

on
Előzmény: NevemTeve (118)
locsemege Creative Commons License 2010.10.23 0 0 119
De, a sajátja. Most nem néztem meg az általad írtat, mert már letöröltem, amit fordított. Abból a patch-ből puskázok, amit a fedorások a korábbi verziójú calc-hoz csináltak. Valami ilyesmi lesz a lényeg:

@@ -1280,7 +1285,11 @@
CFLAGS= ${ICFLAGS} ${CCOPT}
#
ILDFLAGS= ${COMMON_LDFLAGS} ${LD_STATIC}
+ifeq ($(ALLOW_CUSTOM),"-DCUSTOM")
LDFLAGS= ${LD_DEBUG} ${ILDFLAGS} ${LIBCALC_STATIC} ${LIBCUSTCALC_STATIC}
+else
+LDFLAGS= ${LD_DEBUG} ${ILDFLAGS} ${LIBCALC_STATIC}
+endif
#
#if 0 /* start of skip for non-Gnu makefiles */
endif
@


Nekem ez az ALOW_CUSTOM üres, így gondolom, az lesz a megfejtés, hogy az LDFLAGS ne tartalmazza a ${LIBCUSTCALC_STATIC} változót. Gondolom, ez nem csak a statikus libekre van meg a patch-ben, szóval nem biztos, hogy ez a releváns rész, de érzem, hogy valami ilyesmit kell keresnem. Bogarászom tovább, bár most elmegyek itthonról, majd holnap folytatom.
Előzmény: NevemTeve (118)
NevemTeve Creative Commons License 2010.10.23 0 0 118
Az nem a saját egyik komponense véletlenül? (ldd /usr/bin/calc mit mond róla?)
Mert ha igen, akkor azt is integrálni kellene az rpm-be.
Előzmény: locsemege (117)
locsemege Creative Commons License 2010.10.23 0 0 117
A calc.spec file-ba beletettem, hogy írjon logot. Innen ki is derült, hogy a Makefile.ship-et is használja. Kikommenteltem a platformhoz tartozó LD_SHARE értékadásokat - BSD, Windows nem érdekeltek -, aztán lefordult. Csomag is készült, már nem panaszkodik. Telepíteni még nem lehet:

error: Failed dependencies:
libcustcalc.so.2.12.4.3()(64bit) is needed by calc-2.12.4.3-1.1.x86_64


Még rá kell jönnöm, miért vélelmezi, hogy kell neki a libcustcalc.so.2.12.4.3, amikor nyilván nem. Workaround lehetne az rpm parancs --force opciója, de ennél azért szebben kellene ezt. Mindegy, keresem tovább, bár nem biztos, hogy ma van erre időm...
Előzmény: NevemTeve (114)
locsemege Creative Commons License 2010.10.22 0 0 116
Köszönöm a segítséget. Most teendőim vannak, bokrosak :), ám hétvégén foglalkozom még a kérdéssel, jelzem, mi hír róla.
Előzmény: NevemTeve (115)
NevemTeve Creative Commons License 2010.10.22 0 0 115
Az nem, de LD_SHARE van benne, azt kell kiszedni

--- Makefile.old        2010-10-22 12:08:23.000000000 +0200
+++ Makefile    2010-10-22 12:08:30.000000000 +0200
@@ -1148,2 +1148,2 @@
-LD_SHARE= "-Wl,-rpath,${DEFAULT_LIB_INSTALL_PATH}" \
-    "-Wl,-rpath-link,${DEFAULT_LIB_INSTALL_PATH}"
+# LD_SHARE= "-Wl,-rpath,${DEFAULT_LIB_INSTALL_PATH}" \
+#    "-Wl,-rpath-link,${DEFAULT_LIB_INSTALL_PATH}"

Előzmény: locsemege (112)
NevemTeve Creative Commons License 2010.10.22 0 0 114
Most menjünk vissza ahhoz a lépéshez, amikor ugye a fordítás során készítettünk egy logfájlt (make all 2>&1 | tee log.make.all), hogy abban megnézzük, hogy minő parancs állította elő a calc nevő programot... (szerintem egy libtool lesz a tettes)
Előzmény: locsemege (113)
locsemege Creative Commons License 2010.10.22 0 0 113
Amit én fordítottam:

readelf -d calc | grep RPATH
0x000000000000000f (RPATH) Library rpath: [/home/locsemege/rpmbuild/BUILD/calc-2.12.4.3:/lib:/usr/lib:/usr/lib64:/usr/local/lib]

Ami a régi, még Fedora 12-höz a disztribútor által szállított calc:

readelf -d /usr/bin/calc | grep RPATH

Az eredmény üres, tehát nincs benne RPATH. Gondolom, ez lenne a helyes, mert van egy default elérés, azt nem kell duplikálni. Azt is sejtem, hogy azért biztonsági rés, ha meg van adva egyéb alkönyvtár, mert akkor Rossz Ember csinálhat gonosz *.so-t, amelyet a bináris elkezd majd futtatni.

A második eredményhez:

which calc
/usr/bin/calc

Tehát az létezik, csak RPATH nincs benne.
Előzmény: NevemTeve (111)
locsemege Creative Commons License 2010.10.22 0 0 112
Az egész Makefile-ban nem találtam LDFLAGS nevű stringet. Ha van 5 perced, rá tudnál nézni a forrására?
Előzmény: NevemTeve (110)
NevemTeve Creative Commons License 2010.10.22 0 0 111
Ezzel lehet ellenőrizni:

readelf -d /usr/bin/calc | grep RPATH
Előzmény: NevemTeve (110)
NevemTeve Creative Commons License 2010.10.22 0 0 110
Talán a -rpath opciót kellene használni, asszem ilyesmi:

LDFLAGS += -Wl,-rpath,/usr/lib:/lib

persze ha a libtool is benne van a történetben, akkor megint más
Előzmény: locsemege (109)
locsemege Creative Commons License 2010.10.21 0 0 109
Széjjel vet az ideg. Az egyik kedvencemből, a calc nevű programból szeretnék Fedora 14-hez rpm csomagot csinálni. Már annyi módosítást tettem, hogy lefordul, tehát keletkezett egy patch-em. A gondom az alábbi üzenettel van:

*******************************************************************************
*
* WARNING: 'check-rpaths' detected a broken RPATH and will cause 'rpmbuild'
*          to fail. To ignore these errors, you can set the '$QA_RPATHS'
*          environment variable which is a bitmask allowing the values
*          below. The current value of QA_RPATHS is 0x0000.
*
*    0x0001 ... standard RPATHs (e.g. /usr/lib); such RPATHs are a minor
*               issue but are introducing redundant searchpaths without
*               providing a benefit. They can also cause errors in multilib
*               environments.
*    0x0002 ... invalid RPATHs; these are RPATHs which are neither absolute
*               nor relative filenames and can therefore be a SECURITY risk
*    0x0004 ... insecure RPATHs; these are relative RPATHs which are a
*               SECURITY risk
*    0x0008 ... the special '$ORIGIN' RPATHs are appearing after other
*               RPATHs; this is just a minor issue but usually unwanted
*    0x0010 ... the RPATH is empty; there is no reason for such RPATHs
*               and they cause unneeded work while loading libraries
*    0x0020 ... an RPATH references '..' of an absolute path; this will break
*               the functionality when the path before '..' is a symlink
*          
*
* Examples:
* - to ignore standard and empty RPATHs, execute 'rpmbuild' like
*   $ QA_RPATHS=$[ 0x0001|0x0010 ] rpmbuild my-package.src.rpm
* - to check existing files, set $RPM_BUILD_ROOT and execute check-rpaths like
*   $ RPM_BUILD_ROOT=<top-dir> /usr/lib/rpm/check-rpaths
*  
*******************************************************************************
ERROR   0002: file '/usr/bin/calc' contains an invalid rpath '/home/locsemege/rpmbuild/BUILD/calc-2.12.4.3' in [/home/locsemege/rpmbuild/BUILD/calc-2.12.4.3:/lib:/usr/lib:/usr/lib64:/usr/local/lib]
ERROR   0001: file '/usr/bin/calc' contains a standard rpath '/lib' in [/home/locsemege/rpmbuild/BUILD/calc-2.12.4.3:/lib:/usr/lib:/usr/lib64:/usr/local/lib]
ERROR   0001: file '/usr/bin/calc' contains a standard rpath '/usr/lib' in [/home/locsemege/rpmbuild/BUILD/calc-2.12.4.3:/lib:/usr/lib:/usr/lib64:/usr/local/lib]
ERROR   0001: file '/usr/bin/calc' contains a standard rpath '/usr/lib64' in [/home/locsemege/rpmbuild/BUILD/calc-2.12.4.3:/lib:/usr/lib:/usr/lib64:/usr/local/lib]
ERROR   0002: file '/usr/bin/calc' contains an invalid rpath '/usr/local/lib' in [/home/locsemege/rpmbuild/BUILD/calc-2.12.4.3:/lib:/usr/lib:/usr/lib64:/usr/local/lib]
error: Bad exit status from /var/tmp/rpm-tmp.j9u77B (%install)


RPM build errors:
    Bad exit status from /var/tmp/rpm-tmp.j9u77B (%install)


A problémát érteni vélem. Olyan helyen is keresné a bináris a shared object-et, ahol az biztosan nincs. Jelenleg a /usr/local/lib ilyen. Ezt az RPATH mondja meg.

A kérdésem: hogyan lehet a Makefile-ban elmondani neki, hogy mi legyen ez a bizonyos RPATH? A Makefile-ban nem találtam erre utalást, valahonnan mégis tudja. Gondolom, van valami system default.

Nem a probléma megkerülése érdekel, miszerint kikapcsolom az rpmbuild-ben az ellenőrzést. Azt szeretném, hogy ne keressen ott *.so-t, ahol biztosan nincs.
linuxuser Creative Commons License 2010.01.30 0 0 108
Dehogynem kérdez, a telepítás elején Advanced options vagy valami ilyesmi, , és gnome, kde, xfce. lxde a választék.
Előzmény: NevemTeve (106)
locsemege Creative Commons License 2010.01.29 0 0 107
Nem kérdez, de utólag még feltehetsz valami kisebb erőforrásigényű desktop környezetet. Én gyors gépen is Xfce-t használok, szerintem nagyon kézreáll. Nagyon kényelmesen és gyorsan testreszabható. Nyilván nem azzal az idétlen megjelenéssel kell használni, amikor alul középen van egy rövid tálca, mert az valóban szörnyű.
Előzmény: NevemTeve (106)
NevemTeve Creative Commons License 2010.01.29 0 0 106
Ilyesmit nem kérdez a debian install, azt telepít, amit jónak érez... egyébként is, a géppel semmi baj, egyszerűen idegesítenek ezek a 'felhasználóbarát' szolgáltatások, windows-ban is ezeket kapcsolom ki először...
Előzmény: locsemege (105)
locsemege Creative Commons License 2010.01.29 0 0 105
Már csak az a kérdés, aki régi hardware-t használ, miért Gnome-mal vesződik teszem azt, az Xfce helyett. ;)
Előzmény: NevemTeve (103)
NevemTeve Creative Commons License 2010.01.28 0 0 104
Magamtól is kitalálhattam volna:

Applications
System Tools
Configuration Editor
apps
metacity
general
reduced_resources
Előzmény: NevemTeve (103)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!