Keresés

Részletes keresés

redurtni Creative Commons License 2013.01.28 0 0 64

Eladó! Hadi Krónika 1-6. számok és a 14.szám korabeli újságreprodukcióval + plakáttal. Érdeklődni e-mailban lehet: intruder@freemail.hu

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.31 0 0 63

eladó 1-63 -ig 81 db reprint újsággal és 62 db poszterrel.

 

hiányzik a 19 és a 33. szám.

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.29 0 0 62

sziasztok!

 

látom jó régi az utolsó hozzászólás... de hátha..

 

nekem szükségem lenne a 72,73 és 74-es számokra, mert ezekről sajnos lemaradtam. + 1 mappa.

 

akinek van és nem kell vagy megválna tőle vagy hasonlók az legyenszíves szóljon nekem.

 

mail címem: titusz89@indamail.hu

kis_ákos Creative Commons License 2009.09.07 0 0 61

még mindig él a kérés:

 

fura mód a 63. szám eltűnt és az nagyon kellene a 79-ről lemaradtam mert éppen szílveszterre esett a megjelenés.

 

még mindig conquistador_02@freemail.hu

kis_ákos Creative Commons License 2008.11.14 0 0 60

és még kéne nekem hadi krónikás mappa a kiadványokhoz va valakinek fölösleg?

kis_ákos Creative Commons License 2008.11.14 0 0 59

Drága Hölgyek-Urak!

 

Annak idején pont egy hadi krónika számról csúsztam le azt keresem minden mellékletével együtt, kérem akinek megvan és megválna tőle feltétlenül írjon.

 

A szám: 79. - Írország

 

conquistador_02@freemail.hu / hotmail.com - msn

yerico4 Creative Commons License 2002.07.22 0 0 58
Mivel csak az első 3-4 számot olvastam, ezért azokban van.
Mivel komolyabban érdekel a téma, ezért sok könyvem van ilyen témában. Volt anno a Háború és 48(???) év Béke című "Top Gun melléklet", az sokkal igényesebb volt. Kár, hogy pár szám után az érdektelenség miatt megszűnt.
Az, hogy szinte minden oldalon, azt pl olyanokra értem, mint a német-lengyel harcok folyamán, a németek az egyik képen egy páncélautó fedezetében rohamoznak. A kép szerint az nem páncélautó, hanem tank. Ez számomra súlyos hiba, mások észre sem veszik.
Amellett könnyedén összejön az 1 hiba / 3-4 oldal, az pedig már sok. Pláne, hogy rengeteg a kép.
De ha neked tetszik, hát hajrá. Bár sokkal jobban jársz mondjuk a 2. világháború képekben című könyvvel.
Előzmény: sz..zs (52)
sz..zs Creative Commons License 2002.07.21 0 0 57
A nev ismeros, hallottam mar, de nemtom hol. Felvilagositanal?
Előzmény: eMM (56)
eMM Creative Commons License 2002.07.20 0 0 56
Ja a filmzene nekem is a gyengém,mondd az neked valamit,hogy Karl Jenkins/Virgin Soundtrack?
Előzmény: sz..zs (54)
eMM Creative Commons License 2002.07.20 0 0 55
Sajnos a napi eseményeket/beszámolókat is férefordítják.
Gondolom angolból megy/ment lengyelbe onnan meg magyarra, az eredetiben megírt beszámoló.
Így lesz pld a cirkálóból romboló, aztán meg hadihajó ugyanabból az egységből ami ki tudja mi volt, a nevéből lehet következtetni esetleg.
És ez akkor ez"csak" 1 példa volt.
Előzmény: sz..zs (54)
sz..zs Creative Commons License 2002.07.20 0 0 54
Az az igazsag, hogy a 2.VH rajongas csak az egyik dolog, amiben "porgok". Szoval mellette ott van meg a mozi, a filmek, a filmzenek. A napi esemenyeket nem igazan nezem altalaban at csak atfutom, foleg a hatorszagi dolgokra es a szemtanuk leirasara koncetralok. Abban amit egy ember latott es hallott nem sok mindent lehet felreforditani... Az esemenyek mas konyvekben pl: a 2.VH képes kronikaja - jobban le vannak irva, de tenyleg tobb forrasbol erdemes mindent vizsgalni, ebben tokeletesen igazad van...

Előzmény: eMM (53)
eMM Creative Commons License 2002.07.19 0 0 53
Nos ha elégedett vagy a lappal akkor ez pont neked(nektek) lett kitalálva.
A baj csak az,hogy a sok férefordításból/szakszerűtlenségből eredő zöldséget esetleg szentírásnak veszed.
Vedd a lapot ha akarod, de ne bibliaként forgasd.
Ha komolyan érdekel a történelem,majd fox találni más forrásokat is,és így talán összeál majd a kép.
Sok sikert hozzá,de ettől a HK, még megmarad annak ami.

Előzmény: sz..zs (52)
sz..zs Creative Commons License 2002.07.19 0 0 52
ez a ket pelda melyik szamban van?

e szerint en nem hozzaerto ember vagyok, mivel a tobbi lapot nem ismerem, csak ezt veszem. Szerintem a HadiTechnikaban csak a technikai resze van a dolgoknak, nem? Mar ugyertem, elmenybeszamolok, portrek nincsennek. Vagy igen? Masreszrol a plakat es a poszter is sokat nyom a latba, az egyenruhakrol nem is beszelve.
Egyebkent mint "kepeskonyv", nagyszeruen hasznalhato, marmint szeretem a 2.VH-us fotokat.
A szoveges rész feldolgozása kicsivel idoigenyesebb, ott le vagyok maradva...

Ez a "szinte minden oldalon" kicsit durva nem? eMM még csak 2-8 db/szam mennyisegrol beszelt. Az mas teszta, hogy nem vmi vastag az ujsag, ez talan hatranyara valik...

Előzmény: yerico4 (50)
eMM Creative Commons License 2002.07.19 0 0 51
A kérdésedben benne van a válasz.:)
Yerico véleményét is teljes mértékben osztom.
Előzmény: sz..zs (48)
yerico4 Creative Commons License 2002.07.19 0 0 50
Nem szívesen tanulom meg, hogy az oroszok 39-ben lerohanták a lengyeleket T34-essel, mert nem igaz.
Nem akarom tudni, hogy a Jak9-es pilótája hatrahúzott dekni mögül lövöldözött a pár évvel később kifejlesztendő gépkarabéllyal a Messer pilótára. Az újságról süt, hogy hozzá nem értő embereket akarnak csak megvágni némi pénzmagért. A lektorálás nulla, pedig egy, a téma iránt komolyabban érdeklődő hétköznapi ember is égbekiáltó baromságokat talál szinte minden oldalon.
Előzmény: sz..zs (46)
yerico4 Creative Commons License 2002.07.19 0 0 49
A gyenge középszerű az igazi jellemzése. Annyira hülyeségeket írnak, ráadásul több oldalon keresztül értekeznek pontatlanul, vagy teljesen tévesen témákról, hogy lemondtam róla. Nem jött be, a TopGun régi cikkei mérföldekkel jobbak. Ráadásul ott van a Haditechnika is, ami a legjobb.
Az újságreplikákért nem adok ki ennyi pénzt.
Előzmény: sz..zs (46)
sz..zs Creative Commons License 2002.07.19 0 0 48
ertem. mi a kifogasolnivalod a felreforditasokon es a kusza mondatokon kivul? Hogy lenne jobb?
Előzmény: eMM (47)
eMM Creative Commons License 2002.07.18 0 0 47
Nekem is az egyik kedvencem a korszak.
Ezért tartom siralmasnak a teljesítményüket,mert jó példa arra hogy nem így kellene.
Előzmény: sz..zs (46)
sz..zs Creative Commons License 2002.07.18 0 0 46
en ennyire nem tartom kozepszerunek... egy olyan dolog, amibol lehet tanulni, es erdemes gyujteni. Masreszrol az egyik kedvenc tortenelmi korszakomrol szol...
Előzmény: eMM (45)
eMM Creative Commons License 2002.07.17 0 0 45
Sajnos így a huszadik szám környékén már le lehet vonni a konzekvenciát,a lap erősen középszerű.
Hemzseg a félrefordításoktól, (számonkén 2-5-8db biztos van benne) a mondatfűzése néha kusza zavart.
Az égő hogy a mai világban sem emiljük se honlapjuk.
Kár kicsit több odafigyeléssel sokkal remekebb lapot is lehetett volna készíteni.
Az egyetlen pozítívum az újságrepik meg a plakát, nade azért ez kevés az üdvősséghez.
Előzmény: sz..zs (44)
sz..zs Creative Commons License 2002.07.17 0 0 44
szijasztok

Egyszeruen nagyon siraly a HK! Kar hogy nincs honlapja. vagy tevedek?

Most a 21. szamhoz lehet kapni mappat, amibe az elozo 20at bele lehet fuzni... tok jol nez ki, mikor befuzte oket az ember. csak most kezdenem kell vmit az ujsagmellekletekkel, meg a poszterekkel, mert egyebkent nem lehet belerakni...

Egyebkent nem draga halisten, es megvan mind...

A legkiralyabb a hatlap az egyenruhaval...

Törölt nick Creative Commons License 2002.03.16 0 0 43
Engem erdekel a 2. vh.
A zsidok es kulonboz mas eredetu emberek megolese pedig resze volt,ezt kar lenne tagadni,csakugy mint Drezda bombazasat.
eMM Creative Commons License 2002.03.16 0 0 42
Azért mert téged nem érdekel,nem azt jelenti hogy senkit sem érdekel.
Nézz csak körül a 2VH-s társtopicokban majd megláthatod milyen nyüzsi van ott.
Egyébként ez a holokausztbiznisz mi a manó?
Szintén része a "zsidó összeesküvésnek"?
Előzmény: Törőlt_nick (41)
Törőlt_nick Creative Commons License 2002.03.16 0 0 41
Szerintem egy-két emberen kívül senkit nem érdekel már a 2.világháború. A lap "holokausztbiznisz" része. Majd jó hosszan lesz róla szó benne, képekkel, zsidótörvényekkel, satöbbi.
eMM Creative Commons License 2002.03.15 0 0 40
Olyan kaliber nincs is :)
Ráadásul az a doboz se valami nagy a képen,bele se férne egy ilyen űrméretű lövedék.
Biztos ez volt a Finn csodafegyver,kis helyen is elfér.
Olyan lehetett mint a papírhajó, hajtogatós.
Előzmény: YERICO (39)
YERICO Creative Commons License 2002.03.14 0 0 39
Még egy kérdés, miért hordtak magukkal a finn katonák 20.9 mm-es lőszert???
eMM Creative Commons License 2002.03.14 0 0 38
Naja gondoltam is rá hogy felajánlkozom lektornak...........
Igy legalább ingyen olvashatnám a lapot! :)))
Előzmény: YERICO (37)
YERICO Creative Commons License 2002.03.14 0 0 37
Igazán értelmes egy újság, csak rá kéne már venni őket, hogy legalább egyszer 5 percre lektoráltassák már le az újságot valami hozzáértő emberrel, mert akkor nem lenne a tankon gépágyú, a repülő nem gépkarabéllyal (AK-47, M-16) lövöldözne, a katonák nem mind géppisztollyal lennének felfegyverezve, és egyáltalán akkora sületlenségeket képesek leírni, amihez képest a kereskedelmi TV-kben hallható B52-es vadászgép semmiség. Az egyedüli jó dolog benne a korabeli újság.
yloz Creative Commons License 2002.03.09 0 0 36
!
Der Blutharsch megéri belehallgatni.

enny

forwhom Creative Commons License 2002.03.09 0 0 35
jaja, még nem láttam...

de rájöttem kisvártatva, de szerintem lépjünk túl ezen...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!