Keresés

Részletes keresés

pityukavagyok Creative Commons License 2002.03.01 0 0 7
Politikusok, kíváncsi vagyok a Ti véleménytekre is!
pityukavagyok Creative Commons License 2002.03.01 0 0 6
Van rá esély, bár a jelenlegi kampányról szerintem lekéstünk.
Nagyon kevés olyan épeszű politikusunk van, aki bátran felválalhatna egy személyi alkalmassági tesztet. Tőlük tehát ne várjuk, hogy megaszavazzák.
A választóknak viszont keményen érdekükben áll ez a dolog, ezért szerintem ennek alulól jövő kényszernek kell lennie.
Civilizáltabb országokban azért van rá példa. A mi torkunkon politikusaink egyelőre simán lenyomják ezt a békát.
Különben nem látok túl nagy tülekedést, hogy hozzászóljanak a polfórumosok. Lehet, hogy több a gyakorló politikus, mint gondoltam?
Előzmény: szőke cica (5)
szőke cica Creative Commons License 2002.02.25 0 0 5
Szia Pityuka!
Szerinted ezt meg lehet csinálni?
Tudod, hiába nyilvános a képviselők nyilvános vagyonnyilatkozata, mikor úgyis mindenüket a hozzátartozóikra írták át. Az meg nem nyilvános, tehát ezzel szerintem jól kiszúrják a szemünket nesze semmi, fogd meg jól alapon.
Én igenis kíváncsi lennék arra, hogy ki a legkevésbé dilis képviselőjelölt a környékünkön (dél Bács).
Esetleg olvassák ezt a t. képvislőjelölt urak is? Biztosíthatom önöket, hogy a legkevésbé dilisre fogok szavazni.
Előzmény: pityukavagyok (-)
pityukavagyok Creative Commons License 2002.02.25 0 0 4
A képviselők mentáljigiénés vizsgálatát szerintem kizárólag alulról jövő kezdeményezéssel, esetleg népszavazással lehet bevinni. Sok dilis képviselő persze, hogy nem szavazza meg ciklus közben.
Most viszont a közvélemény nyomást gyakorolhatna rájuk, úgy, hogy a képviselőjelöltek jó pontot szerezhetnének, ha belemennének.
Kényszerítsük ki belőlük!
Előzmény: Fekete_Péter (2)
pityukavagyok Creative Commons License 2002.02.25 0 0 3
Gironde!
Melyik közismert politikust tisztelhetjük a személyedben?
Érdekeltnek érzed magad abban, hogy a képviselőket semmi esetre sem vessék alá személyiségi vizsgálatnak?
Előzmény: Gironde (1)
Fekete_Péter Creative Commons License 2002.02.24 0 0 2
Az a Szabó Lukács volt, aki beterjesztette a javaslatot. És mire ment vele????
Előzmény: pityukavagyok (-)
Gironde Creative Commons License 2002.02.24 0 0 1
... meg ugyanezt az Index hozzászólóinak (de legalább a topiknyitást dilibárcához kellene kötni!)
Gironde Creative Commons License 2002.02.24 0 0 0
100 000 000 (Százmilliárd) melyett ígérjenek 0 (nulla) Forintot? Ki fog akkor rájuk szavazni?
Előzmény: pityukavagyok (-)
pityukavagyok Creative Commons License 2002.02.24 0 0 topiknyitó
Az ország lakosságának megvan a maga véleménye arról a cirkuszról, ami a parlamentben és a kormány körül folyik. Ugyanakkor tehetetlen, mert sok olyan képviselő kerül be árukapcsolással a parlamentbe, akiket nem a választók választanak, hanem a politikai elit jelöl ki.
Így fordulhat elő, hogy gyakran tíz- és százmilliárdok sorsáról döntenek szellemileg nem teljesen ép, tehát feladatuk ellátására alkalmatlan személyek.
Valaki egyszer (talán még az Antall-érában) felvetette, hogy készíttessenek minden képviselőről pszichológiai alkalmassági tesztet, de ezt a nagy többség akkor leszavazta. Nyilván azért, mert sokan féltek tőle, hogy esetleg kiderülne, mennyire alkalmatlanok feladataik ellátására.
Lenne egy szerény javaslatom a parlamentbe ácsingózó pártok számára:
Ne ígérjenek nekünk további százmilliárdokat hazardírozva! Helyette vizsgáltassák ki képviselőjelöltjeiket pszichológiai alkalmasságuk tekintetében, és a vizsgálatok eredményét tegyék (legalább az Interneten) hozzáférhetővé. Hadd tudjuk meg végre, hogy kire adjuk a voksunkat. Ki az, akitől csak problémákat és ki az, akitől megoldásokat várhatunk.
Aki valóban tisztességes és valóban az ország érdekeit tartja szem előtt, annak semmit sem tesz egy ilyen hiteles vizsgálat elvégeztetése (mondjuk adóból fizethető). Akinek viszont van takargatnivalója, az nem fog reagálni, esetleg megmagyarázza, hogy miért rossz is ez.
Egy nagyobb vállalat középvezető-jelöltjeitjeivel újabban szinte mindenhol végeztetnek ilyen teszteket. Aki százmilliárdokról dönt, az mért úszhatná meg?
Ja, és persze vállalom, hogy a weben megjelenési lehetőséget biztosítok minden politikusnak.
Ne feledjék, kíváncsiak vagyunk rá, hogy kire adjuk a voksunkat!
Lehet, hogy ha ezt tényleg bevezetnék, nem lenne ilyen népszerű a politikusi pálya?
Mi a véleményetek erről (mondjuk pártfüggetlenül)?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!