Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.12.03 0 0 28
Nem Tóth, hanem Tóta W. Árpád. Mellesleg az aminek Numu nevezi.
Egy gátlástalan megélhetési tollnok.
Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.02 0 0 26
Igen...
Tóta meg egy fasz.
Előzmény: Törölt nick (25)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.02 0 0 24
INDEX

Amerika haláltáborai
ELMÉLETI TANSZÉK

* Tóta W. Árpád

2005. november 25., péntek


Mi itt még nem tudjuk, de kérdem én alázattal, hogy honnan az apja ....ból tudja az a Tóta?
Pont ö, az az fajta aki pénzért ír "propahantát".

Valószínü 20 éve - ha tudott írni - jelentéseket írt.
(Éppen úgy nem tudom, mint Tóta a haláltáborokat.
cyber.greg Creative Commons License 2002.02.25 0 0 20
Én úgy fogalmaznék, hogy minél több feltétel adott, annál biztosabb, hogy hír lesz az eseményből.

Persze ha egy hírműsor elég hosszú, vagy egy hírportálon sok az üres hely :-) , akkor az alacsony hírértékű hírek is bekerülnek, úgy tűnik.

Előzmény: DINGO (19)
DINGO Creative Commons License 2002.02.24 0 0 19
koszi. :)
ezexerint ha jol ertem akarmi lehet hir, mert vmelyik feltetelnek meg fog felelni.
hm. elgondolkodtato.
(ezexerint iylen jo vilagban elunk, hogy nincs nagyobb problemank, mint az hogy a marhapasztorok fonokevel mikor tortenik vmi igazan "izgalmas"?? nem hiszem, nnna mind1)
Előzmény: cyber.greg (18)
cyber.greg Creative Commons License 2002.02.23 0 0 18
Mivel én a Havashoz járok a egyetemre, ezérmost egy nagyon okos dolgot fogok ide kopipésztelni a jegyzetből, hogyaszongya:

- A hírértéket befolyásoló faktorok és tényezők:
- Winfried Schultz (1990)
- A kapuőrök az információk szelektálásánál elsősorban a közönség igényeit szem előtt tartva próbálják rekonstruálni az eseményeket, konstruálni a világot
- Hírfaktorok:
1. Gyakoriság (minél jobban megfelel egy esemény időbeli lefolyása a médiumok megjelenési gyakoriságának, annál biztosabb, hogy az eseményből hír lesz)
2. Küszöb-faktor (abszolút intenzitás vagy intenzitásnövekedés, a feltűnés küszöbértéke)
3. Egyértelműség (minél átláthatóbb, annál nagyobb a hírértéke)
4. Jelentőség (kulturális közelség, érintettség, megütközés)
5. Összhang (elvárás, kívánhatóság, a meglévő elképzelésekkel való egybevágás)
6. Meglepetés, váratlanság, ritkaság
7. Folytatólagosság
8. Variáció/változatosság (hozzájárul valamilyen kétes, ellentmondásos ügy tisztázásához)
9. Elitnemzetek vonatkozása (gazdaságilag, katonailag erősebb nemzetekhez kötődő)
10. Elitszemélyek befolyásossága (prominens)
11. Személyesítés
12. Negativitás
13. Agresszió, pusztítás, halál
- A hírértéket befolyásoló tartalmi tényezők (Erbring, Lutz)
1. Az események aktualitása és meglepő ereje (Hírverseny: harc az első közlésért, de ez nem mehet a tartalom vagy a hitelesség rovására)
2. Az eseménynek a már bevett tematikai keretbe helyezhetősége (előnyt élvez az az információ, amelynek a közönség számára már ismert előzménye van)
3. Az eseményben résztvevők ismertsége és befolyása (ismert személy az, aki névvel azonosítható, befolyásról akkor beszélünk, ha nem a személy a fontos, hanem a tisztsége)
4. Az esemény által okozott konfliktus, kár vagy normasértés foka (kár: anyagilag kimutatható veszteség)
5. Geográfiai vagy kulturális közelség

Előzmény: DINGO (-)
DINGO Creative Commons License 2002.02.23 0 0 17
biztosan nem tudta mag eldonteni, hogy melyik orszagot bombazzak (a gumit gyartot, azt az orszagot ahol defektet kapott, vagy az auto gyato orszagat, esetleg a sofor szulofoldjet :)))
Előzmény: harm2 (16)
harm2 Creative Commons License 2002.02.23 0 0 16

Micsoda? Defekt? És még nem bombáztat érte egy országot??!?

DINGO Creative Commons License 2002.02.22 0 0 15
kb egy honapja nyelte felre a perecet vagy mi a fenet es elvesztette az eszmeletet. huha! ez volt am a hir. megbotlani meg nem botlott, legalabbis nem tudositottak rola, de mar varom :))
Előzmény: olajbaro (13)
Punknown Terrorist Creative Commons License 2002.02.22 0 0 14

Defekt skizo.
olajbaro Creative Commons License 2002.02.22 0 0 13
Mit nyel félre, hol botlik meg?
Előzmény: DINGO (10)
Punknown Terrorist Creative Commons License 2002.02.22 0 0 12
Örüljön, hogy luk van a fenekén!
DINGO Creative Commons License 2002.02.22 0 0 11
:))
Előzmény: olajbaro (9)
DINGO Creative Commons License 2002.02.22 0 0 10
nem vagyok olyan iszopnyat nagy dolgokra, de nem hiszem, hogy a legizgalmasabb esemeny, hogy felrenyel, megbotlott, defektet kapott a prezident.
Előzmény: lolka_bolka (7)
olajbaro Creative Commons License 2002.02.22 0 0 9
Gondolj bele, ha épp egy bérgyilkos puskája előtt kap defektet!
Előzmény: lolka_bolka (7)
DINGO Creative Commons License 2002.02.22 0 0 8
elkepzelem, ahogy a vilag osszes tozsdejen minden broker elkezd csuklani (de legalabb is a ny-i tozsden :) ).
egyebkent pontosan ezt mondom. attol, hogy prezident reggel ballabbal kel fel vagy reggel a futas kozben "szerencsecsomagba lep" attol meg nem all meg a vilag ergo nem olyan nagy hir. (pl az jutott eszembe, hogy ha az Anyakiralyno neadj' isten elhalalozik, akkor max egy rovidke kis minihirecske lesz, amelyik megint el fog veszni a fentiekhez hasonloan nagy tragediak kozott. pedig O is eleg nagy egyeniseg. sott meg merem kockaztatni nagyobb mint a prezidentek osszesen :)) )(<- na jo ez kicsit eros tulzas volt :)) ) az hogy mittom en naponta hanyan halnak meg igy, ugy, amugy az mar nem hir? :(( az mexokot, dolog es mar senkit nem erdekel? vagy azert mert nem az jueszejben tortenik? :(( lehet, hogy orexem es azert nem ertem mar ezeket a dolgokat ?:))

dingo

Előzmény: ZedIzDead (6)
lolka_bolka Creative Commons License 2002.02.22 0 0 7
de ha szaz evben egyszer bekapcsolom a tv-t es elhatarozom, hogy megnezem a hireket, akkor vmi telleg szenzaciosat szeretnek hallani/latni

Hat ez az vazze... te valami nagyot akarsz latni... de ha nem tortenik semmi ? vagy csak ugyanaz mint tegnap ? valamivel ki kell tolteni a hirmusorokat, ha nincs mas, hat ezzel. Ha most kirobbana a haburu /isten adja hogy ne/ akkor szerintem senki le se sz*rna, hogy defektet kapott -e vagy sem.

Lolka

Előzmény: DINGO (5)
ZedIzDead Creative Commons License 2002.02.22 0 0 6
Erre szerintem egyszerű a magyarázat: ha ő félrenyel és megfullad, vagy megbotlik és eltöri a karját, annak némileg nagyobb hatása van a világra, mint ha ugyanezek Zimbabwe elnökével történnek. Kis túlzással, ha Bush (vagy a mindenkori prezident) elkezd csuklani, azonnal elkezd csuklani a tőzsde is. Tudom, a defekt alapesetben nem kimondottan egy ilyen esemény, de a bulvár-kategóriába még belefér.

[ZedIzDead]

Előzmény: DINGO (5)
DINGO Creative Commons License 2002.02.22 0 0 5
abban igazad van, hogy nem kell elolvasni, de ha szaz evben egyszer bekapcsolom a tv-t es elhatarozom, hogy megnezem a hireket, akkor vmi telleg szenzaciosat szeretnek hallani/latni, nem azt hogy xy megbotlott. vagy a dolog masik megkozelitese, hogy bush felrenyelesi, defektjei mennyivel erdekesebbek akar az emlitett orszagok vezetoinek, vagy akar a vilag mas embereinek defektjeinel?
Előzmény: ZedIzDead (3)
Punknown Terrorist Creative Commons License 2002.02.22 0 0 4
Sokat lehewt belőle tanulni.
ZedIzDead Creative Commons License 2002.02.22 0 0 3
Most mé. Van, aki meg pl. japán litográfiákat gyűjt (akármi is legyen az) és az érdekli. Másokat meg az, hogy a híres emberek mikor nyelnek félre. Nem köll elolvasni és kész.

[ZedIzDead]

Előzmény: DINGO (-)
olajbaro Creative Commons License 2002.02.22 0 0 2
Volt a Hócipőben egy fotósorozat, ahol a csimpánz és Mr. Prezident grimaszait hasonlították össze. 100%-ig fedték egymást. Hogy ennek van-e köze az elnök egyéniségéhez, azt nem tudom.
DINGO Creative Commons License 2002.02.22 0 0 1
ezexerint csak en latom ilyen tragikusan?
Vanek Creative Commons License 2002.02.22 0 0 0
Vanek nullázik! Na ez kérem világrengető hír, ugye?
DINGO Creative Commons License 2002.02.22 0 0 topiknyitó
udv!

lehet, hogy en vagyok tulerzekeny, de nem egeszen ertem, hogy ha "tisztelt" bush felrenyeli a nyavajas perecet, vagy defektet kap az autoja az mitol lesz vilagrengeto hir?
nem hiszem ugyanis, hogy teszemazt Papua-Uj Guinea, vagy Zimbabve vezetoivel nem tortenenek hasonloan "izgalmas" dolgok. De itt akar Ausztraliat, Uj-zelandot is emlithettem volna, vagy a vilag barmely mas orszagat.

szal arra lennek kivancsi, hogy vajon az emberekben tenyleg ekkora az erdeklodes bush irant, es csak en nem talalom szimpatikusnak, vagy masok is osztjak a velemenyem. esetleg ha egy mediaszakerto is erre tevedne es szakvelemenyt nyilvanitana, hogy mitol lesz hir, az hogy Juli neni tyukja a szokasos 2 helyet 3at tojt annak kulon orulnek.

dingo

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!