Keresés

Részletes keresés

apca Creative Commons License 2007.02.16 0 0 10
Urak, tudna valaki segíteni?

A Dimage7-hez való software update kit érdekelne. Nincs meg valakinek, vagy tud elérhetőséget?

Napok óta bogarászom a NET-et, de csak leírásokat találok róla, magát a firmware-t nem :(
tapena Creative Commons License 2002.02.28 0 0 9
Valószínüleg mégis a Minolta D7-est veszem meg. A Sonyra nem jön össze annyi pénz, a Minoltát egy 1 GB-s microdrive-val megtutudom venni a Sony-707 alapáráért.
F707 Creative Commons License 2002.02.26 0 0 8
Üdv!

Én a 707 mellett döntöttem! :)
Igaz még nincs meg, de remélem pár héten belül meglesz.

tapena Creative Commons License 2002.02.25 0 0 7
Akár melyiket fogom megvenni, március 20-a körül németben szerzem be. Ha meglesz, csinálok egy részletes beszámolót képekkel. Már nagyon kíváncsi vagyok rá.
Az, hogy végül melyiket fogom megvenni, szerintem az utolsó pillanatban fog kiderülni. Jelenleg minden nap más-más a kiválasztott a két gép közül. Majd meglátjuk!
Előzmény: kkk90 (6)
kkk90 Creative Commons License 2002.02.25 0 0 6
Tapena

Azért majd írd meg mire jutottál...:)
Meg majd azt is, hogy megvan-e, hol, milyen, mennyiért...stb...? :)

Üdv

tapena Creative Commons License 2002.02.24 0 0 5
Köszi, megkérdezem.
Egyébként a dpreview-n a Sony elemzése után van egy direkt összehasonlítás a D7-el, és a képminőségben tényleg óriási különbség van.
Előzmény: GeryV8 (4)
GeryV8 Creative Commons License 2002.02.24 0 0 4
A Sony707-ről kérdezd meg D30-at a digitális topicban.
Neki 707-e van asszem már jó ideje.
s9ns Creative Commons License 2002.02.23 0 0 3
Hi!

Itt megnézheted a gépeket.
Mindegyik tesztelve van azonos körülmények között.
Szerintem nagyon látható a külömbség.

Sony:
http://www.imaging-resource.com/PRODS/F707/F7A.HTM

Minolta:
http://www.imaging-resource.com/PRODS/D7/D70A.HTM

Előzmény: tapena (-)
kkk90 Creative Commons License 2002.02.22 0 0 2
Na!
Akkor Te jobb árakat tudsz! :)
Engem a D7 azért nem győzött meg, mert ezen aszinten számomra durva hibái vannak. Ismétlem SZÁMOMRA! :)
Kevés a kezdő fényerő
Digitekhez képest is lassú az AF..
..néha pontatlan
Minden gép közül kb ez fogyaszt a legtöbbet
Plusz a képminőség (a 707hez képest szembetűnő)

Tehát az a lényeg, hogy kinek mire kell. Mi a fontos, miről vagy hajlandó lemondani.
Én inkább veszek Sticket minthogy egy ilyen gépnél sötétebb helyen már szenvedni keljen az AF-el.
Egy ismerősömnek pl. mindkettő van. Szerinte a legfeltűnőbb difi a képminőségen kívül a kevés fényerő plusz a lassú AF. Nekem meg (sok minden egyéb dolgon kívül)úgy kb ez az elvárásom a géptől fontossági sorrendben. :)
A többi az már szubjektív.

tapena Creative Commons License 2002.02.21 0 0 1
Én láttam Sony-t 1259 euróért, Minoltát 989 -ért. Nem tudom még, melyiket veszem, mert a Dimage7-ben engem is csalogat a 28mm, és hogy microdrive-ot bele lehet pakolni. Az is kint egy 1GB-s "csak" 247 euró.
Egyébként itt az oldal: http://www.fotoversand-brinker.de
Előzmény: kkk90 (0)
kkk90 Creative Commons License 2002.02.21 0 0 0
Én is egy ideig e kettő között vaciláltam.
Én a Sonyt fogom venni. A sokkal jobb képminőség, jobb objektív miatt. Nekem kézben is jobban tetszett, minőségibbnek tűnt.
Mindegyiknek van előnye hátránya.
Bár a minolta D7 most No-ban nagyon olcsó lett. Már 1100euroért lehet kapni. A sony-t én legjobb esetben is 1350euróért láttam (hivatalosan).
Csak azt irigylem a D7-től, hogy 28mm-tól indul.

tapena Creative Commons License 2002.02.20 0 0 topiknyitó
Sziasztok,

Akarok venni egy jó digitális gépet, de nem tudom melyiket:

Minolta Dimage7 vagy Sony DSC-F707 ???

Mit gondoltok? Nagyjából tudom mindegyik gép jó és rossz oldalait, de kíváncsi vagyok, Ti melyiket javasolnátok. (Számoljátok bele a két gép összehasonlításába, hogy a Sony egy 50 ezerrel drágább)

Én ahogy látom, a Minoltának nagyobb a tudása, több extrát tettek bele, de a Sony megbízhatóbb, jobb minőségű.

Egyébként a németektől akarom behozni, lehetőleg úgy, hogy ne fizessek vámot. Van valakinek tapasztalata ebben (esetleg, hogy hogyan tudják a külföldiek visszaigényelni a "német ÁFÁt") ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!