Keresés

Részletes keresés

andras87 Creative Commons License 2017.08.08 0 0 76

Üdv!

Erste Bankos vagyok hamarosan lejár a Visa Electron bankkártyám. Ezzel pár évvel ezelőtt volt olyan problémám hogy néhány külföldi boltban (pl. angol Aldi) nem fogadták el.

Tudnátok olyat ajánlani helyette ami biztosan működik mindenhol (nem kell szó szerint mindenhol, Európa összes országa elég :) ).

Visa Classic és Mastercard Standardot néztem ezek megfelelnek a fenti feltételnek? Ha igen a kettő közül melyik jobb?

Pikker Creative Commons License 2016.09.24 0 0 74

Van egy Takarékbankos Mastercardom, és az egyik oldalon csak 3d secure kártyát fogadnak el. Próbáltam fizetni, de áll a fizetés áll, ezt a funkciót általában igényelni kell, de a Takarékbanknál semmi infót nem látok erről. Nem tudjátok, a Takarékbank támogatja a 3d secure szolgáltatást?

p.anna13 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 73

Több banknál van már "nullás" bankszámla, igaz, általában ehhez 150 000 Ft-nak kell érkezni a számládra. Az egyik legolcsóbb bankkártya/számlavezetés a Raiffeisennél van.

stadenburg Creative Commons License 2013.03.23 0 0 72

sziasztok ! 

 

moneybookers-nél van prepaid mc kártyám , és a héten beterheltek az alábbi megjelöléssel ". depositflies.com CY, limassol "  . 

 

a booking.com -nál van egy foglalásom 24 euró értékben ( ezt elvileg még ha akarnám bőven lemondhatnám ) illteve a hotel4u.com nál van egy foglalásom ahol anno leszedtek a díj x %-át és 08.23.án pedig leszednek majd 72 eurót . én nem tudom a két ügylettel összefüggésbe hozni , tudna valaki segíteni , hogy mi lehet ez a beterhelés , vagy hogyan tudnék utána járni ?

 

előre is köszi  

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.15 0 0 71

Csakisazt. Fizess 15-20ezret a semmiert :D

Előzmény: Törölt nick (70)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.17 0 0 69

Hat ha neked ingyen kell minden akkor igen :)

Előzmény: johannes. (68)
johannes. Creative Commons License 2013.02.17 0 0 68

Szóval lehúzós mind...

tangerine Creative Commons License 2013.02.17 0 0 67

Na ja. Úgy drágább, mint bármelyik másik, hacsaknem van 6-7% látraszóló kamat, de azt kétlem.

 

Előzmény: FOMA (65)
tangerine Creative Commons License 2013.02.17 0 0 66

Mondanám, hogy K&H zéró csomag, ha a fizud 150e legalább, és oda megy, de kb. 1 hónapja nem lehet újat nyitni sajnos. Más ingyenes nincsen asszem.

Esetleg Erste szupernulla, ha van még olyan, de ott asszem a kártya pénzbe kerül. Nézd meg, nem tudom, hogy pontosan mik a feltételek.

Előzmény: johannes. (58)
FOMA Creative Commons License 2013.02.17 0 0 65

2 milliós egyenleget elég nagy marhaság Citi-folyószámlán tartani.:-))

 

 

 

 

Előzmény: Citi_fan (61)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.17 0 0 64

Ja en voltam a bena, ez az uj 0Ft-os csomag.

Es latraszolo kamat mennyi? Van e ( csak mert nem latok a kondiciokban igy hirtelen).

 

Ha nincs, akkor nem evi 5ezer a dija, hanem 5ezer katyadij + 2M * (mondjuk) 5% kamat, ami kb +7000/ho. Igy mar nem olyan vicces.

Előzmény: Törölt nick (63)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.17 0 0 63

Ez melyik csomag? Csak en nem talalom?

Előzmény: Citi_fan (61)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.17 0 0 62

Az kene meg, hogy banknal dolgozzak.

 

Nezd, a leirtak alapjan mindennemu erdeklodes/felelosseg nelkul "vezeted" a penzugyeidet. Ezekutan meg a nyilvanvalot (keress masik bankot) is le kene irni neked?

Előzmény: johannes. (60)
Citi_fan Creative Commons License 2013.02.17 0 0 61

A Citinél, ha megvan a 2 milliós egyenleged, akkor nincsen semmilyen tranzakciós illeték, kp. felvét díj, bárhol bármelyik automatából korlátlan kp. felvét és utalás, csop. beszedés stb. Egy költség van, egy éves kártyadíj 5e Ft.

Ha van ekkora átlagegyenleged, azt gondolom, ez a legjobb számlacsomag jelen pillanatban. (Levetítve havi 425 Ft-ért minden ingyen van.)

Előzmény: johannes. (60)
johannes. Creative Commons License 2013.02.17 0 0 60

 Nyomon követtem most, de választ nem kaptam csak kritikát,csak nem banknál dolgozol?

Előzmény: Törölt nick (59)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.17 0 0 59

Ha arra nem veszed a faradtsagot, hogy nyomon kovesd a sajat penzugyeid akkor megerdemled. Arra ne szamits hogy a bankok jo fejek legyenek, ez a sajat jol felfogott erdeked kell(ene) hogy legyen.

Előzmény: johannes. (58)
johannes. Creative Commons License 2013.02.17 0 0 58

Sziasztok!

 

Most nézem a számlánkat a feleségemmel,ő is más banknál van és én is.

Nem tudom mikor emelték meg a díjakat ezek a mocskok de teljesen mindegy hol veszek ki pénzt 1100-1200 forintot levonnak trazakciónként.

Persze sűrűn nem nézegetem de nem régi történet lehet.

Azt meg ugye várhatjuk,hogy értesítést kapjon az ember az emelésekről,csak a hiteleket tudják reklámozni.

 

Maradt egyáltalán olyan bank még aki emberibb költségekkel számol vagy az Úr eljöveteléig erre ne  számítsunk ? ;-)

FOMA Creative Commons License 2013.02.11 0 0 56

Ezek egyikét sem kell postán fizetni, még a TB-t is lehet utalni.

Előzmény: sokasebi (54)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.11 0 0 55

Szerintem nagyon konnyen ki lehet. Kotelezot neten kell kotni, bankartyaval fizetni, egesz evre elore es a kapott dijigazolast hasznalni. Igy egyszerubb + olcsobb is.

100et is le lehet emelni szamlarol, nekem CASCOval tobbszor is csinaltak mar. (Mas kerdes ha nincs annyid :D)

 

Amugymeg barmi ami csekken van fizetheto atutalassal (pl. gepjarmuadot mindig igy fizetem), ezert teljesen felesleges postara menni.

Előzmény: sokasebi (54)
sokasebi Creative Commons License 2013.02.11 0 0 54

Éves köt. biztositás csekket ott fizettem be, amit ugye meg kell majd mutatni a h. rendőrnek. (De mindig van amit csak csekken lehet befizetni. pl. TB. ha nem dolgozol vagy Főtáv éves elszámolás, amit nem tudták leemelni a bankszámlámról, mert 100 ezer felett volt. Sajnos a postát nehezen lehet kihagyni az életünkből.) 

Előzmény: Törölt nick (53)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.11 0 0 53

Ja bocs, atsiklottam felette. Hat passz, postara mar vagy 8 eve nem jarok (amugy te miert is?) es akkor se jutna eszembe ott kartyaval fizetni :)

Előzmény: sokasebi (52)
sokasebi Creative Commons License 2013.02.11 0 0 52

Mi milyen bolt? Irtam, hogy a postán nem volt chippes terminál. (Meg az USA-ban, de az nem érdekes.)

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.11 0 0 51

Mert (szerintem, amugy nemtom mi all a hatterben) vannak emberek akik 5+ eve igenyeltek terminalt es lehet hogy azota az van. Lehet anno meg a bank nem is fogadott el chipkartyat pl. Amugy nemtom, sztem csak szarnak ra :)

 

Amugy milyen bolt volt ez es hol?

Előzmény: sokasebi (50)
sokasebi Creative Commons License 2013.02.11 0 0 50

És ha az elfogadóhelyek 90%-a chipes, akkor miért nem lehet teljesen átálni arra?

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.11 0 0 49

Ez viszont kartyabirtokos szempontjabol irrelevans.

Előzmény: gorgo (48)
gorgo Creative Commons License 2013.02.11 0 0 48

Úgy tudom, visszaélések esetén mások a felelősségi szabályok attól függően hogy chipes vagy mágnescsíkos volt a tranzakció. Mágnescsík esetén a kereskedőnek nagyobb a felelőssége.

Előzmény: sokasebi (47)
sokasebi Creative Commons License 2013.02.11 0 0 47

De akkor mi értelme van?

Előzmény: Törölt nick (46)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.11 0 0 46

Nem kerheted. Attol fugg hogy az elado terminalja mit eszik meg. Pl. (meglepo modon) az USA-ban a terminalok 95%-a magnescsikos (legalabbis 2 eve meg az volt), ezzel szemben itthon a 90%-a chipes.

Előzmény: sokasebi (44)
sokasebi Creative Commons License 2013.02.11 0 0 45

Azt sem értem, hogy miért ad ki a bank külön név, aláírás, mágnescsík és chip nélküli internetes bankkártyát, mikor az csak egy számsor, amit akár levélben is elküldhetne. 

sokasebi Creative Commons License 2013.02.11 0 0 44

Nekem chip-es bankkártyám van és sokáig abban a hitben voltam, hogy csak chip-es terminálon lehet vele fizetni, tehát nem lehet lemásolni, mert a bank minden fizetéskor átírja a chipben lévő adatokat. Nemrég azonban a postán simán csak lehúzták a mágnescsíkot és a rendszer elfogadta. Kérdésem az, hogy akkor mi a francnak van benne chip? Hiszen semmivel sem lett biztonságosabb! Kérhetem-e a bankot, hogy ne engedje a mágnescsíkos fizetést?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!