Keresés

Részletes keresés

PETYUS Creative Commons License 2002.02.23 0 0 10
Mert a kemény papírnak meredekebb a sötétedés(megvilágítás) függvénye. Ez benne a lényeg.
Előzmény: revaction (9)
revaction Creative Commons License 2002.02.23 0 0 9
Kösz a tanácsokat, el fogok olvasni valamit... Próbálkoztam, nagyítottam és tényleg sokkal érzékenyebbnek tűnt a megvilágítási időre mint a FF negatív. Ja és KEMÉNY-re hívtam. :)
kb. Creative Commons License 2002.02.21 0 0 8
Kemenyebb papir, kemenyebb hivo, vagy vegso esetben a szokasos hivasi idonel hosszabb ido mind kemenyebb papirkepet eredmenyez. Milyen papirra dolgozol? Vannak papirok, aminel a nagyito (eredetielg szineshez valo) szuroivel lehet lagyabb vagy kemenyebb eredmenyt kapni. Ha nem ilyenre dolgozol vagy nincs szines szurokeszleted vegyel kemenyebb papirt.

A papirvastagsag hogy jutott eszedbe? Annak semmi koze hozza, a papir csak a kordozoanyaga az emulzionak.

(Szerintem ha van ra idod, akkor olvasd el valamelyik konyv hivassal foglalkozo reszet, akkor fogod osszefuggeseiben is latni az egeszet.)

Előzmény: revaction (6)
PETYUS Creative Commons License 2002.02.21 0 0 7
A keménység-lágyság a fotopapír gradációját jelenti.

S - lágy
SP - special (kissé lágy)
N - normal
H - kemény
EH - extrakemény

Ez azt jelenti, hogy a megvilágítás árnyalatait a feketedés árnyalataival összekapcsoló függvény milyen meredekségű. Magyarul a lágy papíron összébb szürkül a kép, kemény papíron pedig széjjelebb fehéredik-feketedik.
Egyébként a színes negatívról fekete-fehér nagyítás nem csak keménységében tér el a fekete-fehér negatívról történő nagyítástól, hanem az egyes színeknek megfelelő szürkeárnyalatok sötétségi sorrendjében is. Tehát ami az egyik esetben kicsit világosabb valami másnál, az a másik esetben akár egy kicsit sötétebb is lehet a színektől függően.

Előzmény: revaction (6)
revaction Creative Commons License 2002.02.21 0 0 6
Köszönöm a sok segítséget, csak még egy dolgot szeretnék kérdezni: Azt írtátok hogy a színes negatívból nagyított kép sokkal lágyabb lesz, hívd keményebbre. Mi legyen keményebb? Vastagabb papír, hosszabb levilágítási idő esetleg más folyadékok?
Bocs, hogy ilyen alap dolgokat nem tudok de a fényképezés nagyítási részében iszonyat kezdő vagyok és szeretnék fejlődni és jó hogy ti mind értetek hozzá. :) köszönöm
balas Creative Commons License 2002.02.20 0 0 5
Negativrol negativ nagyitas:
En csinaltam egy pozitiv, de tukorkepi nagyitast (forditva berakott filmmel). Ezutan ezt a papirkepet(!) kontaktoltam papirra ugy, hogy keppel lefele fotopapirra szoritottam, nagyitogeppel vilagitottam.
Hosszu vilagitasi ido kell a papir attetszosege miatt. Az eredmeny meglepoen jo lett (rosszabbat vartam). Persze kicsit lagyul a kontaktalas miatt. Meglevo eszkozokkel talan ez a legegyszerubb.

Szines film lenagyitasa: termeszetesen lehetseges. A szinmaszk miatt a szines nega sokkal lagyabb! Ezert kemenyebb papir kell, es nehezebb beloni a jo idoket. Probalkozz!

Dia lenagyitasa: a felso modszerrel lehet, de nekem meg nem jutott eszembe (most kivancsi lettem!!! :-). Mivel a dian nincs fatyol, lehet, hogy egesz jo pozitiv ff kepet is lehet igy nagyitani.

Udv, balas

p.s. Legyszi szamolj be az eredmenyekrol!!!

Előzmény: revaction (-)
PETYUS Creative Commons License 2002.02.20 0 0 4
Más módszer:
Beszkenneled a papírképet, szoftveresen átfordítod negatívba, majd kinyomtatod.
Elég nagy felbontású szkennerrel a filmet is be lehet szkennelni, és akkor helyből negatív.
Előzmény: PETYUS (1)
PETYUS Creative Commons License 2002.02.19 0 0 3
A kidolgozás menete megegyezik a mozgófilmek fordítós kidolgozásával. Emlékezetből kb:
- Negatív hívás
- Fordítás (fémezüst kioldása)
- Megvilágítás
- Pozitív hívás
- Rögzítés
Előzmény: analog--fan (2)
analog--fan Creative Commons License 2002.02.19 0 0 2
Na ez a fekete film megfordítása engem is érdekelne!
Valami bővebb ínfó nincs róla ??
pl: recept :))
Előzmény: PETYUS (1)
PETYUS Creative Commons License 2002.02.19 0 0 1
Ha a filmet fordítós technikával dolgozod ki, akkor pozitív lesz (fekete-fehér dia), és arról egy menetben lehet negatív papírképet csinálni.
Kb. 20 éve egyszer csináltam ilyet, akkor lehetett kapni olyat, hogy "FENOFORT fordítós film kidolgozó készlet", ebben benne volt az összes vegyszer, meg a recept, hogy hogy kell csinálni.
Mielőtt valaki erre is rákérdez, válaszolok, hogy:
Igen, a fekete-fehér negatív film alkalmas fordítós kidolgozásra.
Előzmény: revaction (-)
kb. Creative Commons License 2002.02.19 0 0 0
A már előhivott negativodról csak két lépésben kaphatsz ismét negativ képet. Ha van dia-másoló előtéted, akkor azzal kapsz pozitiv képet a filmeden. Erről nagyitva a negativ képet kapod a papirra. Előtét hiányában kontaktolhatod is a filmet (felül a meglévő negativ, alá teszel egy másik filmet és pl. nagyitógéppeddel megvilágitod. Tedd üveglap alá. Az expot kisérletezd ki.)

Szines negativról nagyithatsz fekete-fehér technikával. Lágyabb lesz a kép, hivd keményebre.

Diáról ugyanazzal a módszerrel kapsz negativ filmet, amit az első részben már leirtam.

ui: nulla

revaction Creative Commons License 2002.02.18 0 0 topiknyitó
Kedves emberek,

mostanában kezdtem el lenagyítani fekete-fehér képeimet és felmerült pár kérdés...

Hogyan lehetne a negatívot, negatív képként megjeleníteni?

Színes film lenagyítása fekete-fehér eszközökkel? Lehetséges? Minőségvesztés? Bármi.

Dia lenagyítása?

Nos lehet hogy a szakavatottak a fejüket fogják ezektől a kérdésektől, bocs mindenkitől de azért ha lehet akkor valaki válaszoljon, mert nekem lövésem sincs de érdekel.
Köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!