Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.02 0 0 11
Berni pásztor kant keresek szabolcs szatmár bereg megyében fedeztetés céljából!!!!!!!!!
Lord Iffy Creative Commons License 2002.02.26 0 0 10
nem kell rögtön felkapni a vizet... mi nem kritizálunk. isten ments. csak szeretnénk hogy ugymond "falusi" téveszméktől vezérelve ne szaporitsatok feleslegesen utcára/menhelyre/erdőszélére kutyákat, macskákat vagy akármi mást. de nemhiszem hogy ezzel te nem értenél egyet.:O)))
Előzmény: Roudi (9)
Roudi Creative Commons License 2002.02.25 0 0 9
Látom a kritizálásban már élen jártok.
Akkor most elmondom a szorit (bár nem hiszem, hogy ez a lényeg).
A kutyusom idestova 5 éves lesz és szeretném, ha még idejében meg tudná ajándékozni a családot egy (két) utóddal. Sajnos a környékünkön nincs lány spániel, ezért fordultam hozzátok.

Hogy a kankutyának kell-e vagy sem az engem hidegen hagy. Ha kell neki, akkor az utcában elkapja az egyik csajt, de nekem nem korcs vagy keverék kell, hanem egy olyan kölyök, amelyik természetben és külsöleg egyaránt az apjára vajaz. Ha ebben tud valaki segíteni kérem az ímélemre írjon.

mokuss Creative Commons License 2002.02.23 0 0 8
Már itt is vagyk-:)

Az állatoknak is van nemi ösztönük, de az ember alkotta rendszerben manapság a feleslegesen szaporított állatok nagy része még fiatal korban kivégzésre kerül az ország 3200 település valamely sintértelepén vagy egyéb helyeken... ugyanis sokkal több kisállat van, mint amennyire szükség lenne... humánusan ez az állapot kezelhetetlen...

1 történet:
5 éve a lány macskán 4 éves volt (egy korom fekete, korcs, nagyszemü cicacsaj...), este a kutyaséta közben egy téli napon baktattam szétfagyott testtel az utcán, és egy fán egy pici fekete kismacsek kupogott... közben szelid hangon óbégatott... ujjjj (mokuss hazavitte - én) állat...

a kismacsek 4-5 hetes lehetett, nem ették meg a kutyák, meg a lánymacsek sem... kiderült, hogy a kisdöhg kandúr...

- 3-4 hónapos volt, mikor először "meghágta" a kandur a nöstény macsot, lett 3 kismacsek...
- fél éven belül 2. közösülés, 6 kismacska...

a gondos gazdikeresés révén lettek gazdik, a macskátmeg ivartalanítottam (a kandurt...)... onnantol kezdve nem lettek kicsik, de mikor a nöstény bagzódott, a kandúr érdekes módon "lejáccotta vele a rituálét"...

utólag belátom, hogy nagy felelőtlenség volt pároztatni...

ugyanez kutyába: egyik kutyám törzskönyves... állatszerető, naiv fejjel az ebtenyésztő lobbihoz jártam kiállításokra szallagokért, meg ilyesmi... minden vége az, hogy ternyészzemlét is szerezz, törzskönyveztess, vegyél alomnevet... mindez nekik soktízezer péz bevétel...

a túlszaporítás felelőtlenség :-)

Előzmény: Gibbon polgarmester (0)
szalapala Creative Commons License 2002.02.22 0 0 7
Én értem az örömödet, egyet is értek, mindösszesen arra utalt a véleményem, hogy kölykei a szukának vannak, nem a kannak. A kutya nem monogám - ezt maximum csak az ember vetíti bele -, mint ahogy őse, a farkas sem volt az. Erre utal a régi mondás is, miszerint az erősebb kutya teszi magáévá azt, akit csak lehet a környéken.(A mondás eredetileg tömörebben fogalmaz.)
Max. a profi tenyésztők várnak kanjuktól kölyköt, de az valami más tészta.
Előzmény: hajnici (3)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.02.22 0 0 6
ebben egyetértünk. nem is mondtam hogy nem lehet klassz.:O)))
Előzmény: hajnici (5)
hajnici Creative Commons License 2002.02.22 0 0 5
Tudod ezelött a kutyusom elött szuka kutyim volt és kétszer születtek kölykei. Mindkétszer 6 szép keverék kiskutyi. Mindnek jó helye van a rokonságnál landoltak kb.4 hónap után. Szóval olyan az egész, mint egy nagy család a hatalmas kutyasereg mindig eljön velünk piknikezni a közeli erdőbe. Imádnak együtt játszani. Tudod ez nagyon klassz.
Előzmény: Lord Iffy (4)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.02.20 0 0 4
ha tényleg kölyköt szeretél megtartani, akkor ok. de nem szeretem mikor valaki komolyan veszi azt a néphiedelmi baromságot hogy a kankutyának KELL.
Előzmény: hajnici (3)
hajnici Creative Commons License 2002.02.20 0 0 3
Nekem is fiú kutyusom van igaz, hogy keverék kicsit olyan mint egy Golden viszont örülnék, ha találnék neki egy lány kutyit.
Miért? Mert örülnék, ha lennének kölykei!
Előzmény: Lord Iffy (2)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.02.20 0 0 2
ne aggódj, én sem.:O))
ilyenkor jönnek majd azzal hogy de hát a kankutyának KELL párzanija mert különben ezmegaz....:oDDD
Előzmény: szalapala (1)
szalapala Creative Commons License 2002.02.19 0 0 1
Azt még érteném, hogy lánynak keresel illő partnert, de fordítva?? Nem értem.
Előzmény: Roudi (-)
Gibbon polgarmester Creative Commons License 2002.02.18 0 0 0
Majd jön a M0kuss, aztán ajánl neked ezt-azt...
Előzmény: Roudi (-)
Roudi Creative Commons License 2002.02.18 0 0 topiknyitó
Üdv!

Ezt a topicot azért nyitottam, hogy azok a gazdik, akik nem tudják bepároztatni kedvencüket esetleg találhassanak egy megfelelő párt.
Nem tudom, hogy ebben a témában indult-e már topic, de a címek alapján nem találtam ilyet.

Akkor most meg is nyitom a sort:
Zsemle színű nagyon kedves fiú spánielnek keresek kislányt. Lehetőleg Fejér megyéből vagy fehérvárról könnyen megközelíthető helyről.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!