Keresés

Részletes keresés

laze Creative Commons License 2002.02.15 0 0 8
van néhány működő példa...

sziasztok!
bocs, hogy beszólok, csak én már csináltam párat hasonló dolgot. =)
na, a legtutibb dolog jelenleg még a php-nukem, ami egy ingyenesen használható, skinezhető php alapú portál, de ma ugyebár az oldalak igen nagy része készül aktív szerveroldali támogatással. a megoldások ezekkel kapcsolatosan különfélék és rendkívül sokszínűen lehetnek. (php-ban valamit ugye nem csak egyféleképpen lehet megoldani.)

én tapasztalat alapján azt mondom, hogy a templateket html állományokból építsd fel a szerinted szükséges legkisebb darabtól kifelé, azaz mindig az azt befoglaló nagyobb darab felé. láttam már más megoldást, de így praktikusabb, a tesztelése is könnyebb és átláthatóbb...

uff!

szipka Creative Commons License 2002.02.14 0 0 7
Igen ha úgy érted, hogy egy php script dolgozza fel a template filet és pakoja bele az aktuális adatokat.
Szipka
Előzmény: IAF (6)
IAF Creative Commons License 2002.02.14 0 0 6
Es pl. egy php scripten futtatod at a sajat templatedet?
Előzmény: szipka (5)
szipka Creative Commons License 2002.02.14 0 0 5
Vannak kész tamplate rendszerek pl. Fasttemplate .. és társai ezek hol funkcionalitásban, kezelhetőségben térnek el, ha van kedved programozni, akkor írsz magadnak egy templaterendszert ez a te igényeidhez igazodik, én is azt csináltam, bár még nincs kész de ennek is eljön az ideje. Pl. lehet úgy is készíteni, hogy a html fileba beraksz extra karaktereket, és egy egyszerű programmal kicseréled ezeket az aktuális adatokra, ez jól használható adatbázisokból jövő adat kiírására. Csak ötleteket akarok adni, amiken én is sokat gondolkodtam.

Szipka

Előzmény: IAF (4)
IAF Creative Commons License 2002.02.14 0 0 4
Meg szukseg van input-feluletre is! Kulonben elegge gagyi a frissites.

A template-es megoldasrol van valami rovid anyagotok?

Előzmény: szipka (3)
szipka Creative Commons License 2002.02.14 0 0 3
Akkor egyszerű dolgod van megcsinálod az oldal vázát html-ben és ahova kell közé beírod az adatbázis lekérdezéseket, és a kiírást.
-Ez a legegyszerűbb mód kicsi dolgokra és tanulásra jó.
-Mindent php-ból generálsz és íratod ki, nagy siteoknál szintén elég kusza követni.
-Templateket ujrafelhasználható modulokat írsz értelmezővel stb ....
Lehet a végetlenségig ragozni, vannak gyorsabb és lasabb megoldások, és persze vannak késztermékek is. Egyébként én is csak most kezdtem ezekkel a dolgokkal foglalkozni, de a határok végtelenek. Gyors és kényelmesen fejleszthető rendszert összedobni szerintem művészet.

Szipka

Előzmény: Trab Antal (2)
Trab Antal Creative Commons License 2002.02.14 0 0 2
Utóbbit....
Előzmény: IAF (1)
IAF Creative Commons License 2002.02.14 0 0 1
Mit akarsz csinalni tulajdonkeppen? Metabrowsert vagy adatbazis-alapu weblapot?
NevemTeve Creative Commons License 2002.02.13 0 0 0
De jo lenne, ha ezt egy kicsit jobban elmagyaraznad!
Az index forum.cgi-je egy program, amit a web-server indit, atadja neki a GET-parametereket (a=mf&t=9055477), a kuksi (cookie) tartalmat, miegymast, ebbol a forum.cgi megir egy html oldalt.
Persze ehhez hasznal adatbazist, kesz HTML-reszleteket illeszt be stb, de nincs olyan php(perl,C,Java stb) funkcio hogy WorkAsForum vagy CreatePortal :-).
Termeszetesen vannak kesz produktumok pl forumok letrehozasara, biztos talalsz mondjuk a sourceforge.net-et.
Trab Antal Creative Commons License 2002.02.13 0 0 topiknyitó
Ki tudja hogyan kell egy olyan scriptet csinálni php-ben, amely több oldalból generál egyet? Úgy mint itt az Indexen...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!