Keresés

Részletes keresés

mr_ricsi Creative Commons License 2002.02.25 0 0 17
"Nem értem, hogyan lehetséges ez"
A teremben a nézők, a berendezés és a mennyezet mind-mind különféle textúrából épül fel, a szabadban viszont az aszfalt, a fű, és az ég csak néhányat igényel.
Ez arra utal(hat), hogy a videókártyának lassú a memória-elérése. (Ha 800x600-nál nagyobb felbontásban próbáltad, akkor lehet pl. kicsi a videokártya memóriája.)

A 3Dmark2001 pl. a www.hwhunpage.hu-ról is letölthető. Ez egy nagyon elterjedt tesztprogi, amivel a directX-es 3D teljesítményt lehet mérni.

Előzmény: gyrich (14)
gyrich Creative Commons License 2002.02.25 0 0 16
"Vagy nézd meg a 3Dmark2000 vagy 2001 progikkal"

Hol találom ezeket és mik ezek?

Előzmény: mr_ricsi (13)
Alex2002 Creative Commons License 2002.02.25 0 0 15
Szerintem (és nem csak szerintem) játékra még mindig a jó öreg Win98SE a legjobb, a Me-nél mindenképpen.
Előzmény: gyrich (14)
gyrich Creative Commons License 2002.02.25 0 0 14
A Fligth Simulator 2000 tökéletesen működik.

Több autó és motor 3Ds szimulátort is feltettem, érdekes hogy van amelyik teljesen rendben fut, és van amelyik rángat. Sőt olyan motor szimulátor is van, melyben a terem cross motorverseny eléggé rángatós viszont a rendes gyorsasági motorverseny teljesen szuper. Érthetetlen, hogy ugyanaz a játek még ki sem kell lépni a programból. Nem értem, hogyan lehetséges ez.

Előzmény: mr_ricsi (13)
mr_ricsi Creative Commons License 2002.02.25 0 0 13
Napjaink 3D-s játékai közül telepíts egyet, és használd 1024x768 felbontásban. Vagy nézd meg a 3Dmark2000 vagy 2001 progikkal.

Ha nem rángat a kép, az bármelyikünk véleményénél többet nyom a latban.

Előzmény: gyrich (12)
gyrich Creative Commons License 2002.02.25 0 0 12
Bocs a hosszú hallgatásért, aminek az oka, hogy megvettem a gépet.

Végül is a Media Markt ajánlatának nem tudtam ellenállni, ami kb 30.000 ezerrel volt olcsóbb mint a legjobb összeszerelt gép ajánalat.

Ez egy P4/1,5 GHz eredeti Intel alaplappal, 256 RAM, 40 GByte Hard disk, igaz csak alaplapra integrált Prophet 32 MBos videokártyával, de OEM Win ME, Works, Word és 3 év garancia procira, és alaplapra, a többire 1 év.

Mindez brutto 199.990

Ehhez még belerakattam egy LG 16x CD irót 29.900

Szóval elég jó arnak tünt, legalábbis többen is azt mondták.

Vélemény??

Törölt nick Creative Commons License 2002.02.18 0 0 11
Pedig már majdnem bevásároltam. Ezexerit fölösleges. :-(
Előzmény: mr_ricsi (9)
mr_ricsi Creative Commons License 2002.02.18 0 0 10
5, Miután megvetted a kész gépet, az oprendszert és a progikat ki fogja rátenni?
Előzmény: mr_ricsi (9)
mr_ricsi Creative Commons License 2002.02.18 0 0 9
gyrich
Hét végén kicsit gondolkodtam a dolgokon, és ennek-annak utánna néztem:

1, A RAMBUS kontra DDR úgy átlag 6%, hogy pl. az MP3 tömörítésnél gyakorlatilag nincs különbség, viszont a játékoknál -ami neked fontosabb- 10-15% az eltérés. (Ha árérzékeny vagy, akkor még mindig a DDR lehet a nyerő->olcsóbb alaplap&olcsóbb memória)

2, Az alaplapokból nem kell neked a felső kategória (Abit, Asus, Epox), mert feltehetőleg úgysem akarod a procit túlhajtani. A megfizethető középmezőny is megfelelő (Acorp, Mercury stb)
Viszont az Intel chipsethez inkább ragaszkodj. (Hogy ne keljen ilyen-olyan javítópath-eket keresgélni működéshez.)

3, Nem érdemes a jövőre gondolva alaplapot venni, mert az Intel március-áprilisban ismét változtat egy picit.

4, Miért kell az SB5.1, amikor nem láttam DVD meghajtót a terveidben?

Előzmény: mr_ricsi (7)
Degeczi Creative Commons License 2002.02.15 0 0 8
"videokártya van benne, vagy alaplapra integrált videochip"

es ha videokartya, akkor nehogy veletlenul vmi raktarrol visszamaradt M64 legyen, nem vicc, asszem most epp a Metro is ilyen P4-es konfigot hirdet

Előzmény: mr_ricsi (7)
mr_ricsi Creative Commons License 2002.02.15 0 0 7
gyrich
"Úgy látom te nagy HW GURU vagy mert sok mindent nem értek abból amit mondasz."
Ez pontosan az ellenkezőjét bizonyítja, ugyanis aki igazán ért valamihez, az laikusnak is érthetően el tudja magyarázni!

"A Media Marktban pedig van egy gép BRUttó 199.990(!) ami ugyanezt tudja, csak nincs benne SB5.1, meg a video nem GeForce és csak 32 MBos. Ez is elég jó árnak tünik."
Meg kellene nézni, hogy videokártya van benne, vagy alaplapra integrált videochip. Az olcsó árat az utóbbival biztosítják, de játékra így teljesen alkalmatlan. (És a későbbiekben nem tudsz új videókártyát beletenni, ha még az AGP csatlakozót is lespórolták.

"A RAMBUS az alaplapra vonatkozik?"
A memória típusára. (Az alaplapnak kell tudni kezelni, tehát így átvitt értelemben arra is.)

"Kaptam egy másik ajánlatot Abit BL-7(i845/478 SDram)alaplapot 34.510 nettóért. Erről mi a vélemény?"
Nekem szimpatikus.

"ha bővebben kifejtenéd a videokártyára vonatkozó megjegyzésed"
A nagyobb memória a nagyobb felbontásokhoz kell. Az MX változat viszont egy legyengített GeForce, amellyel nemigen lehet 1024x768-as felbontás felett játszani. Eddig a felbontásig viszont a 32MB is elég. (Milyen felbontásban szeretnél játszani? A monitorról nem írtál.)

"Igen, az LG-t olvasóként is használnám, hacsak nem olyan megfontolandó tanácsot kapok, hogy ne tegyem. Te ezt tanácsolnád? HA igen miért? LG helyett mit ajánlanál?"
Semilyen irót sem javasolnak olvasóként használni, mert hamar szétrázódik. (Íráskor csak 3-ad olyan gyorsan pörög a lemez, például.)
A legjobb lenne egy külön CD vagy DVD meghajtó, és egy külön CD-író.
Márkát nem ajánlok, mert a gépedet nem Te fogod összerakni, tehát a egy boltra kell támaszkodnod. (Nem írhatom, hogy a paprikáskrumplihoz Pécsett vedd meg a krumplit, és Szegeden a paprikát :))
Inkább írd le a választékukat, és segítünk dönteni.

"Az RDRAM és DDR-re vonatkozó véleménycserét nem igen értem."
Ez a kétféle RAM versenyez a teljesítmény kategóriában. A régebbi P4-es alaplapok az RDRAM-ot támogatták, az új alaplapok nagy része pedig a DDR-SDRAM-ot.
Az RD drágább 20-25 %-kal, az alaplapok is drágábbak hozzá, viszont nagyobb a teljesítménye.
A ma használatos PC800-as RD átviteli sebessége 50%-kal nagyobb a PC2100(266)-os SDRAM-énál, de ez rendszer szinten mindössze 6%-nyit jelent, azaz a P4-1500-as proci mintha "csak" 1410-es lenne. :-)

Előzmény: gyrich (5)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.15 0 0 6
A dicséretet köszönöm, igazán jólesett :-)

mr_ricsi egy picit engem is elgondolkodtatott
Én is P4-ben gondolkodom és szintén a RAMBUS mellett döntöttem.
Lehet, hogy mégsem kellene?

A videokártyával kapcsolatban is bizonytalan vagyok.
Én az ASUS V7700Ti sorozatával szemezgetek, de...
Tudtommal a 64M-nak csak extrém felbontás (1600x1200 és környéke) esetén van értelme. Lehet, hogy tévedek?

Tudja valaki, hogy a TITANIUM-VX jelzésben a -VX mit takar?
Az Asus lapján én nem találkoztam ezzel a jelzéssel...

Előzmény: gyrich (5)
gyrich Creative Commons License 2002.02.14 0 0 5
Kedves Mindenki,

Nagyon köszönöm az eddigi értékes hozzászólásokat, tanácsokat, habár mivel nem mindent értek most még pár további kérdést is feltennék, hogy egy kicsit jobban képbe kerüljek.

Ernie, köszi a linket a Magicomphoz, megnéztem és valóban jó összehasonlítási alap.

Kedves Égszinkék Mosogatórongy (iszonyú jó nick, gratula)OFF az én feleségem csak sárgát vesz, hogy miért??? ON
Az árak nettók, igazad van, valóban egy kicsit drágább hely árai, már ugyanerre kaptam 24ezerrel olcsóbb ajánlatot is. A Media Marktban pedig van egy gép BRUttó 199.990(!) ami ugyanezt tudja, csak nincs benne SB5.1, meg a video nem GeForce és csak 32 MBos. Ez is elég jó árnak tünik. Gondolom az is mert már csak előjegyzést vesznek fel.

Kedves Mr. Ricsi,
Igen otthoni gépnek kellene, teljesen átlagos felhasználói igényekkel. Úgy látom te nagy HW GURU vagy mert sok mindent nem értek abból amit mondasz.
A RAMBUS az alaplapra vonatkozik? Kaptam egy másik ajánlatot Abit BL-7(i845/478 SDram)alaplapot 34.510 nettóért. Erről mi a vélemény?
Nagyon érdekelne, ha bővebben kifejtenéd a videokártyára vonatkozó megjegyzésed. 32Megás kártya is elketyeg a manapság használatos szimulátor játékokkal? Igazándiból csak emiatt kéne. Egy ismerős azt mondta 64MB alá ne menjek a video kártyával, mert sok program nem fog menni rajta. A te szavaidból meg ennek az ellenkezőjét hallom ki. Jól értekek?

Igen, az LG-t olvasóként is használnám, hacsak nem olyan megfontolandó tanácsot kapok, hogy ne tegyem. Te ezt tanácsolnád? HA igen miért? LG helyett mit ajánlanál?

Az RDRAM és DDR-re vonatkozó véleménycserét nem igen értem. Pár sorban valaki meg tudná magyarázni egy amatőrnek is?

Bocs, hogy sokat kérdezek, de talán más amatőr is profitálhat ebből a topicból.

Előre is köszi.

mr_ricsi Creative Commons License 2002.02.14 0 0 4
Az RDRAM "fejlesztést már hátráltatja az Intel processzorok FSB-jének (Front Side Bus) sávszálesség-problémája. E buszt 4,2GByte/s sávszélességre tervezték -amit a jóval olcsóbb DDR memóriák is elérhetnek. A Pentium4-es alaplapoknak jelenleg csupán 10-15%-a kerül a boltokba RDRAM-os kivitelben. Az alaplapgyártók pesszimistán tekintenek a PC1066-os RDRAM-ra is, hiszen nem sokkal később követi a PC1200-as."

Ha nincsenek speciális igényeid, akkor mindig inkább a többséghez érdemes igazodni.

"a jovore gondolva erdemes a nagyobb teljesitmenyut valasztani"
Amennyire tudom, QDR-jellegű RD-k jönnek. Azok pedig nem kompatibilisek a jelenlegi vezérlőkkel.

Előzmény: Degeczi (3)
Degeczi Creative Commons License 2002.02.14 0 0 3
"felesleges a RAMBUS-os rendszer választani"

ez jogos szempont volt, amig a DDR kb feleannyiba kerult, de ma, amikor gyakorlatilag ugyanannyi, akkor eppen a jovore gondolva erdemes a nagyobb teljesitmenyut valasztani

Előzmény: mr_ricsi (2)
mr_ricsi Creative Commons License 2002.02.13 0 0 2
Ez -ugye- egy otthoni használatra épített gép lenne?

A platformválasztásodat (intel) tudomásul vettem, de felesleges a RAMBUS-os rendszer választani. Ma már jó minőségű DDR-es alaplapokat is lehet kapni P4 alá.

Az MX400-ból felesleges a 64M-ás változatot megvenni, mert nem tudod kihasználni, ill. ha a következő 11 évre veszed a gépet, akkor ez a kártya már alapban nagyon gyenge.

Az LG írót olvasóként is használni akarod?->gyorsan el fog távozni az élők sorából.

Előzmény: gyrich (-)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.13 0 0 1
Ezek nettó vagy bruttó árak? ;-)
Én tegnap ilyen ajánlatot kaptam:

P4/1.6 - 41150
Asus P4T-E - 47080
RDRAM 2x128 - 21600 (2x10800)
Asus V7700 (Geforce2 Titanium) 32M DDR - 28260
Creative SB128 PCI - 4620
Feel IV ház (asszem Acorp) P4 táppal - 16490

Szóval a te áraid egy viszonylag drágább hely árai, de nagyjából reálisnak tűnnek. Mondjuk a procit és a memóriát érdemes naponta figyelni, mert úgy veszem észre elindultak lefelé az árak.

Előzmény: gyrich (-)
ErniE Creative Commons License 2002.02.13 0 0 0
Nézd meg a http://www.magicomp.hu oldalon az árlistát. Ehhez nyugodtan hasonlíthatsz.

ErniE

Előzmény: gyrich (-)
gyrich Creative Commons License 2002.02.12 0 0 topiknyitó
PC-t szeretnék venni, de sajnos nem tudom mi mennyi most. Az előző saját PC-t 11 éve vettem, és azóta egy kicsit változtak az árak, meg a belevalók.

Szóval, az alábbi konfigra az alábbi árat kaptam. Nagyon megköszönném, ha tájékozott Guruk, véleményeznék az árakat, no és a belevalókat is, hogy mennyire up to date:

Minden ár netto.

- Intel Pentium 4/1.5 GHz/400: 44.300
- Alaplap TH7/2, S478,i850,a: 49.300
- 2x128MB RDRAM, 64 bit, PC800, RIMM non-ECC: 24.800
- nVidia GeForce2 MX400, 64MB videokártya: 18.400
- SB Live 5.1 SoundBlaster: 9.500
- CDRW, LG 40x/16x/10x, EIDE, belső: 24.300

Hard disk áram még nincs, mibe kerül egy 40 GByte-os vinyó?

Hálás köszönet, előre is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!