Keresés

Részletes keresés

Camo_BDU Creative Commons License 2023.09.30 -1 0 922

Napicucc Pakk (EDC - Every Day Carry) - Preppertéma

Még hozzáadok egy vizes kulacsot és azzal majdnem teljes lesz.

VIDEÓ:

https://www.youtube.com/watch?v=64Ip6NrHgzk

Camo_BDU Creative Commons License 2023.08.02 -1 0 921

Esővíz-gyűjtő hordó

Csak egy újabb dolog a prepper készletemben, gondoltam hogy bemutatom... A víz a legfontosabb, és nem csak az ivóvíz. A szürke vizet is sok dologra lehet használni.

https://www.youtube.com/watch?v=QX3Wg4CQmfI

Camo_BDU Creative Commons License 2022.12.08 0 0 920

Oké, de miért érintene engem az USA-ban, hogy mi az áramhelyzet Ukrajnában, Ausztriában vagy Szlovákiában?  :) 

Előzmény: Mr. Pepe00 (918)
Camo_BDU Creative Commons License 2022.12.08 0 0 919

Veled beszélek, nem mással. Megkérdeztem hogy miért állítod hogy télen nincs áram. A válaszra úgy tűnik várhatok az örökkévalóságig, mivel nem vagy hajlandó elmagyarázni hogy télen miért nincs áram...

Nem haragszom, csak amit mondtál annak semmi értelme. Ha nálad nincs áram télen, azt beszéld meg az áramszolgáltatóddal, mert az nem normális állapot.

4 macskánk van. Mivel etessem őket? Babbal és karfiollal? Te tényleg semmi ésszerűt nem írsz. :) 

És nem, nem értem hogy miért állítod hogy télen nincs áram... Nálad nincs, nálunk van. 

Előzmény: mosogep-szerelo (917)
Mr. Pepe00 Creative Commons License 2022.12.08 0 0 918

Nálunk elképzelhető, fokozatos lekapcsolás lesz, ha lesz, a szolgáltatók fel vannak készítve.

Miért lenne? 30% áramot kell behozni, aminek nagy része Ukrajnából érkezett. Most onnan nem fog, sőt lehet adni kell nekik.

Ausztria és Szlovákia felől jöhet, ha lesz plusz kapacitás, ha nem, lesz némi korlát.

Ez ugy fog létrejönni, hogy körzeteket fognak pár órára lekapcsolni.

Előzmény: Camo_BDU (916)
mosogep-szerelo Creative Commons License 2022.12.07 -1 1 917

Jól elbeszélgetsz magaddal öcsém, de másokra haragszol, ez egy jól körül írható pszihiátriai tünetegyüttes, de legalább megértitek egymást! 

Javaslom vegyél még száz liter kólát 😀 az okosítja a magad fajtát, meg macskatápot 😀 biztos ami biztos! 😄😄😄

 

Megértetted amit közöltem veled, mert nem vagyok ebben biztos? Reménykedjünk! 😃

 

Előzmény: Camo_BDU (916)
Camo_BDU Creative Commons License 2022.12.06 -1 0 916

Ja, aki nem vágja hogy miért lenne télen áramszünet az "buta". :) Lehet hogy csak nálad nincs áram télen, de nálunk van... 

Előzmény: mosogep-szerelo (915)
mosogep-szerelo Creative Commons License 2022.12.06 -1 1 915

Egyszerű vagy, mint a faék! 

Előzmény: Camo_BDU (914)
Camo_BDU Creative Commons License 2022.12.03 -1 0 914

Miért állna le az áramszolgáltatás csak azért mert tél van? Nálad csak nyáron van áram? Érdekes... De mosógépszerelőként ha te mondod akkor elhiszem hogy csak nyáron van áram és télen nincs. 

Szerintem inkább te tanulj újra. Télen is van áram...

 

Csak remélni tudom hogy ez nálad valami béna poénkodás akart volna lenni. :) 

Előzmény: mosogep-szerelo (913)
mosogep-szerelo Creative Commons License 2022.12.03 0 0 913

Villanyáram nélkül nem megy a hűtő, régen sózták a húst, ami hónapokig elállt, erről tudsz valamit? Újra kéne tanulni!

Előzmény: Camo_BDU (912)
Camo_BDU Creative Commons License 2022.12.03 -1 0 912

Téli felkészülés prepping (2022 december)

 

2020-ban készítettem egy hasonló videót, úgyhogy itt volta az ideje egy frissítésnek. A réginél sok kritikát kaptam, támadót és építőt is, remélhetőleg ennek egy kicsit pozitívabb lesz a fogadtatása.
Később szeretnék egy videót a felszerelésekről is és a további készletekről amik nem esnek az élelmiszer kategóriába.

 

https://www.youtube.com/watch?v=El3idNarICk

Camo_BDU Creative Commons License 2022.09.18 0 1 911

RTL klub beszél a prepper/felkészülés témáról, azt elemeztem ki néhány mondatban:

 

Videó:

https://www.youtube.com/watch?v=niRmmBxbox8

Lex Icon Creative Commons License 2022.03.11 0 0 910
Lex Icon Creative Commons License 2022.03.07 0 0 909
Lex Icon Creative Commons License 2022.03.05 0 0 908
Lex Icon Creative Commons License 2022.02.02 0 0 907

A korábban linkelt víztisztítók (pumpás, szívogatós, átfolyós) is egyszerűen beszerezhetők és elfér a polcon/hátizsákban. Fölösleges kétes minőségű megoldással kísérletezni az egészségünket kockáztatva. A túlélés fontos eleme az előregondolkodás.

Előzmény: Törölt nick (906)
Törölt nick Creative Commons License 2022.02.02 0 0 906

Az improvizált víztisztítóban faszén használatát említi a szakirodalom. Az elég egyszerűen beszerezhető (előállítható) anyag.

Előzmény: jomoci (899)
jomoci Creative Commons License 2022.02.02 0 0 905

Köszi a választ. Elsősorban nyilván én is egy rendes szűrőre gondolnék, de hirtelen jött vész esetén, ha van egy marék ilyen tablettád, pár napig átsegíthet, a semminél meg biztos jobb.

Előzmény: Lex Icon (904)
Lex Icon Creative Commons License 2022.02.01 0 0 904

Lehetni lehet, mert benne van a leírásában, de én nem innám meg ezt a vegyszert. Az aktív szén gyorsabb és "szervezetbarátabb". szvsz.

Előzmény: jomoci (903)
jomoci Creative Commons License 2022.02.01 0 0 903

Ivóvíz készítéséhez. Olvastam róla, hogy ilyet is lehet vele.

Előzmény: Lex Icon (902)
Lex Icon Creative Commons License 2022.01.31 0 0 902

Milyen célra? Kézfertőtlenítésre és egyéb tárgyak fertőtlenítésére oké, de ivóvízhez nem jó és lassú a hatása.

Előzmény: jomoci (901)
jomoci Creative Commons License 2022.01.31 0 0 901

Köszönöm, azt olvastam is. Neomagnol beszerzését, kimondottan hirtelen jött vészesetekre, használható ötletnek tartanád-e?

Előzmény: Lex Icon (900)
Lex Icon Creative Commons License 2022.01.30 0 0 900

Pár hozzászólással korábban linkeltem.

Előzmény: jomoci (899)
jomoci Creative Commons License 2022.01.30 0 0 899

Sziasztok! Felkészülési céllal, aktív szenet szeretnék beszerezni, elsősorban víztisztításhoz  .Tudnátok abban segíteni, milyen minőséget érdemes keresni? Olvastam a különbségről, a növényi és az ásványi szén között. A medencetartozék-üzletekben, kisállat-kereskedésekben kapható kilós kiszerelésűek olcsók, de használhatóak ilyen célra?

Lex Icon Creative Commons License 2021.12.30 0 1 898

... szilveszterkor újabb 3 atomreaktort állítanak le a németek (facepalm)

Milyen szépen kidekorálták a hűtőtornyot ("Egy atomenergia-mentes Európáért. Greenpeace") újabb (facepalm) És akkor most a kieső villamosenergiát pótoljuk egy kis szénerőművel és jöhet egy kis korom, szállópor, füst és CO2. Hajrá zöldek, csak így tovább. Minél előbb kinyírjuk magunkat, a bolygó annál előbb regenerálódhat és születhet egy új, értelmesebb faj.

Inkább politikailag feleljünk meg a választópolgároknak (birkáknak), semmint észszerű lépéseket tennénk. Pl. ha megújulókkal előállítunk már annyi pluszt, amennyit az atomerőmű termel, akkor állítjuk le, nem akkor, amikor szénnel kell pótolni és többet árt, mint használ.

De hát a következő választás fontosabb, mint a bolygó sorsa. Ha nem így lenne, akkor a zöld konferenciáról nem magánrepülővel járnának ebédelni másik városba.

Előzmény: Camo_BDU (833)
bzsolt77 Creative Commons License 2021.12.28 0 0 897

Azon gondolkodom, lehet-e tudni valamit arról, kik végezték a tesztet, mennyire lehet hitelesnek venni ezt az egészet? Nagyon alaposnak, meggyőzőnek tűnik, de mégis, kik állnak mögötte?

Egy hasonló kísérlet a mai, nem kerámia betétes túlélőszűrőkkel megismételhető lenne?

Előzmény: Lex Icon (888)
muz Creative Commons License 2021.12.27 0 0 896

Az "ismi"- d (ilyenkor bevág a tanga?:) aki őzláb helyett gyilkos galócát eszik, remélem többé nem megy az erdő közelébe!!

Előzmény: Skyrock (882)
Lex Icon Creative Commons License 2021.12.22 0 0 895

"Ezzel az van,h mindegyikbe benne van.A zepteres csak példa volt. Mások a többit boncolták fel."

 

Erre szeretném a bizonyítékokat. A "mások" által boncoltról csak van netes link, kép, videó, akármi, ha már a tiedet "kidobtad".

 

"Agriaaqua ozmózis szűrő"

 

Azért egy ozmózisos szűrő belső tartalmát nem kellene egy kalap alá venni egy egyszerű aktívszenes szűrővel, ami házilag is összerakható és ebből kifolyólag, emiatt sem jelentheted ki, hogy "A helyetekbe nem használnék semilyen gyári szűrőt a pluszban szándékosan beletett mérgező alkotók miatt", mivel ez nem igaz mindegyikre.

Az más kérdés, hogy milyen céllal tenne szándékosan mérgező anyagokat egy cég a termékébe, amikor pénzt akar vele keresni és nem bajt.

Előzmény: Skyrock (894)
Skyrock Creative Commons License 2021.12.22 -2 0 894

Jó lenne .Ha nem dobtam volna ki.Agriaaqua ozmózis szűrő volt nálam a boncolás tárgya és a zepteres ugyanilyen.Hátha lesz az ismeretségi köreidben ilyen használtba.Szétásod és ott a bizonyíték.

Előzmény: Lex Icon (893)
Lex Icon Creative Commons License 2021.12.21 -1 0 893

Mondjuk jó lenne valami bizonyíték is az állításodra, mert így semmit nem ér amit mondtál. Hol van pl. a Wellnetes szűrőben mangán és alumínium? Darabokra szedtem az egészet: pár darab PVC idom, egy sárgaréz kifolyócső, 2 db nem szövött szűrő és az aktívszén töltet plusz a hozzávezető műanyag cső és az elosztófej, amit a csapra kell szerelni. A fém alkatrészek kívülről nikkelezett sárgarézből van, ahogy minden vízcsap.

Előzmény: Skyrock (891)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!