Keresés

Részletes keresés

gyurmy40 Creative Commons License 4 órája 0 0 19506

Most állandó csipkedés szurkálás van evés elött és után is a gyomor minden területén. Elkezdtem 20 mg Controlocot szedni a gyomortüki óta de semmi javulás sőt talán érzékenyebb rosszabb is lett. Meg sok a bélgáz is. Salvus vizet is ittam eddig a gyógyszer mellett is iszok egy egy kortyot lehet már nem kéne. Nagyon zavar ez az evés közbeni gyomorfájás főleg ha sietek vagy nem ülve eszek hanem utcán. De igazából mindenre érzékeny. A gyonortükin pici gyulladás látták meg kisebb refluxot mivel a nyelőcső alja is enyhén gyulladt volt. Lehet a 20 mg kevés? Amúgy amíg nem szedtem meg ittam ezeket Salvus víz, gyogyszer/jó volt a gyomrom de azt mondták szedjem. Ja és a folsavam nagyon alacsony lehet ennek közé mondjuk hogy gyenge a savam vagy kevés van? 

gyurmy40 Creative Commons License 4 órája 0 0 19506

Most állandó csipkedés szurkálás van evés elött és után is a gyomor minden területén. Elkezdtem 20 mg Controlocot szedni a gyomortüki óta de semmi javulás sőt talán érzékenyebb rosszabb is lett. Meg sok a bélgáz is. Salvus vizet is ittam eddig a gyógyszer mellett is iszok egy egy kortyot lehet már nem kéne. Nagyon zavar ez az evés közbeni gyomorfájás főleg ha sietek vagy nem ülve eszek hanem utcán. De igazából mindenre érzékeny. A gyonortükin pici gyulladás látták meg kisebb refluxot mivel a nyelőcső alja is enyhén gyulladt volt. Lehet a 20 mg kevés? Amúgy amíg nem szedtem meg ittam ezeket Salvus víz, gyogyszer/jó volt a gyomrom de azt mondták szedjem. Ja és a folsavam nagyon alacsony lehet ennek közé mondjuk hogy gyenge a savam vagy kevés van? 

gyurmy40 Creative Commons License 4 órája 0 0 19505

gyurmy40 Creative Commons License 29 órája 0 0 19504

Sziasztok. Evés közben bal oldali gyomorfàjfalom kb. 2 percig tart nem gyomorégés lehet reflux? Mostanában volt màr ilyen főleg ha gyorsan eszem vagy nem ülve hanem mondjuk sétàlva. Nem rég voltam gyomortukrozesen meg vérvételre refluxot làttak.De a gyomrom nem ég hanem fàj evés közben igaz néha a hasam is. Megy egy  gyomorgörcs bal oldalt rögtön amint eszek. Epeköven 1 hónapja még nem volt. Hànyinger nincs.

_juno_ Creative Commons License 1 napja 0 0 19503

Ó ez jó hír azért, hogy most jók voltak a cukrok! Bár a terheltnek vissza kellene ideális esetben mennie kb. az éhgyomrira (tudom, a régi tankönyvekben még 7.8-ig tul. képp rendben van, de a dokim és a tapasztalat is azt mondja, hogy azért ez nincs teljesen így, ha minden rendben van a szabályozás terén, akkor visszamegy), de legalább nincs elszállva, nem diab és nem is csökkent glükóztolerancia :) Viszont az tényleg gáz, hogy nem csinálták meg legalább a 60 percest, a 30-90-es nem annyira lényeges, de a 60-as az még igen (ott látszódik sokszor először valami gebasz, beesés vagy kiugrás, ha a korai inzulinválasz már nem megfelelő, nálam is így volt), meg az inzulinokat, mert azok nélkül ez így tényleg nem ér túl sokat, az inzulin lett volna pláne a lényeg. Háziorvos inzulint sajnos nem írhat ki, nem jogosult rá, nem véletlen csináltatjuk szinte mind magánban ezt a vizsgálatot (endokrinológus v. más szakorvos tb alapon is kiírhatja, de jellemzően nem fogják, hiába kéred v. nem jutni be hozzájuk...). Ha úgy döntesz, hogy egyszer megcsináltatod inzulinnal együtt is, akkor az ne most legyen, 1 v. 2 hónapot célszerű várni a terhelések között, hogy korrekt eredményt kapj.

Ja egyébként IR-es sorstársak jártak úgy pár állami helyen, hogy szakorvos írta ki nekik az inzulint, tehát kötelezően meg is kellett volna csinálnia a labornak, még le is adminisztrálta az asszisztens, náluk nem volt szó ilyen téren mulasztásról, és aztán mégis kimaradt, mert mint kiderült, önkényesen úgy döntöttek a laborban, hogy azt lehagyják, mert "a cukor úgyis jó". Állati bosszantó, amikor IR-rel amúgy sem ajánlott és jó túl gyakran terhelteteni, csak egy szükséges rossz, meg az IR-esek rosszul is vannak jellemzően a lötyitől, és akkor ilyenkor mehetnek újra :( Nálunk elég korrekt a kerületi labor, de annyi ilyet hallottam már más kerületekből vagy városokból..

Remélem, kiderül lassan valami Nálad. A CRP nekem sem volt magas anno a góckutatás során, pedig bakteriális gyulladásom volt (legalábbis pikk-pakk hatott az antibiotikum, és felszakadt a váladék a homloküregemben), szóval ez még nem zár ki sajnos semmit, de jó, hogy ez már legalább pipa!

Előzmény: Hmartika68 (19502)
Hmartika68 Creative Commons License 2 napja 0 0 19502

Először is nagyon köszönöm Neked a "repertoárt", amit írtál !  Megnézem, hogy kinél- mikor a leggyorsabb.

A terheléses cukor 120' re vetítve 7,6 lett. Az éhomi most 5,1 volt.  A 30, 60, 90 percest kihagyták és nem csak nálam ... no comment. Amikor rákérdeztem, azt mondtak a pultnál, hogy ezt kérte a házi orvosom. ( Gondolom a sz.gépen van egy lista amiből ki lehet választani és ott csak 120 perces szerepelt. (Sztem  ezért járhatott így a betegtársam is)   Sztk alapon nem néztek inzulin értékeket, pedig állítólag az is fontos az ilyen esetekben..... 

A hétfői vérvételemből kihagyták a CRP-t, pedig  kérte a háziorvos. A mai "cukros" vérvételnél szóbahoztam az volt a válasz, hogy lehet véletlenül kihagyta  a pultnál  lévő asszisztens. Szerinted, szerintetek ????

Végül ma megnézték és jó lett, így még mindig nem tudni, hogy mi okozza a hőemelkedésem meg a nap írritációt.

További vizsgálatok várnak még rám.  Két hónap után most jobb a gyomrom, van úgy,  hogy nem nyomja az étel. Én már ennek is tudok örülni.... de hiszen Te is tudod, Ti is tudjátok, ha az ember már egy picit jobban van, hogy tud annak a picinek is örülni. :)   Még annak ellenére is, hogy magasabb lett a cukrom .

Előzmény: _juno_ (19501)
_juno_ Creative Commons License 2 napja 0 0 19501

Sok sikert Neked is a terheléshez! Jól döntöttél, ez garantáltan nem jó így! Remélhetőleg holnap sem lesz magasabb, bár van, ahol már 6 felett sem annyira szeretik megcsináltatni a terhelést, de 6.5-7-nél vissza is szokták utasítani (ami amúgy szerintem túl szigorú, ismerek olyan diabost, akinek 7 feletti az éhgyomri, de terhelésre nem megy 8-9 fölé, szóval az egész skála van eltolódva, de azon belül a cukoringás nem nagy; vs. ott voltam én a 4 körüli-alatti cukrokkal, terhelésre huss 13 fél-egy órán belül :) Hála az égnek ez már csak a múlt).

Az ország kb. top endokrinológus-diabetológusa Kecskeméten van, én oda járok már évek óta, pedig budapesti vagyok, így itt is kipróbáltam vagy 6-7 endokrinológust meg belgyógyászt (ilyeneket is, hogy Endocare-es doki/ex Mens Mentis, Balázs Csaba vagy Somogyi Anikó professzor stb., orvos kollégák és családtag ajánlásával). Nekem nem kell az, hogy széttegyék a kezüket, hogy ez nem gyógyítható, hogy erre nincs gyógyszer, amit le tudnék nyelni (de, volt több kis méretű is...felháborító), vagy hogy azon vitatkozzunk, hogy az érték nem is inzulinrezisztencia, és menjek pszichiáterhez (b+ 5-10x annyi inzulinom volt, mint normális!), vagy hogy fél-egy évig se jussak be (aki pesti orvost még tudnék jó szívvel ajánlani, az ilyen - dr. Tűű László, csak épp a már meglevő betegei sem jutnak vissza időben kontrollra, annyira fullon van, de persze egy próbát megér). Iszonyú kevés a jó szakember, és ezt a háziorvosom is megerősítette, amikor kértem beutalót a kecskemétihez, azt mondta, abszolút nem csodálja, hogy odáig megyek, igazából csak időben több picit, de árban nem, mint egy Bp-i. Viszont mivel Te az érték alapján kvázi már diabos vagy (illetve egész pontosan még csak IFG-s), Veled már diabetológus is elvileg foglalkozni fog. Ha nem lennél elégedett, akkor későbbre a kecskemétit jó szívvel ajánlom :)

Előzmény: Hmartika68 (19495)
_juno_ Creative Commons License 2 napja 0 0 19500

A Ventert folyamatosan lehet szedni. Persze nyilván a legjobb lenne semmit nem szedni, de ha már valami, akkor százszor inkább Venter, mint egy PPI :)

Örülök, hogy jó lett a gyomorürüléses teszted! :) Az IR teszthez sok sikert :)

Előzmény: Kassiie (19491)
_juno_ Creative Commons License 2 napja 0 0 19499

Ezért tényleg adj hálát :) HIDA tesztet lehet csináltatni magánban (pl. Affidea), nekem is ott lesz.

Előzmény: kokori (19493)
_juno_ Creative Commons License 2 napja 0 0 19498

Ha nem ettem, korábban nekem is volt szorongásos tünet, és volt, hogy olyan volt a cukorterheléses leletem, hogy szimplán azzal már nem lehetett magyarázni, egy belgyógyász akkor kérdezte, hogy nincs-e refluxom. Szóval ez a tünet önmagában lehet refluxtünet, és a savcsökkentéssel pl. nekem enyhült. A gyomor is fájhat, vagyis érezhetjük úgy, hogy olyan, mintha az fájna, ez szintén tud lenni nekem, igaz, valószínűleg a benne levő epétől inkább. Vagy régen attól volt, ha több óráig nem ettem. Az, hogy bent marad az étel a gyomrodban, az nem feltétlen jelenti azt, hogy nincs elég savad, ez egy külön dolog...hanem azt jelentheti, hogy be van lassulva a gyomrod, ami a refluxosoknál egy igen gyakori probléma, sokszor a belassulás, a motilitászavar okozza a refluxot, és nem is fordítva...ezen a PPI-k valóban nem mindig javítanak, sőt (hosszútávon akkor javíthatnak, ha a feláramló sav/akármi és felmaródások miatt alakul ki a belassulás). Mindenesetre leírtam.

Ja és sajnos a Frontin ellazíthatja a gyomorszájat, bár ha ideges eredetű a reflux, akkor azon segíthet, de egyébként meg inkább ronthat.

Az epés kérdésedet nem teljesen értem, ha tükrözésen nem láttak epét, akkor remélhetőleg ilyen problémád nincs (de igazolni csak a csövezős vizsgálatokkal lehet).

Előzmény: kokori (19492)
kokori Creative Commons License 3 napja 0 0 19497

Nem vagy fruktóz érzékeny?

Előzmény: Hmartika68 (19495)
kokori Creative Commons License 3 napja 0 0 19496

Tudod most voltam MRI-n ahol nézték a hasnyálmirigyet is. Negatív. A laborban az amiláz ,lipáz is negatív. Amúgy ma úgy fájt mintha savam lenne, köldöknél:) evés után igaz nem voltam éhes viszont jobb lett ha nem is múlt el teljesen de jobb lett. Az nem hiszem hogy hasnyálmirigy.

Előzmény: Hmartika68 (19494)
Hmartika68 Creative Commons License 3 napja 0 0 19495

Igazad volt.Az éhomi cukrom 6,4 lett! Holnap megyek terhelésesre.

Két hónap után ma az első nap, hogy jobban van a gyomrom.Persze bizonyos, hogy a holnapi cukor adag nem fog jót tenni.Anno én is megszenvedtem a hányingerrel a terhelés alatt.

Még további kivizsgálások várnak rám a hőemelkedésem miatt is.

Tud valamelyikötök  ajánlani egy jó endokrinológust? 

Előzmény: _juno_ (19471)
Hmartika68 Creative Commons License 3 napja 0 0 19494

Szia, én úgy tudom, ha a köldök vonalában fáj a has, akkor az lehet hasnyálmirigy probléma is.

Korábban az Uzsokiban volt ilyen vizsgálat, ott próbálj érdeklődni.

Előzmény: kokori (19493)
kokori Creative Commons License 3 napja 0 0 19493

Epe ürülés vizsgálatot hol tudok végeztetni van értelme az én estemben? MRI-n voltam már de az nem hiszem hogy mutatja. Ha amúgy epés lennék vagy az epe nem dolgozna jól hányingerem nem kellene hogy legyen? Nekem az nincs hála istennek....egyenlőre:)

kokori Creative Commons License 3 napja 0 0 19492

Sziasztok megvolt a gyomortükrözés azt mondta  a doki kicsi reflux semmi más. Úgy mentem oda hogy szinte görnyedtem úgy fájt a köldök felett azt hittem kilukad. Nem voltam éhes de ha nem eszem valami furcsa idegesség és szorongás lesz rajtam ami még rontja is a fenn álló tüneteket. Na szóval most reflux. Én csak azt nem értem elfogadom a sok ülés a mozgásszegély életmód de miért  köldökömnél fáj??? Ott elvileg ha ülök akkor is a gyomor alja lehet maximum na mármost ha nincs fekélyes és sok a savam attól meg nem fájhatna hiszen a gyomor bírja a savat. Annak fáj akinek felmegy a gyomorszáj köré mert az már nem saválló. 40 mg Noacidot írt fel ,de nem szedem egyenlőre bár néha szenvedek. Most elmegyek egy gasztropanel vizsgálatra hátha kiderül sok vagy kevés a savam állitólag az megmondja. Azért nem hiszem hogy savas lennék mert az elöző tükrözésnél tudjátok ami nem sikerült mert 5-6 óra éhezés után is tele volt a gyomrom. Szóval ha savas lennék nem maradt volna bent egy deka étel sem. Most ha elkezdem szedni a 40 mg PPI attól mivel lesz nekem jobb? Én arra gondolok a frontin miatt és a vezetés miatt nagyon lassú a gyomor űrités és azért fáj. Elkezdtem pár napja salvus vízet inni, tegnap is megittam 1-2 decit, ma már  nem ittam belőle , délelőtt 12 órakor köldök felett 2 centivel égett fájt evés után 2 órával!!!  Úgy fájt majdnem lementem az autópályáról. Ez már olyan égő fájdalom szerű volt talán még  erősebb is . Csak nem értem ott lent hogy éghet hogy fájhat....érthetetlen ha a gyomorszám fájna akkor legalább tudnám mi  a baj. Juno epe nem lehet én sok vizet iszom napközben akkor is ha nem kéne lehet lassú a gyomor az epémet meg hajtom és belecsorog a nyombélbe vagy gyomorba? Ugyanis az epe oldalán fáj alatta mindig. Bárcsak reflux tüneteim lennének és tudnám mi a jó terápia merre menjek. Tükrözés előtt szedtem 20 mg pp, de akkor is rossz volt nagyon húzta a gyomrom hasam a gyógyszer. Sőt a vízivás után PPI szedésekor szúrta a gyomrom is amint vizet ittam. A vesém a kreatin és a karbamid értéke határ alatt van de nem sokkal a Gfr viszont csak 74 nálam. Még arra gondoltam nem lehet hogy a vesém rosszalkodik hallottam olyanról hogy az is okoz gyomorpanaszt . Tényleg nem tudom mi ez semmi nem jó.....a gasztropanelben bízom ha ott megmondják sok vagy nem sok a sav akkor elkezdem a kezelést PPI ha kevés eldobok mindent a Salvus vizet is. Lehet a Salvus víznek ilyan hatása amúgy hogy kihagysz fél napot és rebound hatása lesz? Tele már a hócipőm minden nap rettegve kelek fájni fog e vagy sem.

Kassiie Creative Commons License 5 napja 0 0 19491

Mákkal az volt a baj, hogy éreztem a felmaródásnál, vagy kb azon a részen, mintha smirglivel mennének végig rajta. Pedig az nagyon tápláló önmagában, könnyű lett volna súlyt növelni vagy szinten tartani azzal.

Adok egy esélyt a Venternek, amúgy is van még egy bazi nagy doboznyi belőle :D, de azt nem tudtam, hogy folyamatosan lehet szedni. A PPI az, amire nem akarom rászánni magam, pedig sokszor megvan a kísértés.

Az izotópos eredményem negatív lett, gyomorürülésem elvileg normális, de az értékek szerint nagyon határeset: a normális +/- 9-ből nálam a +9. Szóval ez a fogjuk rá, hogy normális, majdhogynem lassú. Sejtettem, hogyha oké is lesz, megint csak a lassúhoz lesz közel. Na, de jobb, mint a nagyon rossz. :D
Nem tudom, hogy a gázbubik a gyomorban lassítják-e az étel útját, vagy ez konkrét izommozgást mér. Azt tudom, hogy gyulladt nyálkahártya esetén több nyh védő cuccot termel a gyomor, ami lassítja az emésztést. Szóval lehet, hogy érdemes lenne egy kis gyorsítás, mert én gyakran lassúnak érzem, pl benehezül, gombócot érzek stb.

Nekem is volt kora tavasszal egy időszakom, amikor hányingerrel keltem, sokszor majdnem ki is dobtam a taccsot, én azt hittem sóhiány, és elkezdtem sósabban enni, aztán elmúlt. Én eddig azt hittem, hogy attól, de ezek szerint nekem is hasonló lehetett? Bár nekem az általad leírtakból csak a hányinger maradt meg, égő érzés, ilyesmi nem, talán még a kavargó gyomor. Perpill én fájdalmas nyomást szoktam érezni szegycsont alatt kicsivel, vagy a felmaródott részem maró fájdalmát. Tömény zsírosat elkezdtem kerülni, olyankor úgy éreztem, mintha leülne egy csomóban a cucc a gyomrom aljába, de ami rosszabb, hogy kellemetlen a gyulladt gy.falnak.

Kértem IR-re időpontot, hogy minél előbb túllegyek rajta, vasat is néznek, szerencsére. Köszi a tanácsot, most is okosabb lettem. :)

Előzmény: _juno_ (19490)
_juno_ Creative Commons License 5 napja 0 0 19490

A dokik, dietetikusok többsége nem top a refluxdiétában, ezt mondta anno egy, az életmódra nagyobb hangsúlyt fektető gasztrósom is. A mák tök zsíros, beüthet, persze mindenki egyéni.

A Ventert a mai napig szedem napi 2x (ebéd és utóvacsora előtt fél-egy órával), ahogy a PPI-t (vagy apo-famotidint) és az itopridot is. Elvileg 6-8 óráig nagyjából bevonja a gyomorfalat a Venter, de volt gasztrós, aki azt javasolta, hogy akár minden étkezés előtt igyak meg egy fél tasakkal. Igazából már jó állapotban van a gyomrom egy-két éve, papíron minimális antrum gastritist látnak csak, esetleg a nyelőcsövön minimális pirosságot (de most legutóbb azt sem mondták), meg egy kis epét, de a tünetek sajnos nem függnek ettől, fáj, szúr, ég nekem is, ha épp olyan van :) Erős savcsökkentés mellett pl. a hátamig tud sugározni, rohadt ijesztő, de ez hiperszenzitivitás ilyenkor, már tudom agyból. Valakinek meg kb. fekélye van, mégsincs panasza, nem is tudom, melyik a jobb :) A Venternél sokszor nem érzek óriás csodát én sem, de aztán céges dolgok közben ki-kimaradt múltkor egy-egy napközbeni adag, és éreztem délutánra émelygést, irritáltságot. Így nem hagytam abba, évek óta szedem, mert valamennyire az epét is köti, és az karcinogén. A doki is mondta, hogy ha nem is érzem világmegváltónak, azért jó lenne védeni a gyomrom, szerintem érdemes lehet adnod neki még egy esélyt, akár csak fél tasakoknak is, ha székrekedést okoz (ami lehet a pajzsmirigy hormonpótlástól végre javulni fog majd :)).

Az Iberogastnak a szedése, logisztikája nagyon nehéz nekem, útközben vagy munkahelyen tökre nem egyszerű. Kis mini üvegcsébe be szoktam néha keverni, és úgy viszem magammal, de elég nehéz úgy meginni, hogy ne higgyék azt, tütükézek :D Szóval most ilyen napi 1x szedem, majd meglátjuk. A cink-karnozint is el-elfelejtem sajnos. De most egyébként elég jól vagyok :) Cél feltornázni kicsit magam, súlyban is, aztán megpróbálni lejönni a PPI-ről...

Ha minimálisan is több zsírt eszek, keserű ízű lesz a szájam, nagyon hányingerem lesz, meg ilyen hideg-égő érzés lesz a szegycsontom alatt, plusz fájdalom, görnyedés is tud lenni, nem tudok úgy kiegyenesedve meg normális tempóban járni. Nem tudom jól körülírni, amíg nem volt epés feláramlás, addig ilyet soha az életben nem éreztem. Mintha belövellne valami a gyomromba, összehúzódom, ver a szívem, egyszer egy ilyennél - megettem kb. 1 szem pici sk tejfölös pogácsát utóvacsorára! - "hánytam" is reggel, azaz csak öklendezni sikerült 1-2 percig. Ijesztő volt, mozdulni sem bírtam, párom már fent volt, szóltam neki, hogy hozza már be a lavrot, mert nem tudok kimenni :( Igen maradandó élmény volt, de akkoriban hirtelen nagyon lezuhant (határérték alá, soha nem volt ilyen) a pajzsmirigy értékem, a PPI sem volt jó már, indokolatlanul nagyon fogyni is kezdtem, ott fogytam le a normál súlyomból, amit azóta sem tudok visszaszedni, szóval valami ott nagyon megborult, azért is lehetett ez, azóta szerencsére nem volt ilyen, persze azóta figyelek is már a zsírra. Meg kapom az itopridot is már, ami kifejezetten az epés refluxra jó. Amikor ez volt, akkor mentem el Takátshoz, ő mondta kis és aztán támasztotta alá tükrözéssel is az epés refluxot, előtte a tünetek és a tüki alapján még nem volt az.

Csomó epés refluxos tapasztalja amúgy a fentieket, valaki napi többször hány, de olyan is van, akinek zéró tünete, vagy tök más jellegű a tünete (pl. hasmenések, IBS), pl. egy családtagom rengeteg zsíros dolgot evett minden gond nélkül, és egy random tükrözés szerint elvileg epe volt a gyomrában, rá is írták az epés refluxot a papírjára. Szóval ebből nem tudsz kiindulni, illetve sima refluxnál is okozhat rosszullétet és gondot a zsír, az is alap, hogy a zsír belassítja a gyomrot, egészségeseknél is. Nem csoda, hogy a szalámit meg ezeket nem bírod. A kókuszolaj nem lúgosít, a dietetikus nekem max. amiatt javasolta, hogy annak az emésztéséhez nem kell epe, nem indítja be az epekiválasztást, de ez elvileg nem igaz, erre már sokan rácáfoltak élesben is ;) Próbálgasd, mit bírsz, a szalámit amúgy már az erős fűszerezése miatt is tiltólistára tenném egy refluxosnak, de a maglisztek egy részével, amikben nincs olyan sok zsír, csak mondjuk 5-15 g/100 g, azok simán lehet, hogy bírhatóak, nekem nem nagyon okoznak gondot. Tojássárgáját már nem eszem, volt, hogy beütött, de pl. emlékszem, hogy 2 éve a műtét után volt olyan, hogy egyszerre egy vagy kettőt is megettem az ebédhez, teljesen változó, mindenesetre annyira durván az sem zsíros, mint hiszik sokan, talán 4-5 g van egy közepes darabban.

Az IR vizsgálatra én Daedalonnal megyek el, úgy istenien bírható, ha épp rosszabb periódusod van, javaslom ;) Nem befolyásolja az eredményeket, dokival is egyeztettem. Érdemes túllenned rajta minél előbb, mert ebből a pajzsmirigyes vacakból meg ki kellene keveredned, és egy jó endokrinológushoz fél éves várólisták is lehetnek alsó hangon. Egyébként a pajzsmirigyproblémától sokaknak karikás (reggel meg puffadt) a szeme, durva vashiányos vérszegénység is befigyelhet, mert az alulműködés miatt sz*rul szívódik fel a vas a bélből, ez is meg fog oldódni, ha csak az van a háttérben (a sok vérvétel szerintem nem hibás ebben, anno tőlem is vettek rengeteget, a kórházban pl. csak pislogtam a nővérkére, hogy komolyan mind a kb. 20 csövet nekem készíti oda??? :S Azt hittem, az egész szobánkra hozott annyit, de nem :D De az aznapi szédülést leszámítva nem volt gond, valaki meg deciket ad le véradáskor, ha minden OK, akkor elvileg ezeknek nem szabadna odavágnia annyira, hogy még napok, hetek múlva is nyoma legyen, elég hamar regenerálódik az ember).

Előzmény: Kassiie (19489)
Kassiie Creative Commons License 5 napja 0 0 19489

Köszönöm szépen, nagyon nagy mankó ez most nekem. :)

Ventert legutóbb azért hagytam abba, mert extrém székrekedéseim voltak, és amúgy sem tudtam betartani, hogy pontosan étkezés előtt x idővel inni egy adagot. Éjszakára szedtem leginkább, de ugyanúgy jött föl valami (sztem már nem sav volt akkoriban), arra meg ugye nem jó. Most legnagyobb bajom a gyomorszájamnál lévő gyulladt rész és a felmaródások a közelében a gyomor tetején, mert szinte minden irritálja. "Megköszönöm" annak a több dokinak is, akik azt mondták, hogy nyugodtan ehetek mákot... ez rosszabbított a helyzeten. Nem tudom, lenne-e értelme a Venter szedésének.

Neked mennyi idő alatt javult ennyire a gyulladásod, ill. hogy szedted a ventert? Gondolom, ha az ember többször eszik egy nap, akkor a ventert annak megfelelően kell inni? PPI-n kívül és az itopride-on szedtél mellé még valamit? Az Iberogast meg az a Dr. Best cucc bevált?

Vízivásnál nekem is kuttyog a hasam, és van egy olyan érzésem, hogy ez okozza az émelygés szerűségemet. De az is lehet, hogy nem. Étkezés után kb 2-3 órával csak egy fehérjeporos adagot ittam, és már attól is teltnek éreztem magam (nem brutál módon, csak éreztem a gyomromban a tartalmat), és jelentkezett ez a majdnem émelygés, plusz hasűri nyomásra, hajolás, guggolás stb, jött az érzés, a böfögés, és szinte minden alkalommal. A bélflóra is beleszólhat, mert ugye kezelés még tart, de ah mondtad, a PM is lehet a fő ok. Neked konkrétan mik a tünetek, amik a kelleténél több zsír fogyasztásával járnak? Miből veszed észre, hogy a zsírral van baj? Azért kérdezem, mert én amennyire a gyulladsom tolerálja, eszem zsírt, pl tojássárgája, kókuszolaj (tudtommal az az egyetlen lúgos(ító?) olaj), maglisztekben is van zsír... csak ugye nem tudom, hogy mire kellene figyeljek, mert ami kellemetlenséget okoz az pl a házi szalámi, érzem, hogy belassul tőle a gyomrom, és a gyulladásnak sem jó. Azt nem tudom eldönteni, hogy zsír megemésztése gond most az esetemben, vagy az epés felramlás. Gondolom, a kettőnek mások a tünetei.

Endokrinológushoz szerintem addig nincs értelme elmenni, amíg nincs meg az IR vizsgálat, arra meg fel kell készülnöm, éhgyomros dolog eléggé meg fog viselni mostani állapotomban, meg a vérvétel is. Ebben az időszakban rengeteg vért vettek tőlem, szemem folyton lila karikás, de nem csak alatta, hanem az egész, ha becsukom az egyiket, akkor látom.

Előzmény: _juno_ (19488)
_juno_ Creative Commons License 6 napja 0 0 19488

Szerintem Neked most ill. még mindig reboundod van, visszacsapás a PPI szedés után, azért vannak ezek az intenzívebb tünetek :( Vagy fene tudja. Ijesztőek, de gondolj arra, hogy óriási gond - elvileg - nincs!

Ja, valószínűleg a sok vízivás nem segít a teltségérzéseden, maga az sem, hogy vizet iszol, legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Hiába gyulladt kicsit a gyomrom, az enyhén savanykás-citromos zöld tea (nem mindegyik, egy-egy márka jó nekem a cukormentesek közül, a Xixo meg ezek marnak) nagyságrendekkel jobban esik, a víz után inkább csak úgy kavarog, kluttyog.

A Venter granulátumot meg ezeket szeded?

Az étrendem kb. így néz ki (ide írom, hátha másnak is hasznos még): reggeli: zabkása (vízben áztatott zabpehely, főleg az aprószemű, puhább fajta) kb. 100 g teljesen zsírszegény cottage cheese-zel, egy főtt tojásfehérjével, 1-2 szelet csirkemellsonkával (96-98% hústartalmú, zsírszegény verzió, ami nincs teletolva Na-glutamáttal meg fűszerekkel sem - Aldiban, Lidlben vannak ilyenek konkrétan jobb áron, mint az átlag sonkák, én húst már máshol nem vásárolok), maradék szénhidrátnak pl. egy szelet répatorta (répa, zabpehely, eritrit, dióliszt és esetleg kis mandulaliszt keverékéből készül), és amikor jól vagyok, akkor befigyel 1 db zsírszegény kockasajt is (pl. Medve, Talléros), és ha különösen jól vagyok, akkor még 1 szem kesudió is :D Szánalmas :D Ebéd: pl. főtt vöröslencsetészta egy kevés főtt répával, vizes tonhallal vagy natúr, vízben párolt csirkemellel, 50-100 g zsírszegény túróval, egy tojásfehérjével, ha édeset kívánok, akkor a szénhidrát egy része pl. répatorta, "mákos guba" (reszelt cukkini+zabpehely+zsírszegény mákliszt+vanília+édesítő összesütve). Még néha 1-2 szem teljes kiőrlésű sós tönkölykeksz. Uzsi (ebből kettő is van most már sokszor): pl. 1 dl cukormentes-zsírszegény Nöm proteinital vagy zabtej vagy mostanság egy pohár 0%-os Jogobella joghurt, 50 g cottage cheese, ízesítésnek kis cukormentes fehérjepor (itt és a joghurtnál sokat tudok variálni, mindig más az íz), ebbe az egészbe áztatok pl. hajdinapelyhet, zabpelyhet, vagy felfőzök hozzá teljes kiőrlésű tönkölygrízt, kölest stb. Ez így lehet vacaknak hangzik, de annyira finom tud lenni, hogy a családban ott szaglászgatják, milyen finomságot eszem már megint :) Itt is igaz, meg az ebédre, meg igazából minden étkezésre is, hogy  ha nem vagyok rosszul, akkor 1 v. 2 g zsírt beviszek, egy kockasajt, egy-egy szem mag, szóval nem is írom mindenhova oda... még ha csak grammok is, amennyi zsír megy, annyit letolok, de óvatosan, csak amitől még kicsit sem vagyok rosszul, néha nem találom el, de nagyjából sikerül már ennyi idő után. Vacsira a szénhidrát egyik fele pl. párolt lencse vagy más hüvelyes, a másik pl. sk zabpelyhes süti vagy ezek a barna tömör rozskenyerek, mellé a fehérje mint az előző étkezéseknél, 50-100 g cottage cheese, egy tojásfehérje (akár főzve, akár bioboltban kapni ilyen krémesített verziót is, olyan, mint a tejföl), 1-2 szelet csirkemellsonka vagy halak (a tonhalkonzerv mellett kapni még többféle zsírszegény konzerv v. fagyasztott halat, már lazacot, makrélát, szardíniát is találtam, vagy az Aldiban van fagyasztott tilápia)  vagy párolt csirkemell... az utóvacsi meg sk süti vagy zabkása 100-150 g cottage cheese-zel, egy tojásfehérjével meg ilyenekkel, mint reggel, csak mennyiségre a CH jóval kevesebb. Na, igazából hülyeség volt ilyen hosszan részleteznem, amint látod, minden étkezés kb. egy kaptafa, ez egy átlag ember kajájához képest egyhangú :D De mondjuk egy testépítőéhez képest nem. És az "apróságokat" rendszeresen variálom, a tojást pl. néha ebben a rögösített vagy krémesített verzióban viszem be a sima főtt helyett, más ízélmény, vagy csinálok cottage cheese+tojásfehérje keverékéből tojáskrémet, beletolok sörélesztőpelyhet (ami parmezánízű, a vegánok sajthelyettesítőként használják), a kockasajt  időnként szilárd light sajt, amiből az Aldiban pl. van 3-4-féle legalább, ott van light sajtkrém v. mozzarella v. kecskesajt-szerű is, a hüvelyeseket folyton variálom, néha simán főzve eszem őket, néha bioboltos tészták formájában, néha keverem ilyenekkel, hogy főtt tönkölybúza, quinoa, bulgur. Mostanában csinálok házi, sima sós padlizsánkrémet, eszem napi 1-2 evőkanál párolt gombát, a DM-ben szoktam venni nhéa sütőtökpürét stb., ezek mehetnek pl. ebédre szósznak a "tésztára". A ronda IR miatt egy kutatáson belül volt lehetőségem bélflóraelemzésre és plusz konzultációkra dietetikusnál, aki elmondta, hogy a megfelelő diverzitás fenntartásához 30-féle ételt, CH forrást lenne jó ennie az embereknek NAPONTA, de legalább 1-2 napon belül, szerintem ezt egy átlag krumpli-fehér rizs-rántott hús-szendvicsen (csak búzalisztből készült verzión) élő magyar garantáltan nem hozza, eddig bárkinek elmondtam, kiakadt :) Én is hajlamos vagyok mindig zabpelyhet enni, hetekig tök ugyanazt a sütit sütni, egyféle sonkát levenni a polcról, ilyen az ember, de most már amennyire tudok, az ilyen kis pici plusszokkal próbálom becsempészni a változatosságot a nemlétezőbe :))

Látom, hogy írtad, hogy konkrét számokat szeretnél, de én évek óta nem eszem ilyet, hogy egy szelet kenyér, mármint hagyományos kenyereket, amikből ki tudnál indulni. Nem tudom azt sem írni, hogy egy merőkanál, x evőnakanál. Szóval ahol nincs feltüntetve, hogy mennyi az annyi (a szénhidrátdús komponenseknél nincs), oda annyit tudok írni, hogy egy jobb napon a napi CH elosztásom kb. 40-60-30-30-40-15 gramm, ezt követem az adagolásuknál. Ez most egy kifejezetten emelt CH bevitel, mozgás nélkül és esetleg rossz lelettel (a Hashimoto legtöbbször inzulinrezisztenciával együtt jár, majd kiderül Nálad is hamarosan, hogy van-e) nem ennék ennyit, 120-180 között ettem régebben, lelettől és élethelyzettől függően. Ez az emelt CH bevitel gyomorproblémákkal nem is túl előnyös (bár még mindig feleannyi kb., mint egy átlag rosszul kajáló mai ember bevitele), szóval ha Te tudsz ennél a minimálisnál több zsírt enni, nem javaslom, ahogy a feltűnően magas hüvelyes- és fehérjebevitelt sem (főleg tejtermékből - de nekem jól esik), nekem viszont jelen helyzetben ez esik jól ill. meg kellett kötnöm ezeket a kompromisszumokat.

Persze, valakinek az egész reflux-témát a pajzsmirigy eltérése okozza, mert a pajzsmirigy alulműködés általában belassítja az emésztőrendszert (ez egy fontos faktor a reflux kialakulásában, ill. valakinek ez van az egész mögött), megnő a hasűri nyomás, befolyásolhatja a záróizom működését is. Nekem nagyságrendekkel rosszabb tud lenni a refluxom, beállt gyomor-érzésem, étkezés utáni szívdobogásos furánlétem, ha rossz a pajzsmirigyem, időnként ez az, ami miatt pl. soron kívül laborba szaladok (és valóban kiderül ált., hogy módosítani kell az adagon). Van ritkán olyan is, hogy valakinek a megmagyarázhatatlan hányásai, émelygései, brutál szorulása mögött derül ki ez a probléma. És van, akinek teljesen elmúlik az egész a hormonpótlással, de ilyen illúziókba előre ne ringasd magad, mert sokaknak meg azért megmarad a reflux(tünet), pl. nekem is, ez majd kiderül.

Előzmény: Kassiie (19487)
Kassiie Creative Commons License 6 napja 0 0 19487

Nem eszek sokat, pedig én annak érzem.  De lehet, hogy azért, mert utána óránként megiszok egy bögre vizet. Ha meg nem iszom, akkor sem jó, gyakrabban fáj a gyomrom, a gyulladásra sok víz kell. Szomjas nem nagyon vagyok, csak a számon érzem, hogy ki van száradva, meg a gyomorfájásom is van, hogy vízivásra szűnik meg. Tápszerről leálltam, egyébként én a Fresubin nevűt ittam, még külföldről hoztam magammal, de fura módon abban van glutén, laktóz minden, ami meg itthon kapható az glutén és laktózmentes. Glükózt sem ártana kerülnöm a SIBO miatt, legnagyobb kajájuk a finomított cukor és CH, de tegnap egy magyar verziót megittam, mert annyira nem volt aznapra tápanyagbevitelem. Éjszaka felébredtem egy oltári gyomorfájásra, savtúltengés lehetett talán, de nem gyomorégés volt, úgy tudnám leírni, hogy szó szerint éreztem a gyomromat a testemben, és a gyomromban éreztem a gyomortartalmat "létezni". Mintha kavargott volna benne, vagy nem tudom. Fura és ijesztő. :S Reggel ébredés után, meg mintha kicseréltek volna, vagyis, mintha ez meg sem történt volna. Egyszer már volt hasonló, két egymást követő napon mindkettő du. 4 körüli étkezésemkor. Belefogtam az étkezésbe, és az első néhány falat lejutása után gyomorcsikarás, alhasi puffadás, mintha ott helyben gázok keletkeztek volna mindenütt és nem tudnának kitörni. Órákig kínzott a dolog. Utána többször ilyen nem fordult elő.

Tudom, hogy van ennél rosszabb gyomorbetegség is stb., de az ilyenek miatt mindig megijedek, és visszaesem hangulatban, mert tudom, hogy enélkül lehetetlenség felerősödni. Tényleg nem értem, hogy mit csinálok rosszul, próbálom kerülni a savasító ételeket, meg amik fokozzák a gyulladást, de lassan már mindentől ég a gyomrom, és savas felböfögéseim vannak. Ha nem vagyok tolakodó, és nem nagy fáradság, le tudnál írni pontosan egy napi étrendmintádat, mennyiséggel (kalória, ch stb nélkül, pl. 1 szelet kenyér 10dkg sajt)? Ha privátban jobb, ez a címem: greyhoundee@gmail.com Igen esetén előre is köszi :)

Örülök, hogy haladsz, ha nem is olyan gyorsan, de jó, ha legalább van haladás. :) Én is ebbe próbálok kapaszkodni, csak én még nagyon a gödör alján vagyok. Pajzsmirigyhormon pótlásra javul az emésztés, vagy a gyomor? Most könnyebbnek érzem, mint antibios kezelés előtt, de még mindig teltnek, csak kicsit másképp. Hajolni legalább tudok, végre :D (igaz, hogy ezzel jön is a refluxos feltörés), meg folyamatos olyan érzetem van, mintha valami fel akarna törni, de nem tud. Nem hányinger és émelygésnek sem mondanám. Nem tudom, mellékhatás a a gyógyszernek, vagy, mert olyasmit eszek...

Előzmény: _juno_ (19486)
_juno_ Creative Commons License 6 napja 0 0 19486

Köszi :) Hú, tényleg nem eszel valami sokat-sokszor akkor, én meg is halnék ennyivel, nem csoda, hogy gyenge vagy...:( Ivással tápszert vagy valami kalóriadúsabb dolgot is iszol, vagy az sem megy most? Én 5x eszem, sőt, ősz óta +1 pépes uzsonnát is begyűrök, amikor csak sikerül, szóval 1-2 nap kivételével 6x eszem (évekkel ezelőtt még olyan is volt, hogy 7-8x), és még így is inkább csak súlyt tartok, mint annyira híznék. Legalábbis látványra óriási kikerekedést nem érzékelek, bár van ruha, ami újra jó lett rám, meg ex-kollégák szerint kisimultam "az új munkától" (ők nem tudtak a plusz egy uzsis titkomról :D), de azért na, nem olyan az ütem, ahogy igazán szeretném.

Talán ahogy elkezd kezelni az endokrinológus, ezek szépen javulni fognak Nálad, bízzunk ebben, meg talán a SIBO kezelés is most segíteni fog!

Előzmény: Kassiie (19485)
Kassiie Creative Commons License 2019.10.12 0 0 19485

Sajnálom, és együtt érzek. :( Én megbuknék egy ennyire szigorú napirenden, sőt, amikor hasonló esetem volt, akkor sem tudtam hosszú ideig csinálni. Nagyon sok erőd van, még, ha Neked nem is úgy látszik. Én tutira nem tudnám végigcsinálni ennyi éven keresztül főleg. Ezért is vagyok oda annyira, hogy mi lesz a jövőben, megint a súlyommal küzdök. Visszafogytam vagy 1kg-ot, ami az esetemben nagyon nagy érvágás, megint visszajött az állandó gyengeség. Néhány hete, amikor olyasmiket ettem (a gyomrom rovására), semmi gyengeségérzetem nem volt. Viszont azzal a gyomrom lett rosszabb.

Már napok óta csak háromszor eszem az eddigi négy helyett, és elég keveset. Igaz, hogy rengeteget tudok inni, de az önmagában nem elég.
Tegnap megpróbáltam beiktatni este egy negyediket, de bealudtam közvetlenül utána és egész este szenvedtem a refluxtól. Mostanában nem bírok fennmaradni plusz két órát.

Köszi az infót, ezt nem tudtam az Enterolról. :) Viszont a bélflóra reflux összefüggéssel kapcsolatban anno nem hitték el, hogy Normaflore szedése után napok alatt elmúlt a torokfájásom. Azt mondták nincs köze a kettőnek egymáshoz, de most már értem az egészet. Akkor viszont még nagyon kezdetleges refluxom volt, és fogalmam sem volt arról, hogy mi az a reflux. Mostani tudásanyagom akkor a fejemben lett volna, ma is vígan élném az életemet. :D

Előzmény: _juno_ (19484)
_juno_ Creative Commons License 2019.10.11 0 0 19484

Nekem sajnos ez probléma :D Érzem a kimerültséget, mindig is azért ennél több volt az alvásigényem, pm problémák és egyebek előtt is. Csak a szigorú diéta, időpontok tartása, +1 étkezés begyűrése, meg ez az evés után 2 óráig ne feküdj le reflux-szal című dolog (nem is tudok előbb "lefeküdni", vagyis akkor megbánom), meg a rakat egyéb intéznivaló, és állandóan éjszakáig fent vagyok, reggel meg a meló miatt sajnos sokszor kelni kell ;) Az más kérdés, hogy így is végigtolom a napot, akár sokat rohangálva és akár edzés és egyebek után is, de azt pl. érzem ilyenkor, hogy tökre türelmetlen vagyok, vagy néha ha ülni kell meetingen egy ráadásul levegőtlen helységben, akkor hamar le-leragad a szemem, kellemetlen :P Nekem kb. 7-8 óra lenne oké, akkor kisimulnék. Egyébként tényleg jól elvannak sokan kevesebb alvással, de a vizsgálatok mégis rendre kihozzák, hogy a 6-7 óránál kevesebbet alvóknak és (azt hiszem) a 9 óránál többet alvóknak jóval nagyobb esélye van a diabra, apnoéra, depresszióra, szív-érrendszeri betegségekre és hasonló nyalánkságokra :(

Az Enterol is probiotikum! Csak abban egy élesztőgombatörzs van, nem baktérium, ezért nem hat rá a bacik ellen ható Normix. Szerintem ez így teljesen jó választás a dokid részéről. Az Enterol egyébként is tök jó, hatékonynak tartják (az már rég megdőlt a vizsgálatok alapján, hogy attól függne egy probiotikum hatékonysága, tüneteket enyhítő/megelőző volta, hogy hány törzs van benne, az ilyen monokomponensű készítmény is ugyanúgy szuper lehet).

Előzmény: Kassiie (19483)
Kassiie Creative Commons License 2019.10.11 0 0 19483

Szerintem nem feltétlenül probléma, ha nem tudsz sokat aludni, nem tudom, hogy mi alapján állapították meg a 8 órás szükségletet. Szerintem egyénileg változó ez egy egészséges szervezetben, hogy kié mennyit igényel. Az a baj, ha betegségre ez megváltozik. Paleós korszakomban én is ennyit aludtam, full kipihenten pattantam ki az ágyból, elmém tiszta volt, testileg friss voltam, simán kibírtam 9 óra pörgős álló melót. Lehet, hogy csak a tüneteket fedte el, vagy akkor épp akaratlanul low-carb étrenden éltem (akkoriban még tudtam zsírosabb ételeket enni, savanyú gyümit stb.), de később a sibo tuti jelen volt, vagy valami hasonló, mert az alhasam állandóan lufi volt. Júniusban kezdtem érezni, hogy valami nem stimmel, és étkezés után órákkal sem múlt a teltségérzet. Hasonló szintre talán visszajutottam, mint ami akkor volt.

Probiotikumot az antival együtt kell szedni? Mert nálam úgy van, hogy először anti+enterol, ha letelik az x nap, akkor a probiotikum. De olvastam olyat is, hogy a kettőt együtt kell szedni 4-5 órás különbséggel.

Előzmény: _juno_ (19482)
_juno_ Creative Commons License 2019.10.11 0 0 19482

Ja ez ismerős, kezelés előtt, a mélyponton én is 10-12 órákat aludtam, és nem voltam kipihent...most gyakorlatilag 6 felett nagyon ritkán, sokszor csak 4-5 között, tartósan, ami tudom, hogy nagyon nem oké, a másik véglet, de most sokszor ennyi jut, és mégis végig tudom tolni a napot. Egyébként nekem az IR diéta is sokat segített szerintem ebben.

A Himalája sóról is le szokta tiltani a dokim a betegeket, mert magasabb jódtartalmú. Mondjuk ha csak alkalmanként használod, akkor valószínűleg tök mindegy :)

Na remélem, bejön majd a doki.

Jajj ez nehéz ügy, hogy mi volt előbb, ha a pm-től be van lassulva a bélrendszer, akkor attól is lehet SIBO, és nem csak fordítva, totál tyúk-tojás probléma. Remélhetőleg szépen rendeződsz majd.

Igen, én T4+T3 kombinált terápiát kapok, de ezt csak indokolt esetben írják fel, 1 v. 2 doki az országban (nincs is forgalomban itthon a készítmény, úgy kell behozatni külföldről). Biztos vagyok benne, hogy a T4-only protokollal fogod kezdeni, az megy itthon, és az a többségnek elég (nekem is az volt évekig), legyen is így, mert a T3 beszerzése szívás..

Szerintem kiíratom a Normixot dokival. Utazáskor is használják szimpla prevencióként, meg IBS-szerű, puffadásos tünetekre is adják, a SIBO az csak egy indikáció, szóval... A homeopátia sajna ordas nagy kamu, abban nem bízom.

Köszi, hogy megosztottad. Jó tipp az Enterol probiotikumos szimultán kezelés, ezt még nem is hallottam, de azt valóban legalább nem nyírja ki a Normix.

Nekem anno a ProGastro 825-öt ajánlották nagyon, de attól volt anno egy fura kis hasgörcsöm, most már tudom, hogy az inulintól, mert más inulintartartalmú probiotikumtól is volt hasonló ;) Szerintem majd Protexin Natural Care-t fogok most is venni, a Helico eradikáció alatt azt adta Takáts, és valóban annak ellenére, hogy a giganagy adag antibiotikumtól már 1-2 napon belül cső fehér lett a nyelvem, nagyon durva volt, hasi panaszom semmi különösebb nem lett :)

Előzmény: Kassiie (19480)
_juno_ Creative Commons License 2019.10.10 0 0 19481

Sajnálom, de ne pánikolj! Nem életveszélyes, és legalább most végre el tudnak valamin indulni, mert eddig nem igazán tudták mivel magyarázni a panaszaidat. Ismerősömnek is volt kaja a gyomrában 6-7 órás éhezés után (ő tényleg be is tartotta), szimpla gasztroparézis mellett is lehet sajnos ilyen. Most már talán úton vagy a megoldás felé!

Előzmény: kokori (19478)
Kassiie Creative Commons License 2019.10.10 0 0 19480

Most, hogy visszagondolok, nekem ez év elején volt egy ilyen időszakom, hogy egész nap fáradt voltam, 10-12 óra alvás után is, emlékszem hétvégente csak a kanapén ültem a tv előtt és már az kifárasztott. A napokban kezdek megint ilyet érezni. A paleora jöttem rendbe, arra is emlészem, bár akkor alig ettem néhány féle dolgot, semmi kenyér, tej stb., és persze volt miből fogyni. Akkoriban kb 5 kg-mal simán voltam több, és egykori sportemberként volt nagy adag izomtömeg rajtam. Most izmom se sok, és a súlyom sem okés. Napközben a mérleg mindig 1,5 kg-mal többet mutat, mint amit reggel mérek, ma este meg csak 0,3 kg-mal vagyok több. Ezt nem értem. Bár ezzel azt akartam mondani, hogy visszagondolva talán akkor kezdődött minden a PM-emmel, csak akkor nem tulajdonítottam a dolognak akkora jelentőséget, főleg, hogy paleo étrendre totál jól éreztem magamat. Később, amikor először kórházban fogtak alhasi fájdalmakkal - talán itt kezdődtek a SIBO gondok? - annak a papírja a minap a kezembe került, és megnéztem TSH-mat, már akkor 2,74 volt, és simán átsiklottak felette. Ha előbb kiderül, nem kellett volna nyáron végigcsinálnom ezt a tortúrát, és még mindig olyan állapotban lenne a gyomrom, hogy jobban bírja a kajafajtákat. Akkoriban nem volt ennyiféle bajom, teltségérzet... Bélflóra rendezéshez is olyan természetes ételeket kellene enni, mint a savanyú káposzta, bogyós gyümik, citrusfélék..., ezek a gyomorhurut legnagyobb ellenségei. A bélflóra pótló kapszulákban meg sajnos nincs meg mind az összes törzs, ami kellene, csak néhány. Egészséges bélflóra nélkül egészséges PM sincs sajnos, sem emésztés, ami ugye a reflux-szal is összefügg.

Le is tettem a jódtablettát azonnal :) Régi multim azért volt jó, mert abban az ásványi anyag tabiban nem volt benne a jód, azt külön bogyóként kellett bevenni, de abba meg betain HCL volt beépítve, szóval le kellett cserélnem erre. Sót nagyon ritkán használok a gyh-om miatt, de akkor is Himalája sót, mert az sokkal gyengébb a hagyományosnál. Halakat is ritkán eszem a szennyezettség miatt, halolaj kapszulát szedek helyette.
Volt munkatárs adott most egy nagyon jó endokrinológus elérhetőséget, megpróbálok bekerülni hozzá, ha megjön minden eredmény. Már csak a szelén szintre várok, mert a jód ma megjött. Jód: 44 ref. 28-52 - bár ezt biztosan befolyásolta, hogy szedtem a multit. Én is megnyugodtam egy kicsit, még mindig az aggaszt legjobban, hogy amíg a gyh nem gyógyul meg, nem tudok elégségesen enni, addig a bélflóra sem biztos, hogy 100%-osan rendbejön, ami viszont a PM rendbejövetelének a feltétele. Ördögi kör :S

Glutén és tejmentes étrendre anno elmúltak a bőrproblémáim, mostanában jöttek ki megint, hogy elkezdtem gabonás dolgokat enni, szóval ezzel megint teszek egy próbát. :/ Te mindkét T-ből kapsz pótlást vagy csak az egyikből?

SIBO kúra 3. napján vagyok, már érzem a változást, a gyomorhangok ritkulnak, néha érzek hasmenésszerű érzést, de közben nincs is hasmenésem. Habár a gyomrom még puffadt, és be tud nehezülni, talán a gyh miatt, nem tudom. Nehéz elképzelni, hogy 8 nap alatt ki lehet írtani a kis mocskokat. De a végén majd beszámolok az eredményekről. :) Ha nincs más mód kivizsgálni a SIBO-t, vagy a doki nem megy bele (azért az antibiotikum nagy károkat tud okozni) a kúrába, akkor marad a természetes gyógymód, a borsmentaolaj kapszula (én is azzal fogom folytatni az antibiotikum kezelést, már, ha bírni fogja a gyomrom - a kapszula elvileg gyomornedv ellenálló, de ki tudja), csak a borsmentaolajas megoldás néhány hónap, nem egy hét. De valahol olvastam az antibiotikumos gyógyszer homeopátiás megfelelőjéről. Annak se hiszem, hogy van mellékhatása.

Normix az antibiotikum, amit felírtak, Enterollal együtt kell szednem, és a Normix kúra után probiotikum Linex vagy Probium 6. Én az utóbbit fogom használni, mert abban 6 féle törzs van, és inulint is tartalmaz, a Linexben csak kettő. Bár neten sokkal összetettebbek is vannak.

https://hu.iherb.com/r/Solaray-Super-Multidophilus-24-30-Billion-CFU-60-Coated-Vegcaps/70112

Ezzel szemezgettem, de, ha jól értelmeztem, akkor ezt fagyasztva kellene tartani, és a szállítás idejére ezt nem lehet biztosítani. Elég megoszlóak a vélemények. De ha esetleg belevágsz a kúrába, és tudsz valami jót, akkor kíváncsi vagyok rá. :)

Előzmény: _juno_ (19477)
Kassiie Creative Commons License 2019.10.10 0 0 19479

Szia! Elsőre arra tippelnék, hogy ha a savlekötőre rosszabb, akkor vagy nincs elég savad, ami emésszen, vagy a gyomor van belassulva. Bár az elsőből simán következhet a másik. Amúgy valami hasnyálmirigy gond is lehet a háttérben zsíros, vízen úszó széklet esetén, lehet, hogy a zsír emésztésével is baj van. Kitartás, a lényeg, hogy ne pánikolj be, attól csak rosszabb. Tapasztaltam. :(

Előzmény: kokori (19478)
kokori Creative Commons License 2019.10.10 0 0 19478

Sziasztok. nagyon el vagyok keseredve:(( Tegnap megvolt a gyomortüki illetve meg lett volna de a doktor kihúzta mert azt mondta hogy tele a gyomrom ételmaradékkal. Mondom mi hiszen 6 órája nem ettem igaz 5 órával a vizsgálat elött egy kis falat fehér kenyeret bekaptam de az meg kimegy 2 óra alatt a gyomorból. Ebédre 11 kor ettem egy kis rizst , volt benne kevés borsó, és pár szem kukorica meg egy kis csirkehús 3 pici darab igaz volt rajta olajos panír. A bajom az evés után fent gyomor bordaív alatt feszit nyom fáj ezért mentem el. Régen is voltam akkor is 5-6 órát elötte nem ettem de mindig üres volt a gyomor. A doki jól rám is ijesztett azt mondta lehet valami szükület vagy idegentest fekély:((( A legnagyobb baj most 2 hetet várnom kell ,mert nem tudtak közelebbi időpontot adni addig meg megesz a fene. Kis salvus vizet ittam néha néha ,meg elötte egy hétig szedtem savlekötőt de rosszabb lett tőle minden ezért 2 napja elhagytam. Hogy lehet akkor ennyi kaja a gyomormban mikor előtte 5-6 órával már nem ettem. A székletem is rossz laza és olyan kenőcsös , zsiros ami fenn marad a viz tetején....a köldök táji hasi nyomásról már nem is beszélek ...félek nagy baj van:((

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!