Keresés

Részletes keresés

Siemens113 Creative Commons License 2007.10.31 0 0 836
Ha már alternatív módok:

Aloe verát próbált már valaki? Vagy arról mi a véleményetek?
Siemens113 Creative Commons License 2007.10.31 0 0 835
Igen ezt számos ponton én is cáfolni tudom.

Alap esetben nem Pariet-et írnak ki. Első általában a Refluxon ami kiadható támogatással úgy, hogy nem volt előtte gyomortükrözés csak mondjuk gyomorröntgen. A Pariet nekem most azért drága (6000 volt 28 darab) mert nem voltam még gyomrtükrözésen és így nem írhatták ki támmal. Normál esetben 2000lenne amit én nem tartok egy nagy összegnek ahhoz képest, hogy úgy látszik egész jó.

"Ha nem szedi, akkor megint fájni kezd."

Hát igen ilyen a betegség.... Sajnos. Ha látom hogy hosszabb távon jót tesz akkor várok egy kicsit míg csökkenti a gyulladást majd megpróbálom letteni. Közben életmódváltoztatással persze meg sok tapasztalással.

"Itt szükséges még a BIOCINK és a BIOKALCIUM, hogy helyreállítsák az innervációt és a rekeszizmot, ami miatt ez a betegség keletkezett."

Amennyire én tudom a Reflux nem jár automatikusan hiatus hermiával. Ez a rekeszsérv ha jól tudom. Nekem pl ezt nem állapították meg szerencsére.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Rákerestem milyen módon ha ez a szer:

A CHITOSAN olyan étrend-kiegészítő, melynek magas a zsírmegkötő képessége. Zsírmágnesnek is nevezik. Természetes rostanyag, melyen megkötődnek a zsírok, és nem tudnak felszívódni a vérkeringésbe. Mivel a belekben lecsökkent a felszívódás, ez a vér koleszterin és triglicerid szintjének lecsökkenéséhez vezethet. A termékre kötődött zsírok a széklettel ürülnek. A chitosan hatására megnövekszik a széklet mennyisége, javulhat a vastagbél működése, és a káros anyagok kiürülése a szervezetből. A termékben található anyagok segíthetik a nyálkahártya gyógyulását, regenerálódását. Csökkenti az éhségérzetet, meggyorsíthatja a sebek, gyulladások gyógyulását, erősítheti a csontszövetet, és csökkentheti a vesekő kialakulásának lehetőségét. Nagyon hatékony lehet a cellulitisz kezelésében.
FENTI MEGÁLLAPÍTÁSOK NEM AZ ORSZÁGOS GYÓGYSZERÉSZETI INTÉZET SZAKVÉLEMÉNYE. A TERMÉKEK NEM SZOLGÁLNAK BETEGSÉGEK MEGELŐZÉSÉRE KEZELÉSÉRE ÉS GYÓGYÍTÁSÁRA.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ha ez valóban igaz és valaki elkezdi mindeképp érdemes szerintem legalábbi, konzultálni az orvosával. Mert ez akár még kárt is okozhat.

De egyébként milyen forrásban találtad ezt? Kipórbáltad, milyen tapasztalataid voltak? És milyen teljes árat mondtak neked ehhez?

(azon tűnődöm kimeríti-e ez a kuruzslás fogalmát, kicsit úgy érzem visszaélnek a helyzetünnekkel... :(((( NEM TE és NEM AZÉRT MERT BETETTED biztos érted mire gondolok)

De majd a többiek is leírják a véleményüket. Akár hatásos is lehet de ugyanúgy életveszélyes is simán.
Előzmény: bosznai (833)
tonjo Creative Commons License 2007.10.31 0 0 834

szia!

Jó kis könyv mint ha egy ovodás irta volna,

"Ilyenkor  általában PARIET nevű gyógyszert írják fel"

Meg csillapítja a fájdalmat ha szedi, ha nem akkor megint jön a fájdalom.:)))))

MILYEN ZAGYVASÁG EZ?

Nekem  nem ezt írták föl,nem csillapítja fájdalmet+ relatíve nem is drága

Controloc 40 mg :1000 forint körül van,mellékhatásai persze biztos van mint minden gyógyszernek.

Kíváncsi vagyok ezek  a csodaszerek nagy betűvel hangsúlyozva BIOCALCIUM.

CHITOZAN,BIOCINK,ANTILIPID TEA.

Ezek mennyibe vannak????

mert ha 3 hónap alatt meglehet gyógyulni minden pénzt megér:))

JA persze évente ujabb és ujabb pénzeket fektetünk az egészségünkre.

Pazar.

Előzmény: bosznai (833)
bosznai Creative Commons License 2007.10.30 0 0 833

Sziasztok!

Küldök egy részletet egy könyvből, mint alternatív gyógymód a refluxra,amely végre gyógynövényekből van, teljesen egészséges, nincs semmi mellékhatása. Kérlek olvassátok el.

Ajánlom mindenkinek, én már elkezdtem szedni.

REFLUX

Gasztroözofageális reflux betegség az utóbbi időben igen gyakori lett.

Állandó hasfájás, kínzó gyomorégés lellemző rá. Ennél a betegségnél a gyomortartalom visszafolyik a nyelőcsőbe és ott számos kellemetlen tünetet, vagy elváltozást okoz. Ilyenkor  általában PARIET nevű gyógyszert írják fel, amely csillapítja a fájdalmat, amíg szedi a beteg. Ha nem szedi, akkor megint fájni kezd. Nem elég, hogy meglehetősen drága ez a készítmény, de mellékhatásai vannak, melyek károsítják a vesét és a májat.

Van alternatívánk!

Ugyanezt a hatást érhetjük el a CHITOSAN segítségével. A Chitosan nem csak a fájdalmat csillapítja, hanem segít helyreállítani az elváltozott sejteket és daganatellenes hatása is van.

Itt szükséges még a BIOCINK és a BIOKALCIUM, hogy helyreállítsák az innervációt és a rekeszizmot, ami miatt ez a betegség keletkezett.

És természetesen az ANTILIPID tea, hogy felerősítse az imént felsorolt termékek hatását.

A kúra időtartama legalább 3 hónap, utána egyszerűen évente kétszer egy hónapig megismételjük

Ha valakit érdekel, nagyon szívesen segítek ebben.

Judit

Siemens113 Creative Commons License 2007.10.30 0 0 832
Közben kikerestem: Modern kórképek a címe de sajnos nem adják mostanában úgyláttam.
Előzmény: Siemens113 (831)
Siemens113 Creative Commons License 2007.10.30 0 0 831
Szia

Nem emlékszel esetleg a műsor címére?
Előzmény: AsheA (830)
AsheA Creative Commons License 2007.10.29 0 0 830

Szia Eve,

Itt az ismerősöd. :-)

Én lassan második hónapja csak egyet szedek a refuxonból és a cerucalt is napi félre csökkentettem. Az elején volt pár rossz napom, de remélhetőleg, így is bírni fogom.

Úgy tűnik ez az új munkahely téma tényleg segít. :-)

Én a lehető legrosszabbat tettem mikor először rosszul lettem a reflux miatt. Betojtam és nem mertem gyümölcsöt-zöldségeket enni, a "majd felszívja a savat" népi bölcselet jegyében sok szénhidrátot ettem. A fehérliszt jól odavágott...

Most eszem gyümölcsöt-zöldséget, de a fehérlisztet igyekszem hanyagolni. Próbálom egyenként behozni az "új" kajákat. Így meg tudom állapítani, hogy mi bántja a gyomrom. Eddig ilyen az őszibarack, az uborka, a pirospaprika, a fehérlisztes cuccok.

Ja és múltkor (jó múltkor...) láttam a Spektrumon egy műsort a Refluxról... érdekes volt.

A.

Előzmény: Törölt nick (821)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.27 0 0 829
Nekem amióta új munkahelyem van, kezdek megnyugodni, a Refluxont tavasszal abbahagytam, kaptam valami mást, domperidon a neve asszem, de még egy darabot se szedtem be. Néha egy-egy Rennie kell, de amúgy ok. Viszont a kajákra prübálok figyelni, a zsírossal és fűszeressel van gondom, ezeket kerülöm. Illeve, se kávé, se tea, cola nagyon nagyon ritkán, és leszoktam a cigiről is. :)
tonjo Creative Commons License 2007.10.27 0 0 828

Nekem nem vettek szövetet.

A cégem támogatta az alpítványt a gasztroenterológián ezér 1 hete kellett csak várnom.

Fél évig szettem omeprezolt 20mg most a tükrézés miatt írhattak föl conroloc 40mg-ot,de még nem érzem ,hogy jobb lenne.

Szerintem 14 szemmel nem sokra mész.

Nekem legjobb orvosság a nyugalom volna,de sehogy nem tudom elérni.

Ébredésnél ezt az iszonyatos keserű ízt érzi még valaki?

Előzmény: Siemens113 (826)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.27 0 0 827
Én úgy tudom, hogy ha csinálnak tükrözést, akkor csinálnak szövettant is, mivel a tükrözés során egy kamerával nézi meg mi van bent, illetve valami csipeszfélével kis szövetdarabot vesz a gyomrodból, nekem két darabot vettek és azt vizsgálták, annak az eredményére kellett várni 1-2 hetet, a tükrözésről a lelet megvolt rögtön.
Előzmény: Siemens113 (826)
Siemens113 Creative Commons License 2007.10.27 0 0 826
NAgyon köszönöm mindannyiótoknak a hasznos információkat!

-------------------------------------------------------------------------------------------

Szövettan milyen esetben van?

Súlycsökkenés nekem emiatt nem volt.
Előzmény: primaprimissima (822)
Diótörő Creative Commons License 2007.10.27 0 0 825
dikora = dokira
Diótörő Creative Commons License 2007.10.27 0 0 824
Nekem az SZTK-ban csinálták ( volna ), a dikora semmi rosszat sem mondhatnék, ha én is 20-ast adtam volna, akkor sem ment volna.Sajnos ilyen nyavalygós vagyok.A végbél tükrözés sem volt kellemes még régebben, de a fájdalmat el lehet viselni, de ezen a fulladás érzésen nem tudok uralkodni,pedig biztos fontos lenne a vizsgálat.
primaprimissima Creative Commons License 2007.10.27 0 0 823
Én is Lansacidot szedek 2 hónapja,és november végéig tuti fogom is.Közben asztma is kialakult nálam.Hurrá!
primaprimissima Creative Commons License 2007.10.27 0 0 822
Nekem 25 -ért csinálta szövettannal együtt.Ugyanolyan szar dolog csak sokkal rendesebbek.Akartam már kérdezni,hogy nálatok volt -e súlycsökkenés??
Előzmény: Siemens113 (809)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.27 0 0 821
Én voltam tavasszal. 20ezer pénz volt. Pár nap múlvára kaptam időpontot, ott ahol az egyszerű halandónak is csinálják, csak 2 hónap múlvára van időpont. (Margit kórház) Nagyon kedvesek, rendesek voltak, nem tudom összehasonlítani hogy milyen ha simán TB-re megyek, azt meg se próbáltam. A tükrözést profin megcsinálta, szar volt, de simán túlélhető. Persze lelkiekben rá kell készülni, nem parázni. Nekem volt ott előtte már egy ismerősöm, tőle informálódtam. Szokott írni ő is ide, bármostanság nem láttam...
Itt rendel a doki: www.bhc.hu dr. Sike
Előzmény: Siemens113 (809)
Diótörő Creative Commons License 2007.10.27 0 0 820
Még annak idején voltam gasztroenterológián.Ott akarták a tükrözést csinálni, de egyszerűen nem tudtam elviselni.Kellemetlen volt,mert hát nyilván szükség lett volna rá.Sajnos más ügyben meg az MRI-nek a csövét sem bírtam ki, mert van egy kis klausztrofobiám.
Amúgy volt egy kisebb megfázásom, aztán egy köruti kínai étteremben szedhettem össze valamit, mert azóta lett rosszabb a helyzet.Mostanában éjjel megint jön föl a gyomortartalom, de már profi módon nyelem vissza.Nekem sokat segít a Salvus, mert ilyenkor iszom egy pár kortyot és sokkal jobb. De most már napok óta fáj a gyomrom, ugyhogy hétfőn irány a dokinéni.
Előzmény: Siemens113 (819)
Siemens113 Creative Commons License 2007.10.27 0 0 819
Nem írtad, hogy voltál belgyógyász szakorvosnál. A háziorvos után ez a következő lépés. Lehet, hogy voltál csak én nem tudtam kivenni jól. Viszont mindenképp fontos lenne, ő szakszerűen tud tanácsot adni ami ilyen korban (nem minősítés orvosok mondják) már nagyon fontos lehet. Szerintem mielőbb kérj beutalót.
Előzmény: Diótörő (816)
Siemens113 Creative Commons License 2007.10.27 0 0 818
http://www.hazipatika.com/drugs/prod?pid=2316

Ez tulképp egy gyógyszer a savra. Itt van róla bővebb info.
Előzmény: bosznai (815)
Diótörő Creative Commons License 2007.10.27 0 0 817
Ja és még valami. Ennek a Lancasid gyógyszernek a papírjára az van írva,hogy 1 hónapig szedhető,amit a doki még egy hónapig meghosszabíthat.Én meg már lassan egy éve szedem.Nekem nagyon aranyos a dokinénim,ezért kellemetlen megkérdezni,hogy is állunk ezzel a hosszu szedéssel.
Diótörő Creative Commons License 2007.10.27 0 0 816
Üdv refluxosok körében!
Nekem is jó pár éve kezdődött egy torokfájással,ami nem múlt el semmilyen antibiotikumra.Ekkor gondolta a házidokinéni,hogy ez sav és adott Zantacot.Ezzel el is voltam pár évig,közben persze semmi dohányzás ( azt sose csináltam ) ,semmi kávé ( azt sem ),alkohol is csak minimális.Aztán ez év eleje óta átállított a Lancasid nevű gyógyszerre, ami már nem közömbösíti a savat,hanem gátolja a keletkezését.Most úgy tűnik már az sem elegendő, mert fáj a gyomrom,éjjel jön fel a szmötyi,nincs étvágyam stb.
Nektek is ez volt a lefolyás? Mi lesz a következő lépés? Én sajnos pár éve nem tudtam lenyelni a szondát,pedig profi fődoki volt, de egyszerűen képtelen voltam rá.Mindig rámjött egy fuldoklás.Nem csinálnak ilyesmit altatásban? Biztos fontos lenne,úgy tudom a gyomor tartalomból mintát vesznek és kitenyésztik? Van-e benne valami bacilus? Mi lesz ezekből a felmaródásokból? Mert azért ezek sem maradnak örökké nyugton.Én mondjuk már közelítek a 60-hoz, de látom,vannak itt jóval fiatalabbak is.Remélem Nálatok ezáltal azért a jövő is kellemesebbnek igérkezik.
No mindenkinek kellemes hétvégét.
bosznai Creative Commons License 2007.10.26 0 0 815

Mi az a Pariet?

Nem hallottam még.

Előzmény: Siemens113 (814)
Siemens113 Creative Commons License 2007.10.26 0 0 814
Köszi, hogy leírtad a tapasztalatokat.

"Nem, olyan rossz a TB doki se :((("

Igazából nem azért írtam mert derogálna nekem TB dokihoz menni, dehogy, sőt. Csak addig még majdnem 2 hónap van és az nagyon sok. Én pedig szeretnék a végére járni. Igaz nem lenne teljesen szükségszerű mert votl már gyomorröntgen és nagy valószínűséggel uazt fogja ez is kimutatni. (ha valami rosszindulatú lenne akkor azt ott is látták volna, csak hát aggódik az ember... :( )Holnap veszek egy 14-es Parietet ~5000ért meglátjuk mennyire lesz hatásos. Remélem segít majd valamennyit.
Előzmény: tonjo (812)
Siemens113 Creative Commons License 2007.10.26 0 0 813
Hát picit bonyolult. Parietet támogatással csak tükrözés után kaphatnék. Tükrözésre kértem időpontot, ma kaptam december közepére.... :S Viszont szeretnék a végére járni. Igazából csak érdekelne milyen nagyságrend lehet ez a vizsgálat ha még 10 max 20 ezer körül van akkor elmennék magánban.
Előzmény: tonjo (811)
tonjo Creative Commons License 2007.10.26 0 0 812

Nem, olyan rossz a TB doki se :(((

Engem 9-re hívtak, se evés ,se ivás.

A baj az, hogy aki ott volt mindenki 9-re kapott időpontot.(gyanús)

Nekem szerencsém volt mert 10-re bejutottam,+ 1óra ameddig nem ihatsz,ehetsz.

11 30-ra megvoltak a paírok,de még akkor 3 emeber bent sem volt

Ez Győr,itt ez mindig így van.Sz..nak rád.

Előzmény: Siemens113 (810)
tonjo Creative Commons License 2007.10.26 0 0 811

Szia!

miért akarsz magándokit?

Előzmény: Siemens113 (810)
Siemens113 Creative Commons License 2007.10.26 0 0 810
holnap veszek Pariet-et támogatás nélkül

ohhh yeah...

Igazából már ma akartam csak nem volt nálam 12ezer huf.

Éljen a párt... bocs... :((((((
Siemens113 Creative Commons License 2007.10.26 0 0 809
Sziasztok

Fontos lenne:

Volt valaki MAGÁNBAN gyormotükrözésen? Magánorvosnál mennyibe kerül ez az eljárás?

Köszönöm
emma01 Creative Commons License 2007.10.25 0 0 808
sziasztok
olyan kérdésem lenne, hogy valakinek nézik e a vérképét olyan megfontolásból, hogy emelkedett e a magnézum szintje a vérében?
véletlen folytán derült ki, hogy a magnézium szintem csaknem négyszerese a normál tartománynak, és én a savcsökkentőkre gyanakszom, de ugye ezzel nem jutok semmire, mert azt meg szedni kell.na szóval csak érdeklődöm.
primaprimissima Creative Commons License 2007.10.24 0 0 807
A Salvust én is iszom,jó a gyomorra,de a rekedtségre nem.:(
A lenyelhetetlen gombóc volt nekem is,az a felmaródástól van minden bizonnyal.
Üdv a társaságban:( :(
Előzmény: bosznai (805)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!