Keresés

Részletes keresés

MajorDomus Creative Commons License 2021.04.14 0 1 19782

Erre már van találmány. Úgy hívják: email.

Előzmény: forgoszel (19781)
forgoszel Creative Commons License 2021.04.14 0 1 19781

Na meg aztán mi közünk van a tulajdonos és a bérlő közti egyezkedésekhez?

Előzmény: MajorDomus (19780)
MajorDomus Creative Commons License 2021.04.13 0 1 19780

Feltaláltad a melegvizet.

 

Online közgyűlés(nem lakógyűlés) nem tartható. Sajnos. Törvénytelen.

 

 

Amit leírtál,azt már kisebb nagyobb mértékben sok társasházkezekő program tudja,három pedig teljes egészében.

 

Kár a fáradtságért.



Bumi97 Creative Commons License 2021.04.13 0 0 19779

Sziasztok!

 

Egyetemi projektem során, egy társasház kezelő szolgáltatást találtam ki, ami online ügyintézést tenne lehetővé. Olyan kéréssel fordulok hozzátok hogy ha esetleg van észrevételetek vagy javaslatotok akkor azt megosztanátok velem a témával kapcsolatban!

 

Hollax:

A vállalkozásom kitalálásánál figyelembe vettem a jelen helyzetet, amit a corona vírus idézett elő a világban. Ez az online világban nyitott meg rengeteg új kaput, és késztette arra a vállalkozásokat, hogy megoldásokat keressenek a fogyasztói igények kielégítésére, és e mellett a túlélésre.

E miatt az én vállalkozásom egy olyan szolgáltatás, ami a társasház kezelő cégeknek és ez által a lakóközösségekben élőknek nyújt segítséget a közös, illetve saját tulajdonukat érintő ügyek intézésében. Emellett lenne egy olyan része is a szolgáltatásnak, ami a tulajdonos-bérlő egyszerűbb kapcsolattartását segítené elő.

 Az egész egy online felület lenne, amit weboldalon és applikáción keresztül lehetne elérni. A szolgáltatásban több profil közül lehetne választani, tulajdonos, albérlő, közös képviselő/közös ügyekkel foglalkozó személy. Mindenki létre tudja hozni a magának megfelelő profilt, és írni tud egy rövid bemutatkozást, és ez által egy olyan adatlapot hozhat létre, amit a vele egy lakóközösségben lakók láthatnak.

 

A tulajdonos és a közös képviselet közötti ügyek magukba foglalnák a vízóra bejelentést, a közös költség fizetésének nyomon követését és az egyéb ügyeket.

 

A lakók közötti könnyebb kommunikáció segítésére lenne egy online hirdetőtábla, ahol fontos közösségi információkat tudnak közölni egymással a lakók. Ilyen a közmű órák olvasásáról kapott értesítés, vagy udvarhasználat.

 

A tulajdonos és albérlő közötti színtéren a számlafizetést, óraállásokat és egyéb ügyek simább lebonyolítását segítené elő. E mellett a tulajdonos hozzáférést tudna adni a tulajdonosi hirdetőtábla olvasására is.

 

Mindenki a saját felhasználó felületén tudná vezetni a saját dolgait, albérlői kifizetéseket, óraállásokat, számlafizetéseket, minden olyan pénzügyi dolgot, ami a lakásával kapcsolatos.

 

Egyéb dolgok, amik hasznosak lehetnek a lakóközösségnek külön menüpontok alatt lehet elhelyezni, ilyen például a szerelők ajánlása, ahova szerelők elérhetőségét és kis rövid értékelést lehetne találni. Ugyan így a környező éttermeket, boltokat be lehet jelölni egy térképen, ahol a nyitva tartást is fel lehet tüntetni.

Ami talán a legfontosabb akár online lakógyűlést is lehetne tartani a lakók vagy a közös képviselő indítványára, amit ezen a felületen video chat formájában tudnának lebonyolítani, mivel a most kialakult helyzet miatt erre élőben nincs lehetőség.

SullaFelix75 Creative Commons License 2021.03.27 0 0 19778

Szép.Ez gyakorlattá válna elszabadulna a pokol....Nekem olyan bíróági döntésem van,hogy nem vihettem volna el az égésveszélyes építési törmeléket társasházi folyósóról ....Katasztrófavédelem helyi vezetője tombolt mikor elolvasta az ítéletet.

Előzmény: gyu57 (19777)
gyu57 Creative Commons License 2021.03.27 0 0 19777
MajorDomus Creative Commons License 2021.03.20 0 2 19776

Még ő sem lehet ott a saját jogán!

Előzmény: jazmin6826 (19774)
0629 Creative Commons License 2021.03.20 0 0 19775

Miért adna a haszonélvező meghatalmazást ? Tulajdonos adhat sima (kézzel írt tanuk nélkül vagy  más által-, géppel írt két tanuval) meghatalmazást.

Előzmény: jazmin6826 (19774)
jazmin6826 Creative Commons License 2021.03.20 0 0 19774

Sziasztok!

 

Legyetek szives segiteni.A közgyülésre a haszonélvező adhat e valakinek meghatalmazást, ha igen én úgy tudom hogy csak közjegyző által vagy ügyvéd által lehet.

SullaFelix75 Creative Commons License 2021.02.28 0 1 19773

https://www.youtube.com/watch?v=XYTiXr_Q4G8&fbclid=IwAR0raA7bVPtXjEqt_d9eHS75NbHQI84qw5X4ib3CSOgnKNNn6frfQtCOAmo

 

Egy kis hangulatkeltés a képviselők ellen....

Az ilyenek miatt nincs jó híre a közös képviselőknek,sajnos én is ismerek pár hasonlót.

SullaFelix75 Creative Commons License 2021.02.18 0 2 19772

Pontosan.

Dokumentálj mindent ,hogy ne tudjanak belédkötni a barátodat meg vidd végrehajtóhoz (levél után).

Engem azért perel(illetve a házat) egy barom mert a földszinti lakása alatt le lett verve a vakolat a pincében és állítása szerint ezért romlott meg az egézségügyi állapota :)Mindenhol elhajtották már(kormányhivatal,jegyző)a baromságával erre most bíróságra ment.

Április 1.-én lesz a tárgyalás....Bírónak van humorérzéke :)

MajorDomus Creative Commons License 2021.02.17 0 2 19771

A gyakorlatban ez nem így működik.

A kivitelezővel helyszíni állapotfelmérés a lakásban,fotók és videó készítése a beázásról.

Ezt követően a lakó jelenlétében a tető állapotának a rögzítése,fotó+video.

.

A szakember nyilatkozik: a konkrét jiba feltárásához ke kell bontani az álmennyezetet.

 

Jegyzőkönyv  elkészül,1 példány lakónak megküld,levéllel: nyilatkozzon mikor hajlandó az álmennyezet lebontását engedélyezni,amit a részleges! tetőjavítás után a társasház visszaépit,és kijavitja a szoba festését.

 

A nyilatkozatot 8 napon belül kéred.

Ha elutasitja,ott megszűnik a társasház felelőssége,de a kötelezettsége nem.

 

Csak zárójelben jelzem: a lapostetőn - főleg ha nincs lejtéskialakitás - simán behatárolható az ázás helye.

 

Ha bizonytalan.akkor a szobában behatárolható ázási pont felett szigeteljetek le  20 m2-t(ez 2 tekercs modifikált lemez) 5×4 méteres négyzetben. 95 % hogy mrgszűnik  a beázás.

Anti-Deák Creative Commons License 2021.02.17 0 1 19770

"Az esetleges felújításról is közgyűlésen kell dönteni."


Ezt a mondatot nem biztos, hogy értem. Javíttatni kell a tetőt, hogy ne ázzon be a kedves lakó. Közgyűlés leszavazza, nyilván akkor nem javíttatom meg a tetőt, lakó beperli a társasházat.

Előzmény: W_B (19768)
Anti-Deák Creative Commons License 2021.02.17 0 1 19769

Kapja a fizetési felszólításokat rendszeresen. Csak ez nem megoldás. Ez egy olyan ember, hogy tudna fizetni, csak nem akar. Úgy gondolja, hogy ezek a dolgok (víz, lépcsőházi világítás, szemétszállítás, takarítás) neki járnak, csak úgy. Volt egy olyan, amikor már 100 ezer forint körüli hátraléka volt, hogy nálam volt az FMH csekk, felhívtam telefonon, hogy útban vagyok a postára befizetni a közjegyzői díjat, délre érek oda, ha addig megérkezik az összeg a számlára, akkor nem fizetem be. Meg is érkezett. Csak elveszi az energiámat az egy renitenssel való vitatkozás más, fontosabb dolgokról.

Előzmény: W_B (19768)
W_B Creative Commons License 2021.02.17 0 1 19768

Szerintem mindent szabályosan kell csinálni.

Ha nem fizeti a közösköltséget, 3 hónap után ügyvédi felszólítás (aminek a költségét ráterheled), majd fizetési meghagyás.

 

Az esetleges felújításról is közgyűlésen kell dönteni.

Előzmény: Anti-Deák (19767)
Anti-Deák Creative Commons License 2021.02.17 0 0 19767

Köszönöm a választ!

Alapvetően összeférhetetlen a lakó, az összes többi lakóval összeveszett már valamilyen formában. Emellett fennhangon követeli a jogait, viszont nem tartja be kötelezettségeit, beleértve a közös költség fizetést. Még azt sem tudom, hogyan adjam be neki, hogy amennyiben meg lesz csinálva a tető, akkor a közös teherviselés értelmében neki is ki kell fizetnie a rá eső részt, mert nagy fogadásom van rá, hogy azt fogja mondani, hogy ő ázik, ezért neki miért kellene fizetnie.

Előzmény: W_B (19764)
Városjáró_Blog Creative Commons License 2021.02.16 0 0 19765

Valószínűsíthetően nem sima gipszkarton, vagy ezer éves lambéria van a plafonján és fél hogy ha megbontják, nem lehet majd a jelen minőségében helyreállítani. Ha van a háznak vagy neki biztosítása, akkor ennek egy részét azért meg lehetne szerintem igényelni. Kérdés persze, hogy az rendelkezik-e az ilyen különleges felületekről? (Elvileg köthető ilyen kiegészítő biztosítás.)

Előzmény: W_B (19764)
W_B Creative Commons License 2021.02.16 0 1 19764

Ha a felső lakó ázik be, akkor az ő érdeke lenne megszüntetni az ázást.

Ha ehhez az kell, hogy leszedjék az álmennyezetet, de ő ezt nem engedi, akkor nem lesz megszüntetve az ázás.

A Társasház működését nem befolyásolja.

 

A következő közgyűlésen azért el kell mondani.

"XY lakó lakása ázik, az ázás megszüntetéséhez részben le kellene bontani a nála lévő álmennyezetet, amihez ő nem járul hozzá. A teljes tető leszigetelése X Ft lenne."

 

A költség miatt nem engedi megbontani az álmennyezetet?

Azt vissza lehet rakni a Társasház pénzéből.

Előzmény: Anti-Deák (19763)
Anti-Deák Creative Commons License 2021.02.16 0 1 19763

Kedves Fórumosok!

Szívességi közös képviselő vagyok, olyan dologgal találkoztam, ahol megáll a tudományom, ezért vélemény, tanácsot szeretnék kérni.

Lapostetős társasházban a tető alatti lakónál vízfoltok jelentek meg a plafonon. A tetőről a kivitelező nem látja, hogy honnan ázhat. A lakásban meg álmennyezet van, ami alá persze nem látunk be, a lakó meg finoman szólva sem együttműködő.

A kérdés, hogy mit lehet tenni? Kivitelező azt mondja, hogy akkor az egész tetőt le kell szigetelni, ami hatalmas költség, főleg úgy, hogy könnyen lehet, hogy csak javítani kell egy-két helyen. Ha látnánk mi van az álmennyezet alatt, de arra meg ugye nem kötelezhetem, hogy azt bontsa le.

Mit lehetne tenni?

Köszönöm!

MajorDomus Creative Commons License 2021.02.02 -3 1 19762

Nem kötelező!

 

Ha én kiköltözök Németországba és veszek ott egy lakást,akkor velem magyarul levelez a társasház ???

Előzmény: Városjáró_Blog (19759)
pégés Creative Commons License 2021.02.01 0 1 19761

valóban erre

 

köszönöm Neked !

Előzmény: Városjáró_Blog (19759)
pégés Creative Commons License 2021.02.01 0 0 19760

KÖSZÖNÖM !!

Előzmény: MajorDomus (19758)
Városjáró_Blog Creative Commons License 2021.02.01 0 1 19759

Gondolom a topiktárs arra lenne kiváncsi, hogy ilyen esetben kötelező-e kétnyelvű megkeresést készíteni, vagy a hivatalos kommunikáció minden esetben a magyar-e. 

 

Egyébként pedig csak itt csak most, csak neked: https://www.youtube.com/watch?v=vdMGGeDZN0Y

Előzmény: MajorDomus (19758)
MajorDomus Creative Commons License 2021.02.01 -2 1 19758

Azért mert külföldi nem hülye!

.

Van magyar kapcsolattartója,vagy intézője aki a lakást kezeli es beszedi a pénzt.

Mindenki ismeri a Google forditót,majd leforditja magának..

 

Az aláirás minősitése, és a  mandarin nyelv ismerete nem a te feladatod!

 

pégés Creative Commons License 2021.02.01 0 0 19757

Tiszteletem !

 

mit tudtok arról, hogy írásbeli szavazásnál mi a helyzet a külföldi tulajdonosokkal ?

 

pl el sem tudja olvasni ?

 

aláírása ? pl kínai ?  (ezt meg mi nem tudjuk elolvasni)

 

 

előre is köszönöm fáradozásotokat

SullaFelix75 Creative Commons License 2021.01.29 0 0 19756

Ugyanaz lesz mint tavaly....vagy még az sem....

https://www.tht.hu/index.php?mid=offer&newsid=1203

haribo1979 Creative Commons License 2021.01.27 0 0 19755

Sziasztok! Társasházi közös képviselőt keresünk. Ajánlották Kovács Attilát (Global General Kft, ha jól tudom) Van esetleg valakinek vele tapasztalata? Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

forgoszel Creative Commons License 2021.01.25 0 1 19754

Február 1-re nem suttoghatnak semmit, mert eleve február 8-ig van most. Amire már bejelentették a biztos + két hetet. Mai információ, hogy újabb 90 napra meghosszabbítják.

Előzmény: elfmage (19753)
elfmage Creative Commons License 2021.01.25 0 0 19753

Február 1-re suttognak valamit veszélyhelyzet ügyben.

MajorDomus Creative Commons License 2021.01.25 0 1 19752

Nem!

Addig nincs közgyűlés,míg a kormány fel nem oldja a vészhelyzetet.

Előzmény: SullaFelix75 (19751)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!