Keresés

Részletes keresés

forgoszel Creative Commons License 2020.03.24 0 1 19463

Köszönöm! Én is pont most intézek egyet, de az ügyintéző nem tudott pontos időpontot mondani a hitel folyósításának időpontjáról.

Előzmény: Bala_az (19462)
Bala_az Creative Commons License 2020.03.24 0 1 19462

OTP összekötővel beszélten (most ő otthon van, holnap lesz soros a bent léttel ;-))  telefonos érdeklődésre (Ő befelé) nem tudták megmondani, hogy a társasházi (Önkormányzati-ágazat)  hiteleire is automatikusan vonatkozik e  a moratórium, de utána néz és jelez ….

 

Amúgy éppen hitelt intézek kettőt is ;-)) a válság után biztos nem lesz 3-3,5 % os hitel….

MajorDomus Creative Commons License 2020.03.23 0 0 19461

Meglátjuk leállitja e?



forgoszel Creative Commons License 2020.03.23 0 0 19460

Én kérdeztem, számomra evidens hogy tovább fizetjük. De mivel ismerem a bankok kukacoskodását ezért merészeltem megkérdezni, hogy remélem nem kötik közgyűlési határozathoz.

Azért nincs igazad mert most fordítva van, hiába van érvényes közgyűlési határozat a fizetésről ha a bank automatikusan leállítja a törlesztést.

Előzmény: Bala_az (19459)
Bala_az Creative Commons License 2020.03.23 0 0 19459

Az érdekes felvetések vannak itt …………

 

A társasház egyikesem szünetelteti a közös költség „beszedését” , e egy két kolléga az után érdeklődik, hogy a társasház hitelének törlesztését felfüggesztik e  (igen , de kérned kell a tovább törlesztést)?!

 

Nos, ha nem veszed ki a közös költségből a hiteltörlesztés részét, akkor kutya kötelességed kérni a bankot, hogy te továbbra is rendesen szeretnél törleszteni és kamatot fizetni ……….  Neked addig kell törlesztened amíg a közgyűlés másképpen nem rendelkezik !!! <<van írásos szavazás is, sajnos még  elektronikus nincs (rá törvény, majd most talán….)

MajorDomus Creative Commons License 2020.03.22 0 1 19458

Bizony!.

Jobban járunk ha minél hamarabb kikopik a hitel.

Előzmény: kucsimuka (19456)
kucsimuka Creative Commons License 2020.03.22 0 0 19457

Ebben a helyzetben nincs lehetőség közgyűlésre, tehát a képviselő!

Előzmény: forgoszel (19453)
kucsimuka Creative Commons License 2020.03.22 0 1 19456
Előzmény: MajorDomus (19455)
MajorDomus Creative Commons License 2020.03.22 0 1 19455

Na,látod ez egy érdekes kérdés!

.

Szerintem csak a magánszemélyekre vonatkozik. De holnap előásom a rendeletet. A társasházaktól  - hacsak el nem viszi a forgószél - a bankok továbbra is kérik. Szerintem.

 

Előzmény: forgoszel (19453)
MajorDomus Creative Commons License 2020.03.22 0 1 19454

Kissé árnyaltabb a kép mint ahogy leirod. A fordulónap előtt 30 nappal a biztositó és a társasház is felmondhatja a szerződést.

.

Nagy valószinűséggel itt is ez történt..  ha a biztositó felmondta a szerződést,akkor a képviselő elemi érdekből azonnal újat kötött,mert ha április 1-én leég a ház,akkor rajta veritek le,hogy miért nincs biztositása a háznak?

 

 

.

Ha ez történt,akkor tényleg köszönettel tartoztok neki.

.

Ha a közelben nem találtatok  képviselőt.a házban nem akadt egy ember aki elvállalja,

akkor érjétek be azzal ami van.

..az szmsz 2004.március  1 óta kötelező!

.mulasztásos törvénysértésben vagytok.

.

A szomszéd településen nincs telefon,email  vagy posta?  A képviselő barlangban lakik?

.

.

Érdekes társaság lehet a házatok...

 

Előzmény: szlányi (19451)
forgoszel Creative Commons License 2020.03.22 0 0 19453

A hiteltörlesztési moratórium vonatkozik-e a társasházi hitelekre? Szerintem igen. A pénzintézet minden hitelt automatikusan leállít, közös képviselő kérheti e a folyamatos fizetést, vagy csak közgyűlés?

kucsimuka Creative Commons License 2020.03.21 0 0 19452

Indexáltatta a vagyon növekedést. Köszönjétek meg neki!

Előzmény: szlányi (19451)
szlányi Creative Commons License 2020.03.21 -1 0 19451

Tisztelt Fórumozók!

A 14 lakásos lépcsőházunkban minden tulajdonosnak van saját ingóság biztosítása és mellette egy közös épületbiztosításunk. Az épületbiztosítás április 1-ei fordulóval van megkötve, illetve volt, mert tegnap jutott tudomásunkra, az ügyfélszolgálatól, hogy a –közös képviselő- aki nem lakik a házban, de nem is tulajdonos, új biztosítást kötött amelynek éves díja 70 000 Ft-l több mint az eddigi biztosítás volt. Az új biztosításról senki nem tud semmit, mert a képviselő senkivel nem közölt semmit a feltételekről, arról nem is beszélve, hogy ezt közgyűlési határozattal kellett volna elfogadni, ha mindenkinek megfelel, de a régi biztosítás megszüntetését sem indokolta semmi. A társasháznak SZMSZ-e nincs így mindenképpen a közgyűlésnek kell dönteni. A közös képviselő nem elérhető mert a szomszéd településen lakik. Mit lehet tenni az ilyen pénzpazarló képviselővel aki a személyes kapcsolat helyett havonta 850 Ft/lakás ajánlott levélben közli a közös költség befizetés állapotát.

 

 

 

 

 

 

 

 

kucsimuka Creative Commons License 2020.03.20 0 1 19450

:lol:

Előzmény: MajorDomus (19449)
MajorDomus Creative Commons License 2020.03.19 -1 1 19449

bagoly mondja verébnek......?

Előzmény: kucsimuka (19447)
MajorDomus Creative Commons License 2020.03.19 0 1 19448

Részben igazad is van.

De. Leszámitva a nagy kezelő cégeket,akik több tucat házat kezelnek,már régen el lehetett volna felejteni.

Előzmény: MajorDomus (19445)
kucsimuka Creative Commons License 2020.03.18 -1 1 19447

Ott a pont! MD öregszik...

Előzmény: forgoszel (19446)
forgoszel Creative Commons License 2020.03.18 -1 2 19446

Biztos vagyok benne hogy mint sokan mások tették, és teszik a dolgukat, és ha egyszer adott a lehetőség hogy május 31-ig fejezzék be akkor ezért téged senki és semmi nem jogosít fel arra hogy bármit és bárkit is számonkérj. A másik, hogy én nem hallottam senkitől sem hogy sírt volna és nem is fog senki szerintem mert nem fog összedőlni a világ ha a beszámoló közgyűlés ne'adj isten júniusban lesz. Ritka utálatos megszólalás volt ez tőled.

Előzmény: MajorDomus (19445)
MajorDomus Creative Commons License 2020.03.18 0 1 19445

És a társasházkezelő kollégák ugyan mit csináltak március 17-ig?

Január közepétől március közepéig bőven volt idő az elszámoló/tervező közgűlésekre!

.

 

Nem most kell sírni hanem eddig kellett volna dolgozni az éves záráson. Ennyi.

evi.b. Creative Commons License 2020.03.18 0 1 19444

Ezt az értesítést kaptuk.

TÁRSASHÁZI KÖZGYŰLÉSEK A KORONAVÍRUS MIATTI VÉSZHELYZETBEN (2020-03-17) A Társasházak és Társasházkezelők Országos Egyesülete (TTOE) és a THT kéréssel fordult a Miniszterelnökséghez, hogy a koronavírus miatt bevezetett Vészhelyzetre tekintettel a jogalkotók, a május 31-i időpontot módosítva tegyék lehetővé a beszámoló közgyűlések későbbi időpontban történő megtartását, illetve mérlegeljék a törvényben előírtaktól eltérő lehetőségek alkalmazását. A válasz megérkezése után azt megosztjuk olvasóinkkal.A témával kapcsolatban a TTOE is megfogalmazta álláspontját: A társasházakról szóló 2003. évi CXXXIII. törvény nem tartalmaz rendelkezéseket vészhelyzet vagy szükséghelyzet esetére, így az egyéb jogszabályok vizsgálatát is el kell végezni. 
A Tht. 35. § (1) bekezdése szerint a közgyűlést szükség szerint, de legalább évente egyszer kell tartani. Az éves elszámolásról a költségvetés megállapításáról szóló közgyűlést évente a Szervezeti Működési Szabályzatban meghatározott időpontig, de legkésőbb május 31.-ig meg kell tartani. Ezen időpontig még kb. 70 nap van hátra és várhatóan addig a kormány konkrét útmutatót ad ki a végrehajtás módjára.
Többen feltették a kérdést, hogy át lehet-e térni az írásbeli szavazásra?
A Tht. 28.§ (1) bekezdés e) pontja alapján az éves költségvetés és elszámolás elfogadása közgyűlési hatáskörbe tartozik, így a törvény nem ad felhatalmazást ezen napirendi pontok esetében az írásbeli szavazásra.
Figyelemmel azonban a jelenlegi veszélyhelyzetre mód van arra, hogy a Tht. 40. §-ban foglalt rendelkezéssel éljenek, vagyis - amennyiben a társasház Szervezeti és Működési Szabályzattal rendelkezik - írásbeli szavazás útján fogadják el és hozzanak döntéseket olyan folyamatban lévő ügyeikben, amelyek nem tűrhetnek halasztást. (Pl. kazáncsere, gázhálózat felújítás a nyári időszakban stb.) 
Ebben az esetben célszerű az írásbeli szavazólap első határozati javaslatában előírni, hogy a tulajdonosok elfogadják a rendkívüli állapotra figyelemmel az írásban történő szavazást a beszámoló és tervező közgyűlés témájában. Ahol adottak az elektronikus szavazás lebonyolítására a szükséges eszközök és programok, ott ugyancsak javasolt határozatban megerősíteni a törvénytől eltérő szavazási rendszer alkalmazását. 
Az írásbeli szavazásnál az SZMSZ-ben rögzített szabályokat be kell tartani, így a Számvizsgáló Bizottság írásbeli véleményét csatolni kell a meghívóhoz és nagyon részletes tájékoztató anyagot kell készíteni, amit a tulajdonosoknak ugyancsak ki kell küldeni. A tájékoztatóban minden változást - csökkenést és növekedést - indokolni kell, valamint felújításhoz, karbantartáshoz kapcsolódón az árajánlatokat is meg kell küldeni. 
Ajánlott a meghívót postai úton, ajánlottan feladni és a válaszadásra legalább 15 napot biztosítani. Fontos meghatározni, hogy hová tudják a szavazólapokat leadni és elfogadják-e az e-mailben történő válaszadást.
Azoknál a házaknál, ahol nincs szükség azonnali döntéshozatalra, ott érdemes várni a közgyűlések összehívásával, mert feltehető, hogy a törvényben meghatározott május 31-i időpontot meg fogják hosszabbítani és adnak elegendő időt a pótlásra. (Ezt egyébként az eddig megjelent jogszabályi rendelkezésekre alapozzuk és amennyiben érdemi rendelkezés jelenik meg erről a témáról, úgy azonnal tájékoztatást fogunk kiadni!)
A közgyűlések elhalasztása mellett azonban az előkészítő tevékenységet el lehet végezni, az SZB-vel interneten keresztül lehet egyeztetéseket folytatni, a beszámoló gazdasági részét a könyvelővel véglegesíteni lehet és ha a veszélyhelyzetet megszüntetik, akkor ütemesen és gyorsan le lehet majd bonyolítani az elmaradt közgyűléseket. 

MajorDomus Creative Commons License 2020.03.15 -1 1 19443

Mi a probléma?

Csak 99 -ig irasd aká a jelenléti ivet!

Előzmény: Pipatel (19442)
Pipatel Creative Commons License 2020.03.15 -1 0 19442

Tisztában vagyok azzal, hogy nem fognak megjelenni 100-an. De a lehetőség adott, és sokan (még akik évről évre el is mennek) inkább döntenek a távolmaradás mellett. Mivel felelősen gondolkoznak. 

Előzmény: peliatan (19441)
peliatan Creative Commons License 2020.03.15 0 0 19441

Hű-ha!

Nálatok a  152 tulajdonos közül  elmennek 100-an??? 

Nálunk a 7-ből 3, de napi  jó kapcsolatban vagyunk, mindent megbeszélünk és akik távol maradnak mindig egyet értenek a határozatokkal!!

Több mint 20 év alatt, eddig még senki nem kifogásolt meg semmit!

Előzmény: Pipatel (19440)
Pipatel Creative Commons License 2020.03.15 0 0 19440

Tisztelt Fórumozók!

 

A közös képviselőnk 2020. március 23-ra írta ki a közgyűlést. A Társasházat minimum 152 tulajdonos alkotja (ennyi a lakások száma). Kérdésem, hogy a jelenleg meghirdetett vészhelyzet miatt - a kormány megtiltotta minden, 100 főnél többet érintő, zárt légtérben lezajló rendezvény megtartását – ez a meghívó, és ha a helyzet ellenére megtartja a közgyűlést, az vajon érvényes?

 

Segítségüket előre is köszönöm!

 

oregbela Creative Commons License 2020.03.14 0 0 19439
MajorDomus Creative Commons License 2020.03.13 0 0 19438

Ja,én tegnap befejeztem a közgyűléseket.

MajorDomus Creative Commons License 2020.03.13 0 0 19437

1.várd meg, míg Viktor bejelenti hogy nem kell megtartani.

2. Úgy hirdesd meg hogy csak 99 tulaj léphet be.

3. Ha mégsem,akkor marad a törvény. Május 31-ig tartsd meg.

Előzmény: forgoszel (19436)
forgoszel Creative Commons License 2020.03.13 0 1 19436

Mi legyen a kiirt közgyűlésekkel? Írjunk ki ott ahol még nem volt, és majd meglátjuk? Ki hogyan kezeli a helyzetet? Még nem mondtam le egyet sem.

e_n_d_r_e Creative Commons License 2020.02.28 0 0 19435

köszönöm!

Előzmény: fagyalf (19432)
fagyalf Creative Commons License 2020.02.27 0 0 19434

Köszönöm!

Előzmény: MajorDomus (19433)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!