Keresés

Részletes keresés

bmg Creative Commons License 2002.02.12 0 0 28
Abban egyetértek, hogy a Centrum párt jobbról is, balról is kap szavazatokat.
Nem tartoznak sem a bal, sem a jobb oldalra - ezt Pusztai Erzsébet mondta az Aktuális különkiadásában. Lehet, hogy nem pontosan ezekkel a szavakkal, de ez volt a lényege.
Az, hogy valójában merre húznak, majd kiderül akkor, amikor lepaktálnak, vagy le próbálnak paktálni valakivel.
Az eddigiek alapján az pedig nem a Fidesz lesz, az biztos.
Inkább az MSZP vagy az Új Baloldal.
Előzmény: Zoffar (27)
Zoffar Creative Commons License 2002.02.12 0 0 27
bmg! :-) Gondolkozz már! Azon érvek alapján, amivel a Centrumot a baloldalhoz sorolod, az Új Baloldalt jobboldali párnak kellene nyilvánítanod, így értelmetle az arra - legszimpatikusabb BALOLDALI pártként - leadott szavazatod.

Másrészt: A Centrum nem fordul egyértelműen szembe a Fidesz politikájával, csupán helyteleníti a kivitelezés módját és a Fidesz "elosztási politikát". Ez teljesen egyértelmű, ha az önkormányzó önkormányzatokra gondosz, amelynek az az értelme hogy a Centrum nem kívánja azoknak képviselőtestületi párttagsága szerint ellenzéki és kormánypárti területekre szabdalni az országot. Jelentősebb gazdasági függetlenség nélkül az önkormányzatok lassan nem a településen lakók érdekeit lennének kénytelenek szolgálni, hanem kvázi pártirodaként működnének. Kicsit sarkítva ez a helyzet, - nem tudom, nagyobb városban hogy van - de mi a baloldali szavazattöbbség miatt pl. pont a "kiéheztetendő" kategóriába tartoztunk.

Mondanom sem kell, hogy errefelé a kiéheztetésből az lett, hogy mivel az emberek látják, máshol mennyi lóvé ömlik a kasszából területfejlesztésre, természetesen elkezdtek jobbra húzni, de korántsem olyan mértékben, ahogy azt a Fidesz tervezte, míg azok akik eddig Fidesz szavazók voltak - látva a szavazataik érdemtelenségét - lazulnak. Mindkét oldalról ömlenek az ajánlócédulák a Centrum párt felé.
:-) Meg kell hogy mondjam, még a romák 70%-a is észrevette, ahhogy a két nagy párt civakodik rajtuk Flórin és Aladáron keresztül és még ők sem szavaznak be egyikbe sem, hanem húznak középre...

A Centrumról ennyit, mint baloldali pártról... Jobboldali az, csak véletlenül sem viszi azt ellenszenves módon túlzásba.

Üdv:
Zfr

Előzmény: bmg (20)
NICK Creative Commons License 2002.02.12 0 0 26
A Fidesz nem jobboldali párt,csupán megfelelő retorikával begyűjtötte a jobboldali szavazók jelentős részét.

A Centrum,ahogy neve is jelzi,valóban középpártként aposztrofálja saját magát,azonban az tény,hogy tagjai azok a JOBBOLDALIAK,akik eddig nem feküdtek le a Fidesznek.

A MIÉP esetében meg várd ki a végét!

A te filozófiád szerint a Munkáspárt,élén Thürmer Gyulával jobboldali párt.

Előzmény: bmg (20)
libsi Creative Commons License 2002.02.11 0 0 25
Nem arra kell szavazni, aki bejut, hanem arra, aki bejuSSON!
Előzmény: AMI SZÁMTALAN (3)
libsi Creative Commons License 2002.02.11 0 0 24
>>>>>>>Semmi hatalmat az exkommunistáknak és gyerekeiknek !<<<<<<<<<

Istenem, akkor bukik a szocializmus-fan Csurka, a párttitkár-gyerek Orbán, a KISZ-titkár Kövér, Stumpfról és csapatáról nem is beszélve.

Úgyhogy árnyald egy kicsit a beírásodat... Így mindenki KUNCZÉRA fog szavazni, aminek én ugyan örülök, HAJRÁ SZDSZ, de ellenzék nélkül nincs parlament...

Előzmény: tivadar (2)
libsi Creative Commons License 2002.02.11 0 0 23
Persze, Csurbánhoz képest mindenki baloldali....
Még Antall József munkatársai is....
Előzmény: bmg (-)
badcard Creative Commons License 2002.02.11 0 0 22
Hagyd...

A büdös életben nem érti meg.

Előzmény: MORPHEUSZ (21)
MORPHEUSZ Creative Commons License 2002.02.11 0 0 21
Jaj ne! Már annyiszor kiveséztük a Bokros csomagot!!!
Egyetlen egy kérdésem van ezzel kapcsolatban: Hol a túróban lenne a Tisztelt Imádott Sikerekben Gazdag (stb) FIDESZ a nélkül a szerencsétlen Bokros csomag nélkül?!
Előzmény: sin x (15)
bmg Creative Commons License 2002.02.11 0 0 20
A Centrum saját magát nem sorolta be sem a baloldali, sem a jobboldali pártok közé.
Vallják, hogy egy 'arany középutat' képviselnek a két bázis között, egyszerre táplálkozva jobb- és baloldali gondolatokkal egyaránt.
Én mégis a baloldalhoz sorolom.
Egy olyan párt ma Magyarországon, amelyik szembefordul a Fidesz politikájával, nem képviselhet jobboldali eszméket.
Egyetlen egy olyan párt van, amelyik ezt nem teszi, ez pedig a MIÉP.
Előzmény: NICK (11)
bmg Creative Commons License 2002.02.11 0 0 19
Egyetértek.
Módosítom a topic címét:
A legszimpatikusabb, magát baloldalinak tartó párt.
Előzmény: sin x (15)
bmg Creative Commons License 2002.02.11 0 0 18
MIért, tán nincs?
Na persze mihez képest... :)
Jobboldalihoz képest sok, de amúgy pedig nem sok.
Na, ez értelmesre kerekedett..... :)
Előzmény: bubis (10)
badcard Creative Commons License 2002.02.11 0 0 16
kyunak igaza van!
A fidesz valóban alkalmazza a bolsevizmus alaptételeit!

"Visszakozpontositjak az orszagot, torvenyeket sertenek (pl. nyugdijakat elfelejtik kifizetni, pedig torveny szol rola), torvenyszovegeket kiforgatnak (pl. nekik a hetenkenti orszaggyules 3hetenkentit jelent), maganrendorseget hoznak letre (fegyverrel, kutyaval, elektromos sokkoloval es kulonbenis) politikai ellenfeleik gazdasagi ellehetetlenitesere "adorendorseg" fedoneven, lecserelik a legfobb ugyeszt a sajat emberukre, futni hagyjak slechtcsabat, aki egy nap alatt 15 olyan ceget adott el egy fantomnak, amiknek tobbszazmillios adotartozasa volt, es amikben nyakig benne volt a fideszes galleri orbanviktorostul, rokonsagostul, megprobaljak cenzurazni az internetet (csak annyira hulyek, hogy azt se tudjak, hogy lehetetlen:), eltuntetik az adofizetok penzet, aztan mindenfele uzleti- es banktitkokra hivatkozva megtagadjak az informaciokat, stb-stb.."
copyright Pigmy

Tényleg ilyen egy igazi bolsevik párt.

Ügyes vagy kyu, hogy erre magadtól is rájöttél.

Előzmény: sin x (15)
sin x Creative Commons License 2002.02.11 0 0 15
Bizony, komolyan gondolom. Magyarországon felcserélődtek a szerepek: egy jobboldali párt ezerszer jobban képviseli a baloldali értékeket, mint a balosnak mondott maszop. Tetszik, nem tetszik, ez így van. Maszopék szociális érzékenysége, és baloldalisága a bokros-csomagig terjedt. Hát köszönjük.
Előzmény: MORPHEUSZ (14)
MORPHEUSZ Creative Commons License 2002.02.11 0 0 14
"..így van. A baloldali értékekek még soha nem képviselte így párt, mint a FIDESZ......"

Ja így van! ÉS A LEGFINOMABB SÜTEMÉNY A RÁNTOTTHÚS ÉS A HÚSPOGÁCSA!!!!
Komolyan is gondolod mindezt? Ha igen akkor sürgősen ébredj rá a valóságra!!!

Előzmény: sin x (8)
badcard Creative Commons License 2002.02.11 0 0 13
Semmi hatalmat az exkommunistáknak és gyerekeiknek

te meg akarod dönteni a kormányt? :)))

És még a miépet sem engednéd hatalomhoz jutni?

Előzmény: tivadar (2)
Kulik Creative Commons License 2002.02.11 0 0 12
Munkáspárt. Ők hisznek is abban amit képviselnek.
Előzmény: bmg (-)
NICK Creative Commons License 2002.02.11 0 0 11
A Centrum egyértelműen jobbközép párt.
Baloldaliságnak még csak nyoma sem nagyon van benne.Talán nem véletlen,hogy több vezetője is tagja volt az eddigi jobbos kormányoknak.

Persze olyat én is tok,hogy "ha jobbos lennék akkor a Magyar Republikánus Pártra szavaznék a helyetekben".:-)

Előzmény: bmg (-)
bubis Creative Commons License 2002.02.11 0 0 10
...mert annyi baloldali párt van...

:))))))))))

Előzmény: bmg (-)
promike Creative Commons License 2002.02.11 0 0 9
Attól,hogy berezeltél,hogy a Centrum szavazatokat vesz el a jobboldaltól még az nem baloldali.
A Centrum mint ahogy a nevében is szerepel CENTRUM PÁRT! Kár manipulálni ,itt általában értelmes emberek vannak nem veszik be ezt a maszlagot.
Előzmény: bmg (-)
sin x Creative Commons License 2002.02.11 0 0 8
így van. A baloldali értékeket még soha nem képviselte így párt, mint a FIDESZ.
Amúgy, én is az Új baloldalra szavaznék, ha nem kormánypárti lennék.
Előzmény: volante (4)
bmg Creative Commons License 2002.02.11 0 0 7
Ez tényleg így van, de szerintem én nem reklámoztam a Centrum pártot, sőt, nem értek vele egyet, nevetségesnek tartom az egészet, egy gyenge próbálkozásnak.
Szomorú lennék, ha a Centrum párt 'sok' szavazatot kapna.
Előzmény: Mélerdémon (1)
volante Creative Commons License 2002.02.08 0 0 6
Oké, akkor az Új Baloldal. Ha tudnának még 1-2 ilyen nevet felmutatni, mint Szűrös, nem lenne gond a parlamentbe jutás.
Előzmény: AMI SZÁMTALAN (5)
AMI SZÁMTALAN Creative Commons License 2002.02.08 0 0 5
Hát igen, ha így vesszük, a leginkább baloldali párt a miép, de maradjunk a magyarországi retorikánál...
Előzmény: volante (4)
volante Creative Commons License 2002.02.08 0 0 4
Nekem a legszimpatikusabb baloldali párt a Fidesz.
Előzmény: bmg (-)
AMI SZÁMTALAN Creative Commons License 2002.02.08 0 0 3
Az Új Baloldalra szavaznék, ha baloldali lennék. A Centrumra nem hiszem... nem igazán van jövője. Most nem fog bejutni, 4 év múlva meg ki tudja, hogy lesznek...
Előzmény: bmg (-)
tivadar Creative Commons License 2002.02.08 0 0 2
Így igaz !
Ezt kötelező tenni, ameddig maszop és szadesz a palettán van.
Addig ugyanis nincs rendszerváltás, amíg a volt állampárt részei fizikailag léteznek.
Semmi hatalmat az exkommunistáknak és gyerekeiknek !
Előzmény: Mélerdémon (1)
Mélerdémon Creative Commons License 2002.02.08 0 0 1
Hagyjuk mar a kampanyolast itten.
Mindenki tudja, hogy a jobboldalnak erdekeben all nyomni a centrumpartot, aztan kolaicio, majd dara.
Szoval hagyjuk...
Bibike Creative Commons License 2002.02.08 0 0 0
mszp:)
Előzmény: bmg (-)
bmg Creative Commons License 2002.02.08 0 0 topiknyitó
Kezdem azzal, hogy kormánypárti vagyok.
Ennek ellenére mégis nyitottam egy ilyen topicot, mert annyi baloldali párt van, hogy szerintem megér egy külön topicot, hogy külön foglalkozzunk velük.

Melyik miben tér el a másiktól, és ezáltal melyek a legszimpatikusabbikak illetve a legunszimpatikusabbak?

A Centrum párt egy érdekes dolog, hiszen nem tisztán baloldaliak a tagjai, de én ennek ellenére is a baloldalhoz sorolom.

Ha baloldali pártra kellene szavaznom, talán az Új baloldal lenne az. Talán. Az eddigiek alapján.
Na és másoknak?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!