Keresés

Részletes keresés

Firefly Creative Commons License 2002.02.08 0 0 17
Kedves topicnyito!

Sajnos azt kell mondanom, hogy a kerdes tul altalanos. Meg azt sem tudom megmondani, hogy nekem sok lenne-e vagy sem! Tudnek olyan helyzetbe kerulni, hogy keves lenne, es tudnek olyanba is, hogy eleg. Ugy gondolom, azzal a tobbiek is egyetertenek, hogy amennyiben a sajat fizetesemrol van szo, nem kerulhetek olyan helyzetbe, hogy sokallom...:)

Udvozlettel:

Firefly

Törölt nick Creative Commons License 2002.02.08 0 0 16
ez iszonyo nagy osszeg, kb. ket honapra valo brutto fizetese egy 50-60 eves tanszekvezeto egyetemi tanarnak...
Előzmény: Girland (-)
Girland Creative Commons License 2002.02.08 0 0 15
Ilyen alapon nagyon sokmindenrol akar ne is beszeljunk,mert ha beszelunk rola attol meg nem leszunk szerelmesek, nem oldodik meg a lakashelyzetunk, nem lesz mas Amerika stb, stb....
Előzmény: Infomaker (14)
Infomaker Creative Commons License 2002.02.08 0 0 14
Ha témázgatunk rajta, attól még nem lesz több fizetése senkinek. Úgyhogy ennyit erről.
Előzmény: Girland (13)
Girland Creative Commons License 2002.02.08 0 0 13
Ennyire keves mbernek van velemenye a fizetesekrol Magyarorszagon? Eleg hihetetlennek tunik szamomra,de lehet,hogy mindenkinek olyan jo tenyleg,hogy ez a tema ma nalunk nem is valos tema?-))
Gcross Creative Commons License 2002.02.07 0 0 12
Foleg attol fugg milyen a melo.
Ha csak "lablogatas" akkor sok. Ha huzos, stresszes, tuloras stb. akkor konnyen lehet keves is.
Infomaker Creative Commons License 2002.02.07 0 0 11
A 300 nettó az kb. 576000 bruttó. Az nem rossz. Én a távközlésben vagyok, és itt már min. osztályvezetőnek kell lenni ehhez, vagy még feljebb, de NEM MINDENKI lesz osztályvezető 35 éves korára.

SZóval :(

De ettől függetlenül maximálisan elégedett vagyok ennek felével is.

originalqszi Creative Commons License 2002.02.07 0 0 10
Hát????!!!! Számoljunk kicsit:))))
1. Ha szingli vagy és albérletben laksz, akkor szerény igényeket figyelembe véve, kb. 200-at tehetsz félre havonta! Akkor, mondjuk 6-7 év múlva vehetsz magadnak egy max 40 nm-es lakást és még hol van a berendezés????
2. Ha anyukádnál laksz és nem kér el egy fillért sem és eteti kisfiát, sőt néha vesz neki egy cipőt is, akkor előbbi 3-4 év múlva teljesülhet:)))
3. Ha családos vagy, mondjuk 2 gyerekkel és bérleményben laksz, akkor a nejed 100-es nettóját hozzáadva még 10 év után sem biztos, hogy hozzájutsz, de van minden este meleg vacsora:)))DDDD
4. Ha 3., de saját lakásban laksz, nejed +100-asával rendesen élhettek (no pia, pina az nincs!!!) akkor 3 évenként kocsi csere és növelheted az optima betétet, gondolva a gyerekek növekvő igényeire.

Gondolj bele! Ez csupán alig több, mint 1000 E!!!:((((

Girland Creative Commons License 2002.02.07 0 0 9
Na ,jo -jo, de azert van egy hatar ami folott a munkaltatot sem lehet "megvezetni",hogy valaki a piacon annyira kulonleges,hogy fuggetlenitse magat a piaci "araktol"!!-))
Előzmény: micu (6)
domemama Creative Commons License 2002.02.07 0 0 8
Ha kicsit konkrétabban érdekel, a sajtóban egy bizonyos bizonyos beosztási szint felett (rovatvezetotol felfelé és a kiadóban az igazgatói szint) átlagosnak mondható.
De gondolom a brókercégeknél és a bankszakma bizonyos beosztásai környékén ugyanez a helyzet.
A jó hirdetésszervezok már az antivilágban, foleg mikor még nem volt ennyire "divatos" a szakma, ennyit kerestek a jutalékkal. De gondolom, lehetne még folytatni.
dolinka Creative Commons License 2002.02.07 0 0 7
Szerintem ez soknak tekintehető, az átlagos fizukhoz képest. Nekem is jó diplomám van, 'alsóvezető' vagyok, ennek a felét keresem, és nagyon örülök neki.
micu Creative Commons License 2002.02.07 0 0 6
Eleve rossz a kérdés. A cuculizmusnak szerencsére vége van, mindenki annyit keres amennyit ki tud magának harcolni a munkáltatójánál. Ráadásul amúgy sincs sok értelme ezen filózni: a munkakörülmények, a képességek, stb mások lehetnek, azaz nem mindegy hogy valaki ugyanazzal a végzettséggel bankot vezet vagy utcát seper mert már tíz éve hülyére itta magát.
Girland Creative Commons License 2002.02.07 0 0 5
En nem akarok semmit hallani, ugyertem nincsen preferenciam,hogy mit akarok hallani es mit nem! Velemenyeket! Ha szerinted nem sok,akkor jo,ha sok akkor is jo en nem itelkezem csak "hallgatok"
Előzmény: csinovnyik (4)
csinovnyik Creative Commons License 2002.02.07 0 0 4
nem sok.
ezt akartad hallani?
Girland Creative Commons License 2002.02.07 0 0 3
Az illeto abban a hozzaszolasban mindezt az emlitett korosztaly kozgazdasz vegzettsegu retegere ertette,hogy pontositsak,de meg talan igy is kisse huzos a kijelentes,bar nem szeretnek befolyasolni senkit velemenyeben, csak egyszeruen kivancsi vagyok pro es kontra velemenyekre,nyilvan ha van 15 ilyen ember ma Magyarorszagon,az nem nevezheto meg a szuk reteg eros atlaganak sem szerintem, max . nagyon elszallt onertekelesnek a tobbi honfitarshoz es a magyar munkaeropiac szereploihez kepest!-))
Előzmény: lakos (2)
lakos Creative Commons License 2002.02.07 0 0 2
Vannak társaságok, szakmák, rétegek ahol nyilván igaz ez az állítás, miért ne lenne. A nagy magyar átlagot tekintve meg nyilván nem igaz. Mert ahol igaz, az egy igen szűk réteg, amiben általában egymáshoz képest határozzák meg magukat az illetők, talán ez a kijelentés is ilyen összefüggésben értendő.
Előzmény: Girland (1)
Girland Creative Commons License 2002.02.07 0 0 1
Az otletet az adta,hogy valamelyik topicban olvastam egy velemenyt miszerint a 300 ezer az egy jo kozepszintu fizetes,amit en szemely szerint azert ma Magyarorszagon kicsit ketlek!!!
lakos Creative Commons License 2002.02.07 0 0 0
Hát nem 0 az biztos
Előzmény: Girland (-)
Girland Creative Commons License 2002.02.07 0 0 topiknyitó
Tudom,rengeteg statisztikat lehet ezugyben talalni kulonbozo helyeken,de kivancsi lennek velemenyekre,hogy ma Magyarorszagon alkalmazottkent 30-35 eves korosztalyt es egyetemi vegzettseget figyelembe veve sok vagy keves a topikban szereplo osszeg alkalmazottkent es nem kiugroan csak egy-ket honapra vonatkoztatva,hanem folyamatosan?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!