Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.23 0 0 42

Ès egyszer, mikor már olyan öreg volt, hogy senki sem tudta, hány èves is tulajdonkèppen, mikor az utcákat ès a tereket ròva, boldogan ès kipingálva, dünnyögve egyre csak sorolta magában a birtokait, hogy mèg csak vèletlenül se feledkezzen meg egyetlenegy kastèlyáròl vagy udvarházáròl sem, hát beállt a fagy, ès betèrt a Szent Egyed- templomba, s a boldogságtòl eltelve, hogy vègre tudja, mi minden az övè abban az ô királyságában, egy kápolnában kuporodott össze, amit sosem szoktak kinyitni, ahol a betlehem szokott állni, egèszen összegömbölyödött, mert aznap erôsen fagyott, ès a sekrestyès, ahogy vègigjárta a lassan elsötètülô templomot, bezárta, ès az öreg Lasmanka ott fagyott meg összegömbölyödve, kipirosítva ès boldog mosollyal az arcán; így találtak rá reggel.

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.23 0 0 41

A vak gyerekek gesztenyèt gyûjtöttek, ès mi olyan hosszú, èlènk beszèlgetèsbe merültünk a gondozònôvel, hogy a kis vakok hiába tapogatták a földet, nem találtak gesztenyèt, mert már a tölgyek ès a nyírek alatt jártak...

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.23 0 0 40

Szeretem hátulról nèzni a bekapcsolt tèvèt 

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.23 0 0 39

Mi az igazságtalanság? Hogy a nyílvesszô, amit csakis nekem szántak, èppen elkerült.

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.21 0 0 38

Memento Mori!!!!

KisPiramis Creative Commons License 2014.12.22 0 0 37

Örülök, hogy fel lehet fedezni ezt a régi topikot.

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.21 0 0 36

Hrabalròl csak annyit tudok mondani, hogy többször is visszaadta már nekem az èletbe vetett hitemet! Legutòbb azzal, hogy rámutatott arra, hogy lehet teljes èletet èlni lyukas zokniban, mosdatlanul izzadságszagban is! Haleluja, meg vagyok mentve!

Törölt nick Creative Commons License 2010.05.17 0 0 35
Sziasztok!

Júniusban a Civil Rádióban, az Olvasómozgalom című műsorban Hrabal regényeiről fogunk beszélgetni.

Akinek kedve van hozzá, csatlakozhat hozzánk.

Egyelőre a Díszgyász-t, a Harlekin millióit és a Foghíjakat vettük tervbe.

Ha gondoljátok, javasolhattok nekünk más könyveket is.

Köszi.
memoir Creative Commons License 2008.12.30 0 0 34

A Táncórák idősebbeknek és haladóknak-ról senki sem írt... olvasta valaki?

Én nem bírtam végigolvasni, szerintem ez nem sikerült jól Hrabalnak.

vélemények a könyvről?

tipla Creative Commons License 2007.11.01 0 0 33
" ... Szerelembe estem, s egyszer nem volt elég. Újra és újra akarta a dialógust, a találkozást s a világlátás próbatételét. Másodjára nem ismert meg, harmadjára valami rémlett neki, negyedjére meg már rájött, hogy hányingere van, ha meglát, ötödjére pedig azt mondta az erdei sörözőben, ha a beszélgetésünk után én akarok fizetni, akkor menjek a francba!
Köszönjük jól megvagyunk. Ő eltűr, én meg csak hallgatok s hallgatom. Mint jó diák készülök ugyan, de mindig rosszul teszem fel a kérdést. Ha komolyat kérdezek, ő most ahhoz túl gyengéd, ha lágyat, akkor pedig barbár.
...Furcsák voltunk. Néha együtt indultunk a sörözőbe, de megkért, hogy maradjak le, ne gondolja senki sem, hogy könnyen megadta magát, máskor pedig ült mellettem a padon, keresztbe fonta mellén a karját, s játszottunk a csenddel.
Egy interjúkötet ez, amely a kitűnő Mester és a balga szolga nagy duettje. Én csupán a kottát lapoztam, s lapozáskor sokszor késtem is. Olyankor úgy éreztem, hogy gyűlölt, pedig nemcsak kedvelt, hanem valahol szeretett is. Ez a könyv nem más, mint az én liebestraumom, azaz gyöngyéd szerelmi álmom."/ VA 1995./

Varga Attila HRABAL ARCAI című interjúkötete került ma hajnalban a kezembe.
Velük szálltam :-)


Bohumil Hrabal... http://hu.wikipedia.org/wiki/Bohumil_Hrabal






wawabagus Creative Commons License 2006.12.15 0 0 32

Szinte mindegyik írásában benne van valahogy a halál meg a zuhanás. Már ebben a Rózsalovagban című mixben. Felrobbant repülőből kizuhanó testek. Brrrr.

Eleg szörnyű.  

Előzmény: Tochi (31)
Tochi Creative Commons License 2006.12.15 0 0 31
Szerintem sem volt véletlen. Megtervezte a halálát az öreg. Amikor volt Magyarországon, sajnálom, hogy nem lehettem ott, amikor áramszünet miatt lekapcsolódott a sörözőben a villany, tiszta Hrabal jelenet...
wawabagus Creative Commons License 2006.12.14 0 0 30

hat tenyleg nyomasztobb. az egyeduli gondolt, ami a fejemben van, mikor a konyvre gondolok, hogy "a hullak bosszanto tulajdonsaga, hogy csopognek" brrrrrr. meg a fagyott varjak huppanasa a foldre.

kizart, hogy veletlen volt az ablakon kieses.

Előzmény: wawabagus (29)
wawabagus Creative Commons License 2006.12.01 0 0 29

Látom a topik kicsit lepangott :-DDD, de azért csatlakozom én is Hrabal fanokhoz :-)

...nagyon szeretem.

Most vettem meg a Rózsalovag című mixet, kíváncsi vagyok milyen lesz...azt hiszem kicsit nyomasztóbb, mint a megszokott.

 

Tochi Creative Commons License 2005.06.26 0 0 28

Mikor megtudtam Hrabalról az alábbi történetet (nem tudom igaz e, de mindegy), akkor a szívembe lopta magát. Azt kérdezték tőle, hogy ha megmondhatná, hova tenné a saját emlékművét. Mire az öreg:

-Mindegy, csak a kutyák le tudják pisilni.

 

És ez meg is valósult, nincs magasan az emlékműve, a nagyobb kutyák, még elérik...

szilvácska Creative Commons License 2005.06.13 0 0 27
Nem tudtam, de ez nagyon jó hír !
Előzmény: Tycho Brache (26)
Tycho Brache Creative Commons License 2005.06.10 0 0 26

Akkor ez erős kezdés volt: irodalmi értékét tekintve talán ez a két legjobb műve.

 

Erről jut eszembe: biztos láttátok, hogy Jiří Menzel 15 év után újra filmet rendez. Na és mivel folytatja? Természetesen Őfelsége pincérével...

Előzmény: szilvácska (25)
szilvácska Creative Commons License 2005.06.10 0 0 25

Én is ezt olvastam tőle először, és ez volt az első könyve, amit megvettem, ki tudja, milyen indíttatásból...

Pár napja olvastam el az Őfelsége pincére voltam címűt, és még mindig a hatása alatt vagyok.

Amikor a hihetetlen valóra válik...

Előzmény: zseegirl (18)
Tycho Brache Creative Commons License 2004.10.25 0 0 24

Pár helyen én is néztem a szeptemberit, de nem volt.

Online nincs meg valahol? Csak a július-augusztusi számot találtam meg.

Előzmény: milan rabja (23)
milan rabja Creative Commons License 2004.10.24 0 0 23
Már én is próbáltam. Újságosoknál már az októberi számot árulják. Talán az Írók Boltjában lehet kapni, jut eszembe.
Előzmény: Tycho Brache (22)
Tycho Brache Creative Commons License 2004.10.22 0 0 22
OK, remélem be tudom még szerezni valahol.
Előzmény: milan rabja (21)
milan rabja Creative Commons License 2004.10.22 0 0 21
A  Nagyvilág szeptemberi számában keresd. Nyilván a 2004/9-es az.
Előzmény: Tycho Brache (20)
Tycho Brache Creative Commons License 2004.10.20 0 0 20
Biztos, hogy a Nagyvilág, és biztos, hogy a mostani? Mert a 2004/10-es számban van Zétényi, Takács, Orosz és Marx, de Hrabalról egy szó sem esik...
Előzmény: Törölt nick (17)
Tycho Brache Creative Commons License 2004.10.20 0 0 19

Na csak idetaláltam én is...

Amikor nemrégiben elváltam, és új lakásban vita nuova-t kezdtem, mindössze 10 db Hrabal-kötetet hoztam magammal. Talán ez alapján már befogadtok... :)

Azóta bővítettem a könyvtáramat néhány további Hrabal-művel, néhány Hašek-kötettel, na meg az Út és Erény könyvével...

zseegirl Creative Commons License 2004.10.16 0 0 18

"...mert én egy kicsit a végtelen és az örökkévalóság megszállottja vagyok, és a Végtelen és az Örökkévalóság, úgy látszik, kedvét leli az olyan emberekben, mint én." -Túlságosan zajos magány

Ezt olvastam tőle először. Nem emlékszem, hogy milyen megfontolásból vettem meg első Hrabal könyvemet, de azóta már külön polca van. Mégis, ma is a Túlságosan zajos magány az egyik legkedvesebb.

Borzas Creative Commons License 2004.06.28 0 0 16
Az öreg csávó honfitársai teljesen megérdemeltem menetelnek előre a kupáig, az isten nem áll meg előttük, akárki meglássa. Megcsinálták az EB legelegánsabb góljait (Baros&Poborsky&Koller&Co.), és öröm nézni őket. Bohusek meg vigyorogva nézi fentről, hogy nem csak "Hidegkuti úr" tudja szép zsebcselekkel megbolondítani az ellnfelet.
Pivovar Creative Commons License 2004.06.28 0 0 15

Szegény Bohóka, az EB alatt (remélem, csak addig) leszedték a képét a Tigrisben - legalább tették volna fel addig a helyére kerülő plazmaképernyővel szemben...

A szelleme is biztos szívesen nézné az egyre királyabb cseh  meccseket...

Mellesleg topicfelhozás is történik a fórum új kabátja okán is... :)

 

Előzmény: Borzas (14)
Borzas Creative Commons License 2004.03.28 0 0 14
Most néztem meg a Sörgyári capriccio-t, negyedjére. Most is isten volt.

Továbbá most olvasom a Foghíjak-at, nemrégiben elolvastam a Díszgyász-t. Ez utóbbi nagyon jó, a másik is, bár még csak a felénél járok.

Fel kéne hozni ezt a topicot valahogyan.

Borzas Creative Commons License 2002.02.21 0 0 13
Na ugye.
Egyébként kicsit megakadtam a Vita Nuova-ban. Nagyon jó, de nehezemre esik olvasni. Egy kis Vonneguttal gyógyítom magam, Hrabalból csak napi pár oldalt engedélyezett a doktor bácsi.
Pivovar Creative Commons License 2002.02.17 0 0 12
Annyira nem hittem neked, hogy utánanéztem a polcon - nekem három kiadás van meg, a negyedik (legújabb) nincs.
Az 1971-es kiadású "Táncórák idősebbeknek és haladóknak, második kiadás, Európa Zsebkönyvek sorozat" (ebben a gyűjteményben szerepel a történet) tényleg ezzel a címmel hozza a Vonatokat...
Előzmény: Borzas (11)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!