Keresés

Részletes keresés

NorByte Creative Commons License 2002.02.02 0 0 topiknyitó
Sziasztok!
A problémám a következő, az eddig teljesen megbízható XP-vel , hogy egyszer csak teljesen elfelejtette a fejlett energiagazdálkodást. (ACPI) A hibanapló szerint:" MLI: Az ACPI BIOS nem engedélyezett IO-portcímről (0x71) próbál olvasni, amely a(z) 0x70 - 0x71 védett címtartományba esik. Ez a rendszer instabil működéséhez vezethet."
Megszűnt létezni a készenlét, a kikapcsolás sem müxik, csak nyomógombbal. A biosban minden oké, de a XP-ben az energiagazdálkodásnál is eltűnt az ACPI engedélyező beállítás. (hibernálás jó...). Eszközvezérlő->rendszerezközök-> számítógép sehol nem tudom engedélyezni. (Monitor is rendben van telepítve,FLATRON FT795Plusz/Super). A nagyobb problémák elkerülése miatt, nálam is figyelt a feszültség, hőmérséklet monitorozás, riasztás, kritikus esetekben a számítógép lelövése, shutdownNow!-al… Az időzített letöltés-befejezés , automata lekapcsolásról nem is beszélve…
Mi lehet a megoldás?
Itt található erről infó : ACPI-XP bug… http://www.jsiinc.com/subj/tip4500/rh4563.htm
Csak sajnos nem értem mi a teendő...(nem vagyok egy szinkron tolmács:-))
Megpróbáltam a legfrissebb BIOS-sütést is, (date: 2001.12.01) nem működött vele. Oda-vissza többet is, másikat is hátha,de nem. Volt reinstall, de az sem megoldás sajnos,teljes legyalulást meg nem szeretnék...
Tökéletesen működött hónapokig,és se szó se beszéd eltűnt... W2K-val soha nem volt ilyen gond. Valahol az XP körül bűzlik valami,sokan szenvednek ilyen jellegű hiba miatt,különféle alaplapokkal.

Segítséget előre is ThX!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!