Keresés

Részletes keresés

Josselin Beaumont Creative Commons License 2002.02.10 0 0 6
Szoftveres tesztelésről van szó. Egy nagy cég sok munakállomásán előforduló meghibásodások elemzése a feladat. Ő is azt mondta, hogy gondolkodik egy leselejtezett Pentiumos gép megtartásán erre a célra. Csak a hosszabbítós megoldás jobb lett volna, mert a régi gépben nem biztos, hogy meg lehet csinálni az összes szoftverbeállítást, ami az ezerféle kártya teszteléséhez kell. De majd megoldja valahogy.
Előzmény: mr_ricsi (5)
mr_ricsi Creative Commons License 2002.02.06 0 0 5
Josselin Beaumont:
A tesztelés mit jelent: szoftveres teszt vagy villamos mérés?

Ilyen db-szám mellett nem lenne érdemes egy régi-olcsó pentiumos gépet venni, és abban próbálgatni?

Előzmény: Josselin Beaumont (4)
Josselin Beaumont Creative Commons License 2002.02.05 0 0 4
De ez volt a neve. Csak úgy dől belőlem a szerénység :-)

Most már értem a dolgot. Megmondom a cimborának. Ettől még ő maga berhelhet egyet egy rossz alaplapból, meg egyebekből, de tesztelésre nem lesz alkalmas.

(Most már pontosabban tudom a feladatot: a srácnak több tucat PCI buszos kártyát kell tesztelnie rendszeresen. Nem akarja állandóan kibontani a számítógépházát, és idejekorán sem szeretné leamortizálni a PCI csatlakozóját, de ha nincs megoldás, akkor nincs, és kész.)

Előzmény: mr_ricsi (3)
mr_ricsi Creative Commons License 2002.02.05 0 0 3
Josselin Beaumont: <-Nem ez volt Belmondo neve a Profi c. filmben?

Egyszerű a dolog, a pci-t nem erre tervezték, tehát nincs kellő zavarvédelme, valamint a megengedett vezetékhossz is nagyon kicsi lenne, nemigen érne ki a dobozból.

Előzmény: Josselin Beaumont (2)
Josselin Beaumont Creative Commons License 2002.02.04 0 0 2
De hát én nem ebben vagyok profi (mostanában mindenre ezt mondom)! Elvileg miért nem működhetne a dolog?
Előzmény: mr_ricsi (1)
mr_ricsi Creative Commons License 2002.02.04 0 0 1
Dehát, ezt egy igazi Profinak tudni kellene! :-)
Előzmény: Josselin Beaumont (-)
mr_ricsi Creative Commons License 2002.02.04 0 0 0
0 ilyen kábelt fogsz találni, mert nem létezik. (Elvileg sem működhetne a dolog.)
Előzmény: Josselin Beaumont (-)
Josselin Beaumont Creative Commons License 2002.02.02 0 0 topiknyitó
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Egy cimborám olyan kábelre vadászik, melynek segítségével az alaplapjának valamelyik PCI csatlakozóját kivezetheti a számítógépházból. Valami olyan kábel kellene, aminek egyik végén PCI bemenet van, a másikon PCI aljzat. Hogy ez minek kell neki, azt meg ne kérdezzétek, én csak megpróbálok neki segíteni. Kösz!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!