Keresés

Részletes keresés

A falu Bikája Creative Commons License 2007.01.22 0 0 154

na, én várhatok az elemzésre....

 

nem volt azóta egy szabad perced? :o)

Előzmény: Állományjavító (146)
A falu Bikája Creative Commons License 2006.11.24 0 0 153
felhozom már a náciveszélytől rettegő olvtársak kedvéért... :o)
Előzmény: Wic (145)
rongyosgárda Creative Commons License 2004.09.22 0 0 152

Semmi szokatlan nincs a kettősmércében. Régi ócska bolsi megoldás.

A Fidesznek a 2006-os győzelme után kutya kötelessége - bármi áron - nemzeti elkötelezettségű orgánumokat létrehozni.

Wic Creative Commons License 2004.09.22 0 0 151

szimpla kiváncsiság...

a kettősmércéről.

Előzmény: jehu (150)
jehu Creative Commons License 2004.09.21 0 0 150
Mi ez az őrület?
geszthi Creative Commons License 2004.09.21 0 0 149
Ajanlom figyelmedbe elebb

1, Cyrano monologjat az orrarol,
2, Kover laszlo parlamenti beszedet az Antall-kormanyrol es MDF-rol
mielott kettosmercerol elmelkedsz.

Mellesleg ez PC szabaly a humoristaknal is Nyugaton.
Előzmény: Czibók Kálmán (148)
Czibók Kálmán Creative Commons License 2004.09.21 0 0 148

Hi Wic,

 

A zsidó zsidózhat - mondják (gondolják) ök.

 

(csak az objektivitás jegyében :))

 

Egyébként hallottan az bolgárúrtól vagy valamelyik újságiróklubostól már, hogy egy jobboldali szájából másképp hangzik ugyanaz a mondat :)

 

Kettösmérce.

 

Előzmény: Wic (147)
Wic Creative Commons License 2004.09.21 0 0 147
de azért kielemzed, az objektivitás jegyében?
Előzmény: Állományjavító (146)
Állományjavító Creative Commons License 2004.09.21 0 0 146

Kedves wic,

 

köszönöm megtisztelő figyelmed, de sajnos ma úgy néz ki, hogy dolgoznom is kellene, nemcsak hülyék hülyeségeit bogarászni.

 

Azért majd találkozunk.

Wic Creative Commons License 2004.09.21 0 0 145

ezeket kéne elemezni:

 

 

Előzmény: Wic (144)
Wic Creative Commons License 2004.09.21 0 0 144

felhozom Állományjavító kartácsnak.

egy kis nyelvészeti elemzésre.

tigerbean Creative Commons License 2002.09.24 0 0 143
jó éjt:-))
Előzmény: Wic (142)
Wic Creative Commons License 2002.09.24 0 0 142
OFF
én befejeztem.

Wic

Előzmény: kaleb (141)
kaleb Creative Commons License 2002.09.24 0 0 141
Bocsánat, tényleg.

A válasz (130)-nak szól.

Előzmény: Törölt nick (136)
stranger123 Creative Commons License 2002.09.24 0 0 140
Én meg "Szebb jövőt" kívánok a Fidesznek.
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.24 0 0 139
ilyenkor látja az ember, hogy érdemes volt írnia, télleg olvassák amit mond... :-/
Előzmény: Törölt nick (137)
tigerbean Creative Commons License 2002.09.24 0 0 138
Kedves Torres - a rend kedvéért - MP nem mondta... olvass lejjebb...
Előzmény: Törölt nick (137)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.24 0 0 137
Majd ha Medgyessyt is Orbánnak hívják, akkor nem mondhatja.
Most mondhatja.
Neki szabad.
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.24 0 0 136
mellékklickeltél :-)
Előzmény: kaleb (135)
kaleb Creative Commons License 2002.09.24 0 0 135
Nem. Ami rendszeres, az az, hogy Orbán ilyen áthallásos, egy helyről származó kifejezésekkel és jelképekkel hozakodik elő. Hol ezzel, hol azzal. De rendszeresen valamivel.

Megcélzott hallgatói pontosan értik, mire gondol. Mi is értjük, bármilyen kínos is legyen ez. Csak az nem érti, aki nem akarja érteni.

Előzmény: Törölt nick (132)
geszthi Creative Commons License 2002.09.24 0 0 134
Bocsanat a masik topikban 1 evvel ezelott irt velmenyem masoltam at igy lehet zavaros miert jott ide Trianon.

Bovebben last az "Irredenta emlektabla a Bazilikaban" topikban.

De a pelda tovabbra is ervenyes (a lengyel is).

Előzmény: geszthi (133)
geszthi Creative Commons License 2002.09.24 0 0 133
Nagyon elgondolkodtto, hogy a jobboldliak mennyire megindultak most Orban kitartassal valo elkoszonesenek mentgetesere.

Es, hogy erre hirtelen jonnek ok elo az eletterrel. Amikor Orban hasznalta (ezt is. Szinten miepes kornyzetben) meg nem. Akkor az ugy elsimult itt a forumon.

Akkor csak lehet valami bibi a mostani dolgaival ha most jonnek ezzel elo, akkor meg nem. Sot meg en is hoztam egy kenyes temat elo (Bazilika ugye) es ott sem volt erdkes. Most meg van MN cikk az eletterol (na jo a kitartassal valo elkoszonesre, miutan a MIEP-esek megszerzeserol abrandozott, nem tudott peldat hozni)

Ezen meg nem gondolkodott el senki?

Akkor nezzuk egy peldan!

Lehet alapitvany letrehozni a szalmonella fertozottek megsegitesere? Miert ne?
Lehet alapitvanyt letrehozni, a felelotlen, csak anyagiakkal torodo cukraszok elleneben? Hat ha valakinek ez a legnagyobb problemaja lehet.
De ezeket osszekapcsolva, es "MARINKO alapitvany" neven mar gusztustalan !
(ha nem ertheto majd leirom bovebben)

Tehat ha valaki lakberendezesi vagy aka`r
a kinai Feng Shui szalont akar akkor "Magyar elet-ter" neven elkepzelheto, nem athallasos.

Am ha valaki Trianon megemlekezesre, es plane a magyar kisebbseg megsegitesere akar alapitvanyt, akkor az mar tobb mint veletlen, ha igy nevezi!
Az igen is naci athallasos (megha az illetok nem is azok, ilyet nem is allitottam). Barmi mas nevet adhattam volna, de ezt nem!

Gondoljatok mar bele, mit szolnanak a lengyelek ha a legnagyobb templomukba raknanak a nemetek ilyen neven emlektablat.
Nekik is csak ugy kezdodott, hogy a nemeteknek elleter kell, a nemetek nem nyugodhatnak bele az 1VH-t lezaro parizsi bekekbe, hisz igazsagtalan volt (foleg nekunk, de a nemeteknek is)!

Törölt nick Creative Commons License 2002.09.24 0 0 132
a "sajtó" mint egységes egész kezelése megint egy külön történet, amibe itt most nem mennék bele, egyrészt mert messzire vezet a "kitartás"-tól, másrészt meg csak a szokásos monológjainkat ismételgetnénk...
Előzmény: andrej11 (131)
andrej11 Creative Commons License 2002.09.24 0 0 131
Szerintem az egész tavaszi kampányban háttérben volt. Ezt a teret végig az MSZP uralta, mögötte a sajtóval...
Előzmény: Törölt nick (96)
Wic Creative Commons License 2002.09.24 0 0 130
Az egyszeri "Kitartás" rendszeres?

Wic

Előzmény: kaleb (126)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.24 0 0 129
de igen. Bocs.
Előzmény: Tub (125)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.24 0 0 128
Nem. Még mindig nem ott tartunk, hogy Orbánt nácinak tartanám. Söt ! még itt a fórumos közegben is talán ha háromszor használtam valakire a náci kifejezést (bár egyre sem emléxem).

Orbánt én valójában kényszerdemokratának tartom, de ez most mellékes. Az élettér és a kitartás szvak használatát Orbán esetében én a nagyon is tudatos, áthallásos retorika eszköztárának tekintem. Orbántól jóideje nem áll távol a szélsöjobbal való kokettálás. Na nem nézetei miatt, hogy Orbánnak milyen nézetei vannak, azt már régen homály fedi és nem is lényeges. A kokettálás mibenléte a szavazatok begyüjtése a jobboldlaról, annak is a széléröl. Amely igen fogékony az OV által megtestesített karizmatikus vezérkép iránt.

Szerintem ez eleve hibás taktika, mivel ha valaki félrecsúszik a demagógia és populizmus mesgyéjére, nem biztos hogy vissza tud jönni onnan - dehát ez legyen az Ö baja.

Szóval azt gondolom, hogy ezeket a kifejezéseket Orbán nagyon is tudatosan használta. Tudatos volt a megfogalmazás, tudatos volt az idözítés és tudatos volt a hely is (VAÚ) ahol szüntelen gesztusokat tesz az uszító hangnemhez szokott törzshallgatóságnak (lásd még: "Lovas István barátom"-nak címzett nyilvános jókivánság).

Ráadásul ez a réteg nagyon is hozzá van szokva az effajta üzenetek dekódolásához. Nem zsidózik csak idegenszívü, galíciai jöttment és egyebek, amiröl mindenki tudja miröl szól - hiszen értelmezése is csak egy van - de mégsem mondta ki, ezért aztán felelösségrevonás esetén nagy kék szemekkel lehet állítani: engem megint félreértelmeztek.

A szocik szórólapja megér egy misét ! Én ezt a mexokott balfaszságuk újabb ékes bizonyítékaként látom, dehát elfogult vagyok irántuk :-)))

egyrészt egy ilyen kifejezésnek nincsen értelme, nincsen üzenete, nincsen jelentése, áthallással pedig mindent kelt a szavazóiban csak éppen szimpátiát nem...

Előzmény: Tub (121)
tigerbean Creative Commons License 2002.09.24 0 0 127
Kedves wic - kölcsönös leszállásról - nagyon szívesen egyetértek/nék.

És itten nem annyira a szavak, mint az mögöttes elvek, utánhallások a lényegesek...

ha a kitartást és az életteret nem tapsolja kitartóan parlamenti képviselő, kisunoka és tantika, akkor nekem ezekkel semmi bajom...

Tudom, ha OV elszellenti magát, azt is tapsolni fogják...

Végülis nem merném magamra vállalni, hogy megmondjam, mi legyen a helyes út:-))) (ez utóbbi kettő is meglehetősen félrérthető:-))) megfelelő égtáj hozzáadásával...

Előzmény: Wic (124)
kaleb Creative Commons License 2002.09.24 0 0 126
Kitartás: mindnyájan használjuk. Nem gondolom, hogy meg kéne válni tőle. Mint ahogy a szabasdság szótól se szeretnék elbúcsuzni azért, mert Rákosi idején ez volt az elvárt köszöntés.

Ugyanakkor ha valaki rendszeresen ezzel búcsuzna, úgy, ahogy azt a nyilasok tennék, bizony én rögtön a nyilasokra gondolnék. Észre kéne venni, hogy nem mágikus szavakról folyik a vita, hanem bizonyos jelképek, gesztusok, stílusjegyek és gondolatok felélesztéséről.

Medgyessy esetén senkinek nem jut eszébe, hogy a 30-as évek fasiszta mozgalmaihoz akarna visszatérni, így neki nem kell vigyáznia arra, mit és hogyan mond. Másokról már nem mondanám ezt el ilyen határozottan. Tessék odafigyelni a Orbán és az MDF vezetők stilusbeli és tartalmi konfrontációira az utolsó hetekből. Nagyon tanulságos.

Előzmény: Wic (81)
Tub Creative Commons License 2002.09.24 0 0 125
Szerintem én is ezt írtam, nem?
Előzmény: Törölt nick (113)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!