Keresés

Részletes keresés

kappad Creative Commons License 2002.02.20 0 0 11

Kedves Pindiy !

Az az érzésem, te tudod melyik cég hozta be, a kétes eredetű "belga" csirkét. Légyszi írd meg a cég nevét.

Ha esetleg valaki tudja mástól is szívesen venném.

Köszi

Előzmény: pindiy (10)
pindiy Creative Commons License 2002.02.11 0 0 10
Nagy cég hozta be.
Előzmény: bummm (-)
King Creative Commons License 2002.02.11 0 0 9
Nos a FideszMiep utan szabadon, mostanaban itt is elterjedt a hazaarulozas. En most azt mondom azok a hazaarulok akik az EU-bol is kitiltott kinai-vietnami /belganak alcazott/, allergiat okozo antibiotikummal kezelt csirkecombot behozzak, ami altal nem csak azzal artanak a magyar csirkecombnak, hogy kiszoritjak, hanem azzal is, hogy a bizalom megrenditese utan _semmilyen_ csirkecombot nem vesznek a vevok...
Hogy a magyar kereskedelem miert ilyen alavalo, azt nem tudom megerteni. Ezt meg a kommunizmusban tanultak, amikor volt a "nyugati" export, jo valutaert, jo minosegben, es volt a "keleti" maradek, az alja, mondvan jo lesz az a magyarnak.
12 ev utan meg mindig nem a vevo az ur. Sot egyre inkabb nem is vevokrol van szo. Hanem fogyasztokrol, akik azt fogyasszak amit elejuk tesznek.

K.

gyrk Creative Commons License 2002.01.29 0 0 8
én nagyon szívesen eszem belga csirkecombot!!! főleg ha fele annyiba kerül, mint a magyar! és az eu csatlakozás után a politika sem lesz képes meggátolni, hogy belga csirkecombot egyek :)
Lado Gyula Lajos Creative Commons License 2002.01.29 0 0 7
Bábolna annak idején -részben- azért szorult ki az orosz piacról, mert az amerikaiak a fagyasztott csirkét Moszkvába, vagyis szállítási költséggel együtt 1 dollárért (kilónként) hozták. Ennek az önköltsége is magasabb idehaza.
Az állami szubvenció a nyugati országokban a túltermelés miatt elképesztő a mi viszonyainkhoz. Így az áraik is kedvezőbbek. Ettől függetlenül makroszempontokból biztos, hogy előnyösebb a hazai gyártásút előnyben részesíteni, de ez a lánckereskedőket nem szokta érdekelni.
Nincs ebben belpolitika, nem kell az ilyen magatartást kormány-ellenzék viszonylatban napi szinten felhozni. Természetesen hosszútávú stratégiára szükség van.
paja001 Creative Commons License 2002.01.29 0 0 6
Kedves Subiaco!

Akkor nem lenne mindegy, ha olcsóbban adnák.

egyébként antialkoholista vagyok, így csak a virslit fogadom szívesen!

Előzmény: Subiaco (5)
Subiaco Creative Commons License 2002.01.29 0 0 5
Persze, tök mind1, mi? Na, Neked jár a sör-virsli, mert messzebb úgy sem látsz...

Tibor,
tényleg hiányzik a hírből egy-két dolog... amúgy biztos, hogy azonos minőségű? vagy rosszabb? esetleg szebb, nagyobb, de vmivel meg van bolondítva szegény pára?
Én valahogy nem vagyok oda a nyugati mezőgazdasági termékekért. Például utálom azt a gyönyörű, kétöklömnyi paradicsomot, aminek se íze, se bűze... :-/

paja001 Creative Commons License 2002.01.29 0 0 4
Ebben csak az a rossz, hogy a Te pénztárcád ettől még nem lett vastagabb, tehát pontosan azon áron hozták forgalomba, mint az itthon vásárolt csirkecombot. Ezért Neked és Nekem tök mindegy, hogy honnan származik amit a számba teszek.
Titkos Tibor Creative Commons License 2002.01.29 0 0 3
nem tudom ki volt meg honnan hozta, de ha én csirkecombkereskedő lennék, az azonos minőségű termékek közül furcsa felfogásom következtében a legolcsóbbat vásárolnám, és nem volna olyan érzésem, hogy a nemzetgazdaság megmentése miatt nekem önként tönkre kéne mennem

valami még hiányzik a hírből szerintem, nem gondoljátok

bummm Creative Commons License 2002.01.28 0 0 1
Na ettől félek én is,hogy nem lesz nevesítve.
Előzmény: minderbinder (0)
minderbinder Creative Commons License 2002.01.28 0 0 0
Biztos a Zrinyi Miklos Nemzetvedelmi Egyetem egyik vezt0 0ktat0janak a h0zzatart0z0ja. Sz0val minden torvenyes!!
Előzmény: bummm (-)
bummm Creative Commons License 2002.01.28 0 0 topiknyitó
Tudja valaki,hogy milyen cég vagy érdekeltség hozta be az olcsó belga csirkecombot?Most mutatták a hiradoban eljárás indult ellenük.De nevet nem mondtak,pedig ez már kemény politika.Hogyan kel tönkretenni a Magyar gazdaságot cimmel.Ja és ki zsebelte be a lóvét és kinek a segitségével.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!