A leírtakkal egyetértek csak a szemlélettel nem.
Én inkább eltökölök egy hónapot az Archival de akkor az halálpontos és profi. (a 3D-je az Artlantisszal hibátlan)
Így megvan a 2D-s terv, a 3D-s terv az anyagjegyzék, minden. (a GDL-lel tetszőleges forma tervezhető és millió könyvtár szerezhető be előre csicsázott formákról)
Visszafelé szerintem féloldalas a dolog.
Megcsinálsz egy tuti 3D-s tervet, csillog villog és vége a történetnek.
Persze mások az igényes és az elvárások.
Üdv
Facsiga
ui: a 6.5-nek nem sok köze van már a 4.5-höz, kb 2x újraírták.
Ebben a programban mindent neked kell megrajzolnod, aztán azt olyan pályán mozgatod ahogy akarod. (ha kell akkor a csavar fejére a sorját is rárajzolhatod, csak hát meg kell rajzolni)
Más.
Semmi bajom a CAD programmal, de az én céljaimnak és szükségleteimnek a 3DS felelt meg a legjobban.
Én gyermeteg kisérletezéseket tettem 4.5 Archi-val, de minekután Ő inkább egy épitészmérnöki gondolkozás szerint rajzol, hát felhagytam a kisérletezéssel. A 3DS-ben bármely alakzatnak bármilyen funkciót elhatározhatok addig az Archi ebből a szempontból kötött.
A két programot egyszerüen nem szabad összehasonlitani mert teljesen más célokra lett kifejlesztve, Az Archi kimondottan épületek tervezésére (abszolult szakszerü) és az építőanyag részletes kiszámolásán keresztül, ár, mennyiség, hol, szóval minden.
Addig a 3DS a szabad szellemi száguldás a térformákon keresztül és ezeknek a formáknak rajzfilmben való megjelenítésére való.
gagarinka
"Miért, találtál már jobbat? Érdekelne valami megoldás... "
ha ez nekem szól, akkor a válaszom a következő
- évekóta (kb 10 éve) a 3D Studio-t használom erre a célra, igaz hogy meg kell tanulni a használatát, de az eredmény az valami csodás. Ma már egy 100 m2 -es házat kivül belül minden "cikornyával" 20 óra alatt simán elkészítek, ha akarod akkor még az ablakokat is nyitogathatod benne.... csak hát dolgozni kell vele....és azt sokan nem szeretnek
- az építészeti Cad programot is kipróbáltam már azzal valóban építészetileg tökéletes rajzokat lehet késuzíteni, de látványban a 3D Stúdio sokkal szebb... természetes van még néhány hasonló célra készített program mint a 3D Studio azok is nagyon szépen dolgoznak csak hát azért mindennek a használatát nem fogom megtanulni én sem....
olyan iszonyúan gagyi program, hogy szivesen neked adom az enyémet ingyen csak meg kell találnom otthon a CD-t. Isten bizony ha megvan boldogan megszabadulok tőle.
jelentkezz mail-ben ha kell!
a bajom jelenleg annyi, hogy fogadni tudok mailt csak küldeni nem, mert az Elender valami furmányt talált ki amit még nem vallot be nekem...
Mi is most szeretnénk tervezni és napok óta vadászok egy jó 3D tervezőprogramra a neten, de még nem sikerült találnom. Valaki ajánlotta a 3D Home Architech-et. Sajnos nem tudtam ingyenesen letölteni sehonnan. Ha valaki tud egy helyet, vagy el tudja nekem email-ban küldeni, akkor nagyon hálás lennék.
Sziasztok!
A Blendert én is tudom ajánlani, én lakás látványterveket készítettem vele (animációk), gyorsan lehet vele ilyesmit csinálni, bútorokat tologatni, stb, csak ügyeskedni kell, hogy a fények is korrektek legyenek...
Drojid
a neten pörögnek róla tutorialok, etc is. pythonban scriptalhető, nem kizárt, hogy lehetne vele "fal"-at stb. csinálni. Ez "látványtervező, s nem CAD, nem fogsz vele kótázni, etc.
egyébkén én kipróbáltam linux /wine alatt az Autocad LT-t, s tök korrektül működött.
Nem tud valaki véletlenül ilyenről? Építész cad linuxra. Örülnék neki, ha tudna, mert jó lenne. Ja, és jó lenne ingyenes :), de ingyenesen jogtiszta. Tudok egyet: www.cycas.de ,de ez fizetős 198 euro a prof verzió, ha letöltöd. Ha cd-n kéred, 258 euro. Van demo vezió is fönt, meg lehet nézni, én még nem próbáltam ki egyenlőre.
A Woodstone programját én nagyon nehezem ,vagyis nem tudom használni.Ha valaki segítene megköszönném.
Egyébként írj be a vizsla keresőjébe hogy:lakástervező esetleg program szavakat ,vagy más keresőkbe is és kiad reeware programokat,ami talán könnyebb is.
Várom a válaszokat is!
Írjatok,hogy ti mire jutottatok!
kozmica: javaslom a 3DHOME programot, nem nehez kezelni, es 3d-ben eleg sok mindent meg lehet nezni benne. Ezzel egyutt en mar tobbszor utkoztem korlatba a hasznalata kozben.
Mas kerdes, ha teljes hazat akarsz tervezni, es nem csak "nezegetni" azt: akkor tenyleg terveztesd meg.
Szerintem vidd el a skicceidet egy építészhez, ő majd megtervezi a házadat egy profi tervezőprogram segíségével. Jótanács: Amikor "tervezel" ne a Szép házak c. giccsmagazint nézegesd példák után kutatva.
Nagy erőkkel keresek ArCon 5, home architect, vagy valami hasonló színvonalú tervezőprogramot. Kérek mindenkit, aki tudja ezek elérhetőségét, hogy segítsen, mert jön a tavasz és építkeznénk :)
Igaziból nem szeretnék fizetni érte... (warez?)
A TÉGLÁt megnéztem, de fejlesztés miatt nem lehet használni.