Keresés

Részletes keresés

matagi Creative Commons License 2005.08.31 0 0 24
Most tesztelem az upc-t
strobo Creative Commons License 2004.11.11 0 0 23
Az UPC-os telcsinél nincs internet kedvezmény, gondolom a Chello miatt.
lildiko Creative Commons License 2004.11.07 0 0 22
A percdíjak is olcsóbbak a UPC-nél, mert itt  a helyi hívásnál a bruttó annyi, mint a matávos netto, és mind a belföldi távhívás, mind a mobilhívás díjai sokkal olcsóbbak. A chello ... stb. topikban valaki összehasonlító táblázatot is betett.
Előzmény: CORTEN (19)
v_peti Creative Commons License 2004.10.22 0 0 21
A MATÁV-nál is lehet olcsóbban telefonálni külföldre, ha Barangolókártyát használsz. (Ez IP-alapon működik, azért olcsóbb.)
Előzmény: városlakó (18)
v_peti Creative Commons License 2004.10.22 0 0 20
100 óra/hó, az ca. napi 3 óra.
Előzmény: városlakó (15)
CORTEN Creative Commons License 2004.09.17 0 0 19
A percdíjak milliméterre azonosak (belföldi viszonylatban) a matávos tarifákkal, csak kapcsolási díj nincs, illetve UPC-s telefonhálózaton belül full dímentesség érvényes.

A havidíj alacsonyabb, főleg ha globálisan mindent a UPC szolgáltat. En bloc kedvewzőbb mint a matáv, és áttekinthetőbb.
Előzmény: városlakó (18)
városlakó Creative Commons License 2004.09.12 0 0 18

Olvastam, hogy a Matávnak új konkurrenciája lesz. A UPC telefonszolgáltatást indít. Azt olvastam, hogy a külföli telefonálás percdíjáért 20-25Ft-ot számláz le a UPC és nem 60-70Ft-ot mint a Matáv. Töredékáron kínálja a UPC a telefonálás percdíjait.

A havidíj ha jól emlékszem mindössze 2500Ft. Akinek UPC internete van annak a havidíj még olcsóbb.

Amit olvastam abból elég jónak tűnik a UPC telefonszolgáltatása.

Bendeguuz Creative Commons License 2004.08.21 0 0 17
Kedves rainman!
A TELE2 un. diszkont eladó! - mint a másik topikban már jeleztem neked, más szolgáltatók fölös kapacitását árulja. A matávnak tök mindegy, hogy ki árulja az egyre eladhatatlanabb vezetékes szolgáltatást, neki ebből ígyis-úgyis haszna van.

Üdv:
Bendegúz
Előzmény: rainman (16)
rainman Creative Commons License 2004.08.18 0 0 16

A Tele2 egy alternatív, ráadásul "virtuális" szolgáltató. Szerintem nincs igazás saját infrastruktúrája, mindent bérel - adott esetben éppen azoktól, akiknek aláígér.

 

De érdekes módon egyelőre csak a Matáv területén nyújtja szolgáltatását - ki tudja miért.

Talán a többiek nem engedik be....

Előzmény: városlakó (15)
városlakó Creative Commons License 2004.08.17 0 0 15

Kapok kedvezményt a cevegő díjcsomagtól.

Az XL díjcsoma elég jó, nekem 3 órát mondtak a telefonban mindegy!

 

Azt olvastam, hogy a Matáv arra törekszik, hogy minél kedvezményesebben tudjanak az emberek telefonálni.

 

A Tele2 is a Matávhoz tartozik?

Előzmény: rainman (14)
rainman Creative Commons License 2004.08.17 0 0 14

Totál tévedés!

 

A csevegő alapdíja agyanannyi, mint a Bázisé, plusz díjcsomag-díj nincs! És mégis kapod a kedvezményt, ha élsz vele.

 

Az XL pedig mintha nem három órát tartalmazna körzeten belül a kedvezményes időszakban, hanem némileg többet, nevezetesen 100 órát.

 

És hallani már az XXL csomag bevezetéséről is...

 

Előzmény: városlakó (13)
városlakó Creative Commons License 2004.08.13 0 0 13

Engemet is megkeresett a Matáv és beköttettem a csevegő díjcsomagot.

A Matávtól az sem szép dolog, hogy ha egész hónapban nem telefonálok semmit azért is elkérnek 3000Ft-ot.

Lényegesen a számlám nem csökkent ugyanúgy sokat fizetek, amennyi kedvezményt kapok annyi a csevegő díjcsomag ára is.

Legutóbb rámbeszélték az XL díjcsomagot is.

+990Ft-ba kerül havonta, de ebből is van valami kedvezmény. Helyi hálózaton belül

3 órát ingyen telefonálhatok, valami ilyesmit mondtak.

 

Amúgy nem szeretem a Matávot!

kérdéstámasztó egyéni név Creative Commons License 2004.07.30 0 0 12
A Matáv lemondhat!
maestro Creative Commons License 2002.12.22 0 0 11
Én én is nekik...

------------------------------------------

Tisztelt Ügyfélszolgálat,

At 18:06 2002. 12. 22., you wrote:
Ennek érdekében telefonon is megkeressük előfizetőinket, hogy kedvezményes díjcsomagjainkat megismertessük.

A hívó hölgy azonban vagy nem is mondta, vagy csak nagyon mellékesen említette, hogy ehhez díjcsomagot kellene váltanunk!!! Méghozzá egy olyan csomagra, ami kb. kétszeres havi díjat jelent, és egyúttal elzár az alternatív telefonszolgáltatóktól is.

Ez a fogyasztók megtévesztése és tisztességtelen piaci magatartás, amiről kötelességem tájékoztatni a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőséget, és méltán tarthat számot érdeklődésre a látogatottabb internetes fórumokon is.

Tájékoztatjuk továbbá, hogy lehetőség van arra, hogy letiltsa azokat a hívásokat, melyekben a Matáv kedvezményes ajánlatait ismerteti.

Kérem ezt a letiltást, AZONNAL.

Üdvözlettel,

Előzmény: maestro (10)
maestro Creative Commons License 2002.12.22 0 0 10
Válaszoltak az e-mailemre!

---------------------------------------------

Tisztelt Ügyfelünk!

Hivatkozással ügyfélszolgálatunkhoz 2002.12.22-én érkezett elektronikus
levelére, engedje meg, hogy az alábbiakról tájékoztassuk.

Vállalatunk az utóbbi időben komoly erőfeszítéseket tett annak érdekében, hogy előfizetőink széles köre megismerje a Matáv
díjcsomagjait.

Ennek érdekében telefonon is megkeressük előfizetőinket, hogy kedvezményes díjcsomagjainkat megismertessük.

Amennyiben a megkeresett előfizető igényt tart a díjcsomagra a megrendelés feltétele, hogy az ügyfélszámmal és édesanyja lánykori nevével azonosítsa magát.

Tájékoztatjuk továbbá, hogy lehetőség van arra, hogy letiltsa azokat a hívásokat, melyekben a Matáv kedvezményes ajánlatait ismerteti.

Reméljük, levelünkkel segítségére lehettünk. Az esetlegesen okozott kellemetlenségekért szíves elnézését kérjük.

Tisztelettel

Matáv Ügyfélszolgálat

maestro Creative Commons License 2002.12.22 0 0 9
Ma engem is felhívtak!

Egy kedves hangú hölgy keresett, és azt mondta:
- Tájékoztatnom kell Önt, hogy mostani akció keretében december végéig az 5. perc után féláron beszélhet.
- Nagyszerű - így én.
- Azt szeretném kérni, hogy adja meg az édesanyja nevét és az ügyfélszámát...
Nem adtam meg neki. Előbújt belőlem az egészséges gyanakvás: így bárki megtudhatná az előfizetői adataimat! Mert az más, ha én hívom a Matávot, és az adatokal igazomom magam, de egy ismeretlennek nem szívesen adom meg ezeket. Persze, aztán majd jól megszívat, átír a legdrágább csomagra vagy ilyesmi...

Hát nem is tévedtem túl nagyot: utánanéztem a Matáv weboldalain, tényleg van ilyen akció, a 'röghöz kötéssel' együttjáró Csevegő díjcsomagban. Ha megadom az adatokat, simán átállítja arra a telefonomat. Pedig esküszöm, egy szóval sem említette, hogy ehhez díjcsomagot kellene váltani, csak a kedvezményről tájékoztatott!

Belegondoltam, hányan mondták erre, hogy 'O.K., kedvezmény, persze, persze...' - és már fizetik a magasabb havi díjat és csak a Matávon keresztül intézhetnek távhívást. Felháborító!

Hát a faszt beléjük, azt mondom, mintegy tanulságképpen.

Bal Creative Commons License 2002.11.27 0 0 8
Hihetetlen.

Most hívott a Matávtól egy nő, hogy "akarok-e Csevegő díjcsomagra átállni". Ilyen még sose történt velem: a szinte non-profit megoldásairól híres óriáscég a saját költségén arról akar meggyőzni, hogy ugyan hadd fizessek már kevesebbet neki... Kevéssé ismerem a Matáv aktuális csomagjait, amit mondott, meggyőző volt - ingyen árcsökkentés, belementem, legfeljebb lemondom.

Persze előbújt bennem a kisördög, és ismerve a Céget, alapból feltettem, hogy ez valahol megéri nekik. Na de mégis miért lett ily önzetlen a Matáv? A telefonos kisasszony nem tudta megmondani. Elolvasva a topicot, itt a válasz: a cég hajlandó akár 50%-ot engedni az áraiból (khm, a sokadik perc után persze), ha burkolt hűségnyilatkozatot teszel és megfogadod, hogy nem állsz át a lassan fenyegető alternatív szolgáltatókra. Jellemző az is, hogy az átálláshoz külön megkeresnek, levelekkel és reklámokkal bombáznak, 1 nap alatt átírják, lemondani viszont 1 hónap alatt lehet :) Gondolom, lemondani csak személyesen lehet hétfőnként 11-12h között, négy példányban kitöltve egy formanyomtatványt, egy eldugott ügyintézőnél, aki folyton beteg de egyébként is három órás a sor :)

Szóval a Cég az alternatívok miatt lassan esedékes árcsökkentését igyekszik egy hűségnyilatkozattal megfejelni. Sajnos egyelőre nincs más szolgáltató a körzetemben, de ha egyszer majd jönnek, én nem leszek szívbajos.

hangado Creative Commons License 2002.01.28 0 0 7
Oké! Köszi! Valóban így lehet. Ezentúl nem bízom a telefonos ügyfélszolgálatban. :--|
Előzmény: bocimobil (6)
bocimobil Creative Commons License 2002.01.25 0 0 6
Jogos! Nem értem miért állna az a M. érdekében hogy ne hívhass. Pont ebből lesz a pénz. De erre csak a M. szolgáltatását veheted igénybe az őáltala szabott árakon.
Előzmény: rainman (3)
rainman Creative Commons License 2002.01.25 0 0 5
akárhogy is csűröm, úgy semmiképpen nem lehet értelmezni, ahogyan hangadó értelmezte.
Előzmény: PETYUS (4)
PETYUS Creative Commons License 2002.01.25 0 0 4
Ki tudja megmondani, hogy vajon a matáv hogy értelmezi?
Előzmény: rainman (3)
rainman Creative Commons License 2002.01.25 0 0 3
Már meg sem lepődöm, hogy némelyek mily izzadtságszagúan próbálnak mindenben buktatót keresni....

Ezt írod: ezzel a díjcsomaggal csak
matáv számokat hívhatok ezentúl, a most színre lépő távközlési vállalat előfizetőit nem...

Ezzel szemben olvasd el figyelmesen a
http://www.matav.hu/vilag/aktualis/csevego_dijcsomag.html
oldalt.
E szerint:
"A kedvezmény nem vonatkozik a kapcsolási díjra, adat- és internetforgalomra (06 51), valamint a 06 40, 06 80, 06 81, 06 90, 06 91 hívásirányokra."
Továbbá:
"A díjcsomag igénybevételének feltétele, hogy a használója minden hívásirányban a Matáv által nyújtott szolgáltatásokat vegye igénybe. A díjcsomag díjai megegyeznek a Bázis díjcsomagéval. "

Ahogy én értelmezem, ez csupán azt jelenti, hogy a szerződés ideje alatt nem vehetem igénybe a konkurens szolgáltatók által kínált lehetőségeket (pl. a távhívásra) de azt nem, hogy kizárná annak lehetőségét, hogy a konkurensek által kiszolgált előfizetőket elérjem.

Üdv!

Előzmény: hangado (-)
Kobzoska Creative Commons License 2002.01.25 0 0 2
A reklámok sajnos nem a korrektségükről híresek...
Előzmény: Spanci (1)
Spanci Creative Commons License 2002.01.25 0 0 1
Jééééééé! A tívíreklámban mintha azt kurjongatnák, hogy bármikor - bárkit.
Előzmény: Kobzoska (0)
Kobzoska Creative Commons License 2002.01.25 0 0 0
Ezt a MATÁV honlapjáról másolom:

"A díjcsomag igénybevételének feltétele, hogy a használója minden hívásirányban a Matáv által nyújtott szolgáltatásokat vegye igénybe. A díjcsomag díjai megegyeznek a Bázis díjcsomagéval."

Tehát az kapásból nem igaz, hogy nem hangoztatják sehol.

Előzmény: hangado (-)
hangado Creative Commons License 2002.01.25 0 0 topiknyitó
már meg sem lepődöm...24 óra alatt aktiválják a csomagot, ami nem kerül semmibe.
de.
amit sehol sem mondanak: ezzel a díjcsomaggal csak
matáv számokat hívhatok ezentúl, a most színre lépő távközlési vállalat előfizetőit nem...
de 1 hónap alatt - ha akarom - visszaállítanak normál csomagra...

...kíváncsi vagyok a westel mikor dobja piacra az első csevegő dominót...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!