Keresés

Részletes keresés

Conmet Creative Commons License 2002.07.25 0 0 12
Hi!

Köszönöm, már én is kipróbáltam, egy 1800+ procit vettem bele és gond nélül hajtja. Sőt kipróbáltam 145 MHz-re emelni az FSB-t és láss csodát azóta 2000+ lett belőle!

Üdv!

Mellesleg megjegyzem, hogy a Support nem tökéletes, mert mielőtt megvettem volna a procit, levélben megkérdeztem az angol és a német "helpdesk"-et és különböző válasz kaptam!
Csak a német fickó írta azt, hogy az alaplap "tudja" az AthlonXP-t.

Előzmény: CREATOR (11)
CREATOR Creative Commons License 2002.07.16 0 0 11
Conmet!

Igen megtudja hajtani az Athlon XP-t, én egy 1700XP-vel használtam gond nélkül ment vele.

Creator!

Conmet Creative Commons License 2002.06.19 0 0 10
Hi Emberek!

Az én birtokomban is EPoX alaplap van, de egy "régebbi" típusú EP-8KTA3+.
Jelenleg egy 850MHz-es Duron dolgozik benne.
A kérdésem pedig a következő:
Meg tud ez az alaplap "hajtani" egy Athlon XP-t?

Valaki esetleg használja így?

CREATOR Creative Commons License 2002.02.05 0 0 9
Ugylátszik megoldodott, az akadozások megszüntek, hogy mit tesz egy kis memoria upgrade.Gondolom nem kell anyit swappolni a win-nek igy gyorsabb a rendszer csak azt nem értem hogy a BX-en 128M volt és azon nem fordult elö ilyen furcsa akadozás.
Mr Ricsi!
Arra figyeltem hogy az AGP-slot meletti PCI be ne rakjak semit.A szorzó lockot megkérdeztem az üzletben azt mondták "lehet hogy mi grafitoztuk át"-no comment.
mr_ricsi Creative Commons License 2002.01.31 0 0 8
Jut eszembe: Az ISDN kártya az agp melletti slotban van?

"a szorzót is tudom állitani"
Ez jó! Ha majd stabillá válik a rendszered, akkor 1400-1500MHz-ig próbálkozhatsz!

Előzmény: CREATOR (6)
mr_ricsi Creative Commons License 2002.01.31 0 0 7
"akár foroghatna 7200-at de csak 4400 forog?"
Nem. A q szerint ez a vinyó a 7200-asokhoz hasonló teljesítményt nyújt. (Mások szerint viszont messze nem, így pl. a Maxtor-keresztségben az LD (alacsony zaj) nevet kapta.)

"Ha valaki tud valami módszert rá akkor ossza meg"
Én nem tudok, de a megoldásod korrekt: ilyenkor a Win valóban nem használja a hangchipet.

Előzmény: CREATOR (6)
CREATOR Creative Commons License 2002.01.31 0 0 6
Mr Ricsi!
A wincsi tényleg Lct20-as csak a 0 lemaradt, ez a sub-7200 azt jelenti hogy akár foroghatna 7200-at de csak 4400 forog?
Ki próbáltam a javaslatod levettem a memóriát 100-ra, a procit 9x100-ra igazából válltozás nemtörtént, de azt vettem észre hogy a szorzót is tudom állitani /12x100/ugynéz ki nincs szorzó lock.
Válltozott a felállás a biosban letiltottam az alaplapi hangchippet /AC97'/ és beraktam egy SB 128 PCI hangkártyát, röktön átkerültek az IRQ az XP ben.Mintha kezdene kipofásodni a rendszer ebben az állapotban tesztelem folyamatosan.
Azért felmerült egy ujabb probléma hiába tiltom le biosba az alaplapi hangchippet, induláskor minden op rendszer /XP,ME,W98SE/ felismeri és gond nélkül müködik attól függetlenül hogy benne van a másik hangkártya csak ugy tudtam használni a SB128-at hogy a win-be letiltottam az AC97-et.Megnéztem az alaplap leirását de nemtaláltam semmi más /jumperes/ letiltást.
Most ez müködik csak csunyán mutat az eszközkezelöben a pirossal áthuzott AC97'.
Ha valaki tud valami módszert rá akkor ossza meg.
mr_ricsi Creative Commons License 2002.01.29 0 0 5
Creator:
Lct20 inkább, nem? Ez egy Sub-7200-as vinyó, ami valójában 4400-at pörög. (Nem elírás!) Adattárolásra bőven elég, de videót nem digiznék rá.

De nem ez lehet az ok, inkább a memóriát gyanítom (az is a régi konfigból maradt?). Vedd vissza a procit 9x100-ra, a memória is 100-ra, és így próbáld ki. A következő az IRQ-k, mert nem tekinthető normálisnak, hogy a VGA és a hangchip is azonosat használ.
(A VIA4in1 legújabb verzióját pedig mindentől függetlenül fel kell rakni!)

Előzmény: CREATOR (4)
CREATOR Creative Commons License 2002.01.29 0 0 4
A winyó tipusa: Quantum Fireball lct2 30GB, tudsz valami speciál quantum hibáról?
Próbálkoztam a Sysoft Sandrá-val ezeket mértem:
Driver index 13819
Buffer read 5 MB/s write 5 MB/s
SEquential read 20MB/s write 19 MB/s
Random read 4 MB/s write 4 MB/s
Average Acces Time 11 ms (estimated)

Szóval ez most jó vagy nem, mert nincs viszonyitási alapom, a régi konfigba nem mértem. Ha a Sandra beépitett indexekhez viszonyitva elég siralmas mert pl UDMA100 7200rpm index:36000, UDMA66 7200 rpm 24000. Az tuti hogy a quantum nem tudja a 7200 rpm-et de ez anyira vissza lökné a teljesitmény több mint a felére?

mr_ricsi Creative Commons License 2002.01.28 0 0 3
Mi a quantum pontos típusa?
Előzmény: CREATOR (1)
Thas Creative Commons License 2002.01.25 0 0 2
Még 128Mega? Ártani biztos nem árt, WinXP pedig kifejezetten jót fog tenni. Esetleg próbálj meg újabb VIA4in1 drivert letölteni (ha jól tudom a 4.36 az aktuális).

Üdv.: Thas

CREATOR Creative Commons License 2002.01.25 0 0 1
Kössz Thas a hozzászólást.

A vidkártya egy ASUS V7100 /G2 MX400/a 3DMARK pontszámra nem emlékszem de majd megnézem. Én is még mindig a HDD-re / 30G Quantum/ gyanakszom mert amikor elöjön az akadás mindig a wincsi is dolgozik de ezzel az a gondom hogy az elözö konfigba is ugyan ezek a cuccok voltak /csak az alap lap és a proci válltozott/ és ott ua a játékoknál nem volt ilyen furcsa akadás de igazából nem hiszem hogy hardveres gond lenne mert miota megvan a cucc még lefagyiztatni nemsikerult, pedig probáltam.
Az AGP tudja a 4x-t a memoria 128M 133-on fut /1200 Athlon 9x133/,estleg kellene még egy 128-as modul hogy ne keljen anyit a vincsihez fordulnia?

Thas Creative Commons License 2002.01.24 0 0 0
Nem 0 baj lehet.
Nekem amikor a gépet bővítettem a vinyóm lett a szűk kersztmetszet, de ezt igen könnyen ki lehet szűrni, ha sokat, és "látványosan" tölt a játék. A másik gondom a rossz alaplapválasztás volt. Konkrétan a 2x AGP, és a lassú memóriakezelés fogta vissza a gépet, de ezt egy Epox-nál nehezen tudom elképzelni.
Én a Bios-ban mindent Auto-ra szoktam állítani és az alaplaphoz adott drivereket is felrakom, de gondolom ez nálad is default. A videokártyához viszont lehet külön IRQ-t rendelni a Bios-ban, ezt szerintem érdemes bekapcsolni.
Egyébként milyen videokártyád van? A 3dMark-ban mennyi a pontszámod?

Üdv.: Thas

Előzmény: CREATOR (-)
CREATOR Creative Commons License 2002.01.24 0 0 topiknyitó
Lecseréltem a jó öreg BX-et /Amptron 3100B + PIII 500/ egy Epox 8KTA3 ra /Athlon1200/ elsö tapasztalataim elég vegyesek a konfig tényleg elég gyors de több játáknál rendszertelen akadozást vettem észre. Elöször a játékok grafikájábol vettem vissza de nem segitett majd jottek a teszt progik /3DMARK,Sandra/ amik gond nélkül lefutottak és elég jó eredménnyel.A következö az OP rendszerek /ME, XP/ változás nincs bár az XP kicsit gyanus volt mert a vidkártyát, az alaplapi hangkártyát és az ISDN kártyát mind a 11 IRQ-ra rakta. Majd a gyanum a HDD-re terelödött, UDMA állitgatások /100,66,33, pio/ BIOS-ba, WIN alatti vezérlöbe, a lemezmüvelet lassult de az akadozás nem szünt meg. Igazából nemtudom mi lehet a hunyó a dologba.
Ha valakinek van ugyanilyen alaplapja vagy tipje, ne kiméljen ossza meg az ötletét.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!