Keresés

Részletes keresés

livefast Creative Commons License 2002.02.17 0 0 109
Reméltük is, hogy ezt még te is észreveszed.

A Fidesz MPP ugyanis egy párt, amit meg felsoroltál az egy választási szövetség.
Persze, hogy nem "úgyan az", vagy egyszerűbben és magyarul: nem ugyanaz.

Előzmény: Polgárelvtárs (108)
Polgárelvtárs Creative Commons License 2002.02.17 0 0 108
Hol volt, hol nem volt egyszer egy Fidesz.

Most viszont már csak FMPP-MDF-KDNSZ-LUNGO DROM szövetség van.

Ez pedig a hűlye is látja, hogy nem úgyan az.

Előzmény: Törölt nick (107)
drstrangelove Creative Commons License 2002.02.07 0 0 106
a nemet kormany nem hozott olyan torvenyt amelynek celja a nemet etnikumu kulfoldi munkasok faji diszkriminalasa lett volna. a fidesz + mszp + miep + mdf + fkgp tengely igen, csak eu kozbeszolt.

egy part szavazott nemmel: szdsz.

nem vagyok szdsz-es, de ebben az ugyben bizony csak nekik volt a helyen a szivuk.

Előzmény: Zalancelot (91)
Polgárelvtárs Creative Commons License 2002.02.07 0 0 105

Meg a hazaárulók:-)

Titkos Tibor Creative Commons License 2002.01.28 0 0 104
beszállok, nyomogatom a gombokat, aztán ha sehogysem megy, diszkréten letakarom, de nem azzal kezdem, hogy világgá kürtölöm, ez mennyire szar
Előzmény: nem0 (103)
nem0 Creative Commons License 2002.01.28 0 0 103
Akkor is szálljunk be, ha kívülről is látszik, hogy a célemelet még nincs megépítve?
Különös filozófia!
Előzmény: Titkos Tibor (102)
Titkos Tibor Creative Commons License 2002.01.28 0 0 102
Hát igen, az ellenzék magatartása minden szempontból káros. De Duray nem csak az ellenzéket minősítette.

Amúgy a lift is megítélés kérdése, hogy merre megy, de kétségtelen, hogy előbb be kell szállni, és ha sehogyan sem megy, csak akkor fikázni.

Előzmény: Zézé (99)
nem0 Creative Commons License 2002.01.28 0 0 101
A kedvezménytörvényt a magyar parlament hozta meg, hatósága kizárólag az ország határain belülre korlátozódik. A parlament óriási többséggel fogadta el.
Akkor mit kritizál Duray úr? A csőcselék talán az a 7%, aki nem szavazott igennel?
Esetleg Duray úr azokat nevezi csőcseléknek, akik az Orbán-Nastase paktumot ellenzik, amely több helyen is sérti a parlament által elfogadott Kedvezménytörvényt?
Ők csak a kedvezménytörvényt védik. Ekkor pedig fel lehet tenni a költői kérdést, hogy ki is itt a csőcselék?
Előzmény: drstrangelove (-)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.28 0 0 100
Idézek a szombati Magyar Hirlapból egy Szörényi Levente interjúrészletet:

"A státustörvény azért rendkívül fontos, mert nyolcvan éve ez az első, hogy valakik innen világgá kürtölik, hogy "állj, mi nem annyian vagyunk, ahányan a szűkebb hazában élünk", és igyekeznek kiállni ezek jogaiért.

Kérdés:Ezzel mindenki egyetérthet, de akkor miért nem örül neki az ország jelentős része?

Hogy jelentős-e, nem tudom. Mindenesetre a bolsevik demagógia indította be a manipulációra épülő ellenakciót. A dolog egy mondaton múlik: "ember, elveszik a kenyeredet!" Ez elég arra, hogy az erdélyi magyart is románnak tekintsék. Amíg az MSZP ilyen nemtelen eszközökkel él, sosem lesz belőlük normális szociáldemokrata párt. Lehet, hogy a megállapodásban vannak hibák, de ez volt az első hivatalos lépés, amely kinyilvánítja a kint rekedtek magyarságát. És akik a határon túl élnek, Trianon óta megmaradtak magyarnak. "

Ennyi.
Nahát:)

Zézé Creative Commons License 2002.01.28 0 0 99
Ha valaki a tetore akar feljutni, de a lift csak az 5odikik mukodik - mert most nemreg kezdtek el epiteni!!-, akkor lehet szidni ugyan azt aki epiti, de lehet orulni is, hogy legalabb addig van mivel felmenni ...
Előzmény: kovacs zoli (97)
Phoeniixx Creative Commons License 2002.01.28 0 0 98
ugyan kedves THerminatorom, mindent csak "proporcionalisan" ahogy a VB jelentesben is van es ahogy az EU praktice is peldat ad: pl vannak EUropai parasztok es vannak 10%ban EUropai vagy "keleti" parasztok. Ami meg munkavallalast illeti, egyreszt en szemely szerint kezdetektol fogva elfogadhatatlannak&hujesegnek tartottam, de feloldasra adott MSZP/SZDSZ-es kis rasszista vagy protofasiszta demagogiat nehez jellemezni, meg keresem a kategoriakat...
Előzmény: HitetlenTamaska (93)
kovacs zoli Creative Commons License 2002.01.28 0 0 97
Aki "mindössze máshogy" akar, "többet" akar, az nem ellenez.
Szerintem :-)
Előzmény: Titkos Tibor (96)
Titkos Tibor Creative Commons License 2002.01.28 0 0 96
Engem azért szomorít el az egész, mert a csőcselék kifejezést kénytelen vagyok magamra venni, holott az én szívügyem is a határontúliak helyzete, köztük a Duray-é is. Mindössze máshogy képzelem el a támogatást. Tegyük fel, hogy el tudom érni az új megyebeosztás semmissé tételét, megoldom az anyanyelvi oktatás problémáit, kiirtom a szlovák vezetésből a magyarfóbiát - akkor csőcselék vagyok? Hiszen ellenzem a státusztörvényt. Nem úgy, ahogy az mszp, nem úgy, ahogy az szdsz, nem úgy, ahogy a miép. A magam módján ellenzem. Mást adnék. Többet.

Nem tudom hova tenni Duray szavait, mert így feketén-fehéren leírva egyszerűen korlátoltság.

Zézé Creative Commons License 2002.01.28 0 0 94
Jaj dehogynem turi ... Nemetorszag, Olaszorszag, Protugalia a pelda ra!!!

A Velencei Bizottsag tobb orszagot megszolitott, hirhedt allasfoglalasaban, de SENKI A FULE BOTJAT SEM MOZGATTA, - hogy valtoztasson, POZITIV megkulonboztetesi gyakorlatan - kiveve Magyarorszagot!!!

Mar megbocsass, de Duraynak ertheto a kemenyebb hangvetele: A szlovakok, sajat statustorvenyukkel a zsebukben tamadjak Magyarorszagot!!!!
Es ekkor ideat, nem a szlovakokat kuldik el a francba, hanem az MSZP sajat bunko valasztoit (Istenem!! akinek a komcsik nem oltek/hurcoltak/vertek meg egy csaladtagjat, azok maris elfeledtek az elmult 40 evet) szolitja fegyverbe, de kik ellen, az itteni nemzetben gondolkodok ellen.

Durayval csak egyerteteni tudok!!!

Ja, es egy kerdes a kedves MSZP rajongoknak:
Ha ad absurdum nyernek a bolsevik-unokak, akkor felmondjak a roman-magyar paktumot?? a munkavallalast csak a magyar nemzetisegueknek fogjak biztositani, es azt is 6 honapra, ahogyan ok akartak a tv. elokeszitesenek idoszakaban, es mindenfele engedely NELKUL - gyakorlatilag KORLATLANUL?!?!?!
Erre, kernem valaszolni!

Udv Z

Előzmény: HitetlenTamaska (93)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2002.01.28 0 0 93
Ugy bizony kedves kőszáli sasom:

Bizony az EBESZ nemzetiségi titkársága is csöcselék, a Velencei Bizottság is csöcselék, és az EU is csöcselék, hiszen Ausztriára nem engedi a kedvezmény törvényt alkalmazni, mert saját EU polgárai között nem türi nemzetiségi megkülönböztetést.

Nyilván nem is akar a mi bölcs Vezérünk Orbán Tartuffe Viktor zsebkancellár ebbe a csöcselékbe tartozni, és ezért is hirdetett meg a közös európai haza helyett, privát Lebensraumot.

Csak az a baj, hogy már nem emlékszik arra, hogy a Lébensraum kreátorok leginkabb Grabstette -ket produkáltak.

Előzmény: Törölt nick (92)
Zalancelot Creative Commons License 2002.01.28 0 0 91
Nem bizony. Magyarországon jelenleg is több ezer különféle nációjú munkavállaló dolgozik.
Törvények szabályozzák, ki kaphat munkavállaló vízumot.
A kedvezménytörvény csak ideiglenes (3 hónapra szóló)munkavállalást könnyíti meg.
Németországból nem csak hazaküldik, de meg is büntetik és kiutasítják azokat a magyar munkavállalókat, akik nem a német törvényeknek megfelelően vállalnak munkát.
Előzmény: drstrangelove (90)
drstrangelove Creative Commons License 2002.01.28 0 0 90
Hm, nem vesz el semmit? Csak a munkavallalas jogat akarna elvenni, ha az EU kozbe nem lepett volna. MIt szolnal ahhoz, ha a nagyszamu magyar munkavallalot hazakuldenek Nemetorszagbol, es azokat engednek ezutan be, akiknek a papja megtalalja a svab oseik keresztlevelet? Durva volna, mi? Vagy csak azok kapnanak az EU-ban munkavallalasit, akik igazoljak, mondjuk, hogy a nagyapjuk partizan volt, es egy igazsagosabb vilagert harcolt? Ha?
Előzmény: Zalancelot (89)
Zalancelot Creative Commons License 2002.01.27 0 0 89
A nemzetiségi alapon történő megkülönböztetés!
És még csak összehasonlítani sem lehet a kettőt, mert a magyar státustörvény nem vesz el semmit sőt ad, monjuk rá, hogy pozitív diszkriminációt alkalmaz.
A Benesi dekrétumokra éppen az ellenkezője jellemző.
Előzmény: Bimbum (88)
Bimbum Creative Commons License 2002.01.27 0 0 88
Nem tudom, hogy mi köze van a benesi dekrétumoknak a mi kedvezménytörvényünkhöz.

Mindenesetre mi magyarok akkor vonhatnánk felelősségre a szlovákokat, ha mi is megfontolnánk a saját sváb kisebbségünk ellen tett lépések visszavonását. Persze ez azzal is járna, hogy az elüldözött sváboknak vissza kellene adni a házaikat és földjüket.

Előzmény: Zalancelot (86)
iktato Creative Commons License 2002.01.27 0 0 87
A Martonyit kifütyülö zs*dó csöcseléket miért nem említed?
Előzmény: psycho-pata (82)
Zalancelot Creative Commons License 2002.01.27 0 0 86
Szeretném tudni Rolf Ekeus úr véleményét arról, hogy Szlovákiában még mindig érvényben vannak a Benesi dekrétumok?
Véleménye szerint ezek tartalmaznak-e megkülömböztető elemeket?
Talán ilyen kisebbségvédelmet képzel-e el eurókonformnak, vagy valami mást?
Előzmény: Törölt nick (85)
sashimi Creative Commons License 2002.01.26 0 0 84
Kicsit csalodtam Durayban. Tobb nyelvi lelemenyt vartam volna tole, hisz anyam meg a "nep ellensege" tudott lenne a Rakosi rendszerben, mig en mar csak a " csocseleksegig" vihettem :-(

sashimi

székkutas Creative Commons License 2002.01.26 0 0 83
...és Csurkának csápol!
Előzmény: psycho-pata (82)
psycho-pata Creative Commons License 2002.01.26 0 0 82
A csőcselék nem a kedvezménytörvény "ellen" van, hanem temetőben fütyül.
Droopy Creative Commons License 2002.01.26 0 0 81
Az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) nemzetiségi főbiztosa, Rolf Ekeus tegnapi pozsonyi látogatása során úgy vélekedett: a státustörvénynek jelenlegi formájában területen kívüli hatálya van, s megkülönböztető elemeket is tartalmaz, ezért káros precedenst teremthet. Időközben a román kormány is vizsgálatot kezdett arról, hogy az információs irodák működése megfelel-e a törvényeknek. Bukarest szerint Budapest kijátsza a kétoldalú megállapodást.

Es akkor ehhez mit szolsz

Droopy

Előzmény: Kulik (40)
redhut Creative Commons License 2002.01.26 0 0 80
Ebben igazad lehet. Én is hallottam olyan vállalkozóról, aki paradicsomszedésre keresett embert olyan faluban, ahol 100% volt a munkanélküliség (van ilyen!), hasonló bérért.
Senki sem jelentkezett...
Előzmény: dez1 (79)
dez1 Creative Commons License 2002.01.24 0 0 79
Az átlagos napszám olyan 2-3 ezer Ft/nap és 8 óra munka/nap. Ez azért nem kevés szakképzettséget nem, csak odafigyelést meg kitartást igénylő munkáért. Almaszedésre még csak csak lehet nyugdíjas néniket találni, de ládacipelésre már egyáltalán nem (pedig egy láda csak 20-25 kg és csap pótkocsira fel-pótkocsiról le pincébe mozgatásról van szó), általában haveri körből szedünk össze embereket.
drstrangelove Creative Commons License 2002.01.24 0 0 78
Jol elvitatkozunk itt azon, hogy ki is a csocselek, de szerintem az igazi kerdesek ezek

-- egy szlovak parlamenti kepviselo (Duray) hogy jon ahhoz, hogy lecsocselekezze a magyar polgarokat, kulonos tekintettel arra, hogy egy olyan kerdesrol van szo, ami anyagi hasznot jelenthet neki
-- kulonosen minositi az esetet, hogy tudomasom szerint Duray kulonbozo "tarsadalmi szervezeteken" keresztul meg igy-ugy allando tamogatast kap Magyarorszagrol
-- es felelmeim szerint raadasul a magyar adofizetok penzebol is jut a Duray fele magyar partnak, meg mindenfele keresztenydemokrata okosodo kornek

Egy masik kerdeskor>
A nemet hasonlat egyaltalan nem rossz.
-- Magyarorszag kormanyra rendszeresen lejmolja vegig az europai orszagokat munkavallalasi engedelyekert, es valamennyit szokott is kapni. Mi volna akkor, ha nemet kormany azt mondana, hogy igen, johetnek magyar allampolgarok dolgozni informatikusnak meg pincernek meg minden, de csak akkor, ha a helyi plebanos igazolja, hogy rendelkeznek svab osokkel, es igazolja, hogy beszelik oseik nyelvet.
-- Az EU azt udvozolte (finomabban: kenyszeritette ki), hogy a statusztorveny munkavallalasi passzusaibol az explicit rasszizmust kuszobolje ki a magyar kormany

Tirpitznek nagyon igaza van abban is, hogy igen sotet dolog a legalis munkavallalokat osszemosni az illegalisokkal (akkikel sokan mindjart buncselekmenyeket is asszocialnak). De ez mar egy masik topik lehetne.

geszthi Creative Commons License 2002.01.24 0 0 77
Azt azert nem artana elfelejteni, hogy CSURKA nevezte oket annak a parlamentben!
Mecs arra reagalt!
Előzmény: fanyűvő (73)
DEVLA-MÁRO Creative Commons License 2002.01.24 0 0 76
Ez most kérdés vagy válasz? Mint topic?
Különben meg a nagy csöcselék ellene van hisz ők alkossák a népet,hát ilyenkor kia a csöcselék fenség?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!