Keresés

Részletes keresés

Innercity folk Creative Commons License 2002.01.23 0 0 23
Olyan orszagot, ahol ez a kifejezes ismeretlen, hogy posztkommunista hazaarulok.

Ha kicsit belegondolsz, barki aki az EU csatlakozast tamogatja, hazaarulo, mert hosszu tavon egyenlo a nemzethalallal. Az a lenyege. Europai leszel, nem magyar, nemet, francia, stb.

A demokraciat jobban csinaljak, azt remelem. Ami azt is jelenti egyben, hogy te tovabbra is gondolhatsz barkit posztkommunista hazaarulonak, csak nem leszel olyan divatos.

Előzmény: bmg (11)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.23 0 0 22
"a győzelemhez minden megfogható szavazat kell."

akkor mégiscsak én leszek a hülye, hogy nem értem: miért törölgeti a fidesz a sáros cipőjét a miépbe nap mint nap...

Előzmény: ruzsasanyi (5)
NagyFehérFőnök Creative Commons License 2002.01.23 0 0 21
Kedves Mr.America !

Ez a topik arról szól, hogy: Miért szavazzunk a Fideszre?
Ha jól értelmezem véleményedet, Te azért adnád a voksodat a fiúknak, mert idézem

"A Fidesz NAGYSÁGRENDEKKEL TÖBBET lop.
Saját maguk is (pl.Simicska) maffiózók."

Ez számomra kicsit furcsa formája a tehetség elismerésének. Nekem mások a prioritásaim, remélhetôen a választók többségének is.

Előzmény: Mr.America (20)
Mr.America Creative Commons License 2002.01.23 0 0 20
94-98 között is volt lopás.
Sőt!
Szerintem 94-98 között is legyeskedtek maffiózók a kormány körül.

Az ÓRIÁSI különbség:

A Fidesz NAGYSÁGRENDEKKEL TÖBBET lop.
Saját maguk is (pl.Simicska) maffiózók.

Előzmény: Kulik (14)
NagyFehérFőnök Creative Commons License 2002.01.23 0 0 19
"Na végre valaki aki értelmesen áll hozzá."

Luciferrel szólva: "csak azt adhatom mi lényegem"

Előzmény: prézlimájer (17)
jarlaxe Creative Commons License 2002.01.23 0 0 18
azér szavazzatok a fityeszre, mer akkó nyerek egy üveg sert Alapító Atyától...
prézlimájer Creative Commons License 2002.01.23 0 0 17
Na végre valaki aki értelmesen áll hozzá.

Előzmény: NagyFehérFőnök (16)
NagyFehérFőnök Creative Commons License 2002.01.23 0 0 16
Kedves enuma_elis !

"De én direkt kib*szok magammal, és nem szavazok a Fideszre... "
Abból, hogy 12 év alatt az egyetlen párt a Fidesz volt amely nem csak beszélt a családi adózás bevezetésérôl, hanem tett is ebbe az irányba néhány tétova de egyértelmü lépést, még nem következik, hogy a teljesítményükkel összeségében elégedett lennék.

Előzmény: enuma_elis (9)
malaclopo Creative Commons License 2002.01.23 0 0 15
tisztelt Kulik Úr!
Szavazzon a fityeszre, és a minidiktátorra. Ön szerint a 3 heti ülésezés, bizsgálóbizottságok fel nem állítása, fityesz politikus legfőbb ügyésszé válassztása, aki aztán kénye-kedve szerint válthat le ügyészeket, mert csak ő politizálhat ügyészként, paktum kötése NastaSEVAL Z O.GY. FELHATALMAZÁSA NÉLKÜL, ötéves terv, alultervezett költségvetésből befolyt pénzek o.gy-en kívüli fityesz kreatúráknak osztogatása, ovi szülőfalujának kirívóan magas támogatása, szemben pl. Abaúj, Szabolcs lepusztult falvaival, egyetlenegy ellenzéki vizsgálóbizottság felállításának megakadályozása, az au országjelentésekben nyíltan demokráciahiányosnak nevezett kormányzat a demokrácia? a robbantós belügyminisztert a Horn kormány menesztette, a fityesz minisztert csinált belőle, napokon keresztül lehetne folytatni, de minek. Csak magát minősíti az, aki szerint 9498 között áldemokrácia volt, és a fityesz diktatúra a demokrácia.
Tisztelettel
malaclopo
Előzmény: Kulik (14)
Kulik Creative Commons License 2002.01.23 0 0 14
Én még soha sem szavaztam a FIDESZre, de 2002-ben a FIDESZ-MDF-re szavazok.
Miért?
Mert azt az áldemokráciát, melyet az MSZP-SZDSZ művelt '94-'98 közt, nem támogatom.
Hazudtak és közben tömték zsebeiket. Lásd. Közbeszerzési Törvény és egyéb privatizációk.
Az a bajuk a mostani Kormánnyal, hogy nem ők tudtak továbbra is zsebelni.
Y-forduló Creative Commons License 2002.01.23 0 0 13
Én 1990-ben szavaztam először és utoljára a fideszre. Ennek ellenére úgy érzem, hogy akkor jobb helyre tettem a voksomat, mitha az akkori mdf-re szavaztam volna.

1998-ban a miépet juttattam be a parlamentbe. Eufórikus örömöm kb. 1 hónapig tartott. Kiderült számomra, hogy a miép - radikális programja ellenére - egy szőnyegpárt, aki aláfeküdt a fidesznek.

A topicnyitó kérdésére: Fogalmam sincs.

Előzmény: Innercity folk (1)
proton Creative Commons License 2002.01.23 0 0 12
Tudod -többek között - mit csinálnának jobban ezek a "poszt-kommunista hazaárulók"? Azt pl, hogy miközben szétrabolják az országot, megcsúfolják a demokráciát, a parlamentet, az igazságszolgáltatást, aközben NEM RÖHÖGNÉNEK BELE A POFÁMBA!!!!
Előzmény: bmg (11)
bmg Creative Commons License 2002.01.23 0 0 11
Folk,
Igazad lehet, tényleg ez az ellen-topic.
Na de akkor a másik az mi? :))
Oké, Te demokráciában szeretnél élni, én is.
Szerintem abban élünk. Milyen változásokat remélsz pl. az MSZP-től? Erre lennék kiváncsi.
Mi az, amit szerinted másként, JOBBAN csinálnának ezek a poszt-kommunista hazaárulók a Fidesznél?

Előzmény: Innercity folk (1)
Összeesküvő Creative Commons License 2002.01.23 0 0 10
Miért, szavazzunk a Fideszre?

:)))

(Bocs, többet nem írok ide, nem szavazok rájuk.)

Előzmény: bmg (-)
enuma_elis Creative Commons License 2002.01.23 0 0 9
Ha a Fideszre szavaznék - nem fogok - azt azért tenném, mert helyes politikai döntéseket is hozott az elmúlt idôszakban. Ezekbôl én egyet emelnék ki ez pedig az családtámogatás. Tárgyilagosan el kell ismernem, hogy a családi kedvezmény bevezetésével és többszöri korrekciójával kialakult helyzet alapvetôen és a helyes irányba változtatta meg a vonatkozó szabályokat.
De én direkt kib*szok magammal, és nem szavazok a Fideszre... :))
Előzmény: NagyFehérFőnök (4)
enuma_elis Creative Commons License 2002.01.23 0 0 8
Ne szavazzunk a FIDESZ-re!
Azt hiszem idővel meghajolok észérveid súlya alatt... :)))
Előzmény: művezető (6)
ruzsasanyi Creative Commons License 2002.01.22 0 0 7
De! Csakazértis!
művezető Creative Commons License 2002.01.22 0 0 6
Nincs miért. Ne szavazzunk a FIDESZ-re!
ruzsasanyi Creative Commons License 2002.01.22 0 0 5
Az átszavazás onnan valószinűsíthető,hogy ez volt a tapasztalat 98-ban és azóta is a legtöbb időközi választáson.A másodfordulós támogató szavazatuk kb.annyira biztos, minthogy az öreg ortodox komcsik is az" európai szocdemekre" teszik az ikszet.Az nem szégyen? Ez a választási rendszerünk sajátossága, a győzelemhez minden megfogható szavazat kell.
Előzmény: Törölt nick (2)
NagyFehérFőnök Creative Commons License 2002.01.22 0 0 4
Kedves bmg !

Ha a Fideszre szavaznék - nem fogok - azt azért tenném, mert helyes politikai döntéseket is hozott az elmúlt idôszakban. Ezekbôl én egyet emelnék ki ez pedig az családtámogatás. Tárgyilagosan el kell ismernem, hogy a családi kedvezmény bevezetésével és többszöri korrekciójával kialakult helyzet alapvetôen és a helyes irányba változtatta meg a vonatkozó szabályokat.

Előzmény: bmg (-)
AMI SZÁMTALAN Creative Commons License 2002.01.22 0 0 3
Ha a Fideszre szavaznék, azért tenném, mert elégedett vagyok a gazdaság terén elért eredményeikkel, ill. a nemzeti összatartozás erősítése miatt végzett tevékenységükkel. (ha valaki nem érzi magát a nemzethez tartozónak, arra ez persze nem vonatkozik)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.22 0 0 2
ha lehetséges

a fideszről itt állást foglalók fejtsék már ki a miépről, mint potenciális koalíciós partnerről a véleményüket (nem a pártvezetőség PR-os maszatos szólamainak visszabüfögése lenne a lényeg, hanem egyértelmű igen/nem + rövid indoklás). az is érdekelne (ha a topicnyitó ki nem ebrudal), miért gondolják olyan biztosra fideszista körökben, hogy a miépésiták a második fordulóban a madöf-mapop jelöltekre átszavaznak?

thnx!

Előzmény: bmg (-)
Innercity folk Creative Commons License 2002.01.22 0 0 1
Van egy kedves logikai bukfenc abban amit írtál, hogy te az ellentopicra nyitottad ezt a topicot. Szerintem ez az ellentopic... :)

Szerintem szavazzon mindenki a szívének kedves pártra. Annyit azért elárulok, hogy nem fogom megismételni az 1998-as hibámat. Akkor A Fideszre szavaztam. De én demokráciában szeretnék élni, egy olyanban, ahol ha nekem ez vagy az nem tetszik, másképp csinálnám, nem leszek nemzetromboló stb., stb., stb.
Csak magyar, aki másképp látja.

Előzmény: bmg (-)
NagyFehérFőnök Creative Commons License 2002.01.22 0 0 0
HOgy 0-nál több szavazatot kapjOn
Előzmény: bmg (-)
bmg Creative Commons License 2002.01.22 0 0 topiknyitó
Tisztelt Olvasók!

Mintegy válaszként is nyitottam ezt a témát a hasonló, MSZP-vel kapcsolatos szavazás előnyeit firtató ellen-topicra.
Ebbe a témakörbe főként Fidesz-szavazók észérveit várom, vagyis, hogy
Miért szavazzunk a Fideszre?

Ezt nem azért írtam, mert nem vagyok kiváncsi mások véleményére, csak azért, mert egymással viaskodókból van elég a többi oldalon is.

Kérem, ide az írjon, aki valóban látja a kormánypárt jövőbeni lehetőségeit és értékelni tudja múltbéli tevékenységét.

Remélem ez a topic sok errelátogatónak szolgál információval, miért is van szüksége a magyarságnak arra, hogy folytassa, amit 1998-ban elkezdett.

Köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!