Ha Budapest a város lakosai és a munkahelyek "védelme" érdekében lezárná piacát a vidéki munkavállalók elöl, akkor nem változna a város lakói elött álló munkalehet?ségek száma, ellenben a város lakosainak összességében biztosan csökkenne a jóléte emiatt a buta intézkedés miatt. Ugyanilyen buta megfontolásokból zárják le, "védik" a hazai munkaeröpiacot.
http://www.gallup.hu/Gallup/release/ppref020123.htm
"A GALLUP PÁRTPREFERENCIA ADATAI
2002. január
Nincs alapvető változás
A 2002. januári pártpreferencia vizsgálatunk terepmunkájára a hónap második felében 2002. január 17. és 21. között került sor. Eredményeink tehát frissebbek, mint a héten már megjelent illetve megjelenés előtt álló más közvélemény-kutatási adatok.
A 2002. évi első pártpreferencia vizsgálatunk során 1003 választókorú magyar állampolgárt kérdeztek meg személyesen a Gallup kérdezői összesen 61 településen. A megkérdezettek összetétele a nemek aránya, az életkori csoportok, valamint a lakóhely településtípusa szerint pontosan tükrözi a magyar felnőtt lakosság említett szempontok szerinti összetételét. (Ettől független kérdezőbiztosi gárdával, de ugyanazon 61 településen, független 1000 fős véletlen mintán, telefonos módszerrel is párhuzamos vizsgálatot folytattunk. A pártpreferenciákra vonatkozóan a két módszerrel végzett mérések azonosak eredményeket eredményeztek).
A Fidesz-MDF közös lista stabilizálta előnyét
A legutolsó, decemberi vizsgálatunk óta az MSZP-re változatlanul a teljes népesség 24 százaléka, a Fidesz-MDF listájára 31% szavazna. (A telefonos módszerű vizsgálatnál két százalékkal több válaszmegtagadó eredményeképpen ez az arány 23%, illetve 30% a Fidesz-MDF listánál.) A telefonos vizsgálat terepmunkája egy nappal korábban, január 20-án befejeződött.
A tavaly december eleji vizsgálathoz képest az élesedő kampányüzenetek hatására határozottabbak lettek a vélemények. Ennek egyik mutatója, hogy míg december elején a megkérdezettek 55 százaléka mondta azt, hogy egy most vasárnapi választáson mindenképpen elmennének szavazni, addig a január második felében ugyanez az arány 66%-ra emelkedett.
A biztos szavazók körében a pártpreferenciákkal rendelkezőket összetétele méginkább a két nagy párt köré polarizálta a választókat. A Fidesz-MDF listára szavazni szándékolók aránya ebben a körben 49%, az MSZP-re szavazni szándékolók aránya 38%. Mind a Fidesz-MDF, mind az MSZP szavazóinak 80 százaléka gondolja, hogy teljesen biztosan el fognak menni szavazni.
A bizonytalanok többsége hibás lépésnek tartja a miniszterelnökök közötti megállapodást
Azok körében akik választásukat biztosra igérik, decemberben 15%, januárban 22% a pártpreferenciákkal nem rendelkezők aránya. Azt, hogy ebben mennyire játszott szerepet a kedvezménytörvény végrehajtásáról kötött miniszterelnöki megállapodásról folytatott vita, mutatja a véleményeknek a pártpreferenciák szerinti megoszlása.
A pártválasztásukban bizonytalanok ezzel kapcsolatos véleményét mutatja a következő ábra. Eszerint a bizonytalanok nagyobb része hibás lépésnek, vagy kifejezetten a magyar érdekek elárulásának tartja a miniszterelnökök közötti megállapodást.
Változatlanul jelentősen többen várják a Fidesz-MDF lista mint az MSZP lista győzelmét. Ebben a vonatkozásban sem láttunk igazi elmozdulást, november eleje óta gyakorlatilag ugyanazt a vélemény-közeget jelzi ez az indikátor..."
"több napos késlekedést"
"hogy vegyszeres kezeléssel lehetett volna enyhíteni a károkat."
Hát, már ez több, mint reméltem Tőled.
Bár, én ezzel az általad gyengének ítélt memóriámmal olyasmikre is emlékszem, hogy mintha még "víz-kormányzási" lehetőségeket is emlegettek volna, ami szintén enyhíthette volna a károkat.
És mi a túró volt a románok reakciója? Elismerték a szennyezés tényét, de mivel minden lehetőséget elmulasztottunk a kárenyhítésre, elutasítanak minden nagyobb mértékű kártérítési igényt.
És persze a Te számodra hangozhat hülyén, hogy valaki nem ért a számítógéphez, sajnos ez rám nézve igaz, ráadásul ettől nem is nagyon vannak komplexusaim, mivel 40 egynehány évet megéltem nélküle, most csak annyit és annyira használom, amennyire én jónak látom. Viszont esetleg holnap átmegyek a könyvtárba, és átböngészem az akkori aktuális lapokat, mert azokban prímán eligazodom.
Teljesen jogos, ha erre meg azt válaszolod, hogy fejlődésképtelen vagyok. :-))
Aki a fórumon valamit állít, attól el szokták várni, hogy igazolja is (persze nem kötelező), de olyan hülye védekezést még nem hallottam senkitől, hogy nem ért a számítógéphez és az internethez.
A témára visszatérve: akkoriban a több napos késlekedést tette szóvá (Csernobil-szindróma), és ennek kapcsán egyes szakértők azt állították, hogy vegyszeres kezeléssel lehetett volna enyhíteni a károkat. Megelőzésről nem beszéltek.
Valószínúleg az agyadban fészkelő memória is annyira jó, mint a számítógépedé.
Igen, lennék szives. Pláne, ha értenék is ehhez a kötyühöz, hogy hogyan kell előcsalogatni belőle pl. a tavaly tavaszi Népszabikat, meg MH-okat, meg a többit. Egyébként nem azt mondták, hogy a vezetés OKOZTA, vagy a vezetés hibája, hanem azt, hogy nem tettek meg mindent az elhárításért és a kárenyhítésért. Pl.: "a Tisza vegyszeres kezelése!" Mondd! Te tényleg nem emlékszel??
Gazdaságilag ez ennyire egyszerü. Mindegyik fél jól jár, a munkavállaló és a munkát adó is, a kibocsátó ország és a befogadó ország is. Ami nem egyszerü a kérdésben, az legfeljebb a nem-gazdasági része a dolognak, de sajnos a szabad munkaeröáramlás ellenzöi elsösorban gazdasági "érvekkel" operálnak.
A munkavállalással kapcsolatban nemzetközi szinten sincs szükség engedélyeztetési eljárársra, kvótákra, bürokratikus megkötésekre. Bárki dolgozhasson bárhol, ahol akar és ahol munkát, lakást, megélhetést talál. Ugyanúgy, mint az elsö világháború elötti idökben. Nincs szükség ezzel kapcsolatos buta hisztériára. Egyébként nem a bürokratikus megkötések gátolják az emberek mozgását, hanem az egyéb természetes akadályok, a lakás keresés nehézségei, a rokonokhoz, ismerösökhöz stb való kötödés, amelyek Magyarország régiói közötti költözködésnél és munkavállalásnál is természetes gátat képeznek.
Mielott halara rohogned magad, ajanlom olvasd el a O-N memorandumot, illetve beszelj mar par olyan emberkevel aki sajat boren tapasztalta meg, milyen "volt" munkavallalasi engedelyt szerezni a memorandum elott es milyen "konnyu" most.
udv
Z
Nyugodj meg, olvassák. Sőt, nézik a magyar tv-ket is, és ezekből NAPONTA állítanak össze jelentéseket a döntéshozók számára! Ugyanúgy, mint ahogy a magyar külügyi szolgálatok is. Nem is tudod, hogy milyen "aranybánya"! A hazánkban akreditált követségek, konzulátusok, kereskedelmi képviseletek mindegyikénél külön referens van ilyen célra. :-)
Sajnos, a Magyar - Román megállapodás után bekövetkezett elmebeteg kritizálási hullám előre vetítette ennek a lehetőségét. Addig-addig ismételgette az MSzP. meg az SzDSz. ezt a verziót, hogy sikeresen "belebeszélte" az ukránokba is. Meg a Szlovákokba is, a Szerbek viszont késnek a reagálással. Tipikusan ugyanaz a szitu, mint a Tisza ciánszennyezése után, amikor fontosabb volt, hogy üssenek a Körny. véd-i miniszteren, mint az ország érdeke. Ezért aztán
nyomták is az "érveket", hogy mit, meg hol hibázott a szakmai vezetés. A románok, meg naná, hogy átvették. Ha sokáig nyomatják még ezt a hülyeséget, az lesz a vége, hogy még Vietnam is követelni fogja.
Cinkeljétek csak az elvet. Nem gond. De ha aztán mégis aláírják Kijevvel ezt a szerződést, akkor meg majd Ti véditek a legjobban, hogy tulképp milyen jó ez nekünk. Mint tették azt a jobbosok a román szerződés aláírása után.
Tényleg milyen genyók ezek az írek, hogy nekem meg egy svájcinak munkavállalási kell, míg pl az EU-tag spanyoloknak nem! Mi mit tehetnénk azért, hogy hasonló jogokat élvezzünk, mint mondjuk a portugálok?
En eddig a legnagyobb kedvezmenyrol, a vamszerzodesek/WTO kapcsan hallottam...
Ez pedig nem erinti a nemzetkozi elet minden teruletet, csak az nemzetkozi kereskedelmet.
A te logikadat kovetve, mivel Mo-nak minden WTO taggal van ilyen egyezmenye - koztuk pl. Nemetorszaggal is, mi arra kenyszerithetjuk Berlint, hogy Franciaorszaghoz hasonlo munkavallalasi jogokat biztositson nekunk, magyaroknak is?? Nem hinnem!! :)
A *kell* természetesen *soll* és nem a *muss*.
És épp azért elv, mert egy normativitáson alapuló hivatkozási alap, épp ugy mint a diszrimináció tiltása, hiszen pontosan azt mondja ki, hogy az államoktól sem illő, hogy diszkriminációt alkalmazzanak egymással szemben.
"létezik az ugynevezett legnagyobb kedvezmény elve a nemzetközi életben: ez azt a természetes elvet mondja ki, hogy összehsonlitható esetben egy ország mindazokat a kedvezményeket, amiket megadott "A" országnak, "B"-nek is meg kell, hogy adja. "
És ez az elv komolyan érvényesül minden esetben?
Ha egy ország pl. vízummentességet biztosít egyetlen országnak, akkor a fenti elv alapján ezután minden országnak meg kell adnia a vízummnetességet?
Ha egy ország kétoldalú megállapást köt egy másik országgal, akkor erre hivatkozva egy harmadik ország automatikus kérheti az egyezmény kiterjesztését saját magára?
Nem vagyok jogász, de úgy látom, nem egészen így működnek a dolgok.
létezik az ugynevezett legnagyobb kedvezmény elve a nemzetközi életben: ez azt a természetes elvet mondja ki, hogy összehsonlitható esetben egy ország mindazokat a kedvezményeket, amiket megadott "A" országnak, "B"-nek is meg kell, hogy adja.
Jo kis lavina indulna el, ha minden valora valna amit egy allam igenyel.
No, de ezen ne muljek, ha te ismersz egy csodatevo dzsinnt akkor en is tudnek egy par dolgot, ... igenyelni.
Mindjart kezdenem a szomszedokkal, de az EU sem uszna meg konnyen!!! :))
Hát én ezt előre megmondtam, hogy miután Romániának uralkodónk bölcs Viktor biztosított egy jogot, nem tagadhatja meg a többi érintettől sem. És hülyék lennének, ha nem igényelnék.
Söt, még sokkal korábban megmondtam, hogy lehetett volna az egész státus kérdést, ha nem belpolitikiai kiszorítósdira törekedett volna már eleve a kormány, regionális együttmüködési programként kezelni, ami NEM szított volna nacionalista indulatokat. De nekik a koronás igazolvány illetve az ezzel megszolgált nacionalista jobboldali egység volt a lényeg a választás elött. Kost was kost.
Most megehetik a kakit.