Keresés

Részletes keresés

gomate Creative Commons License 2002.02.18 0 0 9
Éppen most érkeztem vissza Ausztriából...
A gép meg van az említett kiszerelésben, vámmentesen, viszont a MWST csak 16% körül volt. De így is 124 ezer forint körül úsztam meg, szemben az itteni 180-190 ezerrel. Szóval köszi fiúk a tanácsokat a kérdés ezennel eldőlt.
Mogorva Creative Commons License 2002.02.12 0 0 8
Ez jó szöveg... :))

A Casio QV-3000 2000. januárjában, az Olympus C-4040 pedig 2001. júniusában jelent meg a piacon.

Annyira tehát nem újdonság egyik sem. Finoman szólva... Főleg a Casio, ami momentán kifutó modellként, jelentős árkedvezménnyel kapható a készlet erejéig. :))

Előzmény: Törölt nick (7)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.12 0 0 7
Ne haragudj, de ez a két típus nem mond semmit. Nem nézegetem hetente az új katalógusokat, hogy képben legyek az egy hétnél régebben, méregdrágán vett gépeket porba alázó újdonságokról :-)
Előzmény: Mogorva (4)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.12 0 0 6
1 hete :-)
Előzmény: Mogorva (4)
MoJo2 Creative Commons License 2002.02.11 0 0 5
Szerintem igazad van!
És később még mindig vehetsz digitálisat.
Amiből minden évben újakat (és remélhetőleg jobbakat) hoznak ki a gyártók.

Mojo

Előzmény: gomate (2)
Mogorva Creative Commons License 2002.02.10 0 0 4
Ha utazol, számítanod kell rá, hogy legalább annyi csomag elemet kell magaddal vinned, ahány napra mész (a legtöbb digit 40-50 kép után lemerül).

Bocs, de mikor fogtál utoljára digitet a kezedben??? Amit állítasz, az a 3 évvel ezelőtti modellekre volt igaz.

Az Olympus 4040-el, 4db 1800 mAh-s akkuval, vaku nélkül, 3 nap alatt 300 képet csináltam. Akkor merült le, mikor a végén tízenvalahány képet vakuval csináltam.

A Casio 3000-re Microdrive-al (ami alapvetően többet fogyaszt a memóriakártyánál), már tavaly ilyenkor is 200 felett volt az 1500 mAh-s akukkal az átlag.

Ráadásul elemet csak a pancserek használnak a digitekhez. :)

Előzmény: Törölt nick (1)
ibarom Creative Commons License 2002.02.10 0 0 3
sztem nincs 20% a mwst (sztem inkább 10% fele vab) és nem tom, hogy kell-e vámot fizetni???? persze áthozhatod vám nélkül, de akkor no mwst!! szóval kell ilyen cuccra vám?? mwst pontosan mennyi?
Előzmény: gomate (2)
gomate Creative Commons License 2002.02.10 0 0 2
Köszi fiúk a tanácsokat!
Valószínű EOS lesz a dologból, mivel általában nem rendezvényeken fogok kattintgatni. Ráadásul Ausztriában a Mediamarktban találtam egy remek ajánlatot: EOS 300 + 28-80 + 75-300 CANON objektívek + táska = 580 Euró - MwSt(kb.20%) Szóval 120.000 Ft-ból kijövök. Szerintem Így már nagyon megéri. És sajnálnám ha kimaradna az életemből a tükörreflexes fotózás. Nincs igazam?
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.08 0 0 1
Szia gomate!

Gevikének eddig teljesen igaza van: "nincs előhívás, jó zoom van rajta, elvileg szép képeket csinál", de. Ha utazol, számítanod kell rá, hogy legalább annyi csomag elemet kell magaddal vinned, ahány napra mész (a legtöbb digit 40-50 kép után lemerül). (Ha olyan helyre mész, ahol naponta fel tudod tölteni az aksit, kicsit jobb a helyzet.) Tájképet ezzel a kamerával nem nagyon fogsz tudni csinálni, mert a lencse látószöge nem elég nagy hozzá. A felbontása manapság alacsony (2 megapixel), ezzel nem nagyon tudsz 9*13-nál nagyobb nagyításokat nyomtatni. A 16 megás kártyára, amivel szállítják, 122 kép fér a legalacsonyabb felbontásban (640*480) és 32 a legmagasabbal. Egy tekercs film pedig 24 vagy 36 kocka. Akár szükséged lesz nagyobb felbontású képekre, akár nem, előbb-utóbb szükséged lesz egy nagyobb memória-kártyára, és az újabb több tízezer forint.
Ha nagyítani akarsz, vedd meg az EOSt. Ha rendszeresen rendezvényeket fotózol, és nem kell a print, mindenképp a Fujit vedd meg.
Az is igaz, hogy a digittel megtakarítod a labort, cserébe szükséged lesz egy színhelyesre kalibrált monitorra és egy megfelelő nyomtatóra, papírra, ami együttesen legalább annyi, mint maga a kamera.
Tehát: ha elsősorban rendezvény+net, akkor a digit. Ha utazás és tájkép, akkor az analóg. Az EOS 300 mindkét kategóriában jó, és jövőre meg jövő után is tökéletesen használható gép lesz, ellentétben a Fujival, ami már most is erősen az elavult felé hajlik (mire jó manapság 2 megapixel???).
Javaslom, hogy ne kapkodd el a digites dolgot.

BladR

Előzmény: gomate (-)
gevike Creative Commons License 2002.02.07 0 0 0
hali,
a digitális és az analóg fényképezést is nyomom, de asszem a fujira szavaznék. nincs el?hívás, jó zoom van rajta, elvileg szép képeket csinál. Nekem is fujim van, csak nem ez a fajta, elégedett vagyok vele. A nagy zoom után fáj a fogam rendesen, én is lehet, hogy veszek 2800-t, bár a 4900 lenne a legjobb.
gomate Creative Commons License 2002.01.20 0 0 topiknyitó
Szasztok!
Ezt a témát azért nyitottam,hogy mindkét oldalról(hagyományos és digitális) kapjak tanácsokat. A helyzet az,hogy van kb. 120.000 ft-om, és ennyiért kapnám meg mindkét gépet. A Fujit azért ilyen olcsón, mivel az apám kifizetné az áfát róla. Ja, és még egy kérdés: Tud valaki valami ötletet, hogyan vagy kivel lehetne elszámoltatni egy tükörreflexes gépet???
Amire kellene: fényképezés rendezvényeken, utazásokon; tájképek fényképezése, és olyan pillanatok lekapása, ami csak egy pillanatig tart!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!