Keresés

Részletes keresés

főgóré Creative Commons License 2024.01.12 0 0 166

nekem van erre egy jó módszerem: egyszerűen, nem nézek bele!

ha távolabb van , úgysem tud vakítani, ahhoz gyengék azok a lámpácskák.

ha közelebb jön, akkor meg amennyire a szitu engedi jobbra-balra , másfelé tekingetek.

Előzmény: altenberger (164)
XNC Creative Commons License 2024.01.12 0 0 165

Hát ez gond az autóknál is.

És bő 1 hónapja már egyszer beírtad ide ugyanezt.

Normális tulajok azért nem így állítják be.

Meg jobb lámpákon van feles fokozat is.

Előzmény: altenberger (164)
altenberger Creative Commons License 2024.01.12 0 0 164

A héten találkoztam több kivilágítatlan bringással, simán észleltem őket, semmi problémán nem volt velük, ellenben néhány szemembe világító vadbarommal, akiktől még most is káprázik a szemem! Volt aki reggel 8 körül - világosban - volt képes kibaszni a szemem! :-(

Franky23 Creative Commons License 2023.12.16 -1 0 163

Szia.40 éve tekerek! Sajnos igazat kell adjak neked!Sok közöttünk a zombi.Én is azt mondom rohadjanak meg!Szégyent hiznak ránk(normális bringások),rátok pedig a frászt!Plusz sok autós miattuk van rossz véleménnyel rolunk!Virtuálisan minden gyökér zombinak egy nyakleves!!!

Előzmény: Buratínó (142)
altenberger Creative Commons License 2023.12.14 0 0 162

Túl van gondolva ez a lámpásdi!

 

Én a normális, dán/holland példát követem.

 

Viccesnek érzem a túlbiztosított hülyéket, mondjuk elég sokan vannak: Világos nappal a városban kukás mellény, beburkolt (fényvisszaverős sárga) hátizsák, ugyanígy burkolt bukósisak villogóval! :-)

 

(Lehet, hogy még éjjel indult el Pusztaröcsögéről, akkor megértem, de nem túl életszerű, mert annyit bringázni fakírság.) :-)

altenberger Creative Commons License 2023.11.23 0 0 161

Aktuális megfigyelés:

 

Döntően városi környezetben bringázok (ahol van közvilágítás), ezért a kivilágítatlan bringások annyira nem zavarnak, mert észreveszem őket, a fényvisszaverő bizgentyűket főleg. Ellenben a szemből jövő, a szemembe világító idióták ezerszer jobban zavarnak.

altenberger Creative Commons License 2023.10.18 0 0 160

"1 külön szertartás tölteni/ellenőrizni/stb"

 

Igen, ez így van! De egy töltöttség-jelzős USB-s lámpa már megfizethető áron kapható, ha abból van nálad két szett, akkor minden OK.

Előzmény: XNC (157)
XNC Creative Commons License 2023.10.14 0 0 159

Nem azt mondtam, hogy nincs; csak azt, hogy körülményes.

Előzmény: főgóré (158)
főgóré Creative Commons License 2023.10.12 0 0 158

aki rendszeresen biciklizik a lámpagyújtásos időszakban, annak elemi érdeke , hogy elöl-hátul legyen 

világítás a kerékpárján.

aki biztosra akar menni, az egy első , és egy hátsó lámpát +elemekkel még bekészít az úti csomagjába.

nem nagy helyet foglal, és még mindig olcsóbb , mintha nindzsaként bringázik és emiatt elkaszálják.

Előzmény: XNC (157)
XNC Creative Commons License 2023.10.12 0 0 157

"AAA méretű akkut"

.

Na jó, ez 1 dolog; de végeredményben akkor is 1 külön szertartás tölteni/ellenőrizni/stb.

Előzmény: altenberger (156)
altenberger Creative Commons License 2023.10.12 0 0 156

Már egészen olcsón kapható USB, USB-C töltős lámpa is, de akár az AAA elemek helyett is használhatsz AAA méretű akkut.

Előzmény: XNC (155)
XNC Creative Commons License 2023.10.11 0 0 155

"Pedig 1000 Ft a Lidl-be egy pár villogó."

.

Csak győzzed elemmel etetni.......

Előzmény: Franky23 (154)
Franky23 Creative Commons License 2023.10.11 0 0 154

Szia igazad van.A világítás kresz szerint mindig a kerékpáron kell legyen! Kötelező tartozék!A világítást a kresz szerint alkonyattol pirkadatig ,ill.ha az időjárási,látási viszonyok megkívánják! Borús idő,köd,eső,stb.A sok birka,még sötétben sem használ lámpát!Pedig 1000 Ft a Lidl-be egy pár villogó.Egy szezont kibír normál munkába járassal(napi 20 km).Az,hogy a saját életét kockáztatja leszarom!Az a baj,hogy ártatlanokat is veszélyeztet!A rendőrségnek minden ősszel komoly ellenőrzéseket kéne tartani!!!

Előzmény: jsipos007 (143)
orygabor Creative Commons License 2023.04.17 0 0 153

Legközelebb jelentsd fel a hülyét!

Előzmény: Buratínó (142)
henngergely Creative Commons License 2023.04.17 0 0 152

Egy család élete tönkre ment. Járhatnak éveken keresztül pszichológushoz, hogy feldolgozzák a traumát.

Előzmény: Zaccc (-)
orygabor Creative Commons License 2023.04.16 0 0 151

Mióta van nekem a Bikefun Glare 800, azóta nem jelentkezik ez a probléma. Sőt, én figyelek, nehogy rámvillogjanak....

Előzmény: fürgeszarvas863 (148)
XNC Creative Commons License 2023.04.15 0 0 150

Azért érdekes, hogy az lett kihozva, hogy a kerékpáros a hibás.

Hogy tehetett volna ellene? Nos igen, ez is 1 jó gondolat.

 

De a nagyobb gond ott van, hogy sok autós csak nyomja tövig a gázt a tök sötétben;

és arra nem is gondol, hogy elé kerülhet valami.

Előzmény: Zaccc (-)
kis59 Creative Commons License 2009.10.10 0 0 149
Ha már költségtakarékosak akarunk lenni, a Józsefvárosi (kínai) piacon is lehet kapni lámpákat. Nem csak gagyit, hanem erős fényűt is. 300 pénzért vettem hátsót (neves áruház ezt 1000-ért adja), időnként erős első is van 900-ért. Nekem a teszkókerékpáron kosár van elől, erre ráakasztok e fejlámpát (szerelőlámpát), így már én is látok valamit...:))
Előzmény: Törölt nick (138)
fürgeszarvas863 Creative Commons License 2009.10.10 0 0 148

Sziasztok!

Én azon szoktam mérgelődni mikor az autós valahogy nem veszi észre a kerékpárost és nem kapcsolja le a reflektort. Hajnali 5 után szoktam munkába indulni és jó fél óra míg beérek. Országúton haladva valamelyik autós már 800m-ről észrevesz, van amelyik csak 300m-re tőlem kapcsolja le a lámpát (pedig 1km egyenes van). Attól hogy én 2 keréken haladok az nemjelenti azt hogy csak fele annyit érek mint ő.

Pedig én megteszek mindent hogy látható legyek (mellény, erős első lámpa, 2 hátsó villogó, féklámpa). És mégis. Jó nem sok ilyen eset van, kb 15% de akkor is.

Télire lehet felteszem a világító mikulássapkát is.:)

 

litowski Creative Commons License 2007.10.04 0 0 147

Szegeden a Petőfi sugárúton aki ezek után sötétben világítás nélkül jön velem szembe, azt kíméletlenül lendületből szájba vágom.Azok akik ezt magukra vették üzenem,hogy dögöljenek meg.csók

jsipos007 Creative Commons License 2007.07.05 0 0 146
Hm ... Ha otthonhagyon a kulcscsomómat, és csak a bejutáshoz szükséges kulcsokat viszem magammal, már nagyobb súlyt megtakarítottam... :-))
Előzmény: Buratínó (144)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.04 0 0 145
Tényleg könnyebb lesz.
Egy HL-200 esetén197g (elemmel)+konzol... azért nem mindegy. Persze, most lehet azt mondani, hogy a fekvőgipsz nehezebb. Ez igaz. De a, addig úgysem bringázol; b, nem a bringán van. ;-)
Előzmény: Buratínó (144)
Buratínó Creative Commons License 2007.07.04 0 0 144
Én is biciklizem, még ha nem is napi rendszerességgel, de eszembe nem jutott még kivilágítatlanul nyomni. Még nappal se nagyon. Mondjuk volt már ismerősöm, aki rá akart beszélni a "lámpátlanításra", mert akkor könnyebb lesz a bringa. Maaargit! Noooormáááális?!
Előzmény: jsipos007 (143)
jsipos007 Creative Commons License 2007.07.03 0 0 143
Egyetértek; a világítás nélküli biciklista ön- és közveszélyes. Büntetni kellene.

Ja, általában biciklivel járok; napi 20-30 km-t.

Hatalmasakat szoktam fékezni, amikor a szembejövő, egymás mellett kedélyesen beszélgető, világítás nélkül bicikliző párok hirtelen kétoldalról előbukannak a kerékpárúton sétálgató gyalogosok mögül (azaz kétoldalról előznek, láthatatlanok, és vakok is, mert engem sem látnak, pedig az egyik vezető gyártó ötledese világít előre plusz villogó).
Előzmény: Buratínó (142)
Buratínó Creative Commons License 2007.07.03 0 0 142
Minap autózgattam hazafelé. Szép setét éjszaka volt. Helyszín Budapest, kisebb főútvonal 1+1 sáv. Kivilágítás: balkáni. Szembe autó, persze világít. Anyósüléslakó visít, utolsó pillanatban tudtam megállni. Persze tökfekete kerékpáros hölgy. Kiszálltam. Beszélgettünk. Megdícsértem, milyen bátor. Persze én voltam a hülye.

Másik minap hasonló körülmények között nagykörút, vidám kislány ugyanúgy fekete alapon fekete ruha feketén világítva. Ablak leteker, kedvesen tanácsot ad, persze én voltam a hülye - aki így akar csajozni.

Sorolhatnám a többi minapot is, de fölösleges. Lényeg a lényeg: egyre több bicikliszombi van.

Kedves Zombik!

Lécci-lécci más öngyilkosági módszert választani. Árt a fényezésnek...
-Balu1- Creative Commons License 2005.12.10 0 0 141

Sziasztok

Nyáron sokszor járok bringával Óbuda-Békásmegyer-Budakalász éss a környező 100km-es körzetben. Rettenetes fényü ledes lámpám van, sokan azt mondják, hogy világít annyit mint egy autó. Ezzel együtt is majdnem nekimentem az előttem tekerő mattfekete rudában és sötétkék sapkában fekete fényvisszaverő nélküli bringásnak.

Mit tehet egy autós amikor az nem 25-30 km-el megy hanem jóval többel.

 

Volt olyan eset is (az óbudai gázgyár mellett) kivilágítatlan útszakaszon igyekeztem hazafelé. valami nagyon fura közeledikszemből, de nem ember az biztos mert annál gyorsabban jön, Megemelem a fényt és megpróbálom meglátni milyen állat lehet az.

Amikor közelebb érek akkor is csak abból láttam, hogy az egy biciklis mert szitkozódva belement valami gödrös aszfalthiába. Persze lekaptam a fényt magam elé. De akinek annyi fénye v. fényvisszaverője sincs, hogy a sötétben poroszkáló állatnak nézik, az szerintem meg is érdemli.

 

Sajnálom az embereket ha valami bajuk történik, de ha valaki kihívja maga ellen a sorsot és orosz rulettet játszik, netán kivilágítatlanul kerékpározik sötét bringán fekete ruhában és sötét sapkában az nem más mint öngyilkosjelölt.

 

Valahogy tudatni kellene vele a lényegét annak amit itt leírtam.

..és ki tudná a figyelmét felhívni? A faluban az elöljáró kifejthetne reklámtevékenységet a maga szintjén és öntapadós visszaverő matricákat ragasztatna fel a bringákra levehetetlenül.

 

Egy ilyenre rásik egy autó fénye akkor már biztosan el tudná kerülni az ütközést mert látja, hogy ott van valami.

 

A faluban lévő kerékpárok és emberek száma nem olyan nagy, hogy ne lehetne ellátni őket, pontosabban a bringájukat fényvisszaverővel.

A közlekedési jelzőtáblákat gyártó cégtől akár inyen vagy fillérekért meg lehetne kapni a gyártáskor lehulló darabokat.

Törölt nick Creative Commons License 2005.01.03 0 0 140
Ígéretes próbálkozás!

- cyrex -
Előzmény: Törölt nick (139)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.03 0 0 139
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.21 0 0 138
Vidéken, kisebb településeken nagyon kevés biciklis használ lámpát. Elnézve ott némelyik biciklit, aligha hiszem, hogy a tulajdonosnak egy 1000 Ft-os villogóra is futná :-/

A veszélyérzet hiánya okozza inkább a fő gondot, én egyszerűen nem mernék éjszaka kivilágítatlanul közlekedni még városban sem, nemhogy orszűgúton.

A lámpákra meg rá kéne írni, hogy "CSAK HÁTSÓ VILÁGÍTÁSRA!". Pesten is sok marha jár elöl pirossal. Ennyire drága az első villogó? 2000-től már abból is lehet használhatót kapni. Pont a héten volt rá eset, mikor szar idő volt valamelyik este és tekertem hazafelé, szembe meg jött a piros fény. De az, hogy közeledik, csak akkor tünt fel, mikor kb 5 méterre volt tőlem... Életveszélyes!

- cyrex -
Zaccc Creative Commons License 2004.11.20 0 0 137
Abban igazad lehet, hogy önmagában kevés, ha az ilyesmi kötelezö. De miheztartás végett nem ártana. Kérdés ki veszi meg? A falusi biciklista 20e Ft-ért? Vagy a biztosító? Vagy a benzinadóból?
És persze oktatni is kéne a használatát valakinek..!
Előzmény: Vintersorg (134)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!