Keresés

Részletes keresés

peacemaker Creative Commons License 2002.02.04 0 0 27
nem alapjaiban szükségszerű, nem végzetszerű a baloldal és a Krisztus-hit szembenállása
Ebben igazad van.
Előzmény: peacefighter (25)
Monsieur Danflou Creative Commons License 2002.01.31 0 0 26
"Jézus - nem tudom hallottál-e róla - masszívan teista volt"

Ezt a gondolattrillát gondold már újra, te odakozmált vizes liszt. Meg a peacefighter is.

Ismerek egy plébánost, aki ezért kocsonyát csinálna a süket fületekből.

Előzmény: Pirítós (12)
peacefighter Creative Commons License 2002.01.31 0 0 25
Üzenet Pirítósnak!
Béke veled, kedves Pirítós!
Csak most szembesültem azzal, hogy a vitaindító írásom mennyi indulatot kavart benned.
Kérlek! Engedd meg nekem, hogy gondolataidra válaszoljak!
1. Piritós írta peacefighternek: "...a közkedvelt vulgármarxista, falusi párttitkár dumával szemben nem Jézus vállalt fel "baloldali" értékeket, hanem a baloldal vállalt fel keresztényi értékeket..."
peacefighter 1. sz. válasza:
Kedves Piritós! Amit mondtál az ekvivalens azzal, mintha azt mondtad volna "a baloldal - keresztény értékek hordozója".
Tudod mi az érdekes, hogy ezzel tökéletesen egyet is értek veled. És itt kettőnk igazának bizonyítására engedd meg, hogy emlékeztesselek a "felszabadulás teológiára"!
(De az idézett mondataidban sok a pejoratív jelzőt!)

2. Piritós írta peacefighternek: "...Jézus - nem tudom hallottál-e róla - masszívan teista volt, többek között ezért se lenne semmi sansz arra, hogy pont egy ateista pártalakulatban szerepeljen..."
peacefighter 2. sz. válasza:
Jézust két oldalról ismerem: - az újszövetség igen mélyreható tanulmányozása által, valamint a Szentlélek működése által (érzéketlen vaknak és süketnek kellene lennem ahhoz, hogy tagadjam a Szentlélek hatását az életemre és édesanyám életére. Ezt nem is azért írtam le, mintha hitem hitelességének a megállapítását Piritóstól kérném).
Azt írtad, hogy Jézus "masszívan teista volt". Ezzel is egyetértek és kiegészítem azzal, hogy Ő MAGA is Isten volt.
Kihez hasonlítana ma, ha élne?
Hegedűs Lorándhoz? Csurka Istvánhoz? Orbán Viktorhoz? Deutsch Tamáshoz?
Nem, nem, nem, nem...
Nos, ez lenne a blasphemy, ha erre mondtam volna, hogy igen.
A vitaindító szövegben szándékosan kerültem, hogy leírjam, hogy Medgyessyre hasonlítana, mert ez is blasphemy ... Jobb híján írtam le azt, hogy egy szakszervezeti vezetőre hasonlítana. Most megtoldom azzal, hogy "Istenben hívő szakszervezeti vezetőre"...
De ha a kérdést úgy tesszük fel, hogy a XX századi neves közéleti személyek közül kire hasonlítana a leginkább, akkor erre az a válaszom, hogy Martin Luther Kingre vagy Mahatma Gandhi-ra.
El tudod képzelni ezeket az urakat Csurka István pártjában?
Én nem...
Milyen küldetése lehetne ma Magyarországon Jézusnak, Martin Luther King-nek vagy Mahatma Gandhi-nak?
Én az alábbi küldetésre tippelnék:
- A cigányok, hajléktalanok, betegek, öregek befogadása, ellátása, be- és visszaintegrálása a társadalomba.
- Fellépnének a rasszizmus megnyilvánulásai ellen, különösen pedig a zsidó-gyűlölettel szemben.
- Az alkalmazottak, nyugdíjasok és azok szakszervezetei, érdekvédelmi szervezetei mellé állnának a munkáltatók és a pazarló állam ellenében.
- Küzdenének a szociális háló - és ezen belül az egészségügy - feljavításáért.
- Küzdenének békésen és imádkoznának a társadalmi békéért, a nemzetek és nemzetiségek közötti békéért.

Nos, a fentiek alapján Jézus, Martin Luther King vagy Mahama Gandhi melyik oldalhoz állnának közelebb?
A jobboldalhoz, vagy a baloldalhoz?
Ha azt mondod, hogy a jobboldalhoz, akkor magadnak is hazudsz.
Ha azt mondod, hogy a baloldalhoz, akkor a 2. szerinti érved értelmetlen, pláne, ha elfogadod, hogy vannak baloldali érzelmű krisztushívők is, mint az a néhány százmillió ott Latin-Amerikában, meg a Nyugat-Európai szociáldemokrácia körében, vagy pedig én magam.
És csak idő kérdése, amíg az egyházak és a magyar baloldal túllépnek azon, hogy egyszer valamikor a feudalizmus és az antifeudális szociális mozgalmak a barrikádok két különböző oldalára sodorták őket, és igen sok keserűséget okoztak egymásnak.
Remélem a fentiekből világosan kiderült, hogy nem alapjaiban szükségszerű, nem végzetszerű a baloldal és a Krisztus-hit szembenállása.
A hit nem politikai kategória. A hit más dimenzióban mozog, mint a politika. Éppen ezért nem lehet ekvivalencia jelet rakni a Jobboldaliság-kereszténység közé.
Mint ahogyan nem lehet ekvivalencia jelet rakni a baloldaliság-kommunizmus, ateizmus-baloldaliság közé sem.
De tegyük fel, hogy igazad van és Jézus soha sem közeledne egy MSZP-szerű politikai formációhoz.
Szerintem nincs igazad, de mégis tegyük fel, hogy igazad van: - Nos, ha Jézus nem is fogadná el soha az MSzP barátsági és együttműködési ajánlatát, akkor is – ettől függetlenül is - valahol ott ténferegne a baloldal háza táján, már csak azért is, mert gyakorlatilag nulla közös platformja lehetne a jobboldallal.
Összefoglalás: Vita indító írásom okfejtését hozzászólásod után is helyesnek tartom.

Előzmény: Pirítós (12)
Pirítós Creative Commons License 2002.01.15 0 0 24
Öcsi!
Ki mondta, hogy én lyó keresztény vagyok? He?
Én rossz keresztény vagyok.
Az, aki nem tartja oda a másik orcályát.
A rémálmod!
Hali,
Pirítós
Előzmény: Salez (19)
swatswat Creative Commons License 2002.01.15 0 0 23
"Persze, arra igazán kiváncsi lennék, hogy mi az igazi blaszfémia, azt feltételezni, hogy az Ur egyszülött fia szexuális igényeiről sem lett volna képes gondoskodni, vagy azt, hogy Jézus annyira nem lett volna férfi, hogy ilyen igényei nem is lettek volna?" - Ökörség
Előzmény: HitetlenTamaska (16)
MORPHEUSZ Creative Commons License 2002.01.15 0 0 22
Tökéletesen egyetértek!
A topicnyitó meg fogja talán bocsájtani, ha kihagyjuk az egész politikai mosladékból Jézus Krisztus nevét!!!
Előzmény: iudex (17)
Zoffar Creative Commons License 2002.01.15 0 0 21
Kedves tata! :-)
Sokáig mérlegeltem, hogy merjem-e ajánlani ezt a Popper könyvet, lévén hogy Peti bácsi magát is úgy emlegeti, mint zsidóból lett buddhista Jézushívő. :-)
Mindenképpen tanulságos ez a könyve is, - akárcsak a többi - de ebben Popper csupán feltételez dolgokat az akkori politikai helyzet alapján.
Bevallom, a Barabás vs. Jézus párhuzamot/ellentétpárt én is innen merítettem.

HitetlenTamáska! :-)
A "sokasodjatok és szaporodjatok" felszólítás Jézusra nem vonatkozik. Ő nem ezért jött. Az Ő feladata nem a biológiai fiainak, hanem a lelki gyermekeinek szaporítása volt a Megváltás véghezvitelén, az Új Szövetség megkötésén kívül. Viselkedése távolról sem nevezhető normatívnak, hiszen tökéletesen követni képtelenség bukások és hibák nélkül. - Ezért adatott a Kegyelem, hiszen ezt a benne hívők és az Ő követésére igyekvők kapják. - Mivel bebizonyosodott, hogy csupán a törvény által jónak lenni nem lehet.
Tudod, mint egykor régen Mózes a Rézkígyóval. Ki feltekint rá, megmenekül.

Előzmény: tata (15)
Salez Creative Commons License 2002.01.15 0 0 20
Ha pl. a MH-ban jelenne meg egy ehhez hasonló agytorna, 100%ig igazat adnék... Szvsz itt még belefér...
Előzmény: iudex (17)
Salez Creative Commons License 2002.01.15 0 0 19
Monnyuk egy magadfalyta primkó bolsi provokátortól nem várlya el az ember, hogy világos fogalmai legyenek pl. Jézusról

egy másik nicken talán, talán... de drága 1etlen Pirítós, Neked is maximum "világos fogalmaid" lehetnek Jézusról, mert amit itt művelsz, annak Jézus tanításaihoz - hát, hogy írjam, hogy finom legyek, - nem sok köze van...

Jézus üzenetéről viszont szívesen vitatkozok - egy másik topikban...

üdv
salez

Előzmény: Pirítós (12)
iudex Creative Commons License 2002.01.15 0 0 18
Feltehetően tévedsz. Mindhárom bekezdésben.
Előzmény: HitetlenTamaska (16)
iudex Creative Commons License 2002.01.15 0 0 17
Tudod, azt gondolom, vannak olyan határok, amiken talán nem kéne átlépni, pláne ha olyannyira felvilágosultak, okosak és intelligensek vagyunk, mint amilyennek hisszük magunkat. Egyébként is teljesen indokolatlannak látom a Megváltó efféle színben való feltüntetését. Napi politikai érdekek szintjére zülleszteni e kérdést - számomra ostobaság. És akkor finom valék.
Előzmény: tata (15)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2002.01.15 0 0 16

Ja akkor neked JC Superstar cimü produkció is feltehetően blaszfémia.

Persze, arra igazán kiváncsi lennék, hogy mi az igazi blaszfémia, azt feltételezni, hogy az Ur egyszülött fia szexuális igényeiről sem lett volna képes gondoskodni, vagy azt, hogy Jézus annyira nem lett volna férfi, hogy ilyen igényei nem is lettek volna?

Arról már nem is beszélve, hogy a "sokasodjatok és szaporodjatok" c. általános irányelv alól miért pont saját fiával kapcsolatban tért volna el a nagy rendező, akitől első sorban várná el az ember a normativ viselkedési módot. :-))))

Előzmény: iudex (4)
tata Creative Commons License 2002.01.15 0 0 15
Ajánlom elolvasásra mindenkinek a "Jézus és a politika" témakörben Popper Péter Pilátus testamentuma c. regényét.

Kedves iudex, ha blaszfémiának tartod ezt a gondolatkisérletet, akkor valószínűnek tartom, hogy látatlanul is betiltandónak tartottad a Krisztus utolsó megkisértését.

Kedves Pirítós, képzeld el, hogy egy primkó bolsi provokátor is olvashatta a Bibliát, és járhatott hittanra, és lehet az a véleménye, hogy az azonos értékek képviselete független attól, hogy ki képviselte azokat előbb, a lényeg az azonosságon van.

lx Creative Commons License 2002.01.15 0 0 14
Az hagyján! Mit derítene ki az ertéelkub és a kukactévé az édesanyjáról, persze biztos forrásokra alapozva!
Előzmény: peacefighter (-)
objektiv Creative Commons License 2002.01.15 0 0 13
Azt hogy zsido es rauszitana a miep-et.
Pirítós Creative Commons License 2002.01.15 0 0 12
Kedves peacefighter!
Monnyuk egy magadfalyta primkó bolsi provokátortól nem várlya el az ember, hogy világos fogalmai legyenek pl. Jézusról, de azért elmondom - okulásodra -, hogy a közkedvelt vulgármarxista, falusi párttitkár dumával szemben nem Jézus vállalt fel "baloldali" értékeket, hanem a baloldal vállalt fel keresztényi értékeket. (Lyally, most mi lesz!) Már csak az időrendiség mílyán mondom.
Továbbá.
Jézus - nem tudom hallottál-e róla - masszívan teista volt, többek között ezért se lenne semmi sansz arra, hogy pont egy ateista pártalakulatban szerepeljen.
Továbbá.
Kevéssé valószínű, hogy Jézus (ha ugyanazt értjük rajta, tehát Isten fiát, aki rendelkezett a mások szívébe látás képességével), hajlandó lenne pont egy ártatlanok vérére alapított diktatúra haszonélvezőiből verbuvált hatalom- és vagyonátmentő párt színeiben indulni egy választáson. Arról nem is beszélve, hogy Jézus deklaráltan nem volt hajlandó politizálni, így a lyó kis topiknyitód mindössze elképesztő méretű, ugyanakkor a magad kategóriályában mégsem meglepő tájékozatlanságod eredménye, amivel nyilván szerzel néhány lyó pontot a hozzád hasonló betonprimitív bolsik körében, de kérlek, nehogy azt hidd, hogy toldott-foldott "gondolatkísérleted" elfedi nyomorult gyalázkodási ill. fikázási szándékodat.
Hali,
Pirítós
Előzmény: peacefighter (-)
MORPHEUSZ Creative Commons License 2002.01.15 0 0 11
Van egy szerény javaslatom:
NE EMLEGESSÜK JÉZUST A VILÁG MEGVÁLTÓJÁT egy napon/lapon a jobbosokkal!!! (A politikusainkkal pedig végképpen ne.)
Kösz.
A topic nyitó szives megértését kérem és köszönöm!
Zoffar Creative Commons License 2002.01.15 0 0 10
...sőt azt se felejtsd el, hogy "vámosokkal és adószedőkkel cimborált" akiket a zelóták mint az elnyomó római hatalom kolaboránsait nem nagyon kíméltek ha éppen olyan helyzet adódott.

Zfr

ps. Jézus magához engedett mindenkit, hogy meghallgassák a tanításait, de úgy beszélt hogy a szövegeit csak azok értsék meg igazán, akiket a pénz, a hatalom vagy az akkori állapotoknak megfelelő függetlenségi mozgalmakat eredményező "nemzeti" rómaellenes gyűlölet nem rontott még meg véglegesen.

Előzmény: Zoffar (9)
Zoffar Creative Commons License 2002.01.15 0 0 9
Kedves békeharcos!
Pár dologban el vagy tévedve, pl. a legszemetszúróbb:

"Azt sem tehetné meg, hogy ne legyen jelen a politikai közéletben."

Jézus soha nem politizált - az már más kérdés, hogy - a környezete felhasználta a politikai játékaiban és később az utasítása alapján létrejövő, de világi hierarchia alapján működő egyház belefolyt a politikába.

Többek között az adjátok_meg_Istennek_ami_az_Istené_és_adjátok_meg_a_császárnak_ami_a_császáré szöveg is abból ered, hogy kiváncsiak voltak, vajon bujtogat-e a fennálló államrend ellen. Amit esetleg politizálásnak tekinthetsz az maximum csak annyi, hogy helytelenítette az akkori szadduceus papság belefolyását a politikába és a gazdasági korrupcióba. (ld. kufárok kiűzetése a templomból)
Többek között azért sem ismerhették fel a zsidók benne a Messiást, mert ők politikai és gazdasági autonómiát hozó harcos nagy királyt vártak.
(Egyesek Barabás és Jézus közti választás eredményét is ennek a szemléletnek tudják be.)
Barabás a rómaiak szemében csak zsidó lator volt - egy egyszerű köztörvényes - míg a zsidók szemében szabadságharcos - mai fogalmakkal terrorista - zelóta.
Jézus mindezekből kimaradt.

Zfr

Előzmény: peacefighter (-)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.15 0 0 8
Ki ne feledd, hogy szinte biztos római besúgó volt. Erre van több "tuti infó" :o)
Előzmény: peacefighter (-)
swatswat Creative Commons License 2002.01.15 0 0 7
Medgyessy és Jézus?

Érdekes párhuzam...

iudex Creative Commons License 2002.01.15 0 0 6
Nem. Nincs kivétel.
Előzmény: faithful (5)
faithful Creative Commons License 2002.01.15 0 0 5
Kivéve, ha a Magyar Nemzetben jelenik meg, ugye?
Előzmény: iudex (4)
iudex Creative Commons License 2002.01.15 0 0 4
Pl. a Mária Magdolna-féle utalásban, hogy mást ne mondjak. Ez épp eléggé kimeríti a blaszfémia fogalmát.
Előzmény: HitetlenTamaska (2)
lerr Creative Commons License 2002.01.15 0 0 3
:))))
Ez jó....
Előzmény: peacefighter (-)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2002.01.15 0 0 2
Kedves iudex

Kiváncsisággal várom, hogy felsorold, a szellemes topcnyitóban mely vonatkozásokban orrontottál blaszfémiát.

Előzmény: iudex (0)
Subiaco Creative Commons License 2002.01.15 0 0 1
Ezt mind magadt0l találtad ki?
Egyedül?

Fejl0dsz! Lassan eléred a 0 szintet, amit majd megünneplünk! :-D

Előzmény: peacefighter (-)
iudex Creative Commons License 2002.01.15 0 0 0
0csmány blaszfémia. És s0k-s0k óriási nullát érdemel.
Előzmény: peacefighter (-)
peacefighter Creative Commons License 2002.01.15 0 0 topiknyitó
Ki volt Jézus Krisztus?
Isten volt.
Tanító volt.
A nők jogainak a pártján volt.
Zsidó volt.
Baloldali gondolkodó és politikus volt, mivel a szegények, elnyomottak pártján állt.
Népek közötti egyetértést preferálta, a népek közötti gyűlöletkeltéssel szemben.
Gyógyító volt,
Egyház alapító volt, stb.

Ragadjuk ki ezekből a "Baloldali gondolkodó és politikus volt, a szegények, elnyomottak pártján állt és
a népek közötti egyetértést preferálta, a népek közötti gyűlöletkeltéssel szemben." részeket!
Ez predesztinálja, hogyha ma élne, akkor nem valószínű, hogy az egyházon az 1990-1994-es ciklusban még gúnyolódó, tudtommal ateista Orbán Viktor mellé állna.
Azt sem tehetné meg, hogy ne legyen jelen a politikai közéletben.
Tegyük fel, hogy szakszervezeti vezetőként felkerülne az MSzP országos listájára.

Mi történne ekkor?
A Magyar Nemzet kiderítené, hogy ő nem a megtestesült morális tisztaság, mert viszonya volt Mária Magdolnával.
2 hónap múlva kiderülne, hogy ez nem igaz, de az a Magyarországon már senkit sem érdekelne.
Hiszen az a tény, hogy Jézus Krisztus a megtestesült morális tisztaság, ez már nem hír és senkit sem érdekel.
A "HÉT" munkatársai kiderítették volna, hogy a kánai mennyegzőn a vizet nem csoda útján változtatta borrá, hanem nem is változtatta borrá, hanem két csomag málnaízű pezsgőtablettát dobott be a víztároló edényekbe.
Később a bírósági eljárás minden kétséget kizáróan bebizonyítaná, hogy nem dobott be pezsgőtablettát és a "HÉT" c. műsort helyreigazításra kötelezné. De 3 hónap múlva ugyan kit érdekelne a "HÉT" helyreigazítása?
A lényeg az, hogy ha a kolis fiúk csak egy fél napra is le tudják rántani ellenfelüket abba a mocsokba, amelyben Várhegyi A., Székely Z., Torgyán J, Orbán Gy., Riegl Z., Shlecht Cs. leledzenek, akkor már megérte nekik.
Ez a kolis fiúk mai módszere. Besározni! Hiszen kit érdekel aztán, hogy tisztára mosta magát.
És ezek a kis kolisok mostanában nagyon dolgoznak…

- Medgyessy lobbi ügye, amiről kiderült vagy ki fog derülni, hogy törvénybe nem ütköző dolog, és a nyugati világban egy teljesen szokványos dolog.
- "Ciccolina mint MSZP-s képviselő-jelölt". Ma már kiderült, hogy hazugság, de 2 óráig hírértéke volt.
- "Székely Zoltán mint MSzP-s képviselő-jelölt". Ma már kiderült, hogy hazugság, de 30 percig hírértéke volt.
- "Torgyán József és az MSzP szövetsége, stb.
Röhej...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!