Keresés

Részletes keresés

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2024.02.16 0 0 633

A 6os video/audioL/audioR be+ki szerintem a legkevésbé rossz.

Előzmény: XNC (632)
XNC Creative Commons License 2024.02.15 0 0 632

} A legegyszerűbb a hangcsatornára 1 erősítős hangfalat rákötni.

 

Jobb cuccok eleve:

1; átkapcsolható a lejátszás/felvétel üzemmód vagy

2; eleve 4/6 ki- és bemenet van rajtuk sztereó v. monó üzemmódnak megfelelően.

 

Régi videókra még RCA-t szoktak rakni, mivel ez a Tiéden nincs, ezért megoldás lehet 1 SCART/RCA átalakító: (azt felvételezve, hogy a videó hibátlan -- csak mert pl.lehet koszos a fej is.)

 

 

Scart dugó amúgy hajlamos a kontakthibára, szóval az is 1 lehetőség....

Előzmény: Maketheworldabetterplace (630)
bzsozs Creative Commons License 2024.02.08 0 1 631

Köszi! Valószínűleg rátapintottatok a scart problematikájára. Valószínűleg nem kimeneti scart. Amint tesztelek egy másikat jelentkezem! Mindenesetre köszönöm!

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2024.02.04 0 0 630

A scartból kijön a jel? Ha kijön a gépbe bemegy a jel? Próba más megjelenítő eszközzel és jelforrással is.

Előzmény: bzsozs (628)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2024.02.04 0 1 629

Lehet problémás a SCART átalakító (nem mindegy hogy felvételre vagy lejátszásra alakít), illetve a digitalizálóhoz adott driver. Lehet, többfélét ki kellene próbálnod, mert amíg a PC-n nincsen kép és hang, addig digitalizálni sem tudsz...

Előzmény: bzsozs (628)
bzsozs Creative Commons License 2024.02.04 0 0 628

Üdv!

 

Van egy SAMSUNG SV-255GX VHS VCR, amiről szeretnék VHS kazettákat digitalizálni.

Van egy Pinnacle 700USB és egy Win10 kompatibilis EasyCap digitalizálóm, de egyikkel sem sikerül a videomagnó jelét a PC-re varázsoljam. A magnón csak SCART kimenet van az van SCART/RCA átalakítóval összekötve a digitalizálóval. Sajna egyikkel sem működik. Mi lehet a gond? Köszönöm előre a segítő hozzászólásokat!

dojcstomi Creative Commons License 2022.04.22 -3 0 627

Végül is csak 222 230 Ft volt, amíg lehetett kapni. Meg ez valami ipari cucc, mert egyik portja sem ismerős az otthoni eszközökkel összehasonlítva.

 

Igazából azt nem értem, ha nekem van egy digitalizált anyagom, akkor hogyan lehet eldönteni, hogy az time base corrected vagy sem?

 

Mi az amit figyelni kell? Mert pl. youtube-on vannak ilyen példavideók, hogy TBC-vel és anélkül, de nálam egyik kazetta se produkál olyasmiket, hogy látványosan vibrál a kép vagy kompletten eltűnik a felvétel meg hasonlók. :)

Előzmény: pittti (Bitvadász) (626)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2022.04.21 0 0 626

Nekem ez van...

 

https://vcrshop.com/product/vcr/time-base-correctors/fora-fa-310p-digital-time-base-corrector-tbc/

 

Ami a lényeg, van rajta video be és kimenet, valamint Gen Lock - ezek a fontosak.

Előzmény: dojcstomi (625)
dojcstomi Creative Commons License 2022.04.21 -3 0 625

Mi az a külső TBC? Hogy néz ki? Itthon kapható? Mennyibe kerül, milyen bemenetei, kimenetei vannak?

Nagyviki_97 Creative Commons License 2022.04.19 0 0 624

Szia!

Találtam egy ilyet: https://www.arukereso.hu/szunetmentes-tapegyseg-c3133/cyberpower/cp1500epfclcd-1500va-p130069631/?gclid=CjwKCAjwu_mSBhAYEiwA5BBmf1-xRfQ9hKp5Mqq6sTbAdxKeRUc7_oG57carKO6_FA1gz8-0hyqUkxoCql8QAvD_BwE#termek-leiras

Ez megfelelő a digitalizálásban részt vevő készülékek (videomagnó, külső TBC, számítógép vagy DVD felvevő) védelmére? Tiszta szinuszos, ezt láttam a leírásban. Ha tiszta szinuszos, akkor Smart?

Köszönöm a válaszokat.

Előzmény: pittti (Bitvadász) (623)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2022.04.13 0 0 623
Előzmény: Nagyviki_97 (622)
Nagyviki_97 Creative Commons License 2022.04.13 0 0 622

Egy angol videós fórumon (Digitalfaq) is kérdeztem, milyen szünetmentes kellene, és ott inkább a CyberPower márkát ajánlják. Ebből is van Smart szünetmentes?

Előzmény: pittti (Bitvadász) (621)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2022.04.11 0 0 621

Ezek közül bármelyik megfelelő lesz. Az APC egy igen megbízható gyártó.

 

http://www.apcsmart.hu/APC-Smart-UPS-csalad-cUPSSMA.html

Előzmény: Nagyviki_97 (620)
Nagyviki_97 Creative Commons License 2022.04.11 0 0 620

Szia!

Melyik márká(k)at ajánlott venni? Vagy melyek azok a márkák, melyeket jobb kerülni, mert pl. gyakran meghibásodik, nem jó minőségű stb?

Előzmény: pittti (Bitvadász) (619)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2022.04.01 0 0 619

Akkor neked egy 400W-os szünetmentes elég lenne.

 

Viszont - itt jön képbe a fizika. Szünetmentes tápegységből két fajtát gyártanak, van a BACK UPS, és van a SMART UPS. Ezek a szolgáltatott feszültség fprmájában különböznek egymástól. Nem akarlak belebonyolítani, a lényeg - hogy mivel transzformátorról működő eszközöket használsz (videomagnó), ezért számodra csak a tiszta színuszhullámformát biztosító SMART UPS megfelelő (sajnos, pont ez a drágább).

 

A számítógépeknél nagyjából mindegy, azok kevésbé kényesek - bár ott is akad olyan tápegység ami a BACK UPS-ről nem hajlandó megfelelően működni.

Előzmény: Nagyviki_97 (617)
XNC Creative Commons License 2022.04.01 0 0 618

1 jó nagy akkut kell rálógatni, és akkor bírja....

Előzmény: Nagyviki_97 (617)
Nagyviki_97 Creative Commons License 2022.04.01 0 0 617

Nem úgy gondoltam, hogy az áramszünet kezdetétől számítva még órákig menjen a szünetmentes akkujáról, csak azt szeretném, hogy minden szabályosan leállítható legyen. Ehhez elegendő egy akkuról 10-20 percig működő táp. 

Előzmény: pittti (Bitvadász) (616)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2022.03.31 0 0 616

Mivel minden ilyen jellegű készülék (videomagnó, erősítő, DVD felvevő, külső TBC, számítógép, stb.) jellenzően egyenfeszültséggel (egyenárammal) működik, ezért mindegyikben van egy tápegység, ami a 230V váltóból a megfelelő nagyságú egyenfeszültségeket előállítja. Ebben olyan pufferek (kondenzátorok) vannak, amelyek a pillanatnyi feszültségingadozásokat áthidalják, kiküszöbölik. Már csak ezért sem lehet igaz, ha az ellenkezőjét írják.

 

Ha pedig teljesen elmegy a villany, akkor úgyis minden megáll. Ilyenkor sokkal nagyobb probléma a videomagnóban levő szalag, hiszen ha nem elektronikus a vezérlése (ami áramszünetnél kiold), akkor a gumigörgők tovább nyomják a szalagot és a leállt fejdobra ráfeszítik. Ha pedig visszajön a villany és a készülék így indul el, garantált a szalag begyűrődáse, szakadása.

 

Tehát a szalagok védelme miatt lehet, hogy van értelme a szünetmentesnek - csakhát az egyszerűbbek arra adnak lehetőséget hogy mindent szabályosan leállíts, kikapcsolj. Egy olyan szünetmentes ára ami végig bírná mondjuk egy 180 perces kazetta digitalizálását, vastagon elkerüli a 100.000 Ft-ot.

Előzmény: Nagyviki_97 (615)
Nagyviki_97 Creative Commons License 2022.03.31 0 0 615

A Digitalfaq-on olvastam ezt.

Előzmény: pittti (Bitvadász) (614)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2022.03.31 0 0 614

„...mert a TBC (időalap korrektor) érzékeny az áramingadozásra”

Kíváncsi lennék rá hogy ezt hol olvastad - mert egyszerűen nem igaz.

 

Annak idején a 2000 - 2010-es években mikor ez a top-on volt (mindenki a régi családi videóit, esküvőket, ballagást, stb. DVD lemezre akarta íratni), külön BT-t kellett erre a célra alapítsak. Többezer videokazettát digitalizáltunk négyen mindenfajta szünetmentes védelem nélkül. Igaz, mi nem az SVHS magnókba épített TBC-t használtuk, mert az nem sokat ér - hanem ezt.

 

https://vcrshop.com/product/vcr/time-base-correctors/fora-fa-310p-digital-time-base-corrector-tbc/

 

Két darab volt belőle, és sohasem volt problémánk a hálózati feszültséggel.

Előzmény: Nagyviki_97 (613)
Nagyviki_97 Creative Commons License 2022.03.31 0 0 613

A számítógéphez amúgy is ajánlott, a hirtelen leállás és az adatvesztés elkerülése végett. Nem szokott gyakran áramszünet lenni (Hajdúdorogon lakom), de sose lehet tudni. És még azért kellene szünetmentes, mert a TBC (időalap korrektor) érzékeny az áramingadozásra. Ezt egy külföldi, videódigitalizálással foglalkozó fórumon olvastam, a Digitalfaq-on. Ők a CyberPower márkát ajánlják, de nem tudom, hogy ezen belül melyik típust.

Előzmény: kisbetu (612)
kisbetu Creative Commons License 2022.03.30 0 0 612

Szünetmentessel akarsz digitalizálni?

Ahhoz nem szünetmentes kell. Ha elmegy a villany, akkor kezded újra.

Az meg régen rossz, ha a villanyod nem bír ki egy kazettányi digitalizálást.

Előzmény: Nagyviki_97 (611)
Nagyviki_97 Creative Commons License 2022.03.30 0 0 611

Sziasztok!

VHS digitalizáláshoz milyen típusú szünetmentes tápegységet ajánlotok?

Exosud2 Creative Commons License 2021.12.26 0 0 610

Sziasztok,

 

Segítséget szeretnék kérni. 

Régi whs, w8 felvételeket szeretnék digitalizálni. Ehhez keresek egy költséghatékony eszközt. A digitalizálást szoftveresen oldom meg, van megfelelő erősségű számitógépem, és szoftverem is. Adobe Premier, OBS

Milyen USB digitalizáló kártyát tudnátok ajánlani, ami megfelelő minőségben viszi át a jelet számitógépre, és Win 10-et is támogat?

 

Köszönöm a segítséget

Nagyviki_97 Creative Commons License 2021.12.15 0 0 609

Kedves János!

Igen, még mindig eladó.

E-mail címem: vikinagy.hd@gmail.com

Előzmény: magyja15 (608)
magyja15 Creative Commons License 2021.12.14 0 0 608

Kedves Viktória!

Engem érdekel a Philips DVDR3510V VHS-DVD kombó ha még eladó. 

Üdv: János

Előzmény: Nagyviki_97 (598)
loyes Creative Commons License 2021.11.07 0 0 607

Add el nyugodtan, egyhamar nem tudom kigazdálkodni az árát.

Előzmény: Nagyviki_97 (606)
Nagyviki_97 Creative Commons License 2021.11.07 0 0 606

Kedves loyes!

Aktuális még? Ha igen, kb. mikor venné meg? Eladnám már, és vennék az árából valami mást.


Üdv.

 

Viktória

Előzmény: loyes (603)
Ladila Creative Commons License 2021.10.27 0 0 605

Talán rossz helyen kérdezem, de nem találtam más, témába vágó topikot. Szóval 4k alapszintű vidovágásról van szó. Családi felvételek.

Jelenlegi asztali gépemben 16 giga ram van és i5 processzor. Pluszban vettem bele gtx1050 kártyát. Ezekkel a 4k vágás elég döcögősen, de elmegyeget, mármint házi videó szinten, különösebb vágási effektek nélkül. Most egy picit gyorsabb gépet szeretnék. A cél ugyanez. A videokártyát megtartanám, mert azzal így is elég gyors a renderelés az nvenc használatával. A kérdésem, hogy milyen proci legyen benne, amivel már érezhetőbb a gyorsaság, például a previewnál. Maradjon a 16 giga ram, vagy akkor már legyen 32? Nyilván az új gépben már ssd-ről futna a program. Nem tudok drága gépet venni, max. 340 lenne a felső határ a meglévő videokártya felhasználásával

Nagyviki_97 Creative Commons License 2021.10.22 0 0 604

Kedves loyes!


Nem sürgősen eladó, tudok várni.


Üdv: Viktória

Előzmény: loyes (603)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!