Keresés

Részletes keresés

Roland Bajnay Creative Commons License 2016.01.18 0 0 49

Sziasztok valaki megtudna hívni??

 

pistaatilla@freemail.hu vagy irjatok privatot.

 

Köszi

birno Creative Commons License 2007.01.02 0 0 48
Köszi szépen!
cSABA Creative Commons License 2006.07.11 0 0 47
Ha még itt lennél, update-eltem a linket. A honlap még mindig fent van, csak közben váltottam szolgáltatót. Itt az új cím egyébként:

http://bellsouthpwp2.net/c/f/cfbiro/hungarian/corewar/
birno Creative Commons License 2006.02.13 0 0 46
Senkinek nincs meg?
Előzmény: birno (45)
birno Creative Commons License 2006.01.31 0 0 45

Sziasztok!

 

Valaki feltudná rakni a Csaba által irt cikkeket, mert a linkek sajnos már nem élnek s nagyon érdekelne.

Előre is köszönöm!

KDx Creative Commons License 2003.09.16 0 0 44
Sziasztok. Én egy-két hete hallottam csak erről a játékról, és nagyon emgtetszett, még nem írtam egy harcost sem, csak ismerkedem a redcode-dal meg a stratégiákkal, de remélem hamarosan majd küzdhetek ellenetek.
cSABA Creative Commons License 2003.09.14 0 0 43
Én leveleztem Nagy Zolival, sőt megkért arra, hogy ellenőrizzem a programok eredetiségét majd a verseny előtt, és készítsem el a specifikációt. Örömmel vállaltam a dolgot, és megbeszéltük, hogy ők megcsinálják a reklámot, megszervezik a versenyt a helyszínen (én külföldön élek, így ebben nem tudtam részt venni), és a verseny előtt pár nappal elküldik nekem a programokat. Így számomra úgy tűnik, hogy a programok beküldési határideje legalább néhány nappal a verseny előtt volt.

Egy-két hete kaptam egy levelet Nagy Zolitól, hogy nem volt nevező, így a verseny úgy néz ki elmarad. Én ennyit tudok. Te hol olvastál a versenyről, és miből gondoltad, hogy a helyszínre kell a harcosokat vinni?

Én nagyon sajnálom, hogy így sült el a dolog, mert a szívem a corewar-é. De legalább egy pár ember úgy néz ki felfigyelt a játékra (talán te/ti is most?). Én azt mondom, hogy ne hagyjuk veszni a dolgot: nektek már vannak harcosaitok, szóval szervezzünk magunk egy on-line versenyt! Monitort nem lehet vele nyerni, de dicsőséget annál inkább!

Egyébként felmerült bennem egy magyar hegy (King of the Hill) indításának gondolata is, amit lehet, hogy meg is csinálok a honlapomon, de sajnos csak manuálisan tudom megvalósítani, vagyis én futtatnám a csatákat és regisztrálnám az eredményt. Ha valakinek jobb ötlete van (vagy egyáltalán bármi véleménye), szóljon!

Előzmény: golyos (42)
golyos Creative Commons License 2003.09.14 0 0 42
Tisztelt Warrioriták!
Tegnap (szept.13-án) elballagtam három legjobb harcosunkkal a BNV-re, aholis a Budapesti Újság szerint a Game Islandon szept. 6-14. között küzdelem és fődíjként egy 17"-os LCD monitor várt volna. Még ember se akadt, aki elmondja, hogy miért is nincs semmi. Nagy Zoltántól telefonon kaptam az infót, hogy nem volt senki jelentkező.
Magam részéről a jelzett dátum intervallumban, a kiírásnak megfelelő matériával megjelentem és valakiként elmondanám: inkább szervező/lebonyolító nem volt a helyszinen.
(Úgy látom a fórumon sem volt nagy visszhangja ennek a 10 év utáni újabb honi viadalnak.)
Kérném: aki tud valamikor valami hazai harcolászásról, az írjon idejében!!!
Üdv és Éljen soká a PC(Program Counter:)
nagyt2 Creative Commons License 2003.07.02 0 0 41
Én benne lennék, csak éppen időm nincs rá. Legyen inkább a vizsgaidőszak vége (júl. 10) után két héttel.
cSABA Creative Commons License 2003.06.29 0 0 40
A tornát továbbgondolva olyasmire gondoltam, hogy 800-as CORESIZE, max. 20-as programhosszal, vagy ilyesmi. Esetleg limitalni a processzek számát, nehogy a papírok mindenkit lenyomjanak? De szerintem az sem fontos. Ez nekem is kihívás lenne, mert sosem írtam ilyenre harcost. Érdeklődők?
cSABA Creative Commons License 2003.06.29 0 0 39
Core Warriorok!

Van két remek hírem!

Elkészült az ollókról szóló rész is, de most valószínűleg lesz egy-két hét szünet. Mindenestre adtam egy-két faladatot is, és most már van elég információtok programokat írogatni. Mit szólnátok egy kis magyar tornához mához két hétre? Jó gyakorlás lehet a nagy kihívásra, az Atom Game Island tornára. Láttam, hogy a hónapokkal ezelőtt elkészített versenykiírásomat még mindig nem tették fel, ezért felraktam a honlapomra a linkek közé.

A másik, hogy Chip Wendell publikált egy új, remek szimulátort Windows alá, szép ablakozós felülettel. Nagyon gyors, látványos, kicsi program. A neve CoreWin és letölthető az alábbi címről:

http://www.geocities.com/corewin2

cSABA Creative Commons License 2003.06.27 0 0 38
Igen, ez valószínűleg azért van, mert amikor elkezdtem írni, akkor az eredeti programot elemeztem, aminek 8 processze volt, mert nyolc soros volt. Aztán rájöttem, hogy itt, amikor a papírokat elemezzük, felesleges a program olyan részleteibe belemenni, amik nem papír jellegűek, ezért módosítottam a programot (ezért van benne az a megjegyzés), először hét sorosra, aztán tovább 6 sorosra. A hibákat majd javítom, köszi a visszajelzést!
Előzmény: nagyt2 (37)
nagyt2 Creative Commons License 2003.06.27 0 0 37
cSABA: Elolvastam a cikket. szerintem jó, bár van benne néhány elírás: 6 processzünk van, te mégis több helyen nyolcról beszélsz, a processzlistában pedig 7x soroltad fel. Egyébként szerintem elég közérthető, kíváncsian várom a folytatást.
cSABA Creative Commons License 2003.06.27 0 0 36
OK, köszi, hogy ennyit hozzászóltál, pont ennyire vágytam!

Megírtam egy újabb fejezetet a papírokról. Igazi csemege, ez volt az egyik első katarzisom a Corewarral kapcsolatban. Már fel is raktam.

Előzmény: nagyt2 (35)
nagyt2 Creative Commons License 2003.06.26 0 0 35
cSABA: nem azért nem szólok hozzá a tanfolyamodhoz, mert nem olvasom, hanem mert elolvastam, s minden világos. Tehát csak így tovább.
cSABA Creative Commons License 2003.06.23 0 0 34
Ja, és feltöltöttem egy új verziót az első részből is, mert a gépemen újabb volt, mint a honlapom. Nem emlékszem mit javítottam rajta, valószínűleg csak hibákat.
cSABA Creative Commons License 2003.06.23 0 0 33
Ahogy ígértem, elkészült a folytatás. Az alapstratégiák fejezetet bővítettem: bemutatom a kő startégiát egy klasszikus (és híres) kő jellegű programon keresztül.

A honlap címe:
http://www.math.u-szeged.hu/~csbiro/private/corewar/corewar.html

Ha valaki a matemaikai fejtegetést is meg szeretné érteni, de nem tájékozott lineáris kongruenciák terén, akkor a következő referenciákat ajánlom:

http://mathworld.wolfram.com/LinearCongruenceEquation.html

http://mathworld.wolfram.com/DiophantineEquation.html

A jövő hétvégén kielemezzük a papírokat, aztán egy hét múlva az ollók, aztán jöhetnek sorban az Imp-ek, a gyorskeresők, a one shot scanner-ek (ennek még nem találtam ki magyar nevet) és utána rá lehet térni a "klasszikus" stratégiákról a "modern"-ekre. De olvassátok, jelezzetek vissza, kérdezzetek, kritizáljatok, mert különben nem csinálom!

Lokator Creative Commons License 2003.06.19 0 0 32
ennek örülök. :-))) az elején én követtem, de aztán nagyon nem volt idôm semmire... :-((((
Előzmény: cSABA (31)
cSABA Creative Commons License 2003.06.19 0 0 31
Valoban, mert nem tapasztalta semmi erdeklodest. Ezert egy eve abbahagytam az elso ket resz utan. Viszont most mar ketten is kertek, hogy folytassam, szoval hetvegen irok egy reszt!
Előzmény: nagyt2 (30)
nagyt2 Creative Commons License 2003.06.19 0 0 30
Üdv mindenkinek!

cSABA: jó pár hete figyelem az oldaladat, amin azt írod, hogy az on-line tanfolyamodat néhány hetente folytatod, de eddig nem sok változást tapasztaltam rajta :(

bubis Creative Commons License 2003.06.13 0 0 29
Szia!

Igen, nekem bent van, kivancsi voltam, hogy te figyeled-e meg ezt a forumot.
Levellel lehet, hogy en, plane hogy mar honapok ota ott csucsul a inboxomban az utolso leveled... :)

Andras

Előzmény: cSABA (28)
cSABA Creative Commons License 2003.06.12 0 0 28
Szia bubis!

Ezek szerint meg mindig bent van ez a topik a kedvenceid kozt? Amugy ki jon most email-lel?

Előzmény: bubis (27)
bubis Creative Commons License 2003.06.12 0 0 27
Es meg egy majd' egy ev utan. :)
Előzmény: cSABA (25)
rudolph Creative Commons License 2003.06.11 0 0 26
Szeptember 28.-n CoreWar party a game-islandon

Ugye mindenki ott lesz?

http://www.game-island.atom.com

Győzzön a jobbik!

cSABA Creative Commons License 2002.07.10 0 0 25
Ahh, még egy érdeklődő!!! :-)
Előzmény: bubis (24)
bubis Creative Commons License 2002.07.10 0 0 24
Nagyon forgalmas kis ontopik! :)
Előzmény: cSABA (23)
cSABA Creative Commons License 2002.06.14 0 0 23
Öntopik - öntopik, de jól elvagyok itt egyedül... :-)

A következő rész elérhető a honlapról. Alapvető stratégiákról szól.

cSABA Creative Commons License 2002.06.13 0 0 22
Átstrukturáltam az oldalt, egybefűztem a három fájlt és átszámoztam kicsit a fejezeteket, szóval a linkek már nem oda mutatnak, ahova kellene. Jobb lesz ha megadom a Corewar oldalam linkjét és onnan lehet majd elérni a dolgokat, az legalább augusztusig nem változik (akkor megszűnik az előfizetésem a Vivendinél, de majd átviszem az oldalt valahova máshova). Tehát a Corewar oldalam:
http://vnet.hu/csbiro/corewar/corewar.html

Egyébként lenyomtak a hegyről. Never mind, I'll be back!

cSABA Creative Commons License 2002.06.11 0 0 21
Hoppá, egy teszt-harcossal felkerültem a Koth 94nop hegyére! Ráadásul csak menekülő stratégiának szántam, összesen 6 utasítás (effektíve 4). Azt hiszem világbajnok leszek!
cSABA Creative Commons License 2002.06.10 0 0 20
Na mi van már? Senki nem érti a harmadik részt? Pedig most jönne a java!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!