Keresés

Részletes keresés

dirtydoggy Creative Commons License 6 órája 0 0 280561

Én úgy látom, mi magyarok nagyon is szeretünk panaszkodni. Nyílván ez személyiség függő is. Oka meg mindenkinek van. 

Miben alszol?

Előzmény: hotblood (280560)
hotblood Creative Commons License 6 órája 0 0 280560

Azt hiszem, nem. A dolgok bekövetkeznek, sok mindenre nem vagyunk hatással. A betegség, veszteség váratlanul csap le, (ritka kivétellel) így nem gondolom, hogy minden kivédhető.

Persze jó dolgok is történnek!

Szerinted hajlamosak vagyunk keseregni, panaszkodni? Esetleg ok nélkül is? 

Előzmény: dirtydoggy (280559)
dirtydoggy Creative Commons License 7 órája 0 0 280559

Szerencsére mostanában nincs.

Lehet ellene tenni valamit? Mit?

Előzmény: hotblood (280558)

hotblood Creative Commons License 7 órája 0 0 280558

Munka és egyebek szempontjából nem. Kellemes emberek társasága vett körül. Akár jó is lehetett volna, de sajnos szomorú híreket hallottam ma közeli ismerőseimről, ez nagyon lehúzta a kedvemet. Az utóbbi időben minden napra jut egy ilyen.

Nálad nincs ilyen negatív hullám? 

Előzmény: dirtydoggy (280557)
dirtydoggy Creative Commons License 7 órája 0 0 280557

Volt annak egy feelingje. Buli után le Balcsi partra, romantikázás, miegymás. :) Klassz volt.

Nehéz napod volt ma?

Előzmény: hotblood (280556)
hotblood Creative Commons License 7 órája 0 0 280556

Nem, de nem is nagyon érdekelt, nekem elég messze volt. 

A Balatoni diszkók jobbak voltak, mint máshol? 

Előzmény: dirtydoggy (280555)
dirtydoggy Creative Commons License 7 órája 0 0 280555

Szerintem csak a telefonja viccelte meg, azért lehetett érteni a kérdést.

A keresztanyámat látnám most nagyon szívesen vendégül. Öreg is, beteg is, és olyan helyen van, ahonnan nem jöhet ki. Nagyon szeretem és nagyon hiányzik. Félek nem éli túl ezt az egészet.

Jártál anno balatoni diszkóban? 

Előzmény: jégkirálynő (280550)
hotblood Creative Commons License 7 órája 0 1 280554

A holnapért, magamért a családomért, a munkámért. Az életért, hogy lássam a Napot, mert élni jó!  Mert remélhetőleg minden nap valami újat szépet, nem csak szomorúságot. Mert vannak terveim céljaim, amikhez minden nappal közelebb vagyok.

Kiket látnál szívesen vendégül? 

Előzmény: tuktikka (280552)
hotblood Creative Commons License 7 órája 0 0 280553

Remélhetőleg igen, de nem biztos.. 

tuktikka Creative Commons License 9 órája 0 0 280552

Ha volt is  piros nyakkendőm nem hagyott bennem mély nyomot, nem őrizgettem.

Én nem tartom szerencsésnek ezt az időkorlátot, aki nagyon fél az kérje meg a családot hogy vásároljanak be neki.

egyébként pont azt csinálnám amit most, amit szoktam , nem változtak a napjaim a virus miatt.

Miért szeretnél holnap felébredni, vagyis van olyanami ha kimaradna rosszul esne ?

mustármaggombolyító Creative Commons License 9 órája 0 0 280551

Én azt az értelmet látom benne, hogy az az idős ember, aki tart a fertőzéstől, az csak ebben az idősávban megy, így nagyobb biztonságban van. Aki nem tart a vírustól, az ugyanúgy vásárol, mint eddig. Ez jobb a tavasszal alkalmazott szisztémához képest, mert akkor az idős vásárló csak az adott sávban vásárolhatott, aztán az vagy sikerült, vagy nem.

A járvánnyal kapcsolatos rendelkezések nem mindig átgondoltak. Ez azért is van, mert a kormány hol a fertőzés terjedésére figyel, hol a gazdaság fékeződésére, hol pedig a maga által kitalált egyéb prioritásokra (pl. a sportrendezvények látogathatósága), ahogy éppen gondolja. Ebből adódik a kapkodás. A lakossági reakció is heterogén, nyilván az adott emberek aktuális helyzete, érintettsége, lehetőségei miatt.

Mit csinálnál most, ha nem lenne "vírushelyzet"?

Előzmény: dirtydoggy (280548)
jégkirálynő Creative Commons License 10 órája 0 0 280550

Szerinted normálisan átgondoltad a kérdésedet?

Az idősebbeknek van egy idősáv, amikor csakis ŐK vásárolhatnak. Az Ő választásuk, hogy máskor is mennek-e. Remélhetően kihasználják az idősávot.

Volt vörös nyakkendőd?

Előzmény: hotblood (280549)
hotblood Creative Commons License 10 órája 0 0 280549

Nincs, akkor volna, ha a maradék időben nem mehetnénk, csak a 65 alattiak. Így 5-19 ig azt a két órát leszámítva, mindenki vegyülhet. Gyakorlatilag kit korlátoztak? A dolgozó korosztályt, aki amúgy is rohan, van aki több műszakban dolgozik, fut a gyerekét stb.. ráadásul értelmetlenül..

Szerinted normálisan át vannak gond a az egyéb rendelkezések ezzel kapcsolatban? 

Előzmény: dirtydoggy (280548)
dirtydoggy Creative Commons License 10 órája 0 0 280548

Régebben volt ilyen többször is. Mostanában szinte semmin sem lepődöm meg.

Van értelme ebben a formában az idősek bevásárlási sávjának?

Előzmény: hotblood (280547)
hotblood Creative Commons License 12 órája 0 0 280547

Igen, volt már rá példa 

Kaptál mostanában olyan hírt, amitől ledöbbentél, lefagytál? 

Előzmény: CraStLov (280546)
CraStLov Creative Commons License 12 órája 0 0 280546

Jain. Nem vagyok egy veszekedős fajta, inkább azt a kínai exkollégát említeném ide, aki a no-go viselkedésével kiérdemelte, hogy évekig a kötelező udvarias köszönésen túl egy szót sem váltottam vele.

Újként Németországban ki akart rúgatni, hogy ez nem Magayrország, hanem Németország, aztán a főnökünk felhomályosította, hogy ez nem Kína, ez Európa és ez a viselkedés itt nem elfogadott. Részleteket most nem közölnék, na ezután fagyos volt a hangulat az irodában, tőlem 3 méterre ült. Évekkel később mikor véletlenül találkoztunkmosolyogva köszönt rám, és komoran visszaköszöntem és mentem tovább. Vannak dolgok, amiken én nem lépek túl.

Szoktál támogatni nálad tapasztalatlannapak akár ismeretlenül is olyan témában amaiben járatos vagy?

És most itt nem csak egy kétsoros jótanácsra gondolok...

Előzmény: mustármaggombolyító (280545)
mustármaggombolyító Creative Commons License 13 órája 0 0 280545

Oké, most már sejtem, hogy mit is értünk ez alatt. Szerencsére az életben ilyen viselkedéssel még nem találkoztam. Az interneten ez gyakoribb, pl. amikor a Facebookon valaki ismeretlenül olyan jelzőkkel illet, ami leginkább az ő agyának szüleménye, sem mint az én tulajdonságom lehetne.

Vesztél már úgy össze valakivel, hogy többet szóba se álltál vele?

Előzmény: CraStLov (280540)
CraStLov Creative Commons License 15 órája 0 0 280544
Előzmény: CraStLov (280543)
CraStLov Creative Commons License 15 órája 0 0 280543

Off-topic: no-go, az angolból eredő kifejezés, ami "nem megy", amit nem tudsz elviselni... olyan dolog, amivel egyből elvágja magát nálad.

Előzmény: Kód 001 (280542)
Kód 001 Creative Commons License 17 órája -2 1 280542

Azt gondolom, hogy a legközelebb a "szalonképtelen" kifejezés áll hozzá.

Így megvan?

Előzmény: mustármaggombolyító (280541)
mustármaggombolyító Creative Commons License 17 órája 0 0 280541

Fogalmam sincs, hogy mi az a no-go viselkedés, még a gugli sem segített igazán.

Segítenél?

Előzmény: CraStLov (280540)
CraStLov Creative Commons License 18 órája 0 0 280540

Csinálni szoktam, bár idén nagyon nem akartam még csak dísziteni sem a lakást, ha december közepén hazamegyek. Majd meglátjuk, milyen hangulatom lesz szombaton. :) 

Rámfér egy kis pozitiv energia. :)

Nálad mi az a no-go viselkedés, amivel vlaki egy életre elvágja magát, konkrét eset?

Előzmény: mustármaggombolyító (280539)
mustármaggombolyító Creative Commons License 19 órája 0 0 280539

Már gondoltam rá, mert minden évben teszünk szinte minden helyiségbe adventi koszorút. Azok hangulatát az égő gyertyákkal nagyon szeretjük.

Te szoktál adventi koszorút csinálni, venni?

Előzmény: CraStLov (280538)
CraStLov Creative Commons License 21 órája 0 0 280538

Elivel van külön téli náyri takaróm, de még mindig a náyrival alszom. Lehet lecserélem, az éjjelhideg volt már kissé, központilag kikapcsolják éjszakára a fűtést. :)

A párnák takarók attól függnek melyik szobában alszom, most épp egy nyári takaró és egy nagypárna, de volt oylana nbyáron, hogy 6 különböző párnával vettem magam körül. :)))

Reggel felébredek, optimális esetben fitten aktívan, mosdó, fogmosás, közben kinyomom a telefonom ébresztőjét, hallgatom tovább a stand-upot, és 10 perccel későbbmár úton vagyokk az irodába. Bent megiszom egy Actimelt és eszem egy banánt... Indul a meló. :)

Mennyire döbbentett el, hogy vasárnap már első advent van?

Előzmény: hotblood (280537)
hotblood Creative Commons License 23 órája 0 0 280537

Se nem hidegben, se nem melegben 22-24 fok. 

Nincs nagypárnám, anatómiai van. 

Reggel kicsavarok 1 grapefruit és 1 citromot. Megiszom. Csinálok egy kv, és egy teát és Megiszom az Asea után. Eszem 1-2 falatot, beveszek a vitaminokat. Közben készülődök.

Nem órára kelek, a férjem elbucsuzik, dolgozni indul, akkor szoktam kelni, kb 6 kor. Ha délután dolgozom, akkor spontán. De a rituálé ugyanaz. 

Van külön téli és nyári takaród? 

Előzmény: Betty.Ford (280536)
Betty.Ford Creative Commons License 30 órája 0 0 280536

Sajnos nem, jelzore sem; a szundi nyomogatasahoz ertek, ha 8 elott kell kelni. Vhogy 8 az a lelektani ido, amikor joszivvel felkelek.

Minden elismeresem azoknak, akik fel tudnak koran kelni (plane meg sotetben) 

Melegben alszom, 24 fok. Tudom, h nem egeszseges, de nem tudok elaludni, ha fazok. 

Mi az elso reggeli ritualed?

Előzmény: Kód 001 (280535)
Kód 001 Creative Commons License 1 napja 0 0 280535

Van, de kell a kispárna is....

Ha úgy adódik, tudsz óra nélkül is időre kelni ( programozás? )

Előzmény: Betty.Ford (280533)
Kód 001 Creative Commons License 1 napja 0 0 280534

Jó alvó vagyok, de szeretem a kényelmes ágyat.....Így asszem, az alvásaim elég szokásos módon történnek....

Melegben vagy hűvösben szeretsz inkább aludni?

Előzmény: hotblood (280532)
Betty.Ford Creative Commons License 1 napja 0 0 280533

Hason, haton kizart. Baloldalon tudok csak, kiskifli-nagykifliben a cicammal.

Hasznalsz nagyparnat?

Előzmény: hotblood (280532)
hotblood Creative Commons License 1 napja 0 0 280532

Tudok. És van az a helyzet, kimerültségi fok, hogy állva is..

Van kedvenc alvás pózod? Illetve olyan, amiben nem tudsz aludni? 

Előzmény: Kód 001 (280531)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!