Keresés

Részletes keresés

tuktikka Creative Commons License 7 órája -1 0 297113

A falmászást szeretem nézni.

Sajnos a magyar csatorna még nem mutat ilyen hazai eseményt.

 

Rábíznád egy 14 évesre 4éves és 1 éves húgait, hogy vigyázzon rájuk ?

Előzmény: mustármaggombolyító (297112)
mustármaggombolyító Creative Commons License 8 órája -1 0 297112

A gepárd. (A szúnyog is valóban az élet természetes része, miként a kullancs, a tetvek, a poloska is. :-))

 

Van valamilyen sportág, melynek eseményeit tv-n, vagy a sporthírekben követed?

Előzmény: bollinger (297111)
bollinger Creative Commons License 16 órája -1 0 297111

Itt a bécsi belvárosban nem élnek szúnyogok, a Gänsehäufelen akadnak. Nem tudom, hogy irtják-e őket, szerintem az élet természetes részei.

 

Melyik a kedvenc nagyragadózó állatod?       

 

 

 

 

 

 

Előzmény: mustármaggombolyító (297110)


mustármaggombolyító Creative Commons License 17 órája -1 0 297110

Szúnyogot, legyet, mezei poloskát. a lakáson belüli pókot, hangyát. Másokat nem bántok, méhet, darazsat sem.

 

Felétek szokták időnként irtani, bocsánat: gyéríteni a szúnyogokat?

Előzmény: bollinger (297109)
bollinger Creative Commons License 29 órája 0 0 297109

Tök durva, de igen. A nyaralómban és az ujjamat csípte meg, nem vettem észre. Mondjuk nem voltam színjózan:)))

 

Agyon szoktál ütni rovarokat?

Előzmény: mustármaggombolyító (297108)
mustármaggombolyító Creative Commons License 30 órája 0 0 297108

A lombosodás, a virágzások alapján szerintem kb. három héttel jár előbbre a természet.

 

Csípett már meg szúnyog az idén?

Előzmény: Rendszer.hiba (297107)
Rendszer.hiba Creative Commons License 1 napja 0 0 297107

Mindig céltudatosan, fix elképzeléssel vásárolok autót. Adott a márka, típus, motorteljesítmény, biztonsági-kényelmi felszereltség... S így keresek. A szín kevésbé lényeges... amennyiben fekete vagy fehér...  avagy sötétkék... Az előző sötétkék volt, a mostani hófehér lesz.

Sem az élénk színek, sem az ezüst-arany szín nem vágyam... :)

 

Szerinted a korai jóidő miatt mennyivel jár előrébb a természet a megszokotthoz kèpest? 

Mikorra érik be az első korai-cseresznye? 

Előzmény: mustármaggombolyító (297106)
mustármaggombolyító Creative Commons License 1 napja 0 0 297106

Többnyire metálszürke volt, de volt bordó és törtfehér (tojáshéj vagy ilyesmi színű). Élénk színű, pl. sárga vagy piros nem volt.

 

Te milyen meggondolásból választasz ilyen vagy olyan színű autót, vagy inkább a márkára, a típusra koncentrálsz?

Előzmény: bollinger (297105)
bollinger Creative Commons License 1 napja 0 0 297105

Meg szoktam venni papíron, már rengeteg van a polcaimon. (Az előző hozzászólásod irodalmi szintű volt, congrats)

 

Volt már élénk színű autód?

 

 

 

 

Előzmény: mustármaggombolyító (297104)
mustármaggombolyító Creative Commons License 1 napja 0 0 297104

Gerevich József: Szemfényvesztő művészet című könyvét olvastam. A szerző , aki pszichiáter, negyvenéves művészetpszichológiai tapasztalatait gyűjtötte össze. Olyan stílusban, olyan olvasmányosan, és ugyanakkor szakmai igényességgel írt különböző korok művészeinek életéről, lelki, testi traumáiról, s azoknak a műveikben tükröződéséről, hogy ha nem lenne olyan vaskos és nehéz a könyv, azt mondanám, letehetetlen. Sok művész zavart lelki élete, mint például Van Goghé, Modiglianié, vagy a magyarok közül Gulácsy Lajosé, sokak előtt ismert, míg sok más esetben a pszichotikus hajlam vagy állapot rejtettebb, kevésbé nyilvánvaló. Remekül megírva, olyan információkat tudhatunk meg festőkről, szobrászokról, írókról, költőkről, melyekről még soha nem hallottunk, melyek még eszünkbe sem jutottak volna egy-egy művük láttán, vagy olvastán. Szinte minden művész életében voltak olyan katartikus élmények, melyek rányomták bélyegüket művészetükre, legyen az egy lelketlen anya, egy váratlan veszteség, betegség, csalódás, vagy éppen egy örömteli esemény. Ha ismertük is műveiket, nem gondoltunk bele, hogy azok aktuális megformálása mögött mi rejlik, mi tükröződik. Rendkívül érdekes olvasmány.

 

Az általad olvasott könyveket könyvtárból kölcsönzöd, vagy megveszed? Nyomtatott vagy e-könyv formában?

Előzmény: bollinger (297103)
bollinger Creative Commons License 1 napja -1 0 297103

Balázsjárás. 

 

Milyen könyvet olvastál el legutoljára?

Előzmény: mustármaggombolyító (297102)
mustármaggombolyító Creative Commons License 4 napja -1 0 297102

Eddig még nem hallottam a Songkran fesztiválról, de most utánanéztem. Éppen mostanság zajlik. Azt is olvastam, hogy Songkran 1888-ig volt a hivatalos újév Thaiföldön, amikor is április 1-re változtatták, amit csak 1940-ben tettek át január 1-re. A locsolást nemhogy vizipisztollyal, hanem vödrökkel is művelik. Érdekes lehet átélni.

 

Tudsz valami olyan népi hagyományt nálunk, ami idővel kikopott, de esetleg érdekes lenne hagyományként feleleveníteni, vagy esetleg helyi jellegűből általánosabbá tenni?

Előzmény: tuktikka (297101)
tuktikka Creative Commons License 4 napja -1 0 297101

Igen, ha igaz, hogy kb olyan veszélyes , mint az alkohol, és az legális.

 

Hallottál már a Songran fesztiválról, ahol vizipisztolyozzák egymást újévkor?

Előzmény: mustármaggombolyító (297100)
mustármaggombolyító Creative Commons License 4 napja -1 0 297100

Soha, semmilyent sem.

 

Legalizálnád a marihuánát?

Előzmény: bollinger (297099)
bollinger Creative Commons License 4 napja -1 0 297099

Alvászavar, van hogy nem alszom két napig, de legalább nyomom a devizatőzsdét:)))

 

Fogyasztottál már komolyabb kábítószert? (remélem az erre való pozitív válasz nem büntetőjogi kategória)

Előzmény: mustármaggombolyító (297098)
mustármaggombolyító Creative Commons License 5 napja -1 0 297098

Diabetológust kerestem fel távmedicina keretében.

Miért mennek hamarabb tönkre a háztartási gépek? Sokkal gyengébb anyagokból készülnek, és a Wegwerfgesellschaft ezt elviseli. Nem véletlen, hogy a 20 éves mosógépünket javító mester azt mondta, hogy eszünkbe ne jusson ezt már kicserélni, mert ebben még fém alkatrészek vannak, nem pedig gyorsabban kopó műanyagok, mint a ma készülőkben.

 

Hogyan viseled az időjárás időnként hektikus, szokatlan változásait?

Előzmény: Rendszer.hiba (297097)
Rendszer.hiba Creative Commons License 5 napja 0 0 297097

Megcsinálok bármit, ami szükséges, vagy bántja a szemem. Sütni-főzni meg nem nyűg, mert nagyon szeretek.

 

Milyen betegséggel-problémával kerestél fel utoljára valamiféle orvost?

Előzmény: bollinger (297096)
bollinger Creative Commons License 5 napja 0 0 297096

Jó minőségű gépek szerintem működnek (Miele, Gaggenau, ATAG), a budapesti lakásomban lévő Miele porszívót 21 éve gyilkolja a takarítónőm:)

 

Hogy állsz a háztartási munkákkal?

Előzmény: Rendszer.hiba (297095)
Rendszer.hiba Creative Commons License 5 napja -1 0 297095

Még bekapcsolva hagytam a kazánt, aztán majd a vezérlés eldönti azt, hogy el kell-e indulnia. Meglepődnék azon, ha bekapcsolna. A++ os  a házunk.

A melegvízet már lekapcsoltam róla, azt már csak a napelemek által megtermelt áram rendezi...

 

Szerinted mostanság miért mennek hamarabb tönkre a háztartási gépek a 3-4 évtizeddel ezelőttiekhez kèpest?

Előzmény: tuktikka (297094)
tuktikka Creative Commons License 5 napja 0 0 297094

Kinézetre abszolut.

El nem tudom képzelni USAban miért öreg fószerók közt választanak

 

Vége a fűtésszezonnak, és állítólag 1 hétig hideg lesz.

Fűteni fogsz?

Előzmény: bollinger (297093)
bollinger Creative Commons License 5 napja 0 0 297093

Én a jövőmet prosperálónak látom. 

 

Nekded szimpatikus Magyar Péter?

Előzmény: tadadadaaaam (297092)
tadadadaaaam Creative Commons License 6 napja 0 0 297092

Még csak ez elején járunk, amikor már nem tudunk különbséget tenni a kettő között, az lesz egy nehéz világ

(valljuk be, ma még egy AI képet vagy szöveget nem nehéz kiszúrni)

Én félek a határok totális elmosódásától a real és artifical világ tekintetében-gondoljunk bele, mit mindent el lehet már így is hitetni az emberekkel....

 

(A Haiti dolog azért érdekel, mert kicsit olyannak érzem, mint egy nagyon rossz társadalmi (akármilyen) kísérletet arra, hogy mi történik, ha ennyire magára hagynak egy totális káoszban leledző társadalmat -amolyan MadMax feeling)

 

 

Szép új jövő???

Előzmény: mustármaggombolyító (297091)
mustármaggombolyító Creative Commons License 6 napja 0 1 297091

Nem figyeltem a haiti eseményeket, most kicsit utánanéztem. Azt hiszem, hogy akinek rendet kéne tenni az országon belülről, az már nem képes rá. Csak nemzetközi (külső) erők tudnák ezt megtenni. De engem az orosz-ukrán háború ennél jobban aggaszt.

 

Mit gondolsz meddig, milyen irányba hatolhat be a mesterséges intelligencia alkalmazása mondjuk a költészetbe, a festőművészetbe?

Előzmény: tadadadaaaam (297090)
tadadadaaaam Creative Commons License 2024.04.12 0 0 297090

LOL

életművészet :-D

(na jó, inkább túlélő)

 

Művelni nem mondanám, hogy művelem, inkább tisztelem, zene és fotózás áll a legközelebb hozzám...

 

Mi a véleményed a Haitin történő eseményekről? szerinted miért nem tesznek ott rendet vagy miért nem akarnak?

 

 

Előzmény: mustármaggombolyító (297089)
mustármaggombolyító Creative Commons License 2024.04.10 0 0 297089

Nem tudom, hogy van-e olyan hely Hunniában, ahol hideg vagy akár langyos vízzel locsolják a lányokat.

Nem vállalnám be.

 

Melyik művészeti ágat szereted, és van-e olyan, amit művelsz is, zene, festészet, fotó, versírás, stb?

Előzmény: tuktikka (297088)
tuktikka Creative Commons License 2024.04.02 0 0 297088

Szimpatikus, de Karácsony is.  Sőt SZA is. De nem ott élek hogy a szavazásnál számítanék.

 

Szted ma is jéghideg vízzel locsolják a lányokat? Vagy csalnak 1 kicsit és langyos víz?

Bevállalnád bármelyik szerepet?

Előzmény: Hemü (297087)
Hemü Creative Commons License 2024.04.02 0 0 297087

Kád. Kényelmes típus vagyok.

 

Szimpatikus neked Vitézy Dávid?

Előzmény: te lujza- (297086)
te lujza- Creative Commons License 2024.04.01 -1 0 297086

az egészet? :DDD na jó, vannak, akik szeretik- szóval miattuk meghagynám

 

tusolás vagy vagy kád?

Előzmény: pákosztos cica (297085)
pákosztos cica Creative Commons License 2024.04.01 -3 0 297085

A káposztára ez igaz, de társkapcsolatokra vetítve nem igaz. 

Grat. a fordulóhoz. :)

 

Mi az, amit a húsvéti ünnepekben szeretsz és mi az, amit elhagynál? 

Előzmény: Rendszer.hiba (297083)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.04.01 -2 0 297084

Egy mesében nem hinni kell, hanem megtalálni benne a tanulságot, amiből okulni lehet, vagy csak siman élvezni kell azt.

 

Kérdés lent. 

Előzmény: pákosztos cica (297082)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!