Keresés

Részletes keresés

MidiTom Creative Commons License 2013.04.19 0 0 50

A CPU indikátor mennyire lendül ki?
Vagy nem az a baj, hogy kevés és lassú a memória, vagy lassú a HDD?

 

Előzmény: Andreas1984 (49)
Andreas1984 Creative Commons License 2013.04.17 0 0 49

Sziasztok!

 

 Cubase 5-ben használok Symphobia Plugint, de csak egyesével tudom betölteni a sample-eket, ha többet nyitok meg nem játsza le rendesen őket.

Beállítás probléma?

 

 Köszi!

f2f2 Creative Commons License 2012.10.04 0 0 48

rakhatnátok be képet is

nemhogy oszlopokat kell széthúznod felül

ezért kellene látni inkább

Előzmény: uvegablak (47)
uvegablak Creative Commons License 2012.10.02 0 0 47

Most kezdtem el használni a Cubase5. Az első gondom az lenne, hogy a  Scope-nál csak a paraméter van megjelenítve, a midi input, a choose MIDI file és a Play. S így nem lehet semmit lejátszani. Mi a teendőm?
Valaki segítene?

kisgyuri99 Creative Commons License 2010.03.31 0 0 46
KP3 ról van szó. Már én is úgy érzem, hogy midi által a KP3 nem indítható.
Először én is félreérthettem a leírásban ("fogad és küld midi üzeneteket") és én biztosra vettem a start/stop funkciót.
Nemrég adtak ki egy újabb midi táblázatos leírást és abban egyelőre ez a funkció nem található.
Pedig egy sample playerben alapvető dolog kellene hogy legyen, hogy ne csak gombnyomásra induljon, hanem külső sequencerből is lehessen vezérelni.

De köszi a sgitséget, mert a waldorf blofeldet is cubassel akarom veérelni, majd ott hasznát veszem.

Előzmény: MidiTom (45)
MidiTom Creative Commons License 2010.03.28 0 0 45
A midi üzenetet egyszerűen be lehet rakni pl. a List editor segítségével.

Viszont van egy olyan érzésem, hogy Note ON/OFF-al nem fog működni a start-stop funkció. Melyik fajta Kaoss Padról van szó?
Előzmény: kisgyuri99 (44)
kisgyuri99 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 44
SZiasztok,
segítségre lenne szükségem. Cubase-ből szeretnék KAOS pad ra midi üzenetet küldeni, ami elindítja/leállítja kaos pad sample lejátszóját.
A KAOS PAD leírása ennyit közöl:

note on/off (#36) factory setting

tehát 36-os (gyárilag beállított) midi üzenetet kell küldenem, hogy a KAOS padon billentyű le illetve fel parancsot adjak.

Hogyan valósítható ez meg cubase vst/32ből?
skaterp Creative Commons License 2010.03.22 0 0 43
Köszi a segítséget ;) ez gyors volt!
Előzmény: MidiTom (42)
MidiTom Creative Commons License 2010.03.22 0 0 42
Mikrofon bemeneten keresztül valószínűleg zajos és/vagy torz lesz a felvétel.
Ha van a laptopon Line IN, akkor inkább azon érdemes megpróbálni.
Ha nincs, vagy azon sem lesz jó minőségű a felvett hang, akkor érdemes valami erre való USB-s eszközzel (Line6, Behringer, Cakewalk, M-Audio) dolgozni inkább.
Előzmény: skaterp (41)
skaterp Creative Commons License 2010.03.21 0 0 41
Sziasztok! az én problémám az lenne, hogy szeretném az elektro-akusztikus gitáromat összekötni laptoppal, mikrofonbemeneten keresztül, de nem tudom, hogy ez megvalósítható-e.
Már vettem jack átalakítót is, a Cubase 5-tel tudok integrált mikrofonon keresztül felvenni zenét, csak bemeneten még nem.
Valaki tudna segíteni? Előre is köszi!
loverck Creative Commons License 2002.11.22 0 0 40
Hello!

Na,szóval nekem is az a problémám mint lentebb kezdo7-nek.Egy sb128an van,vannak benne hangszerek.Ha ezeket cubasen használom 1 midi tracken akkor szól,meg minden,de ha exportálni akarom,akkor semmi.Miért????Segítsetek.Ha tudtok segíteni,akkor légyszives küldjetek emilt,mert a fórumra csak nagyon-nagyon ritkán tudok felnézni.

És ha valakinek van egy cubase kézikönyve mondjuk pdf-ban,akkor küldje már el emilben.

lovck@freemail.hu

Köszönöm szépen.

tere Creative Commons License 2002.05.01 0 0 39
Ja, itt a Live a legkevesebb. Jó a Liveware is, nekem ez bevált. Az APS kezelői felülete enyhén szólva idiótán lett kitalálva. A kétablakos módszer helyett megcsinálhatták volna egyben az egészet, mint egy mixeren. A bemenetválasztás és a disk record nem mindig jön úgy össze, ahogy az ember akarja. Hiába a mindennapi használat során, "élőben" állítani kell valamit a gépen, az nem mindig úgy sikerül, ahogy az ember várja. Mindig a frász, hogy most megszólal-e vagy nem, azt veszi-e amit akarok, vagy mégsem... (pl. adás alatt) Szóval, a tréfás programok nálunk száműzve. :)
MIDI-t nem használunk, csak .wav soksávos szerkesztésre (+VST v. DX effektek) kellene a program. A CoolPro nem jó, mert a sávonkénti paraméterezés csak a külön megnyitott szerkesztőablakban működik, így nem hallom mit csinálok. Az ACID olyan fakó hangú, hogy elviselhetetlen. A Vegas bonyolultabb, mint a Cubase és nem is ismerem annyira. Szóval, marad a Cubase, .wav-ra is. :)
MidiTom Creative Commons License 2002.05.01 0 0 38
tere,
a BF6-tal nem szokott gond lenni. Az 550 PIII helyett egészségesebb lenne egy 750-es, vagy 800-as, de szerintem a 32 sáv így is kényelmesen elgurul rajta. A max. sávszám egyébként elsősorban vinyó sebesség - alaplapDMA - RAM körmérkőzéstől függ, a proci inkább az aktiválható pluginek számát határozza meg.
A tört VST a "termőhelytől" függően vagy bizonyos sávszám felett lötyög (midi - audio), vagy egyszerűen fagyizni kezd. A kulcsos verziónál minden esetben sokkal később jönnek ezek elő, vagyis nagyobb terhelésnél. Amúgy a VST 5.x még jobban megizzasztja a gépet, mint a korábbiak.
A Lájvot meg érdemes APS-ben futtatni, vagy a KX (vagy milyen) driverrel.
Előzmény: tere (37)
tere Creative Commons License 2002.04.30 0 0 37
Ez korrekt. Kár, hogy olyan macerás program... franc. Ami jól működik, az bonyolult egyszerű célokra. Mi Sound Forge-ot használunk felmondott hangok szerkesztésére, effektezésére (TV stúdió), de soksávosnak nem lenne rossz a Cubase.
A tört verzió tényleg sokkal nagyobb gépet igényel? Vásárolt példánnyal futna 32 sáv 16 bit 44.1 -en zökkenőmentesen a gépünkön? (Abit bf6, P-III 550, 512RAM, Maxtor 20GB, Live Value (nemleszólni, müx. :) ) (w98 vagy w2k)
A tört próba viszonylag jól működött, eltekintve pár hülyeségétől...
MidiTom Creative Commons License 2002.04.30 0 0 36
az alp VST ára 114 helyett 99 bruttó lett.
Iskoláknak a fele.
Előzmény: tere (35)
tere Creative Commons License 2002.04.29 0 0 35
MidiTom -> mit jelent az a "most lett olcsóbb" úgy forintálisan? :))
MidiTom Creative Commons License 2002.04.25 0 0 34
nemtevagy,

ha szórakozni, vagy ismerkedni akarsz, akkor van ingyenes demo, meg úgyis fent van minden warez szájton ilyen-olyan törés. Ha dolgozni akarnál netán vele, akkor pedig érdemes most megvenni, mert most lett olcsóbb. Ait erre költesz, azt meg tudod spórolni a pC-n, mert a tört VST-hez izmosabb gép kell. És még működik is :)

Előzmény: neménvagyok (33)
neménvagyok Creative Commons License 2002.04.25 0 0 33
jóreggelt

ööö... izé, nekem lenne egy aswa provokátorhoz méltó kérdésem, hogy ti. hogyan lehetne ehhez a programhoz hozzájutni

a bátyám amerikában él, kértem, nézzen utána, gondolván, talán ott olcsóbb, de azt mondta, hogy ez bizony ott is kurv@ drága, bár lehet, hogy egy igazi m?vész nem ilyen kicsinyes, ez esetben nyugodtan kövezzetek meg...

Fast Burner Creative Commons License 2002.04.05 0 0 32
Köszi az 5leteket!!!

Jön a hétvége és adok neki, úgy is el van rakva Ghost-al a rendszer! Egyébként a hardver Epox KTA3+, 1,4 AMD (amit most próbálok először zenére fogni, mert nem sok jót hallottam róla) eddig csak intelem volt, de most ezt próbálgatom, nálam sűrűn cserélődnek a cuccok...
SB Live, de a régi spdif-es, nem az 5.1-es! Eddig APS drive-al, most pedig normál XP alappal próbáltam.. ?? nem találtam XP alatti APS-t, egyáltalán azt sem tudom, hogy létezik-e? De olvastam erről az Audigy driverről, lehet, hogy ezt is meg kéne nézni....

Haasz Andras Creative Commons License 2002.04.05 0 0 31
Én felraktam az újat, (amihez már nem kell Adaptec kártyának lenni a gépben), és bár nem vettem észre semmi különös változást, nem is pofázott, hogy nem tetszik neki...
Előzmény: MidiTom (30)
MidiTom Creative Commons License 2002.04.05 0 0 30
András, létezik olyan ASPI driver, amelyik XP alatt műxik?
Haasz Andras Creative Commons License 2002.04.05 0 0 29
Bande, Te egy nagyon szerencsés ember vagy!:)))
Előzmény: Bande (28)
Bande Creative Commons License 2002.04.05 0 0 28
Én WinME-t használok celeron1100 256mb ram abitbf6.
Elég régóta fent van már és nagyon stabil, csak ajánlani tudom.
Cubase, Reason,Acid, vstpluginek stb... nem szokott gondom lenni.
Haasz Andras Creative Commons License 2002.04.05 0 0 27
Egyetértek MidiTommal... jelenleg zenére Win98SE-t érdemes használni... pont az ilyen gány dolgok miatt, mint amitt emlitettél, nomeg a realtime dolgok se nagyon mennek XP alatt..
A RAM gond 512MB felett fog csak előjönni 98SE-nél.
De megteheted azt is, hogy egy üres particióra ELŐSZÖR felrakod a Win98-at, aztán rátelepíted az XP-t (persze külön könyvtárba, pl win98, winxp). Ezután inditáskor az XP saját bootmanageréből döntheted el, melyiket akarod használni.

Az AKAI CD problémával kapcs.: nem lehet, hogy az ASPI layert hiányolja a Volksampler? Próbáld meg (a cdgrab.hu-n találsz) a legújabb adaptec aspi drivert telepíteni az xp-re, hátha attól meggyógyul (ártani nem árt).

MidiTom Creative Commons License 2002.04.04 0 0 26
FastBurner,
megpróbálnám visszarakni a 98-at. Miért lát csak 128 M-át? Nincs szemüvege, vagy hogyan van ez?
Az AKAI CD-k fájl szerkezet merőben eltér a DOS alapú rendszerekétől. Elképzelhető, hogy egyik progiban olyan rutint írtak a lekezeléséhez, ami op.rendszer független (CDXtract), a másikak meg talán támaszkodnak az op. rendszer bizonyos rutinjaira. Mivel az XP-ből sok ósdinak titulált dolgot kidobáltak, könnyen lehet, hogy emiatt nem műxik a két sampler plugined. 98 alatt nem csak mi használjuk ezeket, hanem egy csomó ismerősöm is.

Azt se értem, miért sajnálod az 1,4-es procidat a 98-tól? Jól elmegy az 2,2-n is.

Előzmény: Fast Burner (25)
Fast Burner Creative Commons License 2002.04.04 0 0 25
>MidiTom
Szerinted az megoldás volna, ha visszavarázsolnám a 98Se-t? És nem fog elveszni az a temérdek ram a gépből? mert a 98 csak 128 MB-ig lát!! ??????
Érdemes-e egy 1.4GHz-es gépen w98-al probálkozni???
Nem lehetne esetleg valami CD driver-rel machinálni???hogy menjen az AKAI forma olvasása..

Azért nem tiszta a kép, mert akkor a cdextractort meg mér' olvassa ez a ##** ???

Előzmény: MidiTom (24)
MidiTom Creative Commons License 2002.04.03 0 0 24
A Volksampler vidáman olvasgatja nálunk az AKAI CD-ket. Ne kérdezd, hogy miért, mert semmi extrát nem kellett csinálni. Felraktuk, és teszi a dolgát. Mondjuk, 98 alatt fut az egész, mert az XP zenei alkalmazásokra még izé... szóval ... nem teljesen kiforrott.
Előzmény: Fast Burner (23)
Fast Burner Creative Commons License 2002.04.03 0 0 23
Sziasztok!
Most csatlakoztam a fórumhoz. A következő kérdésem lenne, ha találkoztatok már ilyennel, akkor segítsetek. VST alatt Halion vagy Volksampler Instrument vagy Bank load-nál, nem látja az AKAI vagy Giga CD-t. Az érdekesség az, hogy a CDextractor pedig vígan kezeli!!!
????
Előre is köszi!

Ja igen! és eddig 98-am volt Gigasamplerrel, de most XP-m van! és nem találtam XP alatt futó Gigasamplert, ezért kisérletezem más progikkal.
98 alatt a Giga szintén kifogástalanul olvasta a CD-ket!

Li2ard Creative Commons License 2002.04.02 0 0 22
Kb. egy perce küldtem el az előző hozzászólást, és most rájöttem magamtól... :-))) Azért köszi... VST!
Li2ard Creative Commons License 2002.04.02 0 0 21
Segítsetek egy kezdő Cubasesen. Hogy a csudába tudok a VST instrumentjeimből hangot kicsiholni? Azaz hogyan tudok egy MIDI sávot "rákötni" egy VST instrumentre? Előre is köszi a helpet.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!