Keresés

Részletes keresés

linuxuser Creative Commons License 2002.01.11 0 0 22
Nem vagyok sem jogász, sem nyelvész, de...
Vegyük észre, hogy bármely élő nyelv fogalomkészlete-szókészlete nagyságrendileg azonos kell legyen. Az USA-beli vállalkozások száma viszont nagyságrendekkel nagyobb, mint pl. a miénk, nemcsak az ország nagysága miatt, hanem a vállalkozáshoz való hozzállásuk miatt is. Becslésem szerint hetente annyi vállalkozás mehet tönkre az USA-ban, amennyi nálunk be van jegyezve.

"a linuxuser"

Előzmény: Stocker (21)
Stocker Creative Commons License 2002.01.11 0 0 21
Nyugodtan nyithatnál Windows(TM) nevű szarszippantó-vállalkozást (az USA-ban legalábbis), mert a profilod jelentősen különbözik a másik Windows-tól. Itt a bizonyíték:
http://www.123patent.com
Előzmény: micu (12)
crockl Creative Commons License 2002.01.10 0 0 20
akkor GG:))
Előzmény: aamen (19)
aamen Creative Commons License 2002.01.10 0 0 19
az egeszbol a tanulsag, hogy nemetorszagban mukodik a jogrencer. egyik ceg ugy gondolta, hogy a masik neki kart okoz, egy honap alatt vegrehajtathato itelet (atmeneti korlatozas) lett a kezukben, majd miutan a ket fel megallapodott, egy nap alatt meg is szuntettek a szobanforgo korlatozast.
ugyenez magyarorszagon ugy nezett volna ki, hogy egy honap utan meg nem biztos, hogy kijelolik a birot, ha igen, meg hosszasan gondolkodik, mikorra tuzze ki az elso targyalast, meg iden, vagy raer jovore is.

hali,

aamen

Előzmény: trabikiller (18)
trabikiller Creative Commons License 2002.01.10 0 0 18
a www.suselinux.hu-n olvastam:

Újra kapható a SuSE Linux 7.3 - az átmeneti korlátozás megszűnt
Nürnberg, 2002. január 9.
Az átmeneti tiltás, melyet a müncheni regionális bíróság szabott ki a SuSE
Linux forgalmazására, azonnali hatállyal megszűnt. Ennek hatására a SuSE
világszerte folytathatja a SuSE Linux 7.3 minimális időre megszakadt forgalmazását.

Az átmeneti tiltás a kieli székhelyű Crayon Vertriebs GmbH közbenjárására született,
melynek okaként a cég Crayon márkanevének jövőbeli elértéktelenedésének,
illetve esetleges piacvesztésének megakadályozását jelölték meg.
A sértett úgy vélte, hogy a márkanév védelmét sérti a Krayon névre hallgató
képmanipuláló program, melyet a SuSE Linux 7.3 termék részeként reklámoznak.
A két vállalat ma peren kívül megegyezett egymással. A sértett elállt szándékától, mely
szerint kérelmezi a forgalmazás megtiltását, valamint a SuSE GmbH a Crayon
márkanév után nem fizet licencdíjat.

A Krayon program része a KDE nevű nyílt forráskódú projektnek, mely egy mindenki
számára könnyen használható grafikus munkakörnyezetet állít elő. A dolog érdekessége,
hogy a Krayon nem része a SuSE Linux 7.3-nak; csupán a név szerepel a SuSE Linux
indítómenüjében.

A SuSE Linux 7.3 magyar kiadása tehát továbbra is országszerte kapható az ország ismertebb áruházaiban, könyvesboltjaiban, valamint a SuSE viszonteladóinál. A termék javasolt bruttó végfelhasználói ára 21.900 Ft, mely tartalmaz 7 CD-t, 5 kézikönyvet, valamint 90 nap ingyenes telepítési terméktámogatást. A termékről és a SuSE-ről továbbiak a www.suselinux.hu weboldalon
találhatók.

aamen Creative Commons License 2002.01.10 0 0 17
es a megegyezes hatarozottan kimondja, hogy a susenak nem kell semmifele licenszdijat fizetnie a crayonnak, mivel az egesz eljaras okofogyotta valt.
a http://www.heise.de/newsticker/data/odi-09.01.02-003/ szerint azert, mert a problemas nevu progi rajta sincs a suse 7.3-on.

hali,

aamen

Előzmény: aamen (16)
aamen Creative Commons License 2002.01.10 0 0 16
a crayon vertrieb a sajat bevallasa szerint tudott a dologrol, ok biztak meg az ugyvedet.
forras: www.crayon.de

hali,

aamen

Előzmény: RogerWilco (14)
LamaXX Creative Commons License 2002.01.10 0 0 15
Először is a dolog hátterében nyilvánvalóan a Microsoft áll.

Másodszor kiveszik a vitatott progit a disztribből, és megy minden tovább a régiben. Ezt a m$ is tudja, meg a Suse is.

RogerWilco Creative Commons License 2002.01.10 0 0 14
Vége!

Részletek itt
http://www.zdnet.com/zdnn/stories/news/0,4586,5101502,00.html?chkpt=zdnnp1tp02

Röviden - egy mohó ügyvéd kavarása az egész, a Crayon Vertrieb nem is tudott a dologról, nem is érdekli. Megegyeztek a SUSE-val, hogy minden OK.

Ui. Németo-ban a jogbirtokos tudta/megbízása nélkül is lehet szerzöi jogi ügyekben perelni... no comment

Törölt nick Creative Commons License 2002.01.10 0 0 13
A témával kapcsolatban egy kis plusz info található a linux-flame listán.
Az első levél a http://mlf.linux.rulez.org/Archivum/linux-flame-200201/msg01359.html címen érhető el.
micu Creative Commons License 2002.01.09 0 0 12
Én körbenéztem a neten de crayon-t sehol nem találtam.
Amúgy tényleg van a németeknél egy idióta törvény ami lehetővé teszi megélhetési jogászok számára hogy pert indítsanak hasonló nevű termékek esetén (a vicc az hogy akkor is ha a hasonló nevű terméket forgalmazó cég nem kéri ezt. Ilyesmi volt anno a KIllustrator esetén is amit egy ilyen gyökér miatt kellett átnevezni nehogy a hülye user összekeverje az Adobe Illustratorral ;-). Ez egyébként tényleg elég sz*r törvény mivel lassan már nem lehet találni olyan nevet amihez hasonló nem védett márkaneve valakinek.
Ami viszont egyébként vicc: nálunk simán műxik egy UNIX KFT nevű cég aminek viszont semmi köze a fent említett oprendszerhez és senki nem szól rájuk. Ezzel kapcsolatban egyébként már volt egy ötletem: kellene csinálni egy Windows nevű sz*rszippantó autókat működtető céget. Milyen király lenne ha a szippantókocsik oldalán nagy fehér betűkkel virítnana hogy Windows ;-)
Előzmény: Fülöp János (10)
RogerWilco Creative Commons License 2002.01.09 0 0 11
Nem keverjük a dolgokat egy kicsit? Crayon (aki perel) és Krayon (a KDE része - elözöleg nem Killustrator volt?)

Szóval ki aza Crayon (C-vel)? Szintén zenész?

Előzmény: Fülöp János (10)
Fülöp János Creative Commons License 2002.01.09 0 0 10
Hi!
RogerVilco: a Crayon egy (vektor)grafikus rajzoló, és képmanipuláló program. Kb. a Coreldraw/Adobephotoshop/PaintShopPro kategóriájú, rétegkezelések, stb.
A KDE-ben a K-office része
(magyarul az egész!!!), és itt megint kilóg a lóláb:
A Crayon már a 7,2-es SUSE-ban is benne volt! És az legalább fél éve megjelent, a jelenlegi új a 7,3-as, ami kb. novemberben jelent meg.
Kinek van útban így a SUSE?
És ez a program (crayon) - ha jól tudom, a Chip magazinban is dícsérik - szerintem minden KDE-ben benne van, ahol a K-office. Tessék megnézni!

De a röhely: a SUSE-t betiltják, ugyanakkor mások büntetlenül, a bírósági határozatig (ami évek óta késik, hehehe...) forgalmazhatják termékeiket. És itt nem csak a Microsoftról van szó (bár szerintem kezdődik az ellentámadás) hanem másokról is. Őket miért nem tiltják be? (most nem sorolom, pl. a VIA a P4-es alaplapjával...)
Mi van itt ?!

RogerWilco Creative Commons License 2002.01.09 0 0 9
"A SuSE spokesperson in the UK explained that the case, brought by a plaintiff who is believed to hold the copyright on a program called Crayon, concerns potential copyright infringement by a program called Krayon, which is bundled on the CDs. She added that the injunction will only stop distribution in Germany; "

Mi franc az a Crayon? Ki hallott már ilyenröl?

Törölt nick Creative Commons License 2002.01.09 0 0 8
és mi a garancia, hogy holnap egy francia bíróság nem tiltja be a mandrake-et? esetleg ugyanazért?

mondjuk a hír engem nem azért vág földhöz, mert ellehetetlenül a linux vagy akár a suse (kiveszik a vitatott progit a disztróból és kész), hanem azért, mert ezek után leshetem, hogy mikor lesz mplayer, xine, aviplay és hasonló finomság egy disztróban is benne.

teljesen fölidegesített ez a hír!

Előzmény: micu (6)
trabikiller Creative Commons License 2002.01.09 0 0 7
Nem értem, hogy miért tiltották be, miért nem vetették ki azt a szoftvert, ami illegálisan volt a disztribben. Betiltás csak nagyon durva esetben szokott lenni, pl. ha valamelyik áru veszélyes. A SuSe Linuxba még nem halt bele senki.
micu Creative Commons License 2002.01.09 0 0 6
A jelenleg egyetlen valódi Windows vetélytársként esélyesnek tartott szabad-forráskódú Linux-ra nagy csapás egy ilyen bírósági ügy
Ez azért így ebben a formában nem igaz. Európában ugyan elég elterjedt de világviszonylatban eléggé a futottak még kategóriában leledzik. Bár ahány elemzés annyiféle eredmény de általában a RedHat/Mandrake/Debian szokott vezetni.
Előzmény: khiraly (5)
khiraly Creative Commons License 2002.01.09 0 0 5
www.pim.hu
linux.index.hu
teljes cikk:
http://www.hirek.com/cikk.prm?id=25308

A cikk:
"A SuSE CD-inek németországi forgalmazását egy müncheni bíróság tiltotta meg egy Günter Freiherr von Gravenreuth nevü jogász kérésére, ám az ö megbízóinak kiléte egyelöre nem ismeretes. A Bíróság igazolva látta azt a kijelentést, miszerint a SuSE korongjai valamilyen jogvédett programot is tartalmaznak, így megsértik a szerzöi jogi törvényt.
A cég képviselője a ZDNET németországi kirendeltségének nyilatkozva elmondta, hogy a határozat az új CD-kre vonatkozik, a már boltokban levö példányokat kiárulhatják, de új darabok nem kerülhetnek a polcokra. A jelenleg egyetlen valódi Windows vetélytársként esélyesnek tartott szabad-forráskódú Linux-ra nagy csapás egy ilyen bírósági ügy, hiszen az olyan Microsoftos. A vállalat azonban a jelek szerint egyelöre nem tehet mást, mint hogy elfogadja a döntést, a jogvédelem alatt álló program kiléte a mai napig nem vált ismerté."

Előzmény: Szeder (4)
Szeder Creative Commons License 2002.01.09 0 0 4
hol is van errol iras? marmint a betiltasrol, mert nagyon nem vagyok kepben...

sz

Előzmény: trabikiller (-)
Fülöp János Creative Commons License 2002.01.09 0 0 3
Hi!
Ha jól tudom, jogásznyelven valami ilyesmi a fogalom: Cui Prodest? (ha nem így van, latinosok kíméljenek) szóval: kinek az érdeke?!
Most amikor a SUSE (és a Linux) egyre erősebb, és kezd egy másik OS (tudjátok melyik) kibocsátóinak idegeire menni, sokasodni fognak az ilyen, alattomos támadások. A Win*-t miért nem tiltották be, amikor bizonyos dolgok kiderültek róla?(Explorer, stb.) Nekik szabad?
Díjnyertes termék a SUSE. Eddig nem figyelt fel senki rá? Kilóg a lóláb. LFS.

FJ.

Törölt nick Creative Commons License 2002.01.09 0 0 2
Valami DVD lejátszóra tippelnék. De lehet, hogy tévedek ;-)
Előzmény: trabikiller (-)
lip Creative Commons License 2002.01.09 0 0 1
Nem vagyok egy jogász alkat, de ez nem úgy van, hogy előbb meg kell mondani, hogy pontosan miért tiltják be, aztán betiltani? Meg hát ez még biztos nem jogerős, nem? A Microsoft is ilyenkor szokott fellebbezni.
Előzmény: micu (0)
micu Creative Commons License 2002.01.09 0 0 0
Ezt mondjuk én sem igazán tudom. Nekem megvan a 7.3 prof. de semmi olyat nem találtam rajta ami használható és nincs rajta a Mandrake 8.1 3 CD-s letölthető változatán, kivéve a Moonlight-ot, de azt is fel lehet rakni 8.1-re.
Előzmény: trabikiller (-)
trabikiller Creative Commons License 2002.01.09 0 0 topiknyitó
Mondjátok, most ez egy rossz vicc?
Milyen illegális program került arra a CD-re?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!