Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.29 0 0 9

úgy látom elkéstem.... de azért hátha valaki hasznát veszi

 

Fertőrákos: kőfejtő + fertőpart(strand, vitzitelep)

Balf: Gyógyvíz kút+ gyógyvíz fürdő

Fertőboz: ott van egy fertő tóra néző kilátó

Hegykő: Gyógyviz strand, vasfüggöny emlékhely

Fertőd: Kastély

Mexikó puszta (Fertőújlak): Nemzetipark madárvárta + szürkemerha és bivaly telep

 

 

Előzmény: Dénes81 (8)
Dénes81 Creative Commons License 2011.03.31 0 0 8

Sziasztok!

Mi pünkösdkor megyünk ketten a feleségemmel a Fertő tóhoz egy pár napra! Még sosem jártunk arra, légyszi segítsetek már, hogy mit lenne érdemes megnézünk, illetve hová lenne érdemes elkirándulnunk!

 

A válaszokat előre is köszönöm szépen!!!

Attila_The_HUN Creative Commons License 2002.10.03 0 0 7
FREE baromarcú tohonya vizibivaly!!!
Attila_The_HUN Creative Commons License 2002.10.03 0 0 6
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.10 0 0 5
Ez ügyben szólhatok az érintettnek...
Felírtam:
1. zsilip marad - legyen víz
2. a szél fújjon fordítva

ez utóbbi nehezbben megy majd

Előzmény: Dr. Genya (4)
Dr. Genya Creative Commons License 2002.01.10 0 0 4
Ja és ha már igy belelendültem akkor még egy Fertővel kapcsolatos dolog.
Nyáron hallottam, hogy azért volt alacsony a Fertő vízállása, mert az osztrákok szóltak a magyaroknak, hogy engedjanak le a vízből.....mert ugyebár azthiszem a magyar oldalon van az a bizonyos zsilip. Persze a magyarok egyből leengedtek mittudomén mennyi vizet, ennek eredménye aztán a jól meg is látszott......néhol derékig érő víz, de általában is sekélynek modható magyar oldal.
Remélem idén kicsit okosabbak lesznek a sógorok, de azt is remélem, hogy a magyarok a sarkukra állnak.....
Előzmény: Dr. Genya (3)
Dr. Genya Creative Commons License 2002.01.10 0 0 3
Jövőre kicsit hamarabb kellene aratni a magyar oldalon és utána égetni. Csak az a kár, hogy olyan irányú szél ritkán van ami a szomszédba viszi a tüzet.
Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.09 0 0 2
"Két nap után végre kialudt a tûz!
A TV2ben megjelent híradással ellentétben nem 50, hanem 5 000 hektár náda égett le. Két
gémtelep oda lett, most számolgatjuk az eszmei értékeket. Persze
természetvédelmi "kártérítést" csak azután nem lesz módunkban érvényeíteni, ha tavasszal
kiderül az, hogy e telepek helyett nem alakítank ki a kócsagok újabb telepeket, ésha
olyan bizonyítékok lesznek arra, hogy a labancok gyújtogattak, ami bíróság elõtt is megáll.
Ilyeneket tálalni pedig szinte lehetetlenség.
Az is baj, hogy ilyenkor a külügyminisztérium hatásköre az intézkedés, õk pedig nem állnak
a helyzet magaslatán, illetve nem biztos, hogy Eu csatlakozás elõtt pert indítanak a sógorok
ellen.
Van gazdasági kár is, hiszen a nyugati részeken a nádaratók komoly bevételkiesést
könyvelhetnek el. Még szerencse, hogy a gépeiket ki tudták hozni az utolsó pillanatban.
Tegnap este egyébként Hidegség falut sikerült megmenteni (a falu széli pajták elõtt 200
m-rel nyolc tûzoltó kocsi legénysége meg vagy 200 önkéntes áldozatos munkája
eredményeként).
Jelenleg a magyar Fertõ mintegy fele csupa korom és hamu. Ilyen még nem volt, amióta itt
élek a környéken (az elmúlt tizenöt évben)..."

"Sem télen, sem nyáron nem gyullad a nád meg magától, legfeljebb villámcsapástól.
Osztrák nádaratók gyújtottak meg olyan helyeket, ahol rossz a nád minõsége, hogy jövõre
jobb minõségû nád legyen. Ez hasonló, mint a gyepégetés..."

(hír első kézből egy "szemtanútól")

Dr. Genya Creative Commons License 2002.01.09 0 0 1
Konkrétan nem tudom mi (ki) okozta a tüzet, de szerintem ebbne az időjárásban nem magától keletkezett. Én úgy hallottam, hogy az osztrákok égettek, aztán megfordult a szél amire nem számítottak.
Okozott-e kárt? Na ne röhögtess.....12 tüzoltó gépkocsi 65 tűzoltó volt kint a helyszínen, állítólag Fertőhomok meg Hidegség éppen hogy csak megúszta. A Kisalföld azt írja 9-10 millás kár keletkezett.
Előzmény: Tintás Barnes (0)
Tintás Barnes Creative Commons License 2002.01.08 0 0 0
Ha már egyszer a világörökség része, jobban lehetne vigyázni rá. Egyébként mennyi kárt okozott? Okozott kárt egyáltalán? Nem nő vissza? És szerinted az osztrákok direkt gyújtogatnak? Tudsz valamit, amit mi nem?
Dr. Genya Creative Commons License 2002.01.08 0 0 topiknyitó
Azért elég nagy genyaság a "sógorok" részéről ez a nádégetés! Nem tudom mit szólnának hozzá, ha mi gyujtanánk meg és égne le az ő oldaluk.
Az elmúlt napi eseményekről van természetesen szó, gondolom sokan láttátok még a városból is, hogy az ég alja milyen "szép" volt a fertő felett az ég alja.....
Ja és a témához http://index.hu/politika/bulvar/fertotuz0107/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!