Keresés

Részletes keresés

micu Creative Commons License 2002.01.11 0 0 31
A wine nem eszik túl sok erőforrást. Nézd meg mennyi RAM-ot fogyaszt egy wine SOL.EXE.
Előzmény: motoszkal (29)
nemmindegy Creative Commons License 2002.01.10 0 0 30
"az Oracle nem egeszen otthoni hasznalatra adja a programjait"
De elég nagyágyú :)
Félre a tréfát: az oracle technetről (http://technet.oracle.com) gyakorlatilag minden letölthető non-profit használatra. (Oktatás, ismerkedés, tanulás stb.)
Sőt, ha jól értelmeztük a licence-t, akkor fizetős munkákat is fejleszthetsz vele, csak nem értékesítheted a kész terméket az Oracle-lel történt egyeztetés nélkül. (Magyarán előbb fizess, utána keress). Vagyis egészen a kész termék számlázásának pillanatáig LEGÁLISAN dolgozhatsz az ilyetén verziókkal. (Ha nem jól értelmeztük, akkor valaki javítson ki.)
Előzmény: Yfel (11)
motoszkal Creative Commons License 2002.01.09 0 0 29
Elég rendesen el vagy akkor eresztve erőforrásilag:-)
az OfficeXp nekem úgyis felzabálna mindent, ha simán win-ből futtatnám, nem pedig még egy operációs rendszer alól futtatott, másik operációs rendszert szimuláló emulátort.
A dos-windows párhuzam pedig sántít egy kicsit.
Előzmény: khiraly (26)
zeta-- Creative Commons License 2002.01.09 0 0 28

Hello !!!

En eleg sok windowsos progit futtatok win4lin es wine alatt.
A wine beallitasanal a c:\ meghajto beallitasa a lenyeg a tobbinel jo az alapertelmezett. En magam egy installalt win95-ot szoktam egy konyvtarba masolni es azt adom meg gyokernek.
Masik, hogy a legtobb programnak az installja nem fut wine alatt, de ha windowsban felinstallalod akkor mar megy. Nekem eddig Office97, ACDsee, Wincommander, Maple5, IE4, Paint, stb.. mukodtek.
Photoshop meg win4lin alatt megy jol ...

micu Creative Commons License 2002.01.09 0 0 27
A windows is úgy tudott elterjedni hogy volt egy DOS command promptja ahol a régi programjaikat tudták futtatni a felhasználók amiknek még nem volt windows-os verziójuk.
Most ugyanez a helyzet linux esetén: itt sem vagyunk bővében programoknak, úgy hogy egyenlőre szükség van rá. Ahogy a linux desktop részesedése nő úgy persze a wine jelentősége talán csökkenhet (bár szvsz a DOS-nál a windows valamivel lassabban fog kihalni).
Előzmény: motoszkal (25)
khiraly Creative Commons License 2002.01.09 0 0 26
Ezt inkabb nem kellett volna beirnod.

Nem erdekel, hogy lassabb egy progi alatta, csak menjen.

Pl vilagradio progijat nem hiszem, hogy felemesztene az osszes eroforrasomat.Az OfficeXP se.

Előzmény: motoszkal (25)
motoszkal Creative Commons License 2002.01.09 0 0 25
Emberek, emberek

A wine az egy emulátor. Jó addig, amíg nincs helyette jobb. Mondjuk egy linux alatt működő photoshop. De utána már??
Különben sem nevezném "fejlesztésnek" az olyan próbálkozások, amik arra irányulnak, hogyan spóroljuk meg a gondolkodást és pazaroljuk a rendelkezésünkre álló erőforrásokat.

khiraly Creative Commons License 2002.01.09 0 0 24
A wc csak tesztelesre kell, hogy jol van-e fonn a WinE, vagy elcsesztem valamit.

Nem akarok wc-t linux alatt hasznalni.

Eddig mc mindenben jo volt, igaz nem grafikus, a Krusadert majd felrakom(nem letszukseg, a wine helyes mukodese inkabb az lenne)

Előzmény: Törölt nick (23)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.09 0 0 23
offf
nem próbáltad a krusadert? most jött ki az 1.0, és leginkább ez felel meg (szerintem) a wc-nek.
offf-offf
Előzmény: khiraly (17)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.09 0 0 22
tévedsz, az ms-dos 5.0+word5.5 volt a legjobb dobásuk, azóta csak romlottak :))))

micu, Roger: nekem is az a bajom a wine-nal, mint khiralynak, van ami elmendegél rajta, van ami nem. na ja, hogy a corel dolgai mennek, elvégre ők is fejlesztgették, pont azért, hogy menjenek az "átportolt" progijaik

Előzmény: qury (16)
micu Creative Commons License 2002.01.09 0 0 21
Előfordul a wine-nal hogy befagy. Ilyenkor a wine szerver mellett még fut pár process aminek hatására sötét, nem frissülő ablakok keletkeznek a desktopon. Ez ellen a killall wine parancs segítségével védekezhetsz.
Előzmény: khiraly (20)
khiraly Creative Commons License 2002.01.09 0 0 20
Mert valami _egyszeru_ progit kerestem, amit _installalni_ kell, es ami bebizonyitja, hogy _nincs_ hiba a meghajtokkal.

MERT: egyik progi altalanos masolasi hibaval elsszallt a telepitesnel.
Nem tudom, hogy jol vannak beallitva a drajvok Wine ala(szerintem nem csesztem el semmit).

Szoval hibaelharitas akar lenni, hogy miert nem akarnak telepulni a progik.

Grafikus feluletemet miert cseszi el(Gnome)?...

Előzmény: RogerWilco (19)
RogerWilco Creative Commons License 2002.01.09 0 0 19
Minek a WindowsCommander-t Linux alatt futtatni? Elég Linuxos file manager van X alá.
Előzmény: khiraly (17)
khiraly Creative Commons License 2002.01.09 0 0 18
Ja meg reszletesen, hogy csinaltad, lepesek, stb.
Egy kis hogyant ha irnal, mert en vegigolvastam az angolt, ki is javitottam, grafikus beallito progikkal is probalkoztam mar, de eddig meg semmit se tudtam installalni. Csak apro .exe fajlokat tudtam elinditani.

Mert mar nagyon furdalja az oldalamat.
Mert mar gondoltam, hogy win98-as .dll-eket kellene felmasolni, es azzal izzitani a Wine-t.

Előzmény: qury (16)
khiraly Creative Commons License 2002.01.08 0 0 17
Feher hollo!!
Bocs hogy igy szolitalak, de nem lattam meg ilyen embert.
Disztrib?
Fontok?
Font problemak vannak?
Windows alatti .dll-ekre linkelted be?
Vagy teljesen fuggetlen?

Az OfficeXP tok ugyanugy nez ki mint a 2000, csak egy kicsit meg kell hagyni, hogy "szebb", kifinomultabb, a menusor elojovetele arnyekolt. Viszont az WinXP az egy rakas szar, 10 percet se hasznaltam, semmit se, csak a fajlmenedzseret, es lefagyott.

Legy szives, kuldd el az emilcimemre a Wine konfig fajljat, vagy szerintem ha ide beszurnad, akkor nem csak en koszonnem meg.....

Es ha megtenned felraknad a Windows Commandert Wine ala? Mert amikor en megprobaltam az egesz grafikus feluletemet osszehanyta az installja mar, ugy hogy egy fekete luk maradt a kepernyon, es csak ugy alul tudtam olvasni a forumot... Kenytelen voltam ujrainditani az X-et.
Kosz szepen.

Előzmény: qury (16)
qury Creative Commons License 2002.01.08 0 0 16
Nem tudom, hogy megy-e az OfficeXp, de a 2000 az megy! Az OffXP egyébként is egy nagy rakás....
Szerintem a Microfosnak a W2k + Office2k párosítása volt a legjobb amit eddig a termékeib?l használtam.. az XP-k nekem nem jöttek be...
khiraly Creative Commons License 2002.01.08 0 0 15
Egy kicsit kesve, de BUEK mindenkinek(most jottem vissza szunetbol).
Valakinek sikerult mar elinditania Microsoft OfficeXP Wine alatt?
Mert nekem telepitesbe belefagy egy egyszeru szotarprogi.
Szoval egyszerru .exe fajl megy, de semmi tobb. Installalni meg semmit sem tudtam..:(
Nem lesz font problema az Office-szal??
Előzmény: sirkalmi (14)
sirkalmi Creative Commons License 2002.01.08 0 0 14
Olyan szepeket irtok a winerol, hogy eldobom az agyamat! Lehet, hogy en nem foglalkoztam vele eleget de nekem nemsok minden indult el rajta. Mondjuk nem is sokat vacakoltam a beallitasaval, elfogattam azt amit a grafikus configuracios felulet felkinalt.
Szoval erdemesebb jobban belemaszni? Meg normalis verzioszama sincs neki. De ahogy irjatok, hogy nektek milyen sikeretek volt vele lehet, hogy jobban belemaszok. Erdemes?
RogerWilco Creative Commons License 2002.01.08 0 0 13
Engem is zavar, hogy a Corel wine alatt fut, de a WordPerfect 8-as natív Linuxos program ráadásul free és gyors!
Ezután kezdték el a wine alatti "fejlesztést" (Photopaint, Draw, WP Office 200x) és lett fizetös.
Előzmény: Törölt nick (6)
Floriol Creative Commons License 2002.01.07 0 0 12
van mar akkora felhasznalotabora a Linuxnak
Közel pontosan ennyi:(

Nos, a mai napon 1819 a HU alatt bejegyzettek száma. Magyarország ezzel most éppen 13-ik a nemzetek közötti "versenyben", alig valamivel lemaradva Monaco mögött; de vigyázat, Hollandia perceken belül leelözhet minket! ;-)

Itt a teljes cikk.
http://www.linuxforum.hu/article.php?sid=339

Előzmény: sirkalmi (5)
Yfel Creative Commons License 2002.01.07 0 0 11
Sajnos az Oracle nem egeszen otthoni hasznalatra adja a programjait, a MathWorks pedig eleg specializalt (mernokok) alfajra koncentral... A Wine-t meg nem probaltam ki Linux alatt, azt sem tudom, hogy hogyan tudnek egy Diablo2-t elfuttatni rajta.
Szeder Creative Commons License 2002.01.07 0 0 10
AliasWavefront: Maya?
micu Creative Commons License 2002.01.07 0 0 9
Ha van elég RAM-od akkor a wine nem sokat lassít a dolgok folyásán.
Előzmény: Törölt nick (6)
nemmindegy Creative Commons License 2002.01.07 0 0 8
Oracle ... elég nagy ?? :)
Előzmény: Ben Walter (7)
Ben Walter Creative Commons License 2002.01.07 0 0 7
A nagyok már rég ott vannak. Mathworks, SDRC, Ansys, MSC... Mi kell még?
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.07 0 0 6
csakhogy a corel-es programok NEM linuxosak, hanem wine alatt futó, lényegében változatlanul windózer cuccok. nekem pl. a gimp nem áll kézre, a kicsit fixebb menüszerkezetet sokkal jobban kedvelem, munkahelyen amúgy is (nt alatt) photopaint-et használok, mégis otthon a gimpet izzítottam be, mert egy böszme program ne fusson nekem wine alatt, mittomén, maradi vagyok, lehet, de egy natív linuxos corel-csomagnak jobban örülnék mint ennek a hibridnek.
Előzmény: micu (4)
sirkalmi Creative Commons License 2002.01.06 0 0 5
Egyetertek veletek csak toporzekolok a kivancsisagtol :-) Viszont szerintem nem lehet minden program ingyenes. Pl: egy Dream Weaver szintu programot szerintem keptelenseg GPL alatt fejleszteni. Habar ki tudja mit hoz a jovo. En szemely szerint hajlando vagyok fizetni egy programert ha elegedett vagyok vele. (azert a Photoshopot en is masolom :-)
Nekem a Linux olyan mint masoknak egy focicsapat, figyelem az eredmenyeit es drukkolok neki.
Nevem Teve: Szerintem van mar akkora felhasznalotabora a Linuxnak, hogy igenis lenne fizeto vendeg. Habar biztosan docogosen indulna az uzlet, de aki sokat var az lemarad. Ez egy szuz terulet erdemes lenne teruleteket szerezni a cegeknek .
micu Creative Commons License 2002.01.06 0 0 4
A Corel speciel ott van a Corel Office valamint a CorelDraw nevű programjával, sőt a Photopaint-nek van free verziója is (bár szvsz a GIMP jobb). Kereskedelmi játék is van vagy egy tucat ami mondjuk a W$ kínálathoz képest ugyan nem sok (www.lokigames.com, ID, stb). Sőt egy rakás progi elfut wine alatt is (Pl. Baldur´s Gate, Diablo II, Jedi Knight, stb). Sőt olyan is van aminek a W$-os verziója is fut wine alatt és van natív portja is. Mindenesetre szvsz az M$ egy darab(olás)ig nem fog fejleszteni linuxra ;-)
Előzmény: sirkalmi (-)
Floriol Creative Commons License 2002.01.06 0 0 3
A kérdés jogos, de ha figyelted a linux fejlődését, akkor tudhatod, hogy "lassú víz partot mos":)

Nem egy szuszra készűlt a linux sem, és a terjedése sem. Nekem mindenesette nincs programra pénzem, bár
azt sérelmezem én is, hogy az amazon-on vannak linuxos játékok pár ezer forintért, nálunk viszont nem lehet beszerezni egyet sem.

Én pl: sim300-ből, myth-ből rögtön vennék egyet:)

Egy progi már van a Magyar Office, de még nem jöttem rá, hogy lehet kipróbálni.

cancel Creative Commons License 2002.01.06 0 0 2
Nem feltétlenül. Otthoni user az windows alatt is lopja a cuccokat. A cégek (tőlünk nyugatra) pedig a linuxot is pénzért veszik.
Előzmény: NevemTeve (1)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!