Adott egy falusi faház (~100 éves), egymás után álló 3, egyenként kb. 20 m2-es szobákkal. Gáz nincs, cserépkályha ontja a meleget és eszi a fát. Az éves faköltség ~ 250.000.- jómagyar forintocska :((
Szigetelés szinte nulla, idén talán meglesznek a műanyag nyílászárók, de ez sem biztos. kívülről a háznak csak egy része szigetelt.
Villanyfűtés szimpatikus lenne, mert nem nyelnék annyi füstöt, nem lenne kosz, por ésatöbbi, de nem tudom, hogy megéri-e beruházni/belevágni -- ebben kérem a véleményeteket, segítségeteket.
Ha mondjuk napelemet is kiépítenénk,nem érné már meg a villanykazán?Hőszivattyúval kapcsolatban tudsz esetleg megbízható céget,akivel fel tudnám venni a kapcsolatot?
Tanácsot szeretnék kérni!Két egymás mellett lévő lakást vásároltunk,amit egybe szeretnénk nyitni,és ide szeretnénk valamilyen elektromos fűtést kialakítani.Gáz nem elérhető,a fával való fűtés pedig csak akkor jó ha van is otthon valaki!A két lakás össz alapterülete 84 négyzetméter,ehhez hozzájön még a tetőtér beépítés is.A ház a 60-as években épült lapos tetővel,erre a 2000-es évek elején építettek tetőteret.A fal 36cm kis méretű tégla,a tetőtér 30cm tégla,belmagasság alul 275cm.Műanyag ablakok 2 rétegű üveggel,külső szigetelést most tavasszal szeretnénk 15cm-es kőzetgyapotot!A tető cseréptető,szigetelés 15cm kőzetgyapot!Az egyik lakás felújított,ezért nem szeretnénk kialakítani padlófűtést,mert nem akarjuk feltörni az aljzat betont.Alul két nagyobb rész,két fürdő,és egy kisebb szoba,felül pedig szintén két fürdő 4 kisebb szoba található,tehát az épület elég tagolt!A melegvizet villanybojler szolgáltatja!Előre is köszönöm a hasznos tanácsokat!
"Aki meg "takarékos" fűtésként reklámozza a villanyfűtést, az meg szélhámosnak."
Nyilván a norvég cég valamelyik közvetítő kereskedője ennyire pofátlan.
Magáróla bérbeadóról, az ismeretlenről.
Ennek az 54 nm -es lakásnak jó paraméterei lehetnek.
Pl. jó helyen fekszik... bérbeadásnál egy kitűnő paraméter. Ez év márciusáig vitték is az ilyen lakásokat akár a cukrot, de úgy április óta kb. 15 ezer airbn lakás zúdult a piacra, így most már nehezebb kiadni.
Eddig a gázfűtésre a beruházás magas költsége miatt nem gondolt a tulaj Egy ilyen magasföldszinti lakás gázkazános fűtési beruházása lehet úgy 1,2 millió ft.
Kérhetett úgy 130 - 140 eft körüli összeget havonta.
Sőt a magas számlán kívül előfordulhat egy másik kellemetlen meglepetés is.
Ez az, hogy a tél bizonyos hideg napjaiban a fűtés magában is szűkös lesz.
" 2 db. 2000w nobo fűtő panel van beszerelve az egybe nyíló nappali+előszobába,"
Lesz olyan 15 - 20 nap, amikor nem lesz elegendő a fűtés. Ilyenkor el kellhet még egy na nem norvég hanem csak egy magyari olajradiátor is... ha bírja a bejövő biztosíték.
A tulaj annyiban mondott igazat , hogy a számla értéke az normális.
Másról nem kérdezték.. minek hozta volna fel ?
És hogy ne legyen meglepetés, egész télre lehet akár 600 eft-os villanyszámla is.
Mit lehet tenni ?
1. tovább állni... igaz a kaució bánja,
2. összébb húzódni azaz a z 54 nm -ből csak a felét használni,
Mivel a gáz kWh-ja 10Ft körül van, az áramé meg 35, ezért 3,5x ár teljesen normálisnak tekinthető. Aki meg "takarékos" fűtésként reklámozza a villanyfűtést, az meg szélhámosnak.
Adott egy magas fszi 54nm lakás, 2 2000w nobo fűtő panel van beszerelve az egybe nyíló nappali+előszobába, nemrég költöztünk ide új albi..40 napra kijött picit több mint 50.000 Ft os számla a tulaj szerint ez teljesen normális.
Ahol eddig laktunk újépítésű lakás volt kb 15.000 Ft nyilván nem villany.
Esetleg akinek hasonló panele van nektek is ilyen magas a villany számlája.
Esetleg vmi tipp hogy van e vmi más megoldás ami nem jár bontással mivel a tulaj nem menne bele.
Szeretnék egy fűtőpanelt és egy 2000w somogyi wifist néztem ki. Mennyire melegszik a kiáramló hő ? Lehet e 30 centivel függöny alá rakni ? A leirásban 120cm van de látom soknak még függöby is rálóg.Csak mert ügye ablak alá kéne rakni. Érdemes mindenképpen ablak alá rakni ahol volt a radiátor is vagy máshova is. Ugy kell h cirkulaljon a levegő is. A lakás 32nm bőven befűti egy 2000wattos.Tapasztalat. A cirkót leszedtem mert 1.5 millió lenne a bélelés stb. Villany bojlert raktam fel.Összes villanyvezetéket lecseéltem. Nem tudom jobb e ha a futopanel rácsai elöl vannak e. Az üveg annyiból jó lenne,h nem karcolodna össze. Elösször Stibel Eltront néztem de legtöbbnek vékony alu a háza ,siman behajlik. Valami vastagabb anyagból kéne. Egyenlőre Somogyi fk430 nál jobb vételt nem találtam ami okos is.Mindenképp digitális kell amin lehet állitani időt előre és olcsó.
adott egy egyszintes családi ház, tavalyi készült el, 30cm leier nf tégla 20 cm grafit homlokzati szigetelés, aljzatban 20cm lépésálló, lábazat 12cm, mennyezetnél a rétegrend: gipszkarton 5cm 0,32-es közetgyapot, légrés kb 10-12cm, gerendás födém,beton és felülről 30cm kőzetgyapot.
A tetőtérben (35fokos tető) szeretnék kb 70nm alapterületet beépíteni, a ház többi részéhez hasonló jó szigeteléssel.
Szerintetek érdemes elktormos (padló vagy fali paneles) fűtésben gondolkodni napelemmel vagy inkább vigyek fel radiátort gázfűtéssel? Amúgy jelenleg is gázfűtés van, amivel nincs gond, csak a kialakítás miatt gondolkodom hátha jobban jövök ki napelem+elektromos fűtés kombóval(állami támogatással)
Nem tudom hogy segít-e de a saját tapasztalatomat leírom.
Tavaly a hálóba (családi ház szigeteletlen az épület sarkán helyezkedik el) beállítottam egy fűtő panelt (Thermor SOPRANO-Sense-2 1000W). Rátettem egy fogyasztás mérőt a napi átlag fogyasztása 7-10 KWó. Amikor dolgozunk 19 fok itthon levéskor 22fok.
A klima fűtéssel nekem az a bajom hogy folyamatosan zúg. Amikor ott kint hideg van és nagy a pára akkor gyakran lefagy (bár az újaknál ez állítólag nem gond).
A fűtő panel teljesítményét ugy tudod belőni hogy kb 30-35 Watt szükséges légköbméterenként. Tehát a 12 m2-es hálódba 1000-1200 wattos. Akkor tud gatdaságos lenni ha max 1/3 időszakot üzemel tehát naponta max 8 órát.
Csak egy ötlet. Vegyél az egyik helységbe és akkor tudsz következtetni a többire.
A havi 20-25 ezer az szerintem brutál sok. Köszönhető ez a konvektor igen alacsony hatásfokának.
A 32 Amper valamivel több mint 7KW ot bír el. De kalkuláld bele hogy a hütő is fogyaszt meg még a csuda tudja hogy mi megy villanyról. Még szűkítheti a lehetőséget hogy milyen a lakás huzalozása, kis megszakító elosztása. Gondolok itt arra hogy pl a konyhában amúgy is sok fogyasztó van általában.
Adott egy 53 nm alapterületű, földszinti 4 emeletes társasházi lakás. A ház kb a 60as években épült szigetelés nélküli tégla(B30) épület. Tavalyi évben a teljes elektromos hálózat újra lett húzva és 32 amperesre bővítve. A nyílászárók is le lettek s cserélve műanyagokra.
Egy 18 nm-es (nappali) és egy 12 nm-es (háló) helység (2.7m belmag.) fűtését szeretném korszerűsíteni. Jelenleg parapetes gázkonvektorok vannak felszerelve. Ezeket szeretném lehetőleg elektromos fűtéssel kiváltani.
A nappaliba Adax neo wifi 2000w, vagy Radilight Klima 2000W , a hálóba Adax Neo Wifi 1400 watt vagy Radilight Klima 1500 watt kerülne.
Ezek elegendő fűtésteljesítménnyel rendelkeznek a két szoba kb 22 - 23 fokon tartásához télen?
A két megoldás közül (Adax vagy Radilight) melyik üzemeltetése lehet gazdaságosabb? Esetleg van jobb alternatíva?
Az üzemeltetés kb mekkora többletköltséget jelenthet a gázhoz képest? 20-25 ezer között volt a tavalyi fűtési időszakban a havi gázszámla.
Köszönöm a hozzászólásokat, 'első lépésként' kihívunk egy gázos és egy villanyos fűtés szerelőt, aztán meglátjuk.
Azzal mindenképp számolni kell hogy márcsak a kazáncsere is tervezési és engedélyeztetési eljárásban lehetséges.
egy régi FÉG fűtőkazán és egy BOSCH javítandó / szervízelendő használati víz kazán van külön-külön - az egyik a konyhában a másik a fürdőszobában. Utóbbi átalakítása (kisebbítése) miatt innen a használati melegvízkazánnak 'mennie kell'
Ha gáz fűtés mellett lesz padlófűtés ahhoz kb 8 cm-es padlószint emelés kell mindenhol.
A villanyvezetékezés mindenhol alumínium és ennél is számolni kell egy hálózatbővítéssel.
A villany padlófűtésnek alacsonyabb a bekerülési költsége, ugyanakkor várhatóan az üzemeltetési költség (napelem rendszer nélkül) drágább - ebből mínusz a gáz - vízkeringető rendszer karbantartási költségei amik vélhetően nagyobbak mint a villanyrendszernél.
Villanyrendszer előnyei hogy sokkal rugalmasabb, akár szobánként lekapcsolható - szabályozható, nem kell számolni levegősödéssel, esetleges szerelési hibából adódó szivárgással, nem kell padozatot emelni olyan mértékben.