Keresés

Részletes keresés

zöldeskékek Creative Commons License 2022.12.16 0 0 1716

Felénk csak 40 eft.

Előzmény: Hooti (1706)
ötfelezős Creative Commons License 2022.12.16 0 0 1715

Nos, a rajzból kiderül, hogy ezen a termosztáton a bal oldali kapcsoló az éjszakai vagy elmenős kapcsoló tehát egyik állásában a hőmérsékletet pár fokkal lejjebb szabályozva tartja (s mikor hazajön az ember, vagy reggel felkel, és átkapcsolja másik állásba, akkor felfűti a lakást a beállított hőmérsékletre).
A bekötéshez ettől nem lett egyszerű, sajnos ide némi magabiztosság kéne, vezetékeket azonosítani, ezekből az állandó fázis az volt az egyetlen egyszerű.

 

Előzmény: bohó pál (1712)
bohó pál Creative Commons License 2022.12.16 0 0 1714

bohó pál Creative Commons License 2022.12.16 0 0 1713

bohó pál Creative Commons License 2022.12.16 0 0 1712

Köszönöm A választ

 itt a rajz melyik lehet a már melyik vezeték a ventilátor kapocs pontja vagyis röviden mit hova kössek

ötfelezős Creative Commons License 2022.12.15 0 0 1711

Az ilyen termosztatákban vagy a hátlapján vagy a fedél belső oldalán szok ragasztva vanni a kapcsolási rajz. A bal oldali kapcsoló az lehet éppen a ventilátor kisebb/nagyobb fordulatszám váltása is, meg lehet az éjszakai kisebb/nappali nagyobb hőmérséklet váltása is, erről a fedélen levő szimbólumok tájékoztatnak. Itt éppen sem a kapcsolási rajzot, sem a fedelet nem látjuk (csak ez a kettő lenne most a lényeg :D ). A legegyszerűbb bekötés külön gondolkodás hiányában az az, mikor a termosztát azt, amelyiken most fázis van, azt kiküldi egy másik kapocsra, abba kell belekötni a kályhába a ventilátorhoz menő vezetéket. A nullavezető az előfűtéshez kell a hiszterézis csökkentésére, az is hanyagolható hirtelen.

Előzmény: bohó pál (1710)
bohó pál Creative Commons License 2022.12.15 0 0 1710

bohó pál Creative Commons License 2022.12.15 0 0 1709

Valaki nem tudja melyik vezetéket hova kell kötni két barna két kék meg egy zöld sárga az egyik barnában van áram a kályha régi négy és fél kW os elektroterm az ami a magyar háztartások 90% ában van ahol van villanykályha

Ubulhun Creative Commons License 2022.11.02 0 0 1708

Mivel hálószobáról van szó, inkább ventilátor nélkülit vettünk.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Előzmény: peterch (1707)
peterch Creative Commons License 2022.10.31 0 0 1707
Előzmény: Ubulhun (1703)
Hooti Creative Commons License 2022.10.31 0 0 1706
Előzmény: Brikk stone (1704)
NAND708 Creative Commons License 2022.10.31 0 0 1705

Én is vettem csikó koromban tesco-sat, és tok hideg szobában elkezdett szakaszolni!..(nem bírta leadni a teljesítményét) másnap vittem nekik vissza.

Előzmény: Brikk stone (1704)
Brikk stone Creative Commons License 2022.10.27 0 0 1704

  Biztos jó, de drága. Anno ilyen teljesítményűt  10 eft ért vettem... most lehet úgy 25 eft.

 E meg 50 eft !!

Előzmény: Ubulhun (1703)
Ubulhun Creative Commons License 2022.10.27 0 0 1703

Köszi!

Egy ilyen pl. jó lehetne szerinted?

Előzmény: NAND708 (1702)
NAND708 Creative Commons License 2022.10.26 0 1 1702

2kW-os márkás(!) olajradiátor...  de ahogy nézem ezek is jól megdrágultak... Semmivel se érzem kevésbé biztonságosnak, mint egy hőelnyelő közeg nélküli fűtőpanelt.

2-2,5kW-nak elégnek kell lennie

 

Előzmény: Ubulhun (1701)
Ubulhun Creative Commons License 2022.10.26 0 0 1701

Hát, nem ismerem annyira az épületet, de ahogy láttam, talán 80-as években épülhetett - hogy miből, azt nem tudom, de nem tűnik jól szigeteltnek. A szoba első emeleten van, sarkon, tehát két fala utcai. De a harmadik is egy jelenleg még fűtetlen folyosóra néz. 

Nyilván olcsó megoldás érdekelne jelenleg. Hosszabb távon lehetséges, hogy a tulajdonos (cég) szereltet be klímát. Tehát egy pénztárcakímélő, de megbízható megoldás érdekelne, amit napközben bekapcsolva lehet hagyni, hogy estére a srác ne jéghideg szobára menjen haza. Emiatt tartok egy kicsit az olajradiátortól, de első gondolatom nekem is az volt. 

Tartok tőle, hogy ezt a telet azzal a fűtőtesttel kell kihúznia, amit most beszerzünk.

Árban én úgy láttam, hogy azért az elektromos panelek még drágábbak az olajradiátornál - viszont nem tudom, megbízhatóbbak-e, komfortosabbak-e (kisebb kapcsolási közökkel pl. talán jobban szinten tartják a hőmérsékletet, illetve esetleg programozható a termosztát, és nap közben is elketyeg magától biztonságban.)

Illetve ajánlások szerint általában azokból egy 2 kW-os körül már elegendő egy 20 m2-es helyiségbe - elméletben legalábbis. 

Tehát összefoglalva: éppen azt szerettem volna hozzáértőktől, tapasztaltaktól megtudakolni, hogy

1. olajradiátor vagy elektromos panel?

2. 2 kW elég-e vagy nagyobb teljesítmény kéne ?

 

Köszi!

Előzmény: NAND708 (1700)
NAND708 Creative Commons License 2022.10.26 0 0 1700

Többet kéne tudni arról a szobáról. Hány oldalról van körbefűtve? Milyen a hűlő falazat? (anyag, vastagság)

A leggazdaságosabb üzemeltetés szempontjából a klíma, de gondolom ez most nem lehetséges. Bármiféle infra/film fűtésen ott keletkezhet megtakarítás, hogy az adott helyiség nincs annyira felfűtve, mint egy konvekciós fűtőtesttel, mivel a sugárzó hő miatt többnek érzi azt az ember. Döntsd el te, hogy mennyire komfortos egy teszem azt 16 fokra fűtött szobába eltávolodni az infraforrástól.

Véleményem szerint egy jó minőségű olajradiátor a legjobb megoldás ha igény van rá, egy wifis programozható konnektorral megfejelve. Bár nem tudom, hogy ezek a hangzatos panelek ára leszállt -e már a földre, mert kétségkívül esztétikusabbak. 

Előzmény: Ubulhun (1697)
Ubulhun Creative Commons License 2022.10.26 0 0 1699

Ööööööö.... Ezt segítségnek szántad...?  :)

Előzmény: Brikk stone (1698)
Brikk stone Creative Commons License 2022.10.26 0 0 1698

  Szép nyugati fantázianevek. Többet nem tudnak mint a magyar gyártmányok.

Előzmény: Ubulhun (1697)
Ubulhun Creative Commons License 2022.10.26 0 0 1697

Sziasztok!

Egyetemista gyerek albérletében közölték (érdekes lakás, irodaházban van), hogy meg kéne oldani elektromosan a fűtést, mert gázt nem akarnak fizetni.

Ca. 20 m2 a szoba. Mit javasolnátok? Pár hozzászólást visszaolvasva látom, megoszlanak a vélemények kicsit a panel és az olajradiátor közt.

Ha panel, akkor melyiket ajánlanátok? Nobo? Noiret? Glamox? Ezeket láttam hirtelen, gondolom maximum kezelés komfortjában lehet különbség?

Illetve elsősorban az érdekelne, hogy milyen teljesítmény kéne egy ekkora szobához? 

Megköszönöm előre is a tanácsokat!

szicsu1007 Creative Commons License 2022.10.22 0 0 1696

Egy infrasugárzó panel esetében mit jelent a "hőmérséklet kalibrálás"?

Amikor bekapcsolom az eszközt, szemlátomást 2-3 fokkal kevesebbet mutat, mint a "valóság" (a többi hőmérőkhöz viszonyítva). Esetleg ezt a "rossz" értéket kellene hozzáigazítani a "valós" értékhez???

Zöldövezeti Creative Commons License 2022.10.07 0 0 1695

  Legyen 1 -1,5 kW.

 

Kiegészítő fűtésnél nemlényeges.

 A biztonság viszont igen.

Előzmény: _ericcartmen_ (1694)
_ericcartmen_ Creative Commons License 2022.10.06 0 0 1694

Köszi szépen! És falra szerelhetőből milyen típust és mekkora teljesítményűt ajánlanál?

Előzmény: trebront (1693)
trebront Creative Commons License 2022.10.05 0 0 1693

olajradiátor szinte csak felfelé szálló meleg levegőt ad, = radiátor fölött és a légmozgás irányában lesz melegebb.

míg a panelosnak van felületi sugárzó hőleadása is. ha közel vagy hozzá, érzed a "napsütést".

talán a tűzvédelem miatt találták ki régen az olajosokat (jobban védett)

Előzmény: _ericcartmen_ (1691)
Alapi42 Creative Commons License 2022.10.05 0 0 1692

Mind a kettő jó !

Előzmény: _ericcartmen_ (1691)
_ericcartmen_ Creative Commons License 2022.10.04 0 0 1691

Sziasztok! Talán itt tudtok segiteni dönteni. Egy 8nm-es dolgozószobába szeretnék kiegészítő fűtést, hogy kb 18/19-ről 21-re emelje majd a szoba hőmérsékletét télen. A szoba amúgy egy felújított, szigetelt ház része, de északi fekvésű, kb a ház leghidegebb része, és emiatt az egy szoba miatt nem járatnám a padlófűtést az egész szinten.

Tavasszal költöztünk, akkor egy kölcsön olajradiátort használtam, most is ez az egyik opció, a másik pedig egy kisebb méretű falra szerelhető elektromos radiátor/konvektor, nagyjából abban a sarokban, ahol ülök lenne is neki hely.

Aki hazsnált már ilyesmi fűtést, milyet, és milyen teljesítményűt ajánlana?

hun005 Creative Commons License 2022.09.26 0 0 1690

Egy 2000w teljesítményű fűtőpanel folyamatosan a legnagyobb teljesítménnyel dolgozik és ki be kapcsolgat vagy hogyan kell ezt elképzelni?

Alapi42 Creative Commons License 2022.09.06 0 0 1689

  Az kb. 3,6 kW, így  mehet az elektromos kütyű, de mint írtam a kandalló lenne a nyerő !

Előzmény: Kiskatona 11 (1684)
Alapi42 Creative Commons License 2022.09.06 0 0 1688

 A kandalló lenne  a nyerő. 

 

 Megfelelő tüzelőanyaggal / száraz fa  /  akár 10  kW teljesítmény is kihozható belőle !

 Plusz valami   nem veszélyes villanyos alkalmatosság.

 

 Kérdés mit értesz  elektromos kandallón ? 

 A szabadon álló  villanyos  készülékek lehetnek  ventilátorosak és a nélküliek. Azért  elsősorban a teljesítmény számít,  a többi csak látvány elem. Az olaj radíátor azért jó , mert nem tűzveszélyes.  És nem a 3 -5  liter olaj hőtartása miatt. Az smafu, csak a naivak veszik bé.

 

 Anno egy üzletben amíg várakoztam egy fiatal pár első  kb. 20 nm -es szállásukra kerestek villanyos fűtő készüléket. Az eladó azzalkecsegtette őket , hogy az olaj azért jó mert tartja a meleget . Ja a  3-5 liter olaj és a 5 kg vas nagyon sokat...   a fizikából tájékozatlanoknak !

Előzmény: hbe (1687)
hbe Creative Commons License 2022.09.06 0 0 1687


Egy légtér a 22 nm, vagy van belőle leválasztva? Ha egy légtér, egy fűtőkészülék karcsú lesz bele mindenképpen. Ha ez hosszú ideig kérdés lesz, akkor egy ilyen helyiséget leggyorsabban egy fatüzelésű kályhával lehet befűteni és melegen tartani, ha van lehetőség kialakítani. Ha nincs lehetőség, és nem zavar a monoton zaj az alvásban, akkor egy kisebb szabadonálló elektromos kandalló jó lehet, az szerintem lényegesen gyorsabban melegíti a levegőt, mint az olajradiátor. Ha zavar a zaj, akkor is inkább az olajradiátor, szerintem jobb hőérzeted ad, mint a panel.

Akármit is választasz, vigyél egy füstérzékelőt is. Meg én vinnék egy időzítős dugaljat is, hogy néha biztosan pihenjen a gép.

Előzmény: Kiskatona 11 (1684)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!