Keresés

Részletes keresés

Wic Creative Commons License 2006.01.20 0 0 24
köszi.
Előzmény: NevemTeve (23)
NevemTeve Creative Commons License 2006.01.20 0 0 23
Előzmény: Wic (22)
Wic Creative Commons License 2006.01.20 0 0 22

exim3 alatt mit írjak a /home/user/.forward állományba, hogy továbbítsa egy másik e-mail címre a beérkező levelet (pl. szabadság alatt)?

 

Jeti78 Creative Commons License 2005.06.15 0 0 21
Sziasztok!
Feltettem a debian31-et, és a menüs konfig-progival beállítottam az eximet. ("levélküldés "smarthost" útján; -fogadás SMTP vagy fetchmail révén")
Amit nem sikerült beállítani az az, hogy a smarthost-on kimentő levelekben a feladó mindig ugyan az a user legyen, bárki is küldte a levelet. Elég kellemetlen a levél feladójában a "root@freemail.hu" -t látni.
Magyar részletes leírást nem találtam a neten, és a konfig-file végignézésével sem derült ki számomra, hogy hol is kellene ezt beállítani.
stpmod Creative Commons License 2004.05.28 0 0 20
Nem EXIM-es topic. Ez lécci, lécci, lécci topic.
Előzmény: Oscon (19)
Oscon Creative Commons License 2004.05.26 0 0 19
nemá...eximes topik...?

bár azóta biztos megoldottad. ha mégsem ez lehet, hogy segít...

#exim.conf

primary_hostname = cegnev.hu

Előzmény: Gpeti (18)
Gpeti Creative Commons License 2004.05.18 0 0 18
Úgy látom, csak én használok itt eximet. Vagy csak nekem vannak vele gondjaim?

Most az alábbi van: Adott egy host, ahová nem tudok levelet küldeni, minden más helyre igen. Ez pedig az mx1.invitel.hu, régebben vivendi vagy vnet, meg ki tudja hány nevük volt már. Na, ennek a szervernek egy ideje baja van a helo paranccsal. Visszadobja a leveleket, hogy a helo parancs után teljes domain név kell neki (FQDN). Gondolom, ellenőrzi az IP cím-domain név párosítást. Ezek szerint valami nálunk nincs jól beállítva, valszeg a "helo localhost" parancsot küldjük ki. Hol lehetne ezt átállítani, hogy a "helo cegnev.hu" parancsot küldje?

Gpeti Creative Commons License 2003.11.23 0 0 17
Köszi, holnap kipróbálom.
Előzmény: unix guru (16)
unix guru Creative Commons License 2003.11.23 0 0 16
Ha a /etc/hosts-ba irod, az kb. ptr/a rekordnak felel meg. A named-be kell irkalni. En reg buzeraltam, de kabe a cegnev.hu domain zonafilejaba:

domino.cegnev.hu. IN MX domino.cegnev.hu.
domino.cegnev.hu. IN A ip cim

udv,

Előzmény: Gpeti (15)
Gpeti Creative Commons License 2003.11.23 0 0 15
Az oké, majd kérek rá a domain nyilvántartónmál MX rekordot, de ha csak házon belül akarok küldeni, akkor hová kell beírni ezt? Valahol a bind configjába? Mert az /etc/hosts-be beírtam de akkor nem (csak) oda kell.
Előzmény: unix guru (14)
unix guru Creative Commons License 2003.11.21 0 0 14
Mast rontasz el. Ahhoz, hogy levelet tudj kuldeni a domino.cegnev.hu-ra, ahhoz a domino.cegnev.hu-nak kell egy mx rekord a dns-ben. Mutasson az eximre.
udv
Előzmény: Gpeti (13)
Gpeti Creative Commons License 2003.11.21 0 0 13
Felhozom ezt a topicot, mert akadt egy kérdés.
Adott a cég Linux szervere, amin fut az exim. Jól kezeli a név@cégvév.hu leveleit.
Most szeretnék egy, a belső hálózaton lévő gépre telepített Lotus Domino szervert tesztelni. Ennek saját smtp-je van. A linuxon a névfeloldás már működik, a ping domino.cégnév.hu megy. Az exim.conf-ba van egy realy_domains bejegyzés, oda beírtam, hogy a domino.cégnév.hu domain részére relézzen.
Mégis, ha a név@domino.cégnév.hu-ra írok levelet, akkor az alábbi hibaüzenettel dobja vissza: unroutable mail domain "domino.cégnév.hu"
Gyanítom, hogy a router szakaszt kell editálni az exim.conf-ban, de nem tudom, hogyan. Vagy valami mást rontok el?
Filburt Creative Commons License 2002.05.18 0 0 12
Bocs, hogy elek, de ez kb. huszadrangu 'hobbim'. Van mellette ezer dolgom.

Azert thx.

Filburt

Előzmény: NevemTeve (11)
NevemTeve Creative Commons License 2002.05.17 0 0 11
Az elmult negyedev nem volt eleg, hogy elolvasd a (6)-(7)-et?
No megegyszer: tedd fel a gdbm-et (devel-t is), es -ldb helyett -lgdbm legyen benne...
Filburt Creative Commons License 2002.05.17 0 0 10
Vallalom, hogy akkora lama vagyok, hogy a szabadsagot az Andokban toltom.

De akkor is arulja el nekem vki pliz, hogyan tudta telepiteni ezt a nyuves Eximet, es hogy az 'ldb' nevu akarminek mi a fene koze van az egeszhez? B-(

Mar atirtam az osszes hivatkozast/linket, ami csak fajt neki, de most megint kitalalt vmit forgatas kozben:

gcc -o exim_dbmbuild exim_dbmbuild.o \
-lnsl -lcrypt -ldb
/usr/i486-suse-linux/bin/ld: cannot find -ldb
collect2: ld returned 1 exit status
make[1]: *** [exim_dbmbuild] Error 1
make[1]: Leaving directory `/public/public/install/exim-4.04/build-Linux-i386'
make: *** [go] Error 2

Es valoban! Nincs 'ldb'-m, csak 'ld'-m. A neten talaltam utalast 'ldb'-re, de ahhoz megint le kell toltenem vmit, hogy le tudjam forditani.

Megyek aludni........

Filburt

unix guru Creative Commons License 2002.04.26 0 0 9
FELTETEL=$header_to: contains "*@*, *@*"

Vagy valami hasonlo ;-) nem tom, nem vagyok exim mester, azt se tudom, hogy
tamogassa-e a regularis kifejezeseket.

[Nem vagyok itt, szabin vagyok, csak beneztem ;-]]

Előzmény: Gpeti (8)
Gpeti Creative Commons License 2002.04.25 0 0 8
Valaki segítsem, mert ehhez én nem értek, és így első olvasatra nem megy a dokumentációból sem. Exim system filter-be spam szűrést akarok.
Az lenne a feladat, ha a TO, vagy CC mezőben kettőnél több címzett van, akkor azt a levelet dobja vissza egy hibaüzenettel. Szóval valami ilyesmi:

if FELTETEL
then
fail text "Ne küldj SPAM-ot, vazze."
seen finish
endif

Mi a feltétel? Valami olyasmi kellene, hogy ha kettönél több @ van a cimzettek között. Csak ezt nem tudom megfogalmazni. Ebben kérek segítséget.

Milyen szürési feltételeket lehetne még?

NevemTeve Creative Commons License 2002.03.28 0 0 7
Ugyertem

#include <ndbm.h> helyett #include <gdbm-ndbm.h>

bar lehet hogy mar keso...

Előzmény: NevemTeve (6)
NevemTeve Creative Commons License 2002.02.14 0 0 6
Termeszetesen nem a dbfn.h hianyzik neki, hanem a dbfn.h hianyolja a db.h-t.
Ha peldaul van a gepeden gdbm (devel is kell !), akkor a kovetkezo modon lehet megeroszakolni a dbfn.h-t:
(elejere)
#undef USE_TDB
#undef USE_DB
(kozepen)
#include helyett #include

biztos lehet elegansabban is...

ja es a Local/Makefile-ban egy olyan sor hogy DBMLIB= -lgdbm

Filburt Creative Commons License 2002.02.14 0 0 5
Thx, megprobalom!

Filburt

Előzmény: unix guru (4)
unix guru Creative Commons License 2002.02.14 0 0 4
Megkeresed melyik *.c fileban van olyan sor, hogy:
#include
vagy
#include "dbfn.h"
es atirod, hogy megtalalja. Valoszinu, hogy a make is megmondja melyik az a *.c. Ha mas nem megadod a teljes utvonalat.
Előzmény: Filburt (3)
Filburt Creative Commons License 2002.02.13 0 0 3
Van egy Suse-m.
Letoltottem az exim-3.34.tar.gizit.

Gondoltam felrakom.
Megcsinaltam a /Local/Makefile-t, ahogy le volt irva.
Aztan azt mondtam: # make

A vegen kiborult, hogy nem talalja dbfn.h nevu file-t. Ez egyebkent ott van az orra elott, a /src konyvtarban.

Mi a francot csinaljak vele????????

Filburt

NevemTeve Creative Commons License 2002.01.03 0 0 2
Szerintem a pop3 szerver nem resze az eximnek, ugyhogy ez most nem jott be :-)
Egyebkent debianek szoknak adni egy eximconf nevu programot, ami szepen megkerdezi toled a tudnivalokat:-)
Előzmény: Gumicsoves (1)
Gumicsoves Creative Commons License 2002.01.03 0 0 1
:))

Nem azt mondtam hogy viz lotyog az agyam helyen, hanem, hogy az exim configban segitseg kene.
Amugy koszi.

Azon mit irtal mar akkor tul voltam mikor irtam kis segelykialltasomat :)

Szoval ennel tobb kene.
Pl ha van valakinek full mukodo configja: ket harom mail fix ip-s gepen pop3-as lekerdezesi lehetoseg, stb.. es el tudna kuldeni a config file-okat.
Szoval asszem ez segitene biztosan

Na by
Csoves

NevemTeve Creative Commons License 2002.01.03 0 0 0
Meg lehet probalkozni a kovetkezo paranccsal: apt-get install exim
Előzmény: Gumicsoves (-)
Gumicsoves Creative Commons License 2002.01.02 0 0 topiknyitó
Yo baratim
Szeretnek Jool felinstallalni egy exim-et az en kis Debian linuxomra. No hat ebben kene nemi segitseg. Mit olvassak el, bar mar sokmindent elovastam, meg ha van v.mi link, vagy barmi ami nagyjabol vegigvezeti a magamfajtat a konfig folyamatan akkor azt is szivesen vennem. Ha mar nagyjabol muxik akkor utana eljatszom en vele. Legfeljebb neha nyoszorgok egy kicsit.

Koszi
Csoves

ui: Plz ne az legyen a reagalas, hogy mekkora ... vagyok, hogy az eximet valasztom.
Thx

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!