Keresés

Részletes keresés

Keménydió Creative Commons License 2023.05.19 0 0 128

Krekács a múlt vasárnapi össz irinyis találkozón...

Előzmény: cides (127)
cides Creative Commons License 2023.04.25 0 0 127

Hutainé meghalt néhány éve . Kreki még túrázik.

lacihaja Creative Commons License 2022.09.01 0 0 126

Sziasztok,

 

Vannak itt régi diák  Irinyisek  Bp /Gyáli- Ecseri út sarok/ még 1965-1969-ből  a 4D-ből   H Laci vagyok. Kedvenc tanárom a Baliko Ferenc volt.

 

Köszönöm ha valaki jelentkezik.

 

Üdvözlet   H Laci

 

Keménydió Creative Commons License 2020.12.01 0 0 125

Magyarné Marton Mária még aktív, a tanüzemet vezeti.  Mohr Feri tavaly nyugdíjba ment, elbúcsúzott mindenkitől. Nem bírta sokáig otthon. Visszajött most 2020-ban dolgozni. A külsős munkavállalóknak tart oktatást. Kicsit már megöregedett, de tartja magát.

Előzmény: Kicsi666 (112)
Keménydió Creative Commons License 2020.11.23 0 0 124

Kedves Topiktársak!

Elhelyezek itt egy palackpostát. Hátha egyszer erre jár valaki, akit érint, és ha az illető kíván nekem üzenni, az mailem nyilvános. :-)

 

A képek 1982 nyarán készültek. Részint az akkori Kőbányai Gyógyszeráru Gyár tanlaboratóriumában, részint egy szép emlékű tatai osztálykiránduláson.

 

A képeken az Irinyi János Vegyipari Szki és Szmi 2. D. osztályos tanulói láthatók.

 

A képeken szereplők névsora:


Szabó Endre osztályfőnök †

Ágoston Balázs †

Baji Ágota

Basa József

Bilisics Péter

Bognár Zoltán

File Erzsébet

Kilián Erzsébet

Kónya Hedvig

Krenák Anna

Lak Judit †

Sós István

Szántó Sándor

Vass Gábor

Norbi 1234 Creative Commons License 2018.11.24 0 0 123

Üdv!

Még mindig rengeteg volt Irinyis tanár tanít a Petrikben.

 

Például: Bálint György- töri

Horváth Gyöngyi- német, közgazdász

Varga László- infó

Fortuna Zsuzsa- kémia

Paulik Brigitta- angol

Borsics Eszter- angol

Takács Emese- matek

Weisz Ilona- biosz, labor

Sajnos Roskó nyugdíjba ment.

hicsabi1001 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 122

Az előzőből kimaradt a kép :)

hicsabi1001 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 121

Tegnap volt nálunk egy rendhagyó osztályfőnöki óra :) 

Mária Fürchtné Mayer volt nálunk és találkozott a következő nemzedékkel :D 

hicsabi1001 Creative Commons License 2014.09.05 0 0 120

Fortuna Zsuzsa tanárnő engem nem tanított ugyan, de a tanulók szerették az óráit úgy tudom :)

 

nevem120 Creative Commons License 2014.09.05 0 0 119

Sziasztok!
Én is Irinyis voltam,csak én a kazincbarcikaiba jártam,majd Budapestre költöztem és technikusit kezdtem a Petrikben.Idén végeztem,nem nosztalgia, hanem csak segítség képen írok.
Ütő Piroska tavaly Júniusban,nyugdíjba ment,de Október körül visszahívták óraadónak,Stankovics Éva tanít,
Milusné Erzsébet tavaly Júniusban ment nyugdíjba.Fortuna Zsuzsa szintén tanít.

hicsabi1001 Creative Commons License 2014.09.04 0 0 118

A virágbolt? :) 

Egy egyszerű munkahely. Azóta voltam kint másfél évet angliában, idén márciusban jöttem haza. 

Az ok egyszerű :) 

Július 27.-én megszületett a Kisfiam :) 

 

Sch_1948 Creative Commons License 2014.07.26 0 0 117

Úgy tűnik én őslény vagyok. Én 1962-1966 között jártam az Irinyibe. Az emlegetett Giró-Szász a magyar tanárom volt. O.főm: Valisné orosz, angol. matek: Baumann Saci, Kémia: Baranyai. 2016-ban lesz az 50 éves évfordulónk :-)

cides Creative Commons License 2014.02.18 0 0 116

a kettesért harcolni kellett nála néha még a könyveket is át kellett néznem más tanárnál ez nem fordult elő.Neki elég volt ha a rettenetes emeletes képleteket tudtad alkalmazni a feladatokra. meg a definiciókat bevágtad.

Előzmény: Fxman (114)
+1 új fórumos nicknév Creative Commons License 2014.01.08 0 0 115

a viragbolti karrieredrol is meselj

Előzmény: oscsabi (105)
Fxman Creative Commons License 2013.12.11 0 0 114

A Felvári Zsuzsa a kedvenced volt? Rettegtünk tőle már az órája előtt. Az ofőnk az első osztályfőnöki órán (1984) amikor a jövőbeli tanárainról mesélt, csak annyit mondott a fizika tanárról hogy emberevő. Igaza lett. Megfagyott a levegő az órája első perceiben. A hideg veríték kivert minket. Úgy szórta a karókat ránk, mint amikor a szántóvető kukoricát vet.

De azt el kell ismerni, hogy aki nála kettes volt fizikából, az máshol ugyanazzal a tudással közel volt az ötöshöz (konkrét eset volt anno, valaki átment egy másik szakközépbe v. gimibe nem emlékszem).

Előzmény: cides (110)
Mátrix Es Creative Commons License 2013.08.31 0 0 113

Most megy a süllyesztőbe ez a fórum??

 

 

A fórum nem megy a süllyesztőbe, max ez a topik.

 

 

Mátrixeső

Előzmény: Ivé (6)
Kicsi666 Creative Commons License 2013.08.05 0 0 112

Sziasztok Irinyisek!

Ostyányi Csaba kémikus barlangászra jól emlékszek. Ő jelenség volt!

A Richterbe Magyarné Marton Mária és Mohr Ferenc semmit se válltozott és aktívan dolgoznak. Ütő Piroskáról valaki tud valamit?

Nagy kedvencem volt a Big Georg! (Naggyörgy Gáborné Zsóka néni). Ő aktív a Facebookon.

cides Creative Commons License 2013.08.04 0 0 111

vau ez aztán memoria 82-86  ig voltam ott én is emlékszem az informatika indulására

Előzmény: Törölt nick (48)
cides Creative Commons License 2013.08.04 0 0 110

Hát ezt a topikot gyorsan fel kell éleszteni felteszem pár helyre. Mint Irinyis:) Felvári Zsuzsa meg a kedvencem volt ritkán hibázott.:)

jackie k Creative Commons License 2013.07.11 0 0 109

hu a Milus 2004 ben ment nyugdijba, mar az en idomben se volt fiatal:)

 

ahh Krekacs, na o az akitol mindig kirazott a hideg, nem tudom miert volt oda tole mindenki, nekem tul eroltetett csavo volt

 

jajjrosko, egyszer mikor elsos voltam sorban allt a bufenel es atakartam mennni es nem tudtam, hogyan szolitsam meg Tanarno v Tanarur, aztan azt mondtam khmm Elnezest.

Előzmény: M4DBR (108)
M4DBR Creative Commons License 2013.07.09 0 0 108
hát már gyakorlatilag minden tanár a régiek közül nyugdíjba ment... Kisszékelyi tanárnő tavaly,Fitori és Krekács meg ahogy összevonták a sulikat, el is mentek, Roskó (klrábban csak Várnagy) tanárnő szintúgy... a többiről nemigen hallottam én se, esetleg Milus papáról, ő még 2004- b3n elment nyugdíjba, akkor még én is oda jártam...
Előzmény: jackie k (107)
jackie k Creative Commons License 2013.07.06 0 0 107

sziasztok en is irinyis voltam

 

 

uhh itt olvasgattam , meg is elevenedtek az emlekek, gal geza, szeplaki:DDDDDDDDDDD   kisszekelyi:) 

 

 

szerettem oda jarni

Evita1 Creative Commons License 2009.11.04 0 0 106
Akkor mi még időben voltunk betn a Petrikben. Szerencsére tudtunk vele beszélni személyesen.
Előzmény: oscsabi (105)
oscsabi Creative Commons License 2009.11.04 0 0 105
Üdv :)

Sikerült időt szakítanom rá, és bekeveredtem a petrikbe, ott érdeklődtem néhány régi tanárom iránt. Sajnos Fitori Péter nyugdíjban van, noha kollégái szerint még tuti bírna pár évet tanítani, sajnos a lábai nem bírták a terhelést. Sikerült telefonon beszélnem vele. Találkoztam Fortuna Zsuzsa tanárnővel is, elbeszélgettünk, megismert azonnal. Megismert a Kreki is :) Él és virul, ámbár rajta is meglátszik az idő.. a napszemüveg, ami mindig is a védjegye volt, nem hiányzott :) Mivel elég korán mentem, igy sok régi tanárom neve csak a tanári szoba ajtajára volt kiirva, de ami késik nem múlik, úgysem ússzák meg, hogy ne találkozzak velük annyi év után :)

Egyelőre ennyi, később tudósitok, hogy mi ujság a fronton..

Addig is...

Vállalkozó szellemű iskolatársak, akik szeretnek kutatni, és időt áldozni a tudomány oltárán..

Madárpókokkal foglalkozom egy ideje, van is pár kisebb, inkább nagyobb példányom(105db, 43 fajból). Érdkelne-e valakit, hogy valyon milyen összetevők alkotják a madárpók azon testnedvét, amelyet a zsákmányba fecskendez?
Toxin tuti, emésztő enzim tuti, de milyenek, és mi van benne még? Orvostudományi kísérletekhez fel lehet-e használni? Lehet gondolkodni :)

üdv :)

Szepi02 Creative Commons License 2009.09.21 0 0 104
Sziasztok, én is itt vagyok. 1970-ben végeztem és ott voltam az utolsó évzárón.
Evita1 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 103
Richterben a tanárnő tartotta a gyakorlatot?? De fura!

Kreki! Ugyanmár! Él és virul! Köszöni szépen jól van!
A suli oldalán fent van h elköltöznek(unios felujitás miatt).-.. Ugyhhogy sietned kell a bemenéssel. Egyébként szerintem felismer a tanárnő..
Előzmény: oscsabi (102)
oscsabi Creative Commons License 2009.03.09 0 0 102
Szia !

Igen, a mi akkori osztályunk (I.e) volt az első osztálya, amit osztályfőnökként irányított.
(tudomásom szerint)
Nekünk csak a richterben a laborgyakorlatot oktatta.
Kémiát a Marika néni( asszem valamilyen ...Béláné), kicsi, törékeny tanárnő tanította szakmunkásban.
Volt egy magyar irodalom-nyeltan tanárunk is(nem a csonkáné), férfi, valahonnan Vas megyéből származhatott mert nagyon űűűű betűvek beszélt:
"-Vegyétek elő a fűűűzetet..." (Sajnos a neve nem ugrik be, szintén jó tanár volt)
Tervezem pár nap múlva betipegni a petrikbe, kiváncsi vagyok, hogy a volt tanárjaim megismernek-e:D

(Még a multkor végigolvastam a topic-ot.. A KREKI nem halhatott meg, ő nem olyan hogy csak úgy meghal!Ő vitt el egyszer barlangászni.. utána 10 évig mászkáltam lyukba be, lyukból ki..)
Evita1 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 101
Szia! Már akkor ott volt a Mayer Mária tanárnő? Ő most a Petrikben tanít az összevonás ota! Sőt Fitori tanár úr is! Már sajnos bottal jár,de a diákokat ugyanugy szereti mint régen!
MOst valahova nyáron elköltözik a közelbe a petrik a suli oldalán fent van.
Örülök hogy irtál!
Előzmény: oscsabi (100)
oscsabi Creative Commons License 2009.02.28 0 0 100
Sziasztok!
Én vállalom a nevem:)
Ostyányi Csaba vagyok, 1991-től jártam az Irinyi-be előbb a szakmunkásképzőbe(of.:Mayer Mária) majd egy év után átmentem szakközépbe(of.: d.Fitori Péter).
Egy osztályba jártam Gorka Álmossal, Ujvári Viktorral, Ringhoffer Erikával, Sápi Andreával, Dóri Tóth Zoltánnal, Molnár Zoltánnal, Dobróczi Lajossal, Bugyi Istvánnal és a többiekkel:)
Én nem fejeztem be a sulit, (1995)a tököm tele volt pár tanárral, és azoknak az óráira egyszerűen nem mentem be(viszont elértem a bűvös 51 óra igazolatlant...)
Évet kellett volna ismételnem, ugyhogy inkább eljöttem, de még abban az évben bevittek katonáskodni.
Azóta -kisebb kitérőkkel- szakács lettem, elvált lettem, és különböző háziállatokat tartok kis lakásomban a XIII.kerületben:)
Végigolvastam a topicot, és pár olyabn tanár neve kimaradt, aki egyébként színes foltja volt a sulinak:
-Gál Mónika kémia (Sunshine Barby):D
-Gál Géza informatika(szándékosan vannak egymás alatt:)férj és feleség lettek..)
-Széplaki József (géptan, alkohológia)
Egy adalék a volt osztályfőnökömről, Fitori Péterről:
Valamikor egy tavaszi tanítási nap nagyszünetében az első emeleti fiúvécében könnyítettem a hólyagom karbamid és húgysav tartalmán, mikor nyílt az ajtó és bejött a Fitori.("-Na hadd lám, ki dohányzik, ki kap ma igazgatói intőt?")
Én ott álltam a piszoároknál, épp eltettem nemesb testrészemet, a hátam mögött a szeparéból jól lehetett hallani a vízbe eső csikk sercegését, majd a klót lehúzták, és kijött két srác a "bé"-ből. Fitori csípőre tette a kezét: -Hátti?
(A két srác rémült tekintettel válaszol: - Tanárúrminemdohányoztunk!!!
Fitori: - Háát elég szomorú!!
(ennél a pontnál kapott el a röhögőgörcs..)
Aki esetleg volt osztálytársam, az megtalál: hicsabi@gmail.com email ill
hicsabi@freemail.hu msn címen. weblapom: http://hicsabi.extra.hu

Evita1 Creative Commons License 2008.06.08 0 0 99
Ja és a tablók. . . Bizonyos forrásokból tudom hogy néhány tabló az bent van a suliban még.. De nem irom ki hogy honnan tudom mert nyilvánosan az .. na mindegy.. Várom a sok irinyis jelentkezését ide!! :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!