Keresés

Részletes keresés

hicsabi1001 Creative Commons License 2014.09.04 0 0 118

A virágbolt? :) 

Egy egyszerű munkahely. Azóta voltam kint másfél évet angliában, idén márciusban jöttem haza. 

Az ok egyszerű :) 

Július 27.-én megszületett a Kisfiam :) 

 

Sch_1948 Creative Commons License 2014.07.26 0 0 117

Úgy tűnik én őslény vagyok. Én 1962-1966 között jártam az Irinyibe. Az emlegetett Giró-Szász a magyar tanárom volt. O.főm: Valisné orosz, angol. matek: Baumann Saci, Kémia: Baranyai. 2016-ban lesz az 50 éves évfordulónk :-)

cides Creative Commons License 2014.02.18 0 0 116

a kettesért harcolni kellett nála néha még a könyveket is át kellett néznem más tanárnál ez nem fordult elő.Neki elég volt ha a rettenetes emeletes képleteket tudtad alkalmazni a feladatokra. meg a definiciókat bevágtad.

Előzmény: Fxman (114)
+1 új fórumos nicknév Creative Commons License 2014.01.08 0 0 115

a viragbolti karrieredrol is meselj

Előzmény: oscsabi (105)
Fxman Creative Commons License 2013.12.11 0 0 114

A Felvári Zsuzsa a kedvenced volt? Rettegtünk tőle már az órája előtt. Az ofőnk az első osztályfőnöki órán (1984) amikor a jövőbeli tanárainról mesélt, csak annyit mondott a fizika tanárról hogy emberevő. Igaza lett. Megfagyott a levegő az órája első perceiben. A hideg veríték kivert minket. Úgy szórta a karókat ránk, mint amikor a szántóvető kukoricát vet.

De azt el kell ismerni, hogy aki nála kettes volt fizikából, az máshol ugyanazzal a tudással közel volt az ötöshöz (konkrét eset volt anno, valaki átment egy másik szakközépbe v. gimibe nem emlékszem).

Előzmény: cides (110)
Mátrix Es Creative Commons License 2013.08.31 0 0 113

Most megy a süllyesztőbe ez a fórum??

 

 

A fórum nem megy a süllyesztőbe, max ez a topik.

 

 

Mátrixeső

Előzmény: Ivé (6)
Kicsi666 Creative Commons License 2013.08.05 0 0 112

Sziasztok Irinyisek!

Ostyányi Csaba kémikus barlangászra jól emlékszek. Ő jelenség volt!

A Richterbe Magyarné Marton Mária és Mohr Ferenc semmit se válltozott és aktívan dolgoznak. Ütő Piroskáról valaki tud valamit?

Nagy kedvencem volt a Big Georg! (Naggyörgy Gáborné Zsóka néni). Ő aktív a Facebookon.

cides Creative Commons License 2013.08.04 0 0 111

vau ez aztán memoria 82-86  ig voltam ott én is emlékszem az informatika indulására

Előzmény: Törölt nick (48)
cides Creative Commons License 2013.08.04 0 0 110

Hát ezt a topikot gyorsan fel kell éleszteni felteszem pár helyre. Mint Irinyis:) Felvári Zsuzsa meg a kedvencem volt ritkán hibázott.:)

jackie k Creative Commons License 2013.07.11 0 0 109

hu a Milus 2004 ben ment nyugdijba, mar az en idomben se volt fiatal:)

 

ahh Krekacs, na o az akitol mindig kirazott a hideg, nem tudom miert volt oda tole mindenki, nekem tul eroltetett csavo volt

 

jajjrosko, egyszer mikor elsos voltam sorban allt a bufenel es atakartam mennni es nem tudtam, hogyan szolitsam meg Tanarno v Tanarur, aztan azt mondtam khmm Elnezest.

Előzmény: M4DBR (108)
M4DBR Creative Commons License 2013.07.09 0 0 108
hát már gyakorlatilag minden tanár a régiek közül nyugdíjba ment... Kisszékelyi tanárnő tavaly,Fitori és Krekács meg ahogy összevonták a sulikat, el is mentek, Roskó (klrábban csak Várnagy) tanárnő szintúgy... a többiről nemigen hallottam én se, esetleg Milus papáról, ő még 2004- b3n elment nyugdíjba, akkor még én is oda jártam...
Előzmény: jackie k (107)
jackie k Creative Commons License 2013.07.06 0 0 107

sziasztok en is irinyis voltam

 

 

uhh itt olvasgattam , meg is elevenedtek az emlekek, gal geza, szeplaki:DDDDDDDDDDD   kisszekelyi:) 

 

 

szerettem oda jarni

Evita1 Creative Commons License 2009.11.04 0 0 106
Akkor mi még időben voltunk betn a Petrikben. Szerencsére tudtunk vele beszélni személyesen.
Előzmény: oscsabi (105)
oscsabi Creative Commons License 2009.11.04 0 0 105
Üdv :)

Sikerült időt szakítanom rá, és bekeveredtem a petrikbe, ott érdeklődtem néhány régi tanárom iránt. Sajnos Fitori Péter nyugdíjban van, noha kollégái szerint még tuti bírna pár évet tanítani, sajnos a lábai nem bírták a terhelést. Sikerült telefonon beszélnem vele. Találkoztam Fortuna Zsuzsa tanárnővel is, elbeszélgettünk, megismert azonnal. Megismert a Kreki is :) Él és virul, ámbár rajta is meglátszik az idő.. a napszemüveg, ami mindig is a védjegye volt, nem hiányzott :) Mivel elég korán mentem, igy sok régi tanárom neve csak a tanári szoba ajtajára volt kiirva, de ami késik nem múlik, úgysem ússzák meg, hogy ne találkozzak velük annyi év után :)

Egyelőre ennyi, később tudósitok, hogy mi ujság a fronton..

Addig is...

Vállalkozó szellemű iskolatársak, akik szeretnek kutatni, és időt áldozni a tudomány oltárán..

Madárpókokkal foglalkozom egy ideje, van is pár kisebb, inkább nagyobb példányom(105db, 43 fajból). Érdkelne-e valakit, hogy valyon milyen összetevők alkotják a madárpók azon testnedvét, amelyet a zsákmányba fecskendez?
Toxin tuti, emésztő enzim tuti, de milyenek, és mi van benne még? Orvostudományi kísérletekhez fel lehet-e használni? Lehet gondolkodni :)

üdv :)

Szepi02 Creative Commons License 2009.09.21 0 0 104
Sziasztok, én is itt vagyok. 1970-ben végeztem és ott voltam az utolsó évzárón.
Evita1 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 103
Richterben a tanárnő tartotta a gyakorlatot?? De fura!

Kreki! Ugyanmár! Él és virul! Köszöni szépen jól van!
A suli oldalán fent van h elköltöznek(unios felujitás miatt).-.. Ugyhhogy sietned kell a bemenéssel. Egyébként szerintem felismer a tanárnő..
Előzmény: oscsabi (102)
oscsabi Creative Commons License 2009.03.09 0 0 102
Szia !

Igen, a mi akkori osztályunk (I.e) volt az első osztálya, amit osztályfőnökként irányított.
(tudomásom szerint)
Nekünk csak a richterben a laborgyakorlatot oktatta.
Kémiát a Marika néni( asszem valamilyen ...Béláné), kicsi, törékeny tanárnő tanította szakmunkásban.
Volt egy magyar irodalom-nyeltan tanárunk is(nem a csonkáné), férfi, valahonnan Vas megyéből származhatott mert nagyon űűűű betűvek beszélt:
"-Vegyétek elő a fűűűzetet..." (Sajnos a neve nem ugrik be, szintén jó tanár volt)
Tervezem pár nap múlva betipegni a petrikbe, kiváncsi vagyok, hogy a volt tanárjaim megismernek-e:D

(Még a multkor végigolvastam a topic-ot.. A KREKI nem halhatott meg, ő nem olyan hogy csak úgy meghal!Ő vitt el egyszer barlangászni.. utána 10 évig mászkáltam lyukba be, lyukból ki..)
Evita1 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 101
Szia! Már akkor ott volt a Mayer Mária tanárnő? Ő most a Petrikben tanít az összevonás ota! Sőt Fitori tanár úr is! Már sajnos bottal jár,de a diákokat ugyanugy szereti mint régen!
MOst valahova nyáron elköltözik a közelbe a petrik a suli oldalán fent van.
Örülök hogy irtál!
Előzmény: oscsabi (100)
oscsabi Creative Commons License 2009.02.28 0 0 100
Sziasztok!
Én vállalom a nevem:)
Ostyányi Csaba vagyok, 1991-től jártam az Irinyi-be előbb a szakmunkásképzőbe(of.:Mayer Mária) majd egy év után átmentem szakközépbe(of.: d.Fitori Péter).
Egy osztályba jártam Gorka Álmossal, Ujvári Viktorral, Ringhoffer Erikával, Sápi Andreával, Dóri Tóth Zoltánnal, Molnár Zoltánnal, Dobróczi Lajossal, Bugyi Istvánnal és a többiekkel:)
Én nem fejeztem be a sulit, (1995)a tököm tele volt pár tanárral, és azoknak az óráira egyszerűen nem mentem be(viszont elértem a bűvös 51 óra igazolatlant...)
Évet kellett volna ismételnem, ugyhogy inkább eljöttem, de még abban az évben bevittek katonáskodni.
Azóta -kisebb kitérőkkel- szakács lettem, elvált lettem, és különböző háziállatokat tartok kis lakásomban a XIII.kerületben:)
Végigolvastam a topicot, és pár olyabn tanár neve kimaradt, aki egyébként színes foltja volt a sulinak:
-Gál Mónika kémia (Sunshine Barby):D
-Gál Géza informatika(szándékosan vannak egymás alatt:)férj és feleség lettek..)
-Széplaki József (géptan, alkohológia)
Egy adalék a volt osztályfőnökömről, Fitori Péterről:
Valamikor egy tavaszi tanítási nap nagyszünetében az első emeleti fiúvécében könnyítettem a hólyagom karbamid és húgysav tartalmán, mikor nyílt az ajtó és bejött a Fitori.("-Na hadd lám, ki dohányzik, ki kap ma igazgatói intőt?")
Én ott álltam a piszoároknál, épp eltettem nemesb testrészemet, a hátam mögött a szeparéból jól lehetett hallani a vízbe eső csikk sercegését, majd a klót lehúzták, és kijött két srác a "bé"-ből. Fitori csípőre tette a kezét: -Hátti?
(A két srác rémült tekintettel válaszol: - Tanárúrminemdohányoztunk!!!
Fitori: - Háát elég szomorú!!
(ennél a pontnál kapott el a röhögőgörcs..)
Aki esetleg volt osztálytársam, az megtalál: hicsabi@gmail.com email ill
hicsabi@freemail.hu msn címen. weblapom: http://hicsabi.extra.hu

Evita1 Creative Commons License 2008.06.08 0 0 99
Ja és a tablók. . . Bizonyos forrásokból tudom hogy néhány tabló az bent van a suliban még.. De nem irom ki hogy honnan tudom mert nyilvánosan az .. na mindegy.. Várom a sok irinyis jelentkezését ide!! :)
Evita1 Creative Commons License 2008.06.08 0 0 98
Örülök hogy kicsit felélénkült a Topik!! :) De a Schilling tanárnő már nem a petrikben tanit hanem valami gimiben tanit most már. 4 éve ment el az Irinyiből. Régi tanárok (pl Kisszékelyi tanárnő) mindenkit szeretettel vár a petrikben is. Amikor bent voltam nála ezt mondta.
Buksi Creative Commons License 2008.05.27 0 0 97

Nem, azt nem.

 

Érettségi után elkezdtem dolgozni. Összesen két évet dolgoztam a szakmában, aztán teljesen már irányt vettem.

 

Előzmény: 1000 nick orszaga (96)
1000 nick orszaga Creative Commons License 2008.05.27 0 0 96
technikusit is megcsinaltad?
Előzmény: Buksi (94)
Buksi Creative Commons License 2008.05.26 0 0 95

Az lemaradt, hogy

 

 

Sajna így sem találkozhattunk.....

 

 

Előzmény: Buksi (94)
Buksi Creative Commons License 2008.05.26 0 0 94

:))

 

 

Nem megy ez ma nekünk.... :)

 

 

 

Előzmény: 1000 nick orszaga (93)
1000 nick orszaga Creative Commons License 2008.05.26 0 0 93
basszus rosszul irtam. 91-ben kezdtem. :(

keves kavet ittam :(

96-ban a gdf-fel probalkoztam (ez rovid ideig tarto kapcsolat). ;)
Előzmény: 1000 nick orszaga (90)
Buksi Creative Commons License 2008.05.26 0 0 92

Tizenkét év távlatából ezzel szerintem már senki sem foglalkozik. Egyébként egy tizessel elnéztem a dátumot :), örültem is, hogy két évvel alattunk járó jelentkezett, talán még ismerjük is egymást, de aztán tudatosult bennem, hogy a te elmúlt 12 éved nekünk  immár huszonkettő..:) Te szent ég, még leírni is szörnyű. Olyan mintha tegnap lett volna.

 

 

Amikor tanított bennünket féltünk tőle mint a tűztől, örültünk hogy elment szülni, aztán visszajött néhány alkalommal helyettesítette Milust és akkor 3 év alatt nagyon sokat változott. Aztán találkoztam vele a suliban egy osztálytali szervezése közben és nagyon kedves volt, s a wiw-en is egymásra találtunk. Persze most már megértem, hogy ha az ember középiskolások fejébe szeretné beleverni a matekot akkor ott nem lehet haverkodni.

Előzmény: 1000 nick orszaga (90)
1000 nick orszaga Creative Commons License 2008.05.26 0 0 91
schilling egyebkent fenn van iwiwen. keress ra :)
1000 nick orszaga Creative Commons License 2008.05.26 0 0 90
96-ban kezdtem. Most mondjam meg meg melyik osztaly? lehet, hogy o is olvassa. utolso hireim szerint mar nem ott tanit.
Előzmény: Buksi (87)
Buksi Creative Commons License 2008.05.26 0 0 89
Mi is örültünk, amikor elment szülni....
Előzmény: 1000 nick orszaga (86)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!