Keresés

Részletes keresés

Ivé Creative Commons License 2002.03.11 0 0 19
Igen, ez így volt, hogy az elsősöket tanította, de amikor én mentem másodikba, ő akkor ment nyugdíjba.
Hú, de féltünk tőle?
Te mikor végeztél?
Előzmény: K. N. Zordonbordon (18)
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2002.03.07 0 0 18
a törit asszem mindenkinek a Pais nyomta 1.sőben, állítólag ismerkedésül, mint igazgató.
Előzmény: Ivé (16)
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2002.03.07 0 0 17
Nekem a Hutai 4 évig volt, aztán a második 4.-es ofőm neve nem ugrik be.
A Felvári fizkémtan volt.
Előzmény: Buksi (11)
Ivé Creative Commons License 2002.03.04 0 0 16
A törit nekünk első évben a Pais tanította, aztán elment nyugdíjba.
A Giró Szászt én már a suliból nem ismertem, hallottam róla és ha jól emlékszem meg is halt már.
Amit írtál, ilyenünk se volt már...
Előzmény: Buksi (15)
Buksi Creative Commons License 2002.03.02 0 0 15
Nálunk az osztályban nem sokan cigiztek (én sem, sohasem cigiztem), de a többiektől bizony néha borzalmas szag volt a WC-ben, főleg télen, amikor a szellőztetés sem volt olyan gyakori.:(

VDSZ volt még amikor Te oda jártál? Minden évben más városban (persze ahol volt vegyipari suli) rendezték meg a vegyipari diákok országos sportversenyét. Ezeket nagyon élveztük, én elsőtől kezdve minden évben voltam (kézilabdáztam), és évről évre egyre több ismerőssel találkoztunk újra meg újra. A nyitó napon jó ismerősként üdvözöltük egymást, persze aztán a pályán "vérre" ment a játék, majd a záróbulin újra haverok voltunk.:))
Pénteken már általában délelőtt elutaztunk, s mivel csak vasárnap későn értünk haza, így hétfőre szabadnapot kaptunk. Persze hétfőn, akik ott voltak a VDSZ-en a suliból, közösen elmentünk valamelyik usziba, ha jól emlékszem legtöbbször a Komjádiban voltunk.

Aztán ott volt még a honvédelmi nap. Akkor az egész suli kiment pl. az akkori Asztalos János parkba, ma Orczy-kertnek hívják és ott mindenfélét csináltunk pl.: teljesen fel kellett öltözni vegyvédelmi cuccosba, akadálypályán kellett végigmenni, lőni is kellett, stb.

A törit nekünk Giró Szász László tanította, ismerted még?

Ha vannak is Irinyisek errefelé, magukra vessenek ha nem szállnak be a csevegésbe.:))

Előzmény: Ivé (14)
Ivé Creative Commons License 2002.02.20 0 0 14
Ahogy olvastalak újra diáknak éreztem magam.
Akkor nem szerettem odajárni, de ma már néha visszasírom.
Igen úgy hívják, engem szeretett a Brigitta, mert egyszer véletlen valami olyat mondtam amivel leköteleztem, na ebből biztos nem ismerne rám senki, mert aztán minden voltam csak éppen nem egy nyalizós típus:)
Pedig néha jobban jártam volna.
Bár mint Ütő Piri, nála a nyalizós se ment sokra, mint a huzat úgy megbuktatta a félosztályt negyedikfélévben. De valóban élvezte a szívatást, eszembe is jutott róla egy konkrét esemény.
Valami hülyeséget mondtam, kérdezett nem tudtam a választ, faggatott, mondtam valamit és utána a tanáriba elmesélte, hogy milyen kishülye volt...
A Déri 1 évig tanított, de akkor nagyon szerettük.
Nagy Györgyné géptant tanított valóban, hát róla se túl jó a véleményem, de érettségin tök rendes volt.
Ti is jártatok a WC-be cigizni?:))
Hát voltak még ott tanárok akikkel nem találkoztál, de tanítottak, pl volt egy szerb tanár aki angolul próbált tanítani, hát?...:)))
De a Fitori volt életem legjobb tanára (ofőm) :))

Csodálkozom, hogy más Irinyis nincs itt a fórumon? Vagy csak nem szól hozzá...

Előzmény: Buksi (13)
Buksi Creative Commons License 2002.02.19 0 0 13
Ha jól gondolom akkor Schilling Briggittára gondoltál (remélem jól írtam a vezetéknevét). Húúúúú, ez azért nem semmi. Amikor a suliba kerültünk, ifjú elsősként amúgy is teli volt a gatyánk, ő pedig bejött a legeslegelső matekórára, és dogát iratott. Persze mindenkinek fa lett, aztán jól lehordta a díszes társaságot, és közölte, hogy ilyen tudással itt bizony senki sen fog leérettségizni. Aztán elment táppénzre, meg szülni és Milus tanította a matekot tovább. Érettségi előtt jött vissza, de csak 1x-1x helyettesített, más közünk nem volt egymáshoz, ha jól gondolom, szerencsénkre. Az első találkozás nagyon negatívra sikeredett, annyira féltünk matekóra előtt, hogy azt elmondani nem lehet.

Dérit nagyon szerettük, ofőnek is jó volt, és a labort is szerettük vele.

Ütő Piró is nagyon szigorú volt, néha azt éreztük, hogy még élvezi is ha szívathatja azokat, akik egy kicsit gyengébbek kémiából, fizkémből. Nagyon tudta cikizni az emberkéket.:(

Nagy Györgyné neve nagyon ismerős, géptant tanított?? Ha nem, akkor csak a tanárikarból ismerhettem.

Amikor mi jártunk suliba, akkor úgy volt, hogy a hét egyik napja labor nap volt és a mi osztályunk az EGIS-be volt beosztva, mi mindig ott voltunk, illetve a BVM-ben is voltunk néha-néha. Aztán a nyári gyakorlat egy hónapja alatt jártunk a másik gyógyszergyárban is. Talán elsősök lehettünk, amikor még nem csinálhattunk semmit sem és egy hónapon keresztül csak ültünk a csövek között, elbújva az udvaron és kártyáztunk, olvastunk meg szórakoztattuk egymást. Hát nem sok értelme volt.

Buksi

Előzmény: Ivé (12)
Ivé Creative Commons License 2002.02.19 0 0 12
A Hutai nem tanított, de a Déri elsőben igen.
A Déri aztán nyugdíjba ment.
Hát Ütő Piroskáról nem jó élményeim vannak:))
Csonka Dánielné végig tanított, meghát Roskóné is, bár nem, Ali volt elsőbe, ismerted?
Én a Kémiai Kutatóközpontban dolgoztam 2 évig.
Egyszer én is a Műegyetemen nyári gyakorlatoztam, Fekete Jenőnél. A matekot pedig az na , hogyishívják :) Brigitta tanította.
Nagy Györgyné nem tanított?
A legjobban azokat a gyakorlatokat szerettem, amelyek az Egisben, Richterben, BVM-ben voltak.
Előzmény: Buksi (11)
Buksi Creative Commons License 2002.02.18 0 0 11
Amikor én jártam oda, akkor elég nagy volt a jövés-menés a tanári karban.
Az első ofőnk Felvári Zsuzsanna volt, Ő aztán amikor másodikosok lettünk elment a suliból, aztán jött Hutai Ferencné, majd a végén pedig Déri Tibor.

Szerintem ma már egyikőjük sem tanít a suliban, de nem biztos.

A szakmában csak két évig dolgoztam, rögtön érettségi után (szakközépbe jártam), a Budapesti Műszaki Egyetemen dolgoztam laboránsként. Azóta viszont még laborban sem jártam.:(

Azért a tanárok között vannak olyanok, akik már nagyon régóta ott vannak: Milus (matek), Ütő Piroska (kémia, fiz-kém), Csonka Dánielné (magyar), Roskóné Várnagy Éva (torna), stb.

Hali:
Buksi

Előzmény: Ivé (10)
Ivé Creative Commons License 2002.02.18 0 0 10
Vagyis én meg 92-ben kerültem oda.
A Fitori volt az osztályfönök, Te nem ismerhetted, mert ő azt hiszem szintén akkor jött a suliba, amikor mi. Aztán a technikumot otthagytam és azt már a Thánban végeztem el.
Te a szakmában dolgozol? Én már nem, de dolgoztam.
Vagy gimibe jártál?
Sajnos már nehezem emlékszem az összes tanárra, de azért egy-kettő beugrik:)
Előzmény: Buksi (9)
Buksi Creative Commons License 2002.02.13 0 0 9
Na, azért csak összejönnek itt a dolgok!:))

Én '89-ben érettségiztem, nem sokkal csúsztunk el egymás mellett!:))

Hali:
Buksi

Előzmény: Ivé (8)
Ivé Creative Commons License 2002.02.12 0 0 8
ja, odajártam én is, csak éppen 96'-ban érettségiztem.
de szívesen hallok a suliról:)
Előzmény: Buksi (7)
Buksi Creative Commons License 2002.02.11 0 1 7
Nem muszáj odakerülnie!

De ha nem egy suliból vagyunk, akkor nehéz közös témát találni.

Üdv Mindenkinek!

Buksi
a budapesti Irinyiből:)

Előzmény: Ivé (6)
Ivé Creative Commons License 2002.02.11 0 0 6
Akkor mindegy:))

Most megy a süllyesztőbe ez a fórum??

Előzmény: K. N. Zordonbordon (5)
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2002.01.24 0 0 5
Most az nem mindegy? Irinyi és kész ;c)
Előzmény: E-ditke (2)
Ivé Creative Commons License 2002.01.22 0 0 4
Csaknem a Fitori? Oföm volt, de ez se tegnap volt:)
Előzmény: vita- (1)
Buksi Creative Commons License 2002.01.07 0 0 3
Ki tanítja most a fizikát?

Néha be szoktam qkkantani a suli honlapjára, de már igen kevés tanár neve ismerős. Kezd kicserélődni a tanári kar.

Kiváncsi leszek, hogy mi lesz a véleményed, ha majd már odajársz!
Mi jól elvoltunk, de azt hiszem akkor azért még lényegesen "lazább" volt a hely, mint most.
A VDSZ-eken mindig jól szerepeltünk, komoly ellenfélnek számítottunk az ország többi vegyipari sulijainak.
Persze azt sem tudom, hogy van-e még ilyesmi egyáltalán.

Sok szép emlékem van az ott töltött évekről!

Előzmény: vita- (1)
E-ditke Creative Commons License 2002.01.07 0 0 2
Bocsánat.
Kedves Vita, tudod Te, hány Irinyi suli van az országban? :)))
Nekem rögtön a kbarcikai Irinyi középsuli ugrott be...
vita- Creative Commons License 2002.01.04 0 0 1
Még nem vagyok, de jövőre leszek, és a fizika tanár marha jó fej!!!
:)))
Buksi Creative Commons License 2002.01.02 0 0 0
Szia!

Én Irinyis voltam, de nem tegnap! Azért jó, hogy valaki van itt ebből a suliból is!:)

Buksi

Előzmény: vita- (-)
vita- Creative Commons License 2002.01.02 0 0 topiknyitó
Na, ha van itt Irinyis diák, vagy ex Irinyis diák akkor jöjjön, jövőre én is az leszek, és szerintem irtó jó suli. :)))))
Szerintetek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!