Keresés

Részletes keresés

Paleokrites Creative Commons License 2002.02.24 0 0 14
Kedves Ezoterika!

Nem gondolom, hogy átfogó vérvizsgálatnak vetnék alá a leadott vért...., csak bizonyos szmpontokat határoz meg belőlük.....
Nagyon drágák a tesztek és sokféle teszt van..., nincsen rá idejük.....
Apám hörgőrákba halt meg...., még a tüdőszürő állomás röngenje sem mutatta ki a kórt...., nem is beszélve, hogy halála után 1 évre kapott egy idézőt a szűrésre......, pedig véradó volt évtizedekig......
Felmerülhet a kérdés...., kaphatott bárki is tőle vért és melyik stádiumba lehetett akkor mikor utoljára adott vért....., avagy ő kaphatta e a rákos vért amikor műtötték?
Igazán semmit nem tud az ember.....és mégis mindig jönnek és próbálják megnyugtatni az orvosok.....
Néha már azt gondolja az ember, hogy a betegek a munkaadójuk nekik és mégcsak meg sincs becsülve a páciens....

Üdv: Paleo

Előzmény: ezoterika (13)
ezoterika Creative Commons License 2002.01.23 0 0 13
No várjunk csak.
Teljes vérkép készül, mivel a leadott vért be kell vizsgálni. Abból csak egy + példánnyal kéne megdobni a véradót, nem? Én úgy tudom, hogy ha kérik, akkor kipostázzák (a vörikeri nem, de a vérellátó igen).
Lehet, hogy más vizsgálatról beszélünk?
Azért az is vicc, hogy jó pár vérvétel után sem tudja az emberfia/lánya milyen is van neki.
Az viszont már kiváltképp érdekelne, hogy mennyire vizsgálják meg azt a vért. Én nem hallottam ezzel kapcsolatos botrányokról, így bízom bennük.
Előzmény: Paleokrites (12)
Paleokrites Creative Commons License 2002.01.23 0 0 12
Hali!

Igen csak nagyon drága..., 10-15 ezer forint egy általános alapteszt.....
Az, hogy ennyit sem tesznek meg kérés nélkül..., elég szomorú...!
Legalább 2-3 évente lenne egy teljes teszt...., de nincs....és a szegényebb réteg ezt meg sem fizetheti.....
5 évenként lehetne egy teljes szűrés, kivizsgálás, mindenki megnyugtatására....., vagy nem?

Paleo

Előzmény: dobrony (11)
dobrony Creative Commons License 2002.01.04 0 0 11
A verellatoban tudtommal keresre csinalnak teljes verkepet. Krisztinan.
Előzmény: ezoterika (9)
dobrony Creative Commons License 2002.01.04 0 0 10
Hat, tudod, az ugy van, hogy a keszitmenyeket egy egysegbol (egy fosztertol levett cuccz) csinaljak, es nem poolozzak, ugyhogy a dolog egyertelmuen visszaazonosithato.

Hm? Vertol rakot? Mifelet? Verrakot? Vagy barmifelet?

Voltatok mar vert adni? Akkor tudjatok, hogy milyen vizsgalatokat csinalnak. Ha meg nem voltatok, akkor minek a rinya? Ha ver kell majd, nem lesz total mindegy, hogy esetleg... barmi?

Előzmény: balage17 (7)
ezoterika Creative Commons License 2002.01.04 0 0 9
Mesélnél ezekről a vizsgálatokról?
Hova jársz? Beutalóval? Mit nézetsz meg magadon?
Én például véradáskor szerettem volna kérni egy teljes vérképet, erre viszont nemleges választ kaptam.
Esetleg ha vérellátóban adsz, akkor adnak teljes vérképet? Mert én a Vöröskeresztnél voltam.
Előzmény: Burung Kuntul (8)
Burung Kuntul Creative Commons License 2002.01.04 0 0 8
Mindenesetre egy eves szures nem artana a veradoknak sem. Altalaban ez emberek nem vizsgaltatjak ki magukat amugy sem, pedig milyen jo lenne.

En fel evente amit csak lehet megnezetek magamon, vertol, belgyogyaszattol kezdve fogaszati ugyeken at egesz a manikurosig :)

Azert is mert keszenleti verado vagyok es ugy erzem felelos vagyok azert milyen vert kap akinek szuksege van ra.

Es hat megnyugtato az is ha az ember tudja hogy egeszseges, vagy pl. komolyabb problemakat meg lehet elozni ha idejeben elcsipik a gubancot.

Kuntul

balage17 Creative Commons License 2002.01.02 0 0 7
Annak valószínűsége jóval kevesebb hogy fertőzött vértől rákot kapsz, mint hogy egy műtétet túlélj vér nélkül...

Ja, meg én olyat is hallottam (nem biztos hogy igaz), hogy nem a levett vért vizsgálják, hanem a vérkészítményt, s így az esetleges fertőzés esetén sem tudják kideríteni melyik donor volt beteg.

Előzmény: Paleokrites (5)
yol Creative Commons License 2002.01.02 0 0 6
szóval `fertőzött' vértől rákot lehet kapni? a nobel-díj bizottságnak szóltál már?
Előzmény: Paleokrites (5)
Paleokrites Creative Commons License 2002.01.01 0 0 5
Kedves Yol!

Nem is az a ciki...., hanem ha kiderül, hogy valaki csak azért lett rákos, mert ilyen vért kapot, avagy mert nem fertőtlenítettek rendesen egy vizsgálati eszközt....

Üdv: Paleo

Előzmény: yol (4)
yol Creative Commons License 2002.01.01 0 0 4
b+ ha nekem minden véradás előtt benéznének a seggembe távcsővel, inkább nem mennék. megvenném azt az üveg sört a bótban :-))
Előzmény: Paleokrites (2)
Beebite Creative Commons License 2002.01.01 0 0 3
Ez annyira gáz, hogy vitatkozni sincs erőm:(
jó ég...
Előzmény: Paleokrites (2)
Paleokrites Creative Commons License 2002.01.01 0 0 2
Kedves Asztaltársaság!

A Vértranszfúziós Állomás talán jobban tudna érdembe szólni...., de úgy tudom, hogy csak három négy féle tesztet végeznek el....., pl. Hepatitisz B..., AIDS, Lyne kór....., de rák szürést egyáltalán nem, hisz egy vérvételből ezt is ki lehetne mutatni időben, de nagyondrága..... és nem is beszéltem egyéb betegségekről sem.....
Arról már nem is szólok, hogy hogyan fertőtlenítik azokat az eszközöket hatásosan, amikkel az ember belsejébe vizsgálnak...., pl. az enteroszkópot...., akkor amikor mondjuk vagy 50 beteget kell megtükrözni egymás után......

Üdv: Paleo

bandikaa Creative Commons License 2002.01.01 0 0 1
Sot, csak akkor hasznalak fol, ha reszletes vizsgalaton is atment a ver.
plusz, a veradonak nyilatkoznia kell, hogy a vere gyogyitasi celra felhasznalhato

bandikaa

Kilroy Creative Commons License 2001.12.31 0 0 0
0... egyébként gondolom, úgyis csak előzetes vizsgálat és persze annak megfelelő eredménye után veszik le a vért... ha netán nem, akkor az gáz és akkor persze nem is szóltam...
Előzmény: Paleokrites (-)
Paleokrites Creative Commons License 2001.12.31 0 0 topiknyitó
Kedves Fórumos Társaim!

Nem volna e jó, ha megszerveznék a véradók rendszeres átfogó egészségügyi szürését......, legalább 5 évenként? Megnyugtató lenne ez mindannyionk számára valamelyest!

Tisztelettel: Paleo

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!