Keresés

Részletes keresés

lopikula Creative Commons License 2004.12.28 0 0 42
Köszi!
Előzmény: Corgon (41)
Corgon Creative Commons License 2004.12.22 0 0 41
Nem kell ide semmi antikvár. Én még eddig mindenhol láttam, ahol hasonló témájú könyveket lehet venni. Pölö Fehérló fia, Kálvin tér, Magyarok háza, stb.
Előzmény: lopikula (40)
lopikula Creative Commons License 2004.11.01 0 0 40
A topikcímadó "Így ítélkeztek ti" ma egyre jobban aktualitását éli. Utalnék itt a Princz per, Kulcsár csiki-csuki háziőrizet megváltás, móri melléfogások, a lakásmaffiózók köszönik jól vannak, a mosodák műxönek tovább ... stb és közben többen siratják Cinit, hogy 120 millióért ülni kell.
Próbáltam Kőrösi Imre könyvei után kutakodni. Hát mit mondjak, mintha nem is létezett volna. Web oldali hivatkozások is csak holmi szélsőséges magyarkodó oldalakon lelhetők fel.

Tud valaki valami antikvár zugot a fellelhetőség érdekében?

Ha már a mai politikai palettának "leprás" az ilyen iromány, miért nem terjed szamizdat formában? A mai technika mellett még nyomdafestéket sem kíván(csak egy download az egész). Még a szerzői jogdíjfizetés is megoldható.
Corgon Creative Commons License 2003.11.19 0 0 39
November 19. van. Végre sikerült megnyitnom újra ezt a topicot. Remek.
Viszont van valami, ami szomorúbb még a te hozzászólásodnál is. Ma még mindig tart az éhségsztrájk(ha jól tudom), már több ismertebb szereplő is csatlakozott az éhségsztrájkhoz (Pl.: Grespik László, dr. Papp Gyula) és még mindig nem lehet hallani szinte sehol róla. A Demokrata című hetilapban ami megjelent róla (Lovas István „remekműve”), szemenszedett hazugság. Rozgics Máriát, Kőrösi Imrét gyalázzák, miközben amit tesznek az nem mindennapi. Pont.
Ma reggel láttam Kőrösit a metrón, egészségesen, a saját lábán. Pont.

Előzmény: kábelbúvár (38)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.10.31 0 0 38
"Egyre rosszabbul van az éhségsztrájkját folytató Kőrösi Imre

október 30. 18:49
[MTI]

Elmondta, hogy október 6-a óta nem eszik, és fájdalmai vannak. Úgy véli, hét hétig fizikai és szellemi károsodás nélkül bírja szervezete az éhezést, amelyhez már több magánszemély is csatlakozott.
A politikus - aki jelenleg az Agrár Munkaadói Szövetség elnöke - követeléseit tíz pontban foglalta össze. Ezek között szerepel egyebek mellett az alkotmánybírósági beadványok 30 napon belüli elbírálása; a privatizáció, a bank- és adóskonszolidáció eredményének nyilvánosságra hozatala, valamint az áldozatok részére ezermilliárd forintos kártalanítási alap létrehozása."

:(

Corgon Creative Commons License 2003.10.31 0 0 37
Gratulálok.
Előzmény: surmi (36)
surmi Creative Commons License 2003.10.28 0 0 36
Ja, akkor talalkoztunk veluk, amikor Lakatos Pallal beszelgettunk a Kis Budos nevu helyen? :)))))
Előzmény: Kovács Béla Sándor (34)
Corgon Creative Commons License 2003.10.27 0 0 35
?
Előzmény: Kovács Béla Sándor (34)
Kovács Béla Sándor Creative Commons License 2003.10.23 0 0 34
"és csak ezt az egy könyvet kérte, meg egy felvételt a Szamos televízió adásából, amiben Kőrösi Imre, Lakatos Pállal beszélgetett a jogrendszerünkről."

Ez így nem pontos. Ti. velem is kértek egy személyes talákozót.

Előzmény: Corgon (33)
Corgon Creative Commons License 2003.10.23 0 0 33
Döbbenetes!
Igaz a döbbeneten már túltettem magam, amikor a Lakatos Pállal közösen írt könyveiket elolvastam. Így igaz az is, hogy önmagában ez a könyv már túl sok újdonságot nem tartalmazott számomra. Lehet nem időben visszafelé kéne olvasni?:)
Viszont!! Azt nem tudom hallotátok-e, hogy állítólag (Kőrösi Imre mondta élő előadásán a Magyarok Házában)amikor itt volt az EU jogrendszert vizsgáló bizottsága, akkor visszautasította a kormány küldöttségét és segítségét és csak ezt az egy könyvet kérte, meg egy felvételt a Szamos televízió adásából, amiben Kőrösi Imre, Lakatos Pállal beszélgetett a jogrendszerünkről. Ez azért ebben a formában meglepő. Ezért is vettem meg a könyvet.
Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy ennek alapján többet is vártam az írástól, de ha az ember gyereke csak ezt olvassa el, akkor az elég sokkoló tud lenni.
Akkor most én is képzelgően paranoid és egyszerű vagyok?
Corgon
drstrangelove Creative Commons License 2002.01.23 0 0 32
En csak atlapoztam, szerintem egy paranoid egyszeru ember kepzelgesei, amikben van egy csomo igaz elem. A cime alapjan azt hittem, hogy hulye/korrupt birok rossz iteletei alapjan mutatja meg az alvilagi osszefonodasokat, de a fenet. Az nagy munka lett volna. Csak mese, mese, meskete.
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.21 0 0 31
Bocsánat, csak egy helyesbítés : a Vörös miliárdosok Lakatos Pál könyve, csak van benne egy bő fejezet Kőrösivel is.
repeant Creative Commons License 2002.01.15 0 0 30
Pedig tanulságos...és már jön a következő, ha jól hallottam. Az igazán kemény lesz.
Előzmény: Törölt nick (29)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.15 0 0 29
Sajnos, még mindig nem tudtam megszerezni az utolsót, ezért nem is jelentkeztem.
Előzmény: Törölt nick (28)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.15 0 0 28
Én a vörös miliárdosok c. könyvét (szintén karira :-)) olvastam. Ha 10-zel (100-zal, ezerrel!) osztom még akkor is eszméletlen. Viszont sehol sem lehet kapni már. Valaki elcserélni az ítélkezős könyvet mondjuk egy hétre ? Csak olvasni.
Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.05 0 0 27
Természetesen, az objektívitás -mint követelmény csak viszonylagos. Én mindig törekedtem rá és törekszem ma is. Ugyanakkor mindig bekalkulálom minden döntésembe, hogy az idő fogja igazolni akár pozitív akár negatív formában. Mondhatnám azt is, hogy "fenntartom magamnak a jogot, hogy ember legyek." :-) Ha Imre állításai még beleférnek ebbe a kategóriába, el fogom ismerni, ha nem, azt is tudatom. Sajnos nem biztos, hogy tételes cáfolatokba bocsátkozhatok, mert engem változatlanul köt az esküm. :-)
Előzmény: repeant (26)
repeant Creative Commons License 2002.01.05 0 0 26
amati,

Az látszik, hogy érzelmekkel telítve beszél a könyvben. Így nem is lehet objektív, de talán így jó...én sem vagyok objektív.

Előzmény: Törölt nick (25)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.05 0 0 25
Szia Partner!
Nem is annyira az őszinteségében kételkedem, bár egyelőre ott is vannak némi kétségeim, hanem az objektívitásában, és főleg a magyarázataiban/következtetéseiben. De, ha elülne a topic mire meg tudom szerezni a könyvet, ígérem, fel fogom hozni, hogy tudassam a véleményem.
Előzmény: repeant (24)
repeant Creative Commons License 2002.01.05 0 0 24
amati,

A könyv nem rossz. És őszinte.

Előzmény: Törölt nick (23)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.05 0 0 23
Elnézést Urak a késedelmes válaszért, de közbe elkóboroltam kissé. Szóval: nem Kőrösit fogom vadászni, hanem a könyveit. :-)
(Őrá egyszer már vadásztam, az sikeres volt.) Egyébként nagyon régi ismerősök vagyunk vele, Ő is J-Nk-Szolnok megyei MDF-es volt, meg én is. Csak én maradtam is. Minden esetre az állításai rettentő kemények. Egyébként Ő volt az, aki 93-ban a Népszabóban tette közzé azt az állítását, hogy 94ben a kenyér ára 100 Ft. fölé fog menni. Ahhoz képest kellett még 4 év, meg egy újra felpörgetett infláció. Hát ha ezek az állításai is hasonlóan megalapozottak.....:-)
repeant Creative Commons License 2002.01.04 0 0 22
maci,

Ezt be is vallja a könyvében...nem titkolja.

Előzmény: sicumaci (21)
sicumaci Creative Commons License 2002.01.04 0 0 21
Kőrösiről érdemes tudni, hogy ő volt az első képviselő, akinek bekapcsolva maradt a mikrofonja, s ezért felszólalását egy dörgedelmes "kurva anyád"-dal fejezte be. Egyéniség a pali, ott is hagyta a pártokat.
dödöle Creative Commons License 2002.01.04 0 0 20
A kérdezőbiztos. Ott ült vele szemben.
Előzmény: repeant (19)
repeant Creative Commons License 2002.01.04 0 0 19
Ki az a Bánó???
Előzmény: dödöle (18)
dödöle Creative Commons License 2002.01.04 0 0 18
Én Münchhausen bárót láttam. A Bánó alig tudta visszatartani a röhögését.
Előzmény: Törölt nick (16)
repeant Creative Commons License 2002.01.04 0 0 17
Vadászni...te is?
Előzmény: Törölt nick (16)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.04 0 0 16
Láttam ma Kőrösi Imrét az ATV-n. Rendkivül komoly vádakat fogalmazott meg. Kíváncsi lettem a könyveire. Vadászni fogom.
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.29 0 0 15
"Amint ismét civilizált környezetbe érek,"
Ne haragudj érte, de egyből beugrott egy idézet, - nem tudom kitől: "Az ember önmagának teszi a környezetét olyanná, ami neki megfelel." :-O
Előzmény: Subiaco (14)
Subiaco Creative Commons License 2001.12.29 0 0 14
Amint ismét civilizált környezetbe érek, megszerzem őket, ígérem...
Szabót kissé bolondnak tartom, de ez legyen az én bajom, majd meglátjuk...
Előzmény: repeant (13)
repeant Creative Commons License 2001.12.29 0 0 13
Subiaco,

Hát arról, hogy kik álltak az olajmaffia mögött. Nem ezzel összeföggésben, de szót ejt Csurkaról is. Összecseng Szabó Lukács írásával...

Előzmény: Subiaco (10)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!