Keresés

Részletes keresés

Timna Creative Commons License 2002.03.03 0 0 155
mekkora g*cik ők is :DD
Előzmény: enginer (154)
enginer Creative Commons License 2002.03.03 0 0 154
A MATÁV se piti!

Kiküldtek egy szerződés szerü valamit amiben közlik, hogy kérésemre átraktak a csevegő díjcsomagba!!
Felhívom az 1212-öt, mondom én nem rendeltem semmit!! Közölték velem, hogy ne izguljak nem drágább mint a bázis és minden maradt a régiben.
Megkérdeztem, hogy ugyan má' mi is ebben a csapda?: Hát csak annyi, hogy ezzel a díjcsomaggal nem lehet szolgáltatót választani távolságihívásnál.
Ennyit a megszünt monopoliumról.

v_peti Creative Commons License 2002.03.03 0 0 153
A Vivendi hirdetése egy az egyben becsapás: Már az els? perct?l beszélgetésarányos díjakat emleget, holott, az els? percet mindenképpen kiszámlázzák. Így, csak a második perct?l fizetek annyit, amennyit beszélek.
Előzmény: Timna (151)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.24 0 0 152
Hello!

Nem tudom pontosan, hogy ki emlegette, hogy milyen jó lenne az országban egy amcsi szolgáltató, mer akkor ingyen telefonálhatnánk....
Őneki üzenem, hogy van! Igen van!
Úgy hívják: HTCC
Aki nem ismeri, annak ajánlom, hogy látogassa meg a www.htcc.hu oldalt, s utána lefogadom, hogy nemhogy a Matávot, de még a Vivendit is visszasírja!
Sajnos szüleim még mindig szenvednek a "cég" alatt, mert magas árak mellett olyan xar minőséget ad, hogy az botrány!

Ezek után még mindig olyan xar a Matáv és a Vivendi?

Várom hozzászólásaitokat!

Timna Creative Commons License 2002.02.05 0 0 151
szerintem a vivendi már épp eleget bizonyította, hogy piacára méltatlan, hazug kiszipolyozó, hogy minden további bizonygatás pusztába kiáltott szó :)
Előzmény: v_peti (150)
v_peti Creative Commons License 2002.02.04 0 0 150
Szerintem a MATÁV Csevegő díjcsomaga hosszabb beszélgetéseknél jobb mint a Vivendi.
Rövidebb távon meg ott a bónusz díjcsomag:
Előre befizetsz 3000 Ft-ot, és azt lebeszélheted. Egy perc így, 30 helyett 25 Ft. Ld. a MATÁV honlapon.
A Vivendi azt írja, hogy nincs rejtett költség, holott minimum egy percet felszámolnak.
A Vivendi rövidtávú percdíj előnyét a téves hívások, a rövidtávú* és az eredménytelen beszélgetések** alaposan ronthatják.
Ezeket leszámítva egy példa:
Csúcsidei, távolsági beszélgetés:
MATÁV-nál kapcsolási díjjal. Vivendinél 28 Ft-os percdíjjal.
1/2-1-2-3-4-5 perc:
MATÁV csevegő: 19.75 34.75 64.75 94.75 124.75 154.75
MATÁV bónusz: 17.25 29.75 54.75 79.75 104.75 129.75
Vivendi: 28 28 56 84 112 140

6-7-8-9-10 perc:
MATÁV csevegő: 178.75 202.75 226.75 250.75 274.75
MATÁV bónusz: 154.75 179.75 204.75 229.75 254.75
Vivendi: 168 196 224 252 280

12-15-20 perc:
MATÁV csevegő: 316.75 379.75 484.75
MATÁV bónusz: 304.75 379.75 504.75
Vivendi: 336 420 560

A bónusz 3 perc után, a csevegő meg 9 perc után veri a Vivendit (M díjcsomag), távolsági beszélgetésnél csúcsidőben. Valamint fél perc körül mind a kettő.

*Fél percben, vagy rövidebben elintézhető dolgok.
** Pl. Ha nincs otthon akit keresek, és másik családtag veszi fel a telefont.

Remélem jól írtam a számokat. :)

Előzmény: supervisor1 (144)
facsega Creative Commons License 2002.01.27 0 0 149
csak, hogy felhozzam...

Szerintem ezek a V. árak valószínű, hogy csak finom tapogatózások. Hülye lett volna a V. egyből 30%-al alámenni a M.-nak. Akkor onnam már nemigen lehet visszafelé varázsolni. Szépen, lassan, fillérenként araszolnak majd lefelé. Ha szerencsénk lesz, akkor esetleg lesz majd egy bátrabb (de szinte biztos, hogy nem ezek), aki nagyobbat ugrik, aztán majd a többiek is kénytelenek lesznek követni. Ehhez meg szvsz az kéne, hogy sokan legyenek. De lehet, hogy csak álmodozom...

kultúrális ellenőr Creative Commons License 2002.01.26 0 0 148
:)) nem vagy egyedül
de kb. az lehet a helyzet, hogy X Ft egy perc mobil hívás vivendiről. matávról Y Ft
csakhogy vivendi egyből X Ft-ot számol egy percért, míg matáv másodperc alapú Y/60 Ft-tal kezd számolni. vivendi a második perc elejétől (1:00) kezd X/60-nal számolni.
tehát
X + X/60 + X/60 +...
több, mint
Y/60 + Y/60 +...
és matáv akkor hozza be a 'lemaradást', ha
n*Y/60 =lesz X-xel :)
X-nek mindenképpen kisebbnek kell lennie Y-nál
n és z (Y-X) között fordított arányosság van.
így már dereng? :D
Előzmény: Törölt nick (147)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.26 0 0 147
Hello!

"legalább 23 percet kell egyfolytában beszélni mobilra, hogy olcsóbb legyen, mint a Matáv jelenlegi tarifája. /Feltéve ha jól értelmezem az apró betűst!"

Hát ezt most végképp nem értem! Milyen apróbetűsről beszélsz? Ha valaki érti, kérem, hogy világosítson fel!

Köszíííííííí!

kultúrális ellenőr Creative Commons License 2002.01.26 0 0 146
hisz este van.
Előzmény: facsega (145)
facsega Creative Commons License 2002.01.25 0 0 145
Egyre sötétebb lesz...
supervisor1 Creative Commons License 2002.01.25 0 0 144
Mr.FőFelügyelő Úr!
Vess egy pillantást az apró betűs részre is (az ép szemeddel...):

"Sikeres hívásonként minimális számlázási mennyiség: 60 másodperc"

Vagyis csúcsidőben min. 28-75 Ft egy percen belüli hívás a kisembernek. Igaz utána már mp alapú, de legalább 23 percet kell egyfolytában beszélni mobilra, hogy olcsóbb legyen, mint a Matáv jelenlegi tarifája. /Feltéve ha jól értelmezem az apró betűst!/
Igazán megcáfolhatná valaki!

Előzmény: kalambo (141)
kultúrális ellenőr Creative Commons License 2002.01.25 0 0 143
üdv :)
nem egészen volt jó az 1212-n kapott info.
hívd újra!! mert fel kéne vennünk az adataidat, és beiktatni, ezeket legyűjtik, és akkor előbb-utóbb lesz vonalad. még tényleg nem éles a dolog, de semmiképp nem a Vivendinél kell jelezned.
ez tuti.
Előzmény: supervisor1 (142)
supervisor1 Creative Commons License 2002.01.25 0 0 142
Érdeklődtem az 1212-n én is. (Lehet-e 1515-el a Matávot választani a Vivendis területről?) Válasz:
Természetesn lehet, az érvényben lévő Matáv tarifák szerint. Hívjam fel a Vivendit, ott megmondják a feltételeket.
1288 felhívva: "Jelen pillanatban nem lehet az 1515-el szolgáltatót választani, mert a Matáv nem biztosítja ezt a lehetőséget."
Előzmény: facsega (138)
kalambo Creative Commons License 2002.01.25 0 0 141
Kedves facsega!

"Nézzük először egy matávos előfizető helyzetét. Az 1553-as előhívóval egy mobil számot felhív (tehát a vivendit használva), másodperc alapon fognak számlázni neki (a vivendi"

EZ NEM IGAZ! Uyganis a Vivendi a matávosoknak 60másodperces egységenként számláz! Bizony! Nagyon jó az ajánlata, látszik belőle, hogy a 2000 kiküldött szerződésből 520-at(!) vissza is küldtek!
A Vivendi nagyszerű ajánlatait a www.valtoszam.hu-n eli is olvashatod!

Két cég van "versenyben" a geci és a gecibb! Most akkor választ parasztmagyar!

Éljen a liberalizáció!

kalambo

Előzmény: facsega (138)
kultúrális ellenőr Creative Commons License 2002.01.25 0 0 140
havi alapdíj Matáv: 2998 Ft februártól
forrás: 8/2002-es Magyar Közlöny
(hátha valaki még nem tudta:)
chromax Creative Commons License 2002.01.25 0 0 139
facsega

ez tipikus megrendelt cikk, valami haver megírta nekik aztán másik haver lehozta.

Előzmény: facsega (134)
facsega Creative Commons License 2002.01.25 0 0 138
Sajnos a vivendis előfizetők sem kerültek jobb helyzetbe ezzel. Nem tudom honnan a fenéből veszi a sajtó (pl. a népszabadság is), hogy a matáv-vivendi szerződésben az van, hogy a vivendis területekről is azonnal lehet alternatív szolgáltatót választani, távolsági hívás esetén (pl. a matávot). Felhívtam az 1288-as vfon ügyfélszolgálatot. A pacák csak ködösített, de nem tudta mikor indul be ez a lehetőség. A matávos 1212-t hívva viszont azonnal helyre tettek, mondván, hogy mivel a vivendinek ez év végéig szól a koncessziója, így itt addig nem lesz lehetőség alternatív szolgáltatót választani. Azt is mondta, hogy ha nem így lenne, akkor matáv már régen elárasztott volna bennünket (vivendi előfizetőket) a saját jobbnál-jobb ajánlataival. Hát igen, ez már nekem is feltűnt - mármint hogy nem tűnt fel semmi, amiből választhatnék...

Mi is van most ?
Nézzük először egy matávos előfizető helyzetét. Az 1553-as előhívóval egy mobil számot felhív (tehát a vivendit használva), másodperc alapon fognak számlázni neki (a vivendi). Pl. egy 30 mp-es mobil hívás kb. 38 Ft-ba kerül (mellesleg a matávon keresztül bonyolítva is ugyan így megy már évek óta: mármint másodperc alapon).
Ugyanakkor ha én, pl. Gödöllőröl, a vivendi drága előfizetőjeként, hívom ugyanezt a mobil számot, simán a v-fonon keresztül, nekem meg minden megkezdett percért kb. 75 Ft-ot felszámolni ez a %#&@/T!%EC++%=(/% vivendi. Nincs tévedés, az ügyfélszolgálatnak ugyanezt a példát vetettem fel és megerősítette a fentieket. Szóval mi vivendis előfizetők le vagyunk sz@rv@.

A véleményem egy másik topik címével egyezik... de a hivatal is tehet egy szivességet, aki ezt számukra lehetővé tette...

Előzmény: hbo (137)
hbo Creative Commons License 2002.01.17 0 0 137
Mit is mondtak tegnap a hirekben? Nograd es Bekes megyeben nem indulhat meg a piaci verseny mert a htcc -vel nem tudtak megallapodni az osszekapcsolasi dijakban?

Hallottatok errol valamit?

Mert ez kicsit durva lenne pont ott ahol az orszagos atlag alatt van az inet es ugy altalaban a fejlodes.

-hbo-

Lehet hogy volt mar errol szo itt, de nem olvastam vegig a topicot...sorry.

NTHAM Creative Commons License 2002.01.16 0 0 136
Tiszteletem:

Egy újdonságról számolnék be:

"Keddtől szabadon választhatunk távközlési szolgáltatót

A Hírközlési Felügyelet szerdán ismertette az ügyfelek számára a hívásonkénti szolgáltató-választást lehetővé tevő előhívószámokat. Ezek segítségével az előfizetők szabadon választhatnak, hogy például belföldi távolsági hívásaikat melyik szolgáltató tarifái szerint kívánják bonyolítani. A számok január 22-től lépnek életbe, azonban tényleges használatukhoz a szolgáltatók közötti kerstszerződések megkötésére van szükség.

A Hírközlési Felügyelet (HíF) szerdán közzétette a távközlési verseny megindulásához szükséges, az ügyfelek számára a hívásonkénti szolgáltató-választást lehetővé tevő előhívószámokat.

Ezek alapján a MATÁV Rt. a 1515-ös, az eTel Magyarország Távközlési Kft. a 1522-es, a Vivendi-csoporthoz tartozó V-fon és V-com a 1553-as, illetve a 1555-ös, a PanTel Rt. a 1588-as, míg a Novacom Távközlési Kft. a 1599-es előhívószámot kapta meg. A fenti hívószámok január 22-től élnek, azonban ténylegesen csak akkor lehet hívást kezdeményezni velük, ha a szolgáltatók összekapcsolási szerződést kötnek egymással.

A tájékoztatón elhangzott, hogy 2001. december 23-ig a felsorolt szolgáltatókon kívül a British Telecom és a Telia is jelezte, hogy szolgáltatásokat kíván indítani, azonban a két társaság előhívószámot nem kért. Ennek többek között az is lehet az oka, hogy az említett cégek további szolgáltatók számára kínálnak a jövőben szolgáltatásokat egyes országokba irányuló hívásokra.

Az előfizetők előtt három lehetőség áll: egy szolgáltatót választanak minden belföldi távolsági és külföldi hívásra, hívásonként választanak szolgáltatót, vagy kizárólag távolsági hívásokra választanak szolgáltatót.

Az első esetben az előfizető által kezdeményezett hívások mindegyike egyetlen szolgáltatón keresztül bonyolódik. Ehhez az szükséges, hogy a régi szolgáltató és a választott új szolgáltató között keretszerződés jön létre az előfizetői hurok átengedéséről.

Hívásonkénti szolgáltató-választás esetén minden kezdeményezett hívás előtt az előfizető eldöntheti, hogy melyik szolgáltatóval szeretne belföldi távhívást bonyolítani. Ekkor a hívott telefonszám előtt a szolgáltatóknak megfelelő előhívószámot kell tárcsázni. Ebben az esetben az volna az ideális állapot, hogy az összes szolgáltatónak legyen mindenkivel keretszerződése, hogy így a szolgáltatók közti "barangolási" lehetőség a maximális legyen.

Amennyiben az előfizető csak távolsági hívásokra szeretne szolgáltatót választani, úgy például a legmegfelelőbb tarifa alapján kiválasztott céggel kell szerződést kötnie, és ezentúl távolsági hívásait csak ezen az egy szolgáltatón keresztül bonyolíthatja, "barangolási" lehetőség nélkül.

Frischmann Gábor a tájékoztatón elmondta, hogy információi szerint a Vivendi már kötött a MATÁVval összekapcsolási szerződést, így a két cég vonalai már "átjárhatók". A PanTel és a MATÁV között vita alakult ki ennek kapcsán, ez utóbbiról a HíF azonban hivatalosan nem, csak a sajtóból értesült, mivel szerda délig egyik szolgáltató sem kereste meg a nézeteltéréssel kapcsolatban a felügyeletet, illetve a döntőbizottságot.

Az elnök aláhúzta: az összekapcsolási szerződések megkötése egyik fél részéről sem húzható el a végtelenségig, hiszen ha valamelyikük hivatalosan a HíF-hez fordul, akkor a szervezet döntőbizottsága 30 napon belül azonnal végrehajtandó határozatot hoz az összekapcsolásról, és ezzel a szolgáltatás megindításáról.
ORIGO.hu"

Üdvözöl mindenkit: NTHAM

Timna Creative Commons License 2002.01.10 0 0 135
okádjunk :)
Előzmény: facsega (134)
facsega Creative Commons License 2002.01.10 0 0 134
A V-Fon honlapján található az alábbi cikk, a Hírek
Érdekérvényesítési iskola
rovatban. Néhány részlet belőle:

Karrierjének talán legfontosabb évére készülhet Polányi Sándor, a Vivendi Telecom Hungary-csoport vezérigazgatója. A francia gyökerű multi hazai cégcsoportjának első embereként elsősorban tőle várják azt, hogy a megnyíló távközlési piacon a régóta várt verseny beindulását levezényelje. Pozícióit nagyrészt eddigi vállalatvezetési stratégiájának köszönheti.
...
Az idei év első hónapjai viszont várhatóan döntő fontosságúak lesznek, a Vivendinek a megkötött szerződés értelmében ugyanis elsőként kell majd bemutatnia azokat a telefontarifa-csomagokat, melyek a Matáv árai alá kínálnak. Mindezt úgy, hogy közben szolgáltatási területére be kell engednie a nagy versenytársat.
...
A kicsinek induló magyar Vivendi közben – az évek során – lényegében felfalta a Matávon kívüli magyar telefonpiac döntő részét, üzleti szolgáltatásaival pedig megjelent saját területein kívül is.
...
Polányi Sándor számára tehát a körülmények – úgymond – adják magukat 2002-ben. Cége a nagy versenytárshoz képest sokkal kevésbé negatív közhangulatban, országos szinten és az elsők között léphet szorítóba. Bizonyíthat a „piros sarokban” álló egykori munkaadójával szemben, mely várhatóan nem kis erőket mozgósítva fogja védeni állásait.

Torontáli Zoltán
(Világgazdaság, 2002. január 7., hétfő, 16. oldal)

Sírjak, vagy nevessek ?

facsega Creative Commons License 2002.01.09 0 0 133
Csak meg szívj@m.
Igen ez könnyebben bejöhet, mint amit gondolom írni akartál :D
Előzmény: supervisor1 (132)
supervisor1 Creative Commons License 2002.01.09 0 0 132
Sze'ntem se rossz, lehet időben áttérek. Csak meg szívj@m.
Előzmény: Törölt nick (131)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.09 0 0 131
Hello!

Hát mit mondjak. Nem igen jönnek az ajánlatok más cégektől. Mondjuk tudtam, hogy ez lesz. Bár ez a Matáv Csevegő nem is olyan rossz.

supervisor1 Creative Commons License 2002.01.03 0 0 130
Azért az magáért beszél, hogy eddig hagyták ÉVEKEN ÁT A SAJÁT ÜGYFELEIKET MOROGNI, hogy a Matávnál olcsóbb a helyi hívás. Ennek nincs köze a versenyhez. Rosszindulatúan azt is mondhatnám, amit hallottál ismét igéretek sora...sajnos.
Előzmény: facsega (125)
Timna Creative Commons License 2002.01.03 0 0 129
Nem azért, de a távközlésben 3-4 év megtérülés szerintem jó. Másrészt attól hogy tanyán nem feltétlen térül meg, vagy csak lassan, attól még a nagyobb városokban jelentősen gyorsabb lehet a hasznoszerzés... Akár 1 év alatt is megtérülhet...ne egy majdnem országos ISDN hálózat. Épp csak minek, amikor a szolgáltató is tudja, hogy egy SZAR, legalábbis olyan áron ahogy adni akarják (ld. percdíj), és csak netaddikt emberek veszik meg, akik jelentősen jobban járnak minden szempontból egy 10-12K-ért kapható korlátlan, online, szélessávú kapcsolattal...
Előzmény: kicsike1 (116)
Timna Creative Commons License 2002.01.03 0 0 128
nem inkább kis monitoron?
Előzmény: John Zero (127)
John Zero Creative Commons License 2002.01.03 0 0 127
OFF
facsega: nem tudnál direkt nem kis bet?kkel írni? Nagy monitoron olyan aprók a bet?id, hogy az már szinte olvashatatlan.
Köszi!

ON

Előzmény: facsega (125)
tsteve Creative Commons License 2002.01.03 0 0 126
Dönteni a Matáv februári 1 utáni ajaánlatai alapján kéne, nem elég csak a Vivendi terveit ismerni...
Előzmény: facsega (125)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!